Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2011., 17:36   #1
Predrag Matić-Fred

Nakon što je Kotromanović odustao od vođenja ministarstva hrvatskih branitelja na ovu poziciju dolazi sadašnji savjetnik predsjednika Ive Josipovića za braniteljska pitanja.

Vukovarski branitelj,logoraš, bivša djelatna osoba u GS HV, savjetnik u ministarstvu branitelja potom u uredu predsjednika, pisac, HRVI po osnovi PTSPD-a zadobivenog kao logoraš u braniteljskoj mirovini sa 100 tjelesnim oštečenjem-

Budući da je javna osoba red je da isti bude analiziran na ovome PDF politike .
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:27   #2
Postavlja se pitanje - čemu uopće služi Ministarstvo branitelja?Samo troši novac poreznih obveznika.
Treba to ministarstvo ukinuti i eventualno unutar ministarstva obrane osnovati državnu upravu za veterane domovinskog rata.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:35   #3
O Fredu smo već imali temu i puno toga je već rečeno.
Čisto da se neke stvari ne ponavljaju a na neke se dobro podsjetiti..

https://www.forum.hr/showthread.php?t...mati%E6&page=8
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 21:14   #4
Od kud info da je kotromanović odusto? ili on preuzima ministarstvo obrane?
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 22:13   #5
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Od kud info da je kotromanović odusto? ili on preuzima ministarstvo obrane?
izgleda da preuzima upravo ministarstvo odbrane a kako nam je odbrana u banani nikakve štete da je i on preuzme obzirom da je sve što je dosad preuzimao i poduzimao otišlo u bananu
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 22:18   #6
btw. dobro došao frende Matiću
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 08:56   #7
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
O Fredu smo već imali temu i puno toga je već rečeno.
Čisto da se neke stvari ne ponavljaju a na neke se dobro podsjetiti..

https://www.forum.hr/showthread.php?t...mati%E6&page=8
Pročitao sam što si o njemu napisao... Interesira me na temelju čega Fred ima 80% invalidnosti..Ako je ta invalidnost na temelju PTSP-a, prema pravilniku je to nemoguće...
Kao primjer spomenuti ću jednog dobrog prijatelja, koji je 4 mjeseca bio u logoru na Manjači, pa još par mjeseci u HV, nakon čega je zbog psihičkih problema prisilno umirovljen.. Danas ima PTSP 40% i psihički je potpuno u k..., kao i prije..

Quote:
GLAVA IX – NEUROZE I PSIHOZE
230. Klinički utvrđeni afektivni poremećaji bipolarni afektivni poremećaji ili češće depresivne epizode, ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao:

a) lakog stupnja .................................................. manje od 20%

b) teškog stupnja ................................................ 20% do 30%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

231. Klinički utvrđeni neurotski poremećaji:

neurotski (anksiozni, fobični, disocijativni i drugi poremećaji), te somatoformni poremećaji (somatizacije, konverzivni i dr.), ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao

a) lakog stupnja .................................................. manje od 20%

b) teškog stupnja ................................................ 20% do 30%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

232. Klinički utvrđene psihoze:

a) endogene (shizofrenija, manijakalno-depresivna

psihoza).......................................... ................ 50 do 60%

b) egzogene (psihogena psihoza, reaktivna depresija, reaktivna konfuzna delirantna stanja kao pokušaji

samoubojstva)..................................... ............ 50 do 60%

Postotak oštećenja organizma određuje se privremeno do pet godina, a nakon toga trajno.

233. Neuroze i psihoze koje su se prvi put pojavile pod okolnostima iz članka 5. stavka 2. Zakona o pravima, za koje je utvrđeno da se ne mogu više otkloniti ili ublažiti psihoterapijskim ili drugim postupcima, uzimaju se u obzir kao osnova za utvrđivanje postotka oštećenja organizma kao bolest na čije su nastajanje znatno utjecali napori pod tim okolnostima. Pri utvrđivanju postotka oštećenja organizma osim težine bolesti uzimaju se u obzir trajanje i vrsta tegoba kojima je invalid bio izložen.

234. Klinički utvrđeni bipolarni poremećaji raspoloženja ili češće depresivne epizode, ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

a) lakog stupnja……………………………….....manje od 20%

b) teškog stupnja ………………………………….20% do 30%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

235. Klinički utvrđeni neurotski poremećaji (anksiozni, fobični, disocijativni, somatoformni i drugi neurotski poremećaji) ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

a) lakog stupnja …………………………………manje od 20%

b) teškog stupnja ………………………………......20% do 30%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

236. Klinički utvrđene psihoze (shizofrenija, perzistirajući sumanuti poremećaj, akutni i prolazni psihotični poremećaj, shizoafektivni poremećaj i drugi psihotični poremećaji) ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

a) lakog stupnja ……………………………………...20 do 40%

b) teškog stupnja …………………………………….40 do 60%

privremeno do 3 godina, a nakon toga trajno.

237. Neuroze i psihoze koje su se prvi put pojavile pod okolnostima iz članka 5. stavka 2. Zakona, za koje je utvrđeno da se ne mogu više otkloniti ili ublažiti psihoterapijskim ili drugim postupcima, uzimaju se u obzir kao osnova za utvrđivanje postotka oštećenja organizma kao bolest na čije su nastajanje znatno utjecali napori pod tim okolnostima. Pri utvrđivanju postotka oštećenja organizma osim težine bolesti uzimaju se u obzir trajanje i vrsta tegoba kojima je invalid bio izložen.

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu (posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene osobnosti nakon ratnog PTSP) ako se utvrdi da prije rata nije bolovao od psihičkih poremećaja te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske.

Kod odgođenog PTSP, koji se pojavio nakon 6 mjeseci ili kasnije od prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, visina postotka ocjene oštećenja organizma ovisi o kontinuitetu i primjerenosti liječenja uz protokol sukladan medicinskoj znanosti.

a) lakog stupnja…………………………………..manje od 20%

b) srednjeg stupnja …………...…………………….20 do 30 %

c) teškog stupnja …………………………………....30 do 40 %

c) teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i psihosomatski) 30 do 40%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

239. Bolesti ovisnosti, ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

a) lakog stupnja…………………………………..manje od 20%

b) teškog stupnja………………………………………….....20%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:18   #8
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
btw. dobro došao frende Matiću
Fred donosi jednu mjere koje sam na ovom forumu zagovarao više godina, a to je rehabilitacijski centar za Hrvatske branitelje, odnosno više njih. Ja sam zagovarao specijalnu bolnicu za veterane, a ovo je inačica istoga čak više njih..

Druga mjera koju Fred zagovara je povećanje mirovina za umirovljene Hrvatske branitelje za 2.5-3% u razdoblju od godine dana.To je odgovor onima koji kažu da branitelji imaju prevelike mirovine i da su povlašteni.

Treća mjera koju Fred zagovara je uvođenje odlikovanja "junak Domovinskog rata" što također podržavam obzirom na izgubljenu vrijednost dosadašnjih odličja.

Četvrta mjera je objava registra Hrvatskih branitelja, koju i dalje ne podržavam iz već rečenih razloga.


Obzironm da ja Fredu ne vjerujem ništa, u sve ću vjerovati tek kada vidim u praksi.
http://www.politikaplus.com/novost/4...ljske-mirovine
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 14.12.2011. at 09:26.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:24   #9
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Pročitao sam što si o njemu napisao... Interesira me na temelju čega Fred ima 80% invalidnosti..Ako je ta invalidnost na temelju PTSP-a, prema pravilniku je to nemoguće...
Kao primjer spomenuti ću jednog dobrog prijatelja, koji je 4 mjeseca bio u logoru na Manjači, pa još par mjeseci u HV, nakon čega je zbog psihičkih problema prisilno umirovljen.. Danas ima PTSP 40% i psihički je potpuno u k..., kao i prije..
S svi liječnicima sa kojima sa razgovarao, a koji rade na određivanju stupnja invaliditeta za HRVI, u prvom i drugom stupnju ocjene, dobio sma identičan odgovor da se prema svim važećim pravilnicima za PTSP ne može odrediti veći stupanj invaliditeta od 60%.
Samo u slučaju da osoba uz PTSP ima ranjavanje, ozljedu, povredu, onda se invaliditet posebno ocjenjuje i u konačnici dobija kumulativni postotak. Npr. ranjavanje 40%, a PTSP 30% = 70%.
Obzirom da Fred nema ranjavanja (ja ne znam za njega niti sma ikada čuo, a nisam nikada niti od njega nigdje čuo da je ranjen), nije mi jasno kako je i na temelju čega dobio status HRVI 80% trajno.
I ono što je meni također bitno a to je da je njemu kao preduvjet za vojno-invalidsku mirovinu utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti 100% pred nadležnom lječničkom komisijom MIORH-a. E sad se postavlja pitanje kako netko kome je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti 100% može obavljati bilo kakvu funkciju i bilo koji posao.

Možda je sve to u skladu sa Zakonom, pravilnicima, samo ja ih ne mogu dokučiti.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 14.12.2011. at 09:37.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:25   #10
nadam se da ce fred i dalje, kao 80% invalid i radno nesposobna osoba, igrati mali nogomet s predsjednikom. navedene mjere podrzavam, osim ove zadnje o objavljivanju registra branitelja. da, strasna je tragedija da se ne mozemo kurciti svojim braniteljima ali u zemlji gdje branitelje vesna pusic pozdravlja s 'bok manjino' i zemlji gdje nova vlada ne zna kako popraviti gospodarstvo ali sprema povlacenje tuzbe protiv onih koji su to gospodarstvo unistili - ne, registar se ne smije objaviti.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:29   #11
Ako je od ovoga ...

