Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 14:07   #121
Je i moja je cesto samo pogleda,okrene se i ode,al ponekad je neke stvari bas pogode i to mi je krivo.Zasto da djete opterecuje glavicu necim zbog necijeg nepromisljenog jezika?Jednom mi je cak rekla da joj je ljepse u vrticu jer tamo smije potrcat!
__________________
I've heard the truth,now what I want is the answers...
x woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:40   #122
Što se tiče tvog problema x woman, evo zaista bih ti željela dati nekakav koristan i konstruktivan savjet s obzirom da znam o čemu pričaš jer sam i ja morala živjeti sa svojom mamo jedno vrijeme, zajedno s starijim klincem, i dovodila me na rub živčanog sloma. Mi smo se svađale, a dijete mi je bilo izbezumljeno.
Ona sve što radi radi nagonski bez da imalo razmisli o posljedicama. I ne znam kaj da ti kažem jer sam i ja pokušla s njom razgovarati, molila, upozoravala, razjašnjavala ali ona jednostavno ne želi slušati, i opet isto po svom.Komotna je i sve mora biti prilagođeno njoj i njenim potrebama.I jednostano ju ne mogu promijeniti.
Imam tu sreću da sam se uspjela fizički maknuti od nje pa su se stvari ipak poboljšale jer djeca više nisu 24 sata pod njenim utjecajem.
Ali, mogu i tebe razumjeti jer nemaju svi tu sreću da žive sami i znam da ti je teško.Posebno što je djeci teško razumjeti zašto se moraju naći u vatri između osoba do kojih im je stalo.
Neke je ljude jednostavno nemoguće promijeniti, posebno stoga što to i oni sami ne žele.Rekla bi ti da pokušaš uključiti kakve mehanizme samoobrane, tipa :treniraj se da te takve stvari ne pogađaju, duboko diši itd., ali teško je kad su u pitanju djeca. A najlakše nas se povrijedi preko naše djece.
Kao što sam već prije rekla ja sa svojim klincem razgovaram, pokušavam mu objasnit zašto baka reagira tak kak regira, pokušavam ga naučit kak da se snađe u nekim situacijama s njom i kaj mogu više...držat fige da uspije shvatit kaj mu govorim i da njen utjecaj ipak neće biti toliko vidljiv.
Fućkaj ga, nažalost klince od najmanjih nogu moramo učit kak da se nose sa životom, jer takvih ljudi i njihovih utjecaja (pa makar to i ne bile bake) bude uvijek.
Ali napominjem lako meni pričat kad sam ipak desetak kilometara dalje od nje.
ifkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:53   #123
Naša "samo" govori- NE dijete na pod, pa on je zdrav zašto bi bio na podu, drugi unuk (od mm sestre, ima 10 god.) nikad nije bio na podu, NE usisavačem čistit djetetu nosić, oštetit ćete mu sluznicu, drugom unuku je to patronažna dolazila čistit nekom pumpicom a ne ovako...
Debelo ga obući, Isuse nosite dijete poslije kupanja iz kupaone do sobe SAMO u ručniku, moja kćer je svoga u 3 ručnika zamotavala...

...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:02   #124
morfin@ - kakav usisavač? Ona el. pumpica ili?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:03   #125
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
NE usisavačem čistit djetetu nosić, oštetit ćete mu sluznicu
pa ovo je zapravo na mjestu...mislim, nepravilno rukovanje (novopečenih roditelja koji se s tim susreću prvi put) napravit će više štete nego koristi...al malo je offtopic, sorry...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:04   #126
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
morfin@ - kakav usisavač? Ona el. pumpica ili?
Ona plastična cijev koju namontiraš na usisavač pa izvlači sekret iz nosića.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:07   #127
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
pa ovo je zapravo na mjestu...mislim, nepravilno rukovanje (novopečenih roditelja koji se s tim susreću prvi put) napravit će više štete nego koristi...al malo je offtopic, sorry...

