Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 10:36   #41
Quote:
Veva kaže: Pogledaj post
Bok svi...

Idem ovaj vikend u Graz na koncert pa me zanima kaj sve trebam znati, napraviti da mi ne opale neku kaznu naši susjedi..

Ovo su stvari koje sam načuo ali nisam siguran dali su točne:

1. dali nakon 15.10 u Sloveniji (i Austriji) trebam imati zimske gume (sve 4) ili barem lance (opet za sve 4) u prtljažniku?
2. idem sa autom koji glasi na mog starog pa me zanima dal je moguće da me ne puste prek granice zbog toga? u jednoj temi na ovom forumu se raspravljalo da me po zakonu ne moraju pustiti ako nemam punomoć za korištenje vozila od starog ali se rijetko toga drže (ali se ipak ponekad drže)

i naravno, trebam vinjete (SLO -15 eura, AU - 7,7 eura) Dal se te vinjete mogu kupiti odmah negdje na granici ?

na kaj još trebam paziti? koja su vaša iskustva?
samo da se nadovežem s informacijom da u cijeloj RH slovenske vinjete možeš kupiti na svim benziskim crpkama Petrola-a
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 10:44   #42
Quote:
set96 kaže: Pogledaj post
samo da se nadovežem s informacijom da u cijeloj RH slovenske vinjete možeš kupiti na svim benziskim crpkama Petrola-a
Važna napomena.
Sve benzinske na autoputu gdje možeš kupiti vinjete rade od 6 sati.
Ja krenuo u 3, u 5 lutao po Mariboru da nađem otvorenu benzinsku.
Dambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:14   #43
Quote:
Dambo kaže: Pogledaj post
Važna napomena.
Sve benzinske na autoputu gdje možeš kupiti vinjete rade od 6 sati.
Ja krenuo u 3, u 5 lutao po Mariboru da nađem otvorenu benzinsku.
Otkud ti ova kretenarija???? SVE benzinske u Slo (kao i kod nas) na autocestama rade 0-24.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:21   #44
A kaj ima autocesta u Mariboru?

http://www.petrol.si/pda/index.php?s...2&city=MARIBOR
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:54   #45
ok, hvala svima...
Veva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:03   #46
vinjetu si kupi u sloveniji obavezno- najkraća ti je tjedan dana, ak imaš sreće neće te niko niš pitat ni zaustavljat te, al najčešće na izlazu na granici il prije će te zahaltat..
lanci-da
u austriji buš plaćal cestarinu a za vinjetu- možeš kupit ak nečeš riskirat, to rjetko provjeravaju osim ak te zaustave baš na autoputu
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:04   #47
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Otkud ti ova kretenarija???? SVE benzinske u Slo (kao i kod nas) na autocestama rade 0-24.
Sad, jel je kretenarija ili nije, ali poslije granice do početka nove dionice autoputa sve bilo zatvoreno. Na novoj dionici niti jedna benzinska (ili jos nisu u funkciji ili su zatvorene neznem) do Maribora ne radi.Prve dvije benzinske kada se skineš sa autoputa (po onom rotoru, gdje fala ti bože nije bilo kontrole) zatvorene. Dalje išao na stari granični bez plačanja vinjete. Ostale autoceste (znam da ih je Slovenija puna , zato i naplačuje toliko vinjetu) nisu me interesirale.
Dambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:05   #48
i da- strogo se drži austrijskih ograničenja, kamere po svuda, murja po svuda
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:59   #49
Quote:
as123 kaže: Pogledaj post
u austriji buš plaćal cestarinu a za vinjetu- možeš kupit ak nečeš riskirat, to rjetko provjeravaju osim ak te zaustave baš na autoputu
nisam baš ovo skužil...

u Austriji moram plaćat cestarinu + imati vinjetu?
Ili ipak ako imam vinjetu ne trebam ništa nigdje plaćati (ko u SLO)?
Veva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:30   #50
nisam načisto, jel lance treba imati montirane ili u gepeku?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 02:44   #51
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
nisam načisto, jel lance treba imati montirane ili u gepeku?
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 09:56   #52
Quote:
Dambo kaže: Pogledaj post
Sad, jel je kretenarija ili nije, ali poslije granice do početka nove dionice autoputa sve bilo zatvoreno. Na novoj dionici niti jedna benzinska (ili jos nisu u funkciji ili su zatvorene neznem) do Maribora ne radi.Prve dvije benzinske kada se skineš sa autoputa (po onom rotoru, gdje fala ti bože nije bilo kontrole) zatvorene. Dalje išao na stari granični bez plačanja vinjete. Ostale autoceste (znam da ih je Slovenija puna , zato i naplačuje toliko vinjetu) nisu me interesirale.
Jednom kažeš kak se benzinske na AUTOCESTAMA zatvaraju a sad DO autoceste. Daj se dogovori. Godišnje prođem 100 puta kroz Zloveniju i još niti jednom nisam vidio zatvorenu benzinsku na AUTOCESTI. Kao što si ti napisao.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:21   #53
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post

