Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2020., 15:32   #161
Quote:
wolph kaže: Pogledaj post
Trenutno čitam ovaj broj

a ne slažem se da je strip kopija filma Blade Runner, zapravo nema ništa slično s tim, osim što se odvija u budućnosti u velikom gradu. Za sad mi je zanimljivo, iako ne rade mnogo na pozadinskim pričama likova, već je sve skoncentrisano na razvijanje glavne priče, tj. epizoda iz života agenta.

Mene podseća na Dylan Doga u svemiru, minus Grucho, minus ljubavnice (za sad). Imaju sličan moralni kodeks.
Pa nije bukvalno blade runner
Nego vizualno, onda bilo je prica gdje se ne zna ko je ko...tu su i velike korporacije...umjetni organi...itd
Reklame uticaj azije i kine te japana...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2023., 14:58   #162
Oduševljen sam što se u knjižnici mogu posuđivati stripovi i Nathana Nevera prije nisam čitao i mislim sada učestalije početi (jer imaju jako puno brojeva).
Mudandketchup is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 16:53   #163
Bio sam čitatelj Nathana u djetinjstvu, sad ga već dugo nisam čitao, ali me zanima, izlaze li još uvijek novi brojevi? Ne mislim samo kad nas, nego u Italiji, rade li se još novi brojevi stripa?

Quote:
Mudandketchup kaže: Pogledaj post
Oduševljen sam što se u knjižnici mogu posuđivati stripovi i Nathana Nevera prije nisam čitao i mislim sada učestalije početi (jer imaju jako puno brojeva).
Ja isto, ali ono što me razočaralo u tim izdanjima koja se nađu u knjižnici, ta u tvrdom uvezu, je što nisu uključili one uvodne članke koji su se našli često na unutarnjim koricama izdanja Slobodne Dalmacije kad je Nathan prvotno objavljivan u Hrvatskoj. Stvarno ne kužim tu uredničku odluku!
Phil Marlowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 18:10   #164
ne kuzis ti puno toga
panamere is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 18:27   #165
Npr?
Phil Marlowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 21:56   #166
Quote:
Phil Marlowe kaže: Pogledaj post
Ja isto, ali ono što me razočaralo u tim izdanjima koja se nađu u knjižnici, ta u tvrdom uvezu, je što nisu uključili one uvodne članke koji su se našli često na unutarnjim koricama izdanja Slobodne Dalmacije kad je Nathan prvotno objavljivan u Hrvatskoj. Stvarno ne kužim tu uredničku odluku!
Usudio bi se reći da je toga bilo samo u prvim brojevima a da su kasnije prestali s tim uvodima.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 22:16   #167
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Usudio bi se reći da je toga bilo samo u prvim brojevima a da su kasnije prestali s tim uvodima.
Mislim da je tako, ali mislim da je bilo u prvih dosta brojeva. Ne sjećam se točno, ali možda prvih 30ak? A u ovom izdanju iz knjižnice ih nema u tim prvim brojevima.

Doduše pitanje je i je li Bonelli stvarno prestao stavljat te članke ili ih opet samo naši domaći izdavaći nisu prenjeli.
Phil Marlowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2023., 00:54   #168
Izlaze. Obično 18/19og u mjesecu. Ovaj mjesec izlazi broj 389. Dosta toga nikad nije izašlo u hrvatskim izdanjima. Nathan Never mi je jedan od najdražih stripova iz djetinjstva i imam solidnu kolekciju talijanskih izdanja, sram me reći koliko love sam spržio na istog.

https://en.sergiobonelli.it/section/...Nathan%20Never

Tu je lista, pa se može pogledati što je sve izašlo vezano za NN u Italiji.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.