Nije nam prvi put, vidjeli smo i kod prijatelja kako se rukuje s tim, koristimo ga cca 2 mjeseca, uz fiziološku naravno... danas- sutra završavam farmaciju prije toga sam par godina radila kao tehničar u ljekarni pa mislim da malo više znam od nje... Ili to možda samo mislim?!
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:08   #128
Aha, čini mi se da sam vidjela jednom u apoteci... mene je strah (vjerovatno zbog neiskustva), i s onom običnom iz dm-a imamo vrištanja velikih razmjera.
putnice -sori na off.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:17   #129
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
da. i to što te bake i djedovi stvarno ne znaju reći ne. rijetko koji. čak i ako su bili strogi u mladoj roditeljskoj dobi s vremenom postanu blaži. a osim toga, naravno da su blaži kad to nije njihovo dijete i čisto ih boli briga kako će to dijete jednog dana biti odgojeno, glavno da ih voli jer mu dopuštaju sve i svašta.

ne daj Bože da moja majka odgaja moje dijete pa da bude razmaženo poput mene. ja neke posljedice još trpim...a da su me odgajali drukčije - kako je spadalo- ja bih danas vjerojatno imala više reda u životu i ponašala bih se skromnije. ovako-jebiga. uvijek ću tražiti bolju soluciju od one koja mi se čini glupom.
auuu...svaka cast. jer ovo sto ti govoris je klasicna pogreska roditelja ciju djecu odgajaju bake. (ukljucivsi i mene ) ok, mozda ne pogreska, nego posljedica odluke takve kakva je bila.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Osim toga, pozelenim kada čujem onu glupost da bake i djedovi unucima jednostavno ne mogu reći "ne". Znači li to da je po njihovom ljubav dopustiti djetetu da radi što hoće? I naravno, kad im se kaže da to tako ne ide, da se djeca odgajaju od početka, jer kasnije može biti prekasno, onda se dure i ponašaju po sistemu: i mi smo imali djecu, šta će ova nama soliti pamet...
isti ti djedovi i bake koji otvaraju cokolade i skupljaju igracke za njima ce se itekako uvrijediti kad ih dijete u odredjenoj dobi pocne dozivljavati kao sluge i manipulirati njima, a tad ces ti biti odgovorna za odgoj

meni stara zna reci: "je, kad oni tebe slusaju, a mene ne"

primjer obiteljski rucak:
baka - cuje oni ne vole ujusak, kaj da im skuham?
ja - vole, vole.
baka - ne vole, nikad nece
ja - meni jedu. a kako im nudis?
baka - je, kad oni tebe slusaju. plijepo pitam "hocete li da vam baka skuha ujusak ili nesto drugo"?
djeca - "nesto drugooooo"
baka - a sto bi vi?
djeca - palacinkeeeee
baka - dobro, ispeci ce vam baka palacinke

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:23   #130
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
...mislim mene moja stara već unaprijed uvjerava da ja neću biti nikakva majka jer sam još kao balavica (20 godina, a ona me tretira kao da mi je 5)... i još mi kaže onako:
"znaš li ti da ti dijete nije ko stara igračka pa da ju moš bacit u smeće."
onako..i što bi ti rekla na to???????
Ne sekiraj se, ima takvih koliko hoćeš.

Meni je moja kad sam imala 14 godina rekla da bi bilo najpametnije da nikad nemam djece jer da to nije za mene, da tako sebična osoba kao što sam ja treba imati samo bogate ljubavnike.
Od njezinog majčinskog talenta smo i brat i ja zbrisali (u drugi grad) s nepunih 18.

Dvadesetak godina kasnije se valjda sjetila da će ostarit bez djece, pa sad pjeva drugu pjesmu i nudi svesrdnu pomoć, ali predobro znam kakav je vampir da je pustim blizu.