Quote:
- Predrag matić fred je mobiliziran u obrani vukovara 4. 10. 91. godine.
- ratni put predraga matića traje od navedenog datuma pa do 19.11.91. kada je zarobljen i odveden u logor u srbiji. Naime nakon oslobađanja iz logora matić više NIKAD nije bija ni dana na frontu, već isključivo u raznim uredima po ministarstvima, glavnom stožeru, uredu predsjednika…
- odlikovan je mnogim odličjima iz domovinskog rata, a uglavnom ih je dobio u razdoblju dok je bija šef kabineta ministra branitelja, štoviše, nikad za nijedno odličje nije predložen od svog zapovjednika (marka babića) niti od zapovjednika grada (jastrebi), što je uobičajena procedura
- predrag matić je 80% invalid domovinskog rata, mada nikada nije ranjen, što je u suprotnosti sa pravilnikom o tjelesnom oštećenju
- predrag matić je status HRVI riješio dok je bija šef kabineta MB
- predrag matić fred javno govori o tome kako boluje od ptsp-a, ali ne pije lijekove (to je javno govorija u emisji kod ace stankovića, inače kućnog mu prijatelja)
- predrag matić nepoželjan je među braniteljima sa trpinjske ceste, nepoželjan je u legendarnom kafiću mustang, koji je za vrime rata bija stožer obrane tog dijela grada i gdje se i danas okupljaju preživjeli branitelji sa tog područja
- predrag matić živi u stanu koji je dobija temeljem fonda MHBDR, koji ima 100 kvadrata što je prevelika kvadratura za njegovu četveročlanu obitelj
- u vezi je sa vukovarskom srpkinjom svetlanom, koja je 91. iz grada otišla jer je „ugrožena“ u beogradu se udala i danas nosi to prezime. Vratila se 98.
- fred je bija član hdz-a, kada neposredno pred izbore zamrzava svoje članstvo u stranci, jedan je od rijetkih koji je preživija pančićeve čistke u ministarstvu nakon promjene vlasti, nakon toga opet ostaje u ministarstvu i kod ministrice kosor. Da bi napokon 2007. istupija iz hdz-a i postao član sdp-ovog savjeta za branitelje
- iako danas upire prstom u mnoge, kada govori o preoblematici hrvatskih branitelja, činjenica je da je upravo on bija u raznim tijelima koja su se bavila time, dapače, upravo on je sudjelovao u donošenju i pisanju svih 5 zakona o pravima hrvatskih branitelja i njihovih obitelji od 94. do 05.
- predrag matić fred je predložen za generalski čin od strane petra stipetića. Iako njih dva nikad nisu ratovali skupa, matić upravo stipetića predlaže za odličje junak domovinskog rata – pametnom dosta
.. istina samo pola jako me zabrinjava mogućnost da ovakva osoba bude ministar ičega, pa i hrvatskih branitelja.

http://www.index.hr/forum/5/politika...olitikant.aspx
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:53   #12
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
S svi liječnicima sa kojima sa razgovarao, a koji rade na određivanju stupnja invaliditeta za HRVI, u prvom i drugom stupnju ocjene, dobio sma identičan odgovor da se prema svim važećim pravilnicima za PTSP ne može odrediti veći stupanj invaliditeta od 60%.
Samo u slučaju da osoba uz PTSP ima ranjavanje, ozljedu, povredu, onda se invaliditet posebno ocjenjuje i u konačnici dobija kumulativni postotak. Npr. ranjavanje 40%, a PTSP 30% = 70%.
Obzirom da Fred nema ranjavanja (ja ne znam za njega niti sma ikada čuo, a nisam nikada niti od njega nigdje čuo da je ranjen), nije mi jasno kako je i na temelju čega dobio status HRVI 80% trajno.
I ono što je meni također bitno a to je da je njemu kao preduvjet za vojno-invalidsku mirovinu utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti 100% pred nadležnom lječničkom komisijom MIORH-a. E sad se postavlja pitanje kako netko kome je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti 100% može obavljati bilo kakvu funkciju i bilo koji posao.

Možda je sve to u skladu sa Zakonom, pravilnicima, samo ja ih ne mogu dokučiti.
Za ovo kumulativno zbrajanje nisam siguran, ali mislim da nije tako...
Nakon što sam pogledao ovaj video, neke stvari u vezi Freda, puno su mi jasnije...
http://www.youtube.com/watch?feature...IHt_KceY#t=79s
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:04   #13
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Ako je od ovoga ...



