Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2014., 00:37   #81
Quote:
BornaLord kaže: Pogledaj post
Slozio bih se, ali nazalost pozitivnih strana je malo.
Naime ako znas natalitet u svijetu je visi nego mortalitet sto uzrokuje stalni porast stanovnistva,a time i vece stope nezaposlenosti.
Dakle, kako tehnologija vec napreduje i pomalo se i dogada ono sto si opisao, ako ova situacija s Krimom ne eskalira u treci svjetski rat... izbit ce puno pobuna i prerast ce u ratove jos vece i cijela Zemlja ce biti unistena, a s njom i ljudska rasa.
Znaci rat izmedu Rusije i Amerike je vrlo pozeljan (barem po mojem misljenju).
Uglavnom ko ce stat na ciju stranu nije vazno, ali ako cemo o tome ja sam za Rusiju (i nije ono "na strani jaceg")
Treci svjetski rat je prerizicno rjesenje, a sto se masa i pobuna tice, mislim da se to moze kontrolirati.

Kontrola nataliteta je nesto sto bi vec sada trebalo poceti sa implementacijom. Od 1990. do danas populacija se povecala za otprilike 2 milijarde ljudi. Ako nastavimo tim putem, sjebat cemo se neovisno o ratovima i nezaposlenosti jer Zemlja to jednostavno nece moci podnijeti.

Osobno mislim da je najveci problem u odgoju i skolstvu. Ljudi se vise ne znaju pobrinuti za sebe. Tako da tehnoloski napredak i zatvaranje radnih mjesta mozda dobro i dodu gledajuci dugorocno. Ljudi vise nece moci raditi odredene poslove, koje vecinom okupiraju neperspektivni i neproduktivni pojedinci. Odgoj i obrazovanje u drugacijem smijeru mogli bi povecati ljudsku produktivnost, te bi takoder osvijestili drustvo o problemima koji nas mogu cekati u buducnosti, te kako sprijeciti da uopce do njih dode.

Sve su ovo nagadanja, ali mislim da su obrazovanje i odgoj najbitnije stavke, jer se njima moze sprijeciti svaka mozebitna situacija u buducnosti.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Old 30.04.2014., 19:16   #82
Molim da se vratite na temu.
Rakkatakka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.