Obavezno odite u podstanarstvo. Nemoj dati nikome da te straši podstanarskim statusom, jer u odnosu na život s ovakvim roditeljima podstanarstvo je raj na zemlji.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:00   #131
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Ona plastična cijev koju namontiraš na usisavač pa izvlači sekret iz nosića.
tu su u pravu,niakd to djetetu ne bi stavila u nos,mora da vraški vuče. Mi imamo aspirator koji je lagan vuče pa ga isto izbjegavam koliko mogu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:11   #132
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
tu su u pravu,niakd to djetetu ne bi stavila u nos,mora da vraški vuče. Mi imamo aspirator koji je lagan vuče pa ga isto izbjegavam koliko mogu
Da ne budem više off topic, zadnji odgovor na ovu temu- da vidiš kako tek čok- čok u ordinacijama vuče, pa još kad gurnu cjevčice u sinuse i još im to masno platiš, razmislila bi... a i rizik od infekcije ušiju mi je manji drag od par sekunda neugode- NE BOLA! Nisam sadist da bih radila svom djetetu ono što nema opravdanja, znam da usisavač pregrubo zvuči ali ta cijev ima sustav komora koja znatno smanji tlak u odnosu na usiasavač, on je tu samo pogon.
Sorry Putnice!
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:14   #133
off:

o aspiratorima smo dosta razgovarali na ovoj temi

link na aspirator koji se montira na usisavac.

pa mozemo nastaviti o bakama.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:01   #134
Thanks ifkica!Znam da mi nitko ne moze u biti pomoci,al je puno lakse kad vidis da netko ima istih ili je imao takvih problema.Nadam se da cemo i mi jednom biti sami.Pa nek dode,nek nabraja sat,dva pa svako k sebi.
__________________
I've heard the truth,now what I want is the answers...
x woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:26   #135
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Hmmm... mozda zato sto se ti vratis na posao nakon porodiljnog, mm isto, radite "europsko" radno vrijeme do 17h (a u 16,30 zna mm-u uletit sef da "evo nesto hitno"), dodjes doma oko 18h...

Ajde de kad je dijete u jaslicama/vrticu, al kad postane skolarac?
Pa ide u skolu od 9 do 11... ja fakat ne kuzim kako se starci bez baka servisa i bez love organiziraju
Mi recimo imamo dadilju, te smo tako "slobodni" od baka.
I nadam se da ce ostat s nama do Kicinog 5. razreda
Al opet, nije ni ona bez mana pa da se intuitivno razumijemo, da isprve shvati sto sam joj rekla i da bas svaka odluka bude ono sto bih ja na njenom mjestu napravila...

Naravno, uvijek ima netko tko ne radi toliko - ja prva, al mi je onda i placa sukladna tome...
Ili ne radi uopce kao moja frendica koja je 8 godina ostala doma s djecom, al to opet povlaci zavisnost od muza i neke druge stvari...

Super mi je sto se boris da bude kako hoces
Samo... Ema ti dobro veli, nekad te stvarnost tako osamari da glavinjas mjesecima.
Nije da ti pametujem... gledam sebe i ljude oko sebe, i pricam iskustva.
A ti shvati kako zelis.
ne idem na posao. idem na faks koji traje od 8 ujutro do 12 popodne.

djeca su u vrtiću do 4-5.
kad krenu u školu -postoji dnevni boravak koji također traje do 4-5.

tako da molim te..ne dramatiziraj.

stvarno ne znam što je onda sa silnim roditeljima koji nemaju bake i djedove...šta su njihova sva djeca onda uskraćena za nešto jer ih nema tko čuvati poslije škole?
daj...molim te...

i onako..vjeruj mi. djetetova baka isto radi do 6 sati navečer. tako da zbilja ne shvaćam koja ti je poanta priče i što bih dobila s tom bakom?

moja je majka recimo starija i čisto sumnjam da bih joj dala dijete na čuvanje jer joj je vjerojatno dosta i samog života kamoli tek dječurlije.

tako da...da..zbilja pametuješ..o nečemu o čemu nemaš pojma.

svatko poznaje svoju situaciju najbolje. pa je malo glupo da uplićeš neke stvari dok ne znaš u kakvom je stanju tko..jer ispada da generaliziraš ljude i sve ih tretiraš ko hrpetinu jaja i ničega drugoga.

