Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 16:34   #321
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa ovom agencijom. Naime, bio je objavljen natječaj za pripravnika za IT podršku poslovnom sustavu u Zagrebu nazad par mjeseci. Obzirom da sam iz Dalmacije, jasno vam je da trebate poprilično izdvojit za put naprid-nazad pogotovo ako idete par puta, kao što je u mom slučaju bilo.
1. put: Test znanja
2. put: Psihološko testiranje
3. put: Intervju sa članovima sektora - općenita pitanja
4. put: Intervju (uži krug razgovora) sa programerom, sistemcem, još jednim informatičarom i psihologicom - pitanja vezana za znanje o samom području rada

Nakon 7-8 dana dolazi mailom odbijenica u kojoj se naravno, ne navodi ime i prezime osobe koju su zaposlili na tom radnom mjestu. Dobro, sa tugom u srcu prihvatim jer, kad se toliko daš u to i kad se toliko trudiš zaposliti se, kad ideš u roku od mjesec ipo dana 4 puta gore-dole, izdvojiš 1000kn za put + ostali troškovi, jedino što možeš je bit tužan. Ali tješi te na kraju činjenica da si uša u najuži krug (od 20 ljudi na početku, na vas 2 na kraju), pa i eto vjerojatnost da je ta druga osoba ipak bila bolja. Pa nek joj bude sa srećom. Šta ćeš.. I to je život. Sve je to bilo ok, do sinoć.

Sinoć uđem u zaključene natječaje, baš da vidim ko je zaposlen na toj poziciji. Kad gledajte čuda! : MAGISTRICA EKONOMIJE (da, dobro ste pročitali) je zaposlena za PRIPRAVNIKA za IT PODRŠKU poslovnom sustavu!! Baš me zanima da li ta magistrica ima pojma što je to PKI, zna li uopće što je PHP, što uopće znači pojam enkripcija?!?!

Pišem ovaj post za vas sve koji niste iz Zagreba. Nemojte se niti trudit, jer kao što vam ljudi u prijašnjim postovima kažu, to je sve namješteno, a ja vam nažalost to opet potvrđujem.

Pišem ovaj post jer me zanima da li mi tko može reći koliki je rok za žalbu? Mislim da bi ovo namještanje natječaja u Fini trebalo ić u javnost, jer ovako lagat i varat ljude je jadno i bezobrazno. A svima koji odlučuju u takvim postupcima, dati izvanredni otkaz. Uhljebi, sami uhljebi oko nas.

Hvala i lp.
mrvica i zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:00   #322
Poštovani kolega, rok za žalbu je 8 dana od primitka rješenja o rezultatima natječaja. Ja sam uložio žalbu i prošlo je već 30 dana, odgovora nisam dobio a osobe su zaposlene i uredno rade. Hvala Bogu pa imam fizički dokaz o slanju poštom, a poslao sam i mailom, tako da su ju sigurno zaprimili. Uputili su me na zaduženu osobu za žalbe ali je baš tada imala neki kratak godišnji odmor, no iduci tjedan zovem ponovo. Već ranije su kolege koje su bile samnom na testiranju pisale o kakvoj se sprdačini i ponižavanju radilo, tako da mi je jasno kako se i ti osjećaš. Ukoliko u narednih par dana ne dobijem odgovor na žalbu, šaljem sve u medije i pokrećem upravni spor.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:20   #323
Pozdrav svima, jeste dobili odbijenice za suradnika u naplati osnova za plaćanje? Čak su i maknuli listu zaključeni natječaji pa ne možemo vidjeti sretne dobitnike
Aicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:03   #324
@wawrinka, mislim da bi se vise postiglo putem medija, ako imate pristup nekom od jacih medija mislim da je bolje da krenete tim putem. Ne vjerujem da ces ni na taj nacin postici ponavljanje natjecaja, ali ce se mozda malo zavrtjeti prica da u ovim nasim krajevima nije moguce dobiti niti jedan posao od domara, portira i cistacice pa do ravnatelja bez rodbinske ili stranacke veze i da ovi kvazinatjecaji sluze samo kao privid postenja i selekcije prema sposobnostima. Vise bih voljela da se odmah u natjecaju napise tko ce biti primljen pa da barem mi neodabrani ne trosimo vrijeme i novac, tj. u svom ovom nepostenju da se barem posteno napise da ako se ne zoves X Y nema potrebe da se uopce prijavljujes.

Inace, da vas sve malo nasmijem i da vidite da nije Fina najgora, nedavno sam bila na testiranju za program zaposljavanja zena i kako moj rodjak sastavlja pitanja poslao mi je pitanja, mama mi je isla u skolu sa predsjednikom komisije za provedbu natjecaja pa ga je nazvala da kaze da sam se prijavila, ali ni to sve nije bilo dovoljno jer je posao trebala dobiti druga osoba, pa kako onda ocekivati da je moguce dobiti posao bez veze?
Aurelie80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 10:15   #325
Quote:
mike88 kaže: Pogledaj post
Alo ljudi sta se zavaravate. I ovi posljednji natjecaji u fini, bar sto se tice poslova prisilne naplate osnova za placanje one 3 pozicije, je sve NAMJESTENO i kandidati su unaprijed odabrani. Ja sam bio u petak na razgovoru i trajao je doslovno 2 jebene minute. Test sam sigurno rijesio preko 95 posto jer vladam tom materijom i radio sam kao student na tim poslovima oko 2 godine, ali bez veze preko sc-a i znam da svi dolaze preko veze.
I moj je razgovor bio cista lakrdija, nisu nista provjerili iz zivotopisa i vise smo pricali o vremenu vani nego sto ih je ista zanimalo.
Tako da cete svi skupa sