Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 14:57   #1
Portugal - Atlantik, vino i fado

Evo vratismo se iz Portugala...

Putopis je na forumu Udruge kampista Hrvatske, a kako me ovdje muči svaki post sa samo 10 slika maksimalno - onda mi se to ne da prebacivati!

Ukratko - obišli smo Lisabon, Fatimu, Porto, Bragu, Guimaraes, Nazare, Sintru i poneka usputna mjesta. Navedeno je gdje smo spavali, gdje smo jeli koliko smo što platili. Popraćeno je s izborom od 1500 fotografija koliko sam napravio.

http://forum.camping-croatia.com/vie...hp?f=52&t=1481
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:39   #2
Dobar putopis, i dobro slozen, svidja mi se sto si puno fotki stavio tako da si sve jasno predocio. Steta sto vas je kisa pratila cijelo vrijeme, nisam ni sanjala da i oni imaju tolike kise vec u rujnu.

Lijep je Portugal. Drago mi je da si bio i u Guimaresu, bio mi bratic prije 2 tjedna i vidjela sam fotke-prekrasan grad, a nama malo poznat.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 17:12   #3
Hvala, nasmijano nebo!

A slike? Otvorim tu na forumu neke putopise i onda nema nijedne jedine slike... Kako otvorim, tako i zatvorim...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 22:22   #4
Odlican putopis

Ma super je Portugal za odmor. Istrazivanje. Rekreaciju.
Koma je za zivjeti i raditi hehe
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:20   #5
felicidade, objasni zasto je koma raditi i zivjeti?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:59   #6
Odličan putopis, sjajne fotke.

Jedna primjedba: Nije portugizac nego porto. Portugizac je čist nekaj drugega.

I, da, porto se u VNDG ne "proizvodi" (osim ak se njegovo višegodišnje odležavanje ne računa kao dio procesa "proizvodnje"), nego samo čuva (drži u bačvama).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 21:01   #7
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
felicidade, objasni zasto je koma raditi i zivjeti?
Ajoj, a ovaj forum je namijenjen lijepim stvarima!

Ako te bas zanima, onda - ma samo pogledaj zasto je u Hrvatskoj lose pa dodaj jos 15% mozda
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 13:58   #8
Quote:
felicidade kaže: Pogledaj post
Ajoj, a ovaj forum je namijenjen lijepim stvarima!

Ako te bas zanima, onda - ma samo pogledaj zasto je u Hrvatskoj lose pa dodaj jos 15% mozda
Ne vjerujem. I potvrdjeno sa vise strana.
Znam da zivis tamo., ali bolje im je nego nama.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 11:04   #9
Thumbs up cvor

Dobar putopis ,ja sam bio 20 dana prije tebe,vrijeme me posluzilo samo smo bili malo dana u portugalu.Na proljece idemo opet samo sto ostajemo 7 dana u portugalu ,idemo nasim autom tako da cu imati vremena obici sto sad nismo stigli a bas ta mjesta na kojima ste bili i nama su u programu,bio sam dole i sa kamperom 2011 godine,ovaj put smo isli autom ,ispalo je dosta jeftinije (2 osobe)
ali sa kamperom je pravi dozivljaj.Nase slike su na you tube RIJEKA-PORTUGAL.

Zadnje uređivanje vlado65 : 12.10.2013. at 11:34. Reason: dodatak
vlado65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 20:52   #10
nvnk: hvala - ispravljeno!

ps. ak tak dugo leži u bačvama onda u lokalnom Continente supermarketu bio je na akciji CALEM butelja po cca 8 eura - kažem bio jer od 5 kolko smo donijeli - 2 smo podijelili a 3 već popili s ekipom
__________________
Udruga kampista Hrvatske

Zadnje uređivanje cvor : 10.10.2013. at 20:58.
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:05   #11
Jasam dobio dojam da plaće baš i nisu bajne, više-manje kao i u HR, a lošije od SLO. Minimalna plaća u Portugalu je 480 EUR. U SLo je mislim da 580.
Jedina dobra stvar je što su neke stvari užasno jeftine. Recimo u supermarketu kupiš bočicu vode od pola litre za 16 centi!!! Pa u HR toliko daš za praznu plastičnu bočicu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 00:05   #12
Nije bitna visina place, nego kupovna moc.
Vecu kupovnu moc imaju, to sigurno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 15:06   #13
prvo...
imate temu Portugal - a ne moj putopis

drugo...
nukac, vodu od pol litre sam kupovao po 0,12 eura uredno! a 2 litre po 0,40 eura u Continenteu....

treće...
dođem neki dan u BJ u Pevec, a ono imaju kolica CONTINENTE
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.