Što se zimske opreme tiče, svakako moraš imati lance i mislim da je to dovoljno.
E sad, ako su informacije na ovom linku točne, za Slo zimska oprema nije potrebna:
http://www.autogume.com/forum/index.php?topic=47.0

"Slovenija:
U Sloveniji je uporaba zimske opreme datumski označena - između 15. studenog i 15. ožujka vozila moraju biti opremljena zimskom opremom, koju "predstavljaju" 4 zimska pneumatika s oznakom M+S i s minimalnom dubinom profila od 3 mm ili 4 ljetna pneumatika s minimalnom dubinom profila od 3 mm i s pripremljenim lancima za snijeg, u prtljažniku (priboru)"


"Austrija :
Za vozila najveće dopuštene mase do 3,5 t zimska oprema obvezna je u trenutku zimskih uvjeta za vožnju. Tada je obvezna uporaba zimskih pneumatika s min. dubinom profila 4 mm ili ljetnih pneumatika s minimalnom dubinom profila 4 mm i s lancima za snijeg na pogonskim kotačima. Za vozila opremljena sa zimskim pneumaticima lanci za snijeg obvezni su kod veće količine snijega i kad to traži prometni znak."
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:43   #54
Quote:
Veva kaže: Pogledaj post
nisam baš ovo skužil...

u Austriji moram plaćat cestarinu + imati vinjetu?
Ili ipak ako imam vinjetu ne trebam ništa nigdje plaćati (ko u SLO)?
tak je, al neznam gdje točno na kojim autocestama se plaća na kojim ne,nikad nisam na to obračala pažnju, znam da svako malo stajem i keširam.. ja ak idem idem do salzburga, pa i lanci trebaju, u alpama snjega koliko očeš koji te može bilo kad zateči.
trebaju ti, metni u gepek
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:56   #55
ma plaćaju se 3 tunela, a do Graza se ne ide niti jedan kod njih, šta puntate čovjeka, ta ne ide u Helsinki nego u Graz koji je pod nosom!

SLO vinjetu kupi negdje na Petrolu u Hrvatskoj, a A vinjetu na onoj zadnjoj pumpi (petrol) u Sloveniji prije Šentilja
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:56   #56
joj plaća se tunel,a on ide do graza di nema tunela ne bu niš platio,ako ide kroz tunele platiti će tunelarine
i to da se stalno zaustavlja i plaća

uglavnom vinjetu trebaš i za jednu i za drugu državu ako ideš autocetama, gore iz zapadnog djela zg si za sat i pol vožnje
vinjetu ti najčešće gledaju slovenci pred graničnim prijelazom ili sad di su napravili prolaz za cestarinu za kamione
austrijanci gledaju isto na granici (rijeđe) kad ideš iz smjera graza ili prema grazu spuštaju kamione i aute na prvo ugibalište i tamo gledaju (kamione i važu i ostalo)
vinjetu slo kupiš na petrolu,možeš i kod nas
austrijsku kupiš čim prođeš bivši granični prijelaz s desne strane
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:07   #57
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ma plaćaju se 3 tunela, a do Graza se ne ide niti jedan kod njih, šta puntate čovjeka, ta ne ide u Helsinki nego u Graz koji je pod nosom!

SLO vinjetu kupi negdje na Petrolu u Hrvatskoj, a A vinjetu na onoj zadnjoj pumpi (petrol) u Sloveniji prije Šentilja
iskreno neznam di se točno plaća cestarina, kažem nisam obraćala pažnju na to nikad
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:30   #58
sorry što pitam ovdje, al da ne otvaram novi topic, ima li i Italija vinjete? ako da kolko € košta najkraća?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:40   #59
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
sorry što pitam ovdje, al da ne otvaram novi topic, ima li i Italija vinjete? ako da kolko € košta najkraća?
http://www.autostrade.it/en/autostrade/percorso.do
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:08   #60
ukratko nema
ima naplatu ko kod nas
u mađarskoj su ti isto vinjete
slovačka,češka,bugarska,švicarska vinjete
grčka povremene naplate,koje se mogu izbjeći kom se da (nešto kao što je kod nas bilo)
makedonija,srbija,španjolska i francuska naplata kao kod nas

to je ono što sam sam provezao se
ne znam za UK i gore skandinavce,kao i gornji istok
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.