.. istina samo pola jako me zabrinjava mogućnost da ovakva osoba bude ministar ičega, pa i hrvatskih branitelja.

http://www.index.hr/forum/5/politika...olitikant.aspx
Ne samo tebe..Interesantno je kako se godinama u ministarstva branitelja ubacuju osobe koje nemaju časti, poštenja i poštovanja većine HR branitelja, a prije svega, jako su zanimljivi detalji vezani uz sudjelovanje u DR pojedinih kandidata...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:09   #14
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Za ovo kumulativno zbrajanje nisam siguran, ali mislim da nije tako...
To je sigurno, jer ako netko ima npr. amputaciju šake na to dobiva npr.60% a za PTSP 20% onda je to u kumulativu 80%. To znam da je išlo tako sigurno.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:14   #15
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Nakon što sam pogledao ovaj video, neke stvari u vezi Freda, puno su mi jasnije...
http://www.youtube.com/watch?feature...IHt_KceY#t=79s
Ostao sam šokiran pogledavši ovo ovo još nisam do sada vidio..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:24   #16
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ostao sam šokiran pogledavši ovo ovo još nisam do sada vidio..
Nemoj me, pa bar ti je frend..
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:28   #17
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ostao sam šokiran pogledavši ovo ovo još nisam do sada vidio..
majko mila. a ja jos ovog manijaka zalio i vjerovao kako se uvalio kod josipovica jer nema drugog nacina za zivjeti. ovo je potpuni primitivac i mislim da hrvatska koja nije izasla na izbore zasluzuje ovog covjeka u vladi nase zemlje.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:37   #18
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
To je sigurno, jer ako netko ima npr. amputaciju šake na to dobiva npr.60% a za PTSP 20% onda je to u kumulativu 80%. To znam da je išlo tako sigurno.
Ponavljam da nisam siguran, ali ne dobivaju svi koji su ranjeni automatski PTSP, a ne znam kako se zbraja onima koji su po nekoliko puta ranjeni...Opet ću spomenuti jednog znanca koji je bio ranjen čak tri puta, dva puta prostrijelna rana, a jednom pokupio gelere od MB i ima 80%, a zbog posljedica se jako teško kreće..
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:41   #19
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Za ovo kumulativno zbrajanje nisam siguran, ali mislim da nije tako...
Nakon što sam pogledao ovaj video, neke stvari u vezi Freda, puno su mi jasnije...
http://www.youtube.com/watch?feature...IHt_KceY#t=79s
Posebno mi je gadljivo ovo njegovo o "tuđmanovskoj definiciji". Čovjek je za vrijeme Tuđmana cijelo vrijeme proveo u raznim ministarstvima i državnoj službi. Ne sjećam se da se bunio i prigovarao zbog ičega, ali sada kada je postao član SDP i njemu je drago pljunuti na Tuđmana kad god se može.
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:46   #20
Čitajući pojedine portale nije mi jasna namjera budućeg ministra branitelja, hoće li on smanjiti ili povećati braniteljske mirovine...

Quote:
Fred Matić uvodi odličje 'Junak Domovinskog rata' i povećava mirovine braniteljima!

Premda je iz smjera HDZ-ovaca u vrijeme predizborne kampanje više puta upućena oštra kritika kako će braniteljima, ukoliko Kukuriku koalicija dođe na vlast, mirovine biti smanjivane, prema informacijama s kojima raspolažemo, to se neće dogoditi.
Naprotiv, budući ministar branitelja inzistirati će na povećanju braniteljskih mirovina za 2.5 do 3 posto i to u razdoblju od godinu dana. To naravno nije nova ideja, to se na skupovima Kukuriku koalicije više puta spominjalo i isticalo. Naravno, pitanje je samo kako će se to uspjeti provesti s obzirom na ionako narušene financijske pokazatelje zemlje. Ipak, novoj Vladi i ministru branitelja treba dati vremena kako bi sagledali situaciju i odlučili poraditi na problemima koje tište branitelje.http://www.politikaplus.com/novost/4...ljske-mirovine
Quote:

Naposljetku, predstojeće smanjenje državnog proračuna vjerojatno će zahvatiti i korisnike Ministarstva branitelja. Moglo bi doći do smanjenja financijske pomoći, ali novi ministar je kao uvjet ulaska u vladu iznio zahtjev da se ne smiju dirati dosadašnja prava koja uživaju dvije skupine, a to su 100 postotni ratni invalidi te djeca poginulih hrvatskih branitelja. Oni ne smiju biti zakinuti bez obzira na financijsku situaciju u Hrvatskoj.
http://www.nacional.hr/clanak/121507...teljska-agenda
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.