to što ti gledaš ljude oko sebe nipošto ne znači da je to TVOJE iskustvo. stoga kad ti meni kažeš da nemam pojma o čemu pričam. ja ću tebi reći da ti nemaš pojma o čemu pričaš nego samo naklapaš bezveze i hvališ se tuđim iskustvima.

a na kraju i zadnje..biti zavisna o svom mužu?
kako je žena s djetetom zavisna o svom mužu? pa makar on plaćao kredite , režije i sve ostalo... halo?...
to što moj dečko ima više novaca nego ja...stvaaarno na to ne gledam kao neko uskraćivanje moje emancipacije i mojih prava jer zbilja...ali zbilja nemamo tako površan odnos da ćemo se preseravati s tim tko o kome će ovisiti u braku. pa on je čovjek kojeg ja volim i koji voli mene. stvarno mi ne ide u glavu jel bitno tko od nas više zarađuje i da ćemo se ikad kurčiti jedno nad drugim tko vodi više računa o financijama..svašta..baš svašta...

jao ljudi moji iz kojih ste vi sapunica ispali
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:29   #136
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Ne sekiraj se, ima takvih koliko hoćeš.

Meni je moja kad sam imala 14 godina rekla da bi bilo najpametnije da nikad nemam djece jer da to nije za mene, da tako sebična osoba kao što sam ja treba imati samo bogate ljubavnike.
Od njezinog majčinskog talenta smo i brat i ja zbrisali (u drugi grad) s nepunih 18.

Dvadesetak godina kasnije se valjda sjetila da će ostarit bez djece, pa sad pjeva drugu pjesmu i nudi svesrdnu pomoć, ali predobro znam kakav je vampir da je pustim blizu.

Obavezno odite u podstanarstvo. Nemoj dati nikome da te straši podstanarskim statusom, jer u odnosu na život s ovakvim roditeljima podstanarstvo je raj na zemlji.
i hoćemo. hvala na podršci i racionalnom sagledanju situacije.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:31   #137
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
tu su u pravu,niakd to djetetu ne bi stavila u nos,mora da vraški vuče. Mi imamo aspirator koji je lagan vuče pa ga isto izbjegavam koliko mogu
Moram prokomentarisat aspirator, da ne otkucam, izašlo bi mi na guzicu.
Ne može oštetit sluznicu, jer ne ulazi u nos skoro uopšte.
Ne vuče uopšte jako, pritisak iz cijevi usisivača je smanjen sistemom cijevi, a izvuče sve dok si reko seks.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:04   #138
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
primjer obiteljski rucak:
baka - cuje oni ne vole ujusak, kaj da im skuham?
ja - vole, vole.
baka - ne vole, nikad nece
ja - meni jedu. a kako im nudis?
baka - je, kad oni tebe slusaju. plijepo pitam "hocete li da vam baka skuha ujusak ili nesto drugo"?
djeca - "nesto drugooooo"
baka - a sto bi vi?
djeca - palacinkeeeee
baka - dobro, ispeci ce vam baka palacinke

e bako, bako, sama si se usosila
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:08   #139
Bakama su unučad prilika da dobrano razmaze nekoga, da se ne trude oko odgoja, jer neće snositi posljedice. Ja sam moju mamu ganjala po kući da ne umoči cuclu u nešto. Zmaja će čuvati svekrva, nisam još sigurna da bih pored njih mogla da neko drugi čuva dijete. Ako ništa znam da ga sigurno vole.
Ima svakakvih svekrva, ima svakakvih snaha, rijetko da se sretnu dva dobra. I nikad ne štima sve. Ali ako hoćeš da ti je muž sretan, i iz toga slijedi da si i ti sretnija, morate se organizovati da budete sretni svi zajedno. Ne može se živjeti kao da si sam na svijetu, izgladiš nesuglasice, postaviš pravila i sve super. A mislim da se svakom vrati ono kakav je..., nekima, npr. meni iste sekunde.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:30   #140
samo čitam i mislim si kak sam sretna. moja ne gnjavi puno, al kad gnjavi mogu ju otpilit jer je moja, a sveki se ne petlja nimalo. za sad je tak, ne znam kak će bit kad dođemo do pravog odgoja.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.