Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 20:50   #1
Papa Franjo

Jorge Mario Bergoglio je i 2005. skoro izabran za Papu. On je u svojoj Argentini postao simbol borbe protiv troškova koje globalizacija može nametnuti siromašnom svijetu


http://www.24sata.hr/svijet/bergogli...kta-xvi-306129

Sretno Ti bilo Franjo!

Zadnje uređivanje Qarwa Yaku : 13.03.2013. at 22:07.
Qarwa Yaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:54   #2
Sretno novom Papi.
Neka mu Bog podari dug život i puno zdravlja.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:23   #3
malo komunistički diše
Desnica Teskera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:25   #4
.

Hrvati za svog vođu još jednom dobiju Franceka...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:26   #5
blagoslovio bog našeg papu franju!

drag neki čovjek, toplog osmjeha i blag... jako sam sretan zbog ovog pape

hvala svim kardinalima i vodstvu duha svetoga na izboru našeg pape!
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:27   #6
Djeluje simpatično, sviđa mi se što je skroman i što je izabrao ime Franjo.

I drago mi je zbog svih koji su "popušili" na kladionicama.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:36   #7
Ne znam kako Argentinac nije razmišljao da je on zapravo Franjo II
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:38   #8
Izgleda dosti simpatično, nadam se da će donjeti velike nove reforme u crkvi.

Da li je proročanstvo pogođeno? Rečeno je kako će biti Petar Rimljanin - on je jest Rimljanin (Talijan). Sad još moramo otkriti što znači to ime Petar i na što se nadovezuje ostalo njegovo proročanstvo.

Zadnje uređivanje patak360 : 13.03.2013. at 21:43.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:38   #9
Šteta što Franjo Tuđman i kardinal Franjo Kuharić nisu više među nama, imali bismo sveto Trofranjstvo kao nitko drugi
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:40   #10
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne znam kako Argentinac nije razmišljao da je on zapravo Franjo II
i nakon Franje Franjo
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:43   #11
Prvi dojam? S toliko godina možda je ipak prestar za tu funkciju, tako bar mislim po Benediktu. Ima cca 10 godina fizičke snage da obavi svoju misiju.
Kao čovjeku želim mu dug i sretan pontifikat, a kao papi... Teško da će se išta mijenjati prema pobačaju, gay brakovima i kontracepciji, stoga ostajem ravnodušan.
Xenoborg is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:46   #12
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Teško da će se išta mijenjati prema pobačaju, gay brakovima i kontracepciji, stoga ostajem ravnodušan.
Pa kaj je vama ljudi? Pa nije RKC ovdje sa misijom da udovolji kvazi liberalima i njihovim propalim idejama.
__________________
"Smiješno mi je kad me Maja Sever proziva zbog mojih desnih svjetonazora a zaposlena je na televiziji na izravnu intervenciju Gojka Šuška."
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:48   #13
Čemu ova jedinica u imenu kada nije sigurno da će u budućnosti neki papa uzeti ime Franjo?
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:49   #14
Papa Franjo ne ce imati lagan posao, a pretpostavljam kako ce naglasak (vezano za politiku) biti na ekonomskim pitanjima .

Antiteisti su trenutno malo dezorijentirani i povrijedeni (skrenuta je privremeno pozornost s njih*), ali brzo ce se regrupirati, pa ce nas dodatno uveseljavati sa svojim doskocicama.


*prekid emisije Danijele Trbovic o reinkarnaciji i raznim guruima, mu vjerojatno nikada ne ce oprostiti.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:50   #15
Evo tog proročanstva:

Quote:
Petrus Romanus, qui pascet oues in multis tribulationibus: quibus transactis ciuitas septicollis diruetur, & Iudex tremẽdus iudicabit populum suum. Finis.

'Petar Rimljanin će napasati svoje stado tijekom mnogih stradanja, nakon čega će grad sedam brda biti uništen, i strašni Sudac će suditi svome narodu. Kraj.'


Izvor: http://www.jutarnji.hr/prorocanstvo-...jeta-/1084603/
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:50   #16
imao sam nekog posla i još sam pokisao pa nisam vidio ništa od govora
po slici mi pari neki simpatični i mirni mantijaš koji je eto postao jedan od najutjecajnijih ljudi na svijetu.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:54   #17
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Španjolci imaju financijske probleme iz posve drukčijih razloga, no to je debelo ekonomska posljedica. Osim ako ne smatraš da tržište nekretnina i obveznice imaju veze s religijom.
Daj malo procitaj o njihovom mirovinskom sustavu, fondovima i o tome koliko ljudi ulazi u mirovinu. Vec danas imaju isti problem kao Hrvatska. Kroz doprinose ne mogu uplacivati za umirovljenike. Krize je to svakako dodatno pojacala ali i bez nje su oni u dubokim govnima posto su demografski trendovi neumoljivi. Pokusali su to sprijeciti uvozom Afrikanaca ali su samo jos vece sranje napravili. Nijemci, Portugalci, Grci, Finci, Francuzi....svi su u istim govnima.

Quote:
Bijela kuga je posljedica velikim dijelom industrijskog razvoja, ali i liberalizma općenito. No, bijela kuga je prvenstveno posljedica EKONOMIJE. Irska ima već godinama pozitivan prirodni priraštaj i to zbog doplatka i porodiljnih narknada.
Glupost, nikakve industrijalizacije. Dao si sam primjer drzave koja je prosla kroz industrijalizaciju i visokog je standarda pa ipak nema demografske probleme nego, dapace, rast populacije, i to domace populacije. Razlog lezi u cinjenici da se liberalizam kod njih nije razmahao. Oni su i dalje snazna katolicka zemlja. Snazno su vezani za vjeru.

Mogli su kao Spanjolci furati se na liberalizam i danas bi i oni isto tako imali bijelu kugu.

Quote:
Kada bi sve države Europe donijele zakon o svojevrsnoj ''subvenciji'' za djecu, pa recimo kada bi ta ''subvencija'' za svako dijete bila 100.000 eura, vidio bi koliki bi natalitet bio u Europi. Europa bi vrlo brzo imala preko milijardu stanovnika
Ne bi, posto se u liberalnoj glavi radi o nespojivom. Nemaju liberali djece zato sto nemaju novac. Zapad je do jucer zivio najvisi standard zivota u povijesti covjecanstva pa su imali bijelu kugu. Nikakve subvencije i novac te ljude ne moze nagnat na imanje djece i zasnivanje obitelji. Da je novac kljucan onda bi do 2007 imali snazan rast novorodenih posto standard nikada nije bio visi.
__________________
"Smiješno mi je kad me Maja Sever proziva zbog mojih desnih svjetonazora a zaposlena je na televiziji na izravnu intervenciju Gojka Šuška."
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:55   #18
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Čemu ova jedinica u imenu kada nije sigurno da će u budućnosti neki papa uzeti ime Franjo?
Nema dodatka u imenu, to je budalaština naših novinara. Na internetskoj stranici Svete Stolice lijepo piše: Habemus Papam - Franciscum.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:55   #19
20.19 Jorge Mario Bergoglio (76) je jezuit, intelektualac koji putuje autobusom i ima vrlo praktičan pristup siromaštvu. Stotinama Argentinaca poručio je da ne putuju u Rim kako bi s njim proslavili nego da novac koji bi na to utrošili daju siromašnima. Kardinalom ga je proglasio Ivan Pavao II 21. veljače 2001.

Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:56   #20
italija i dalje in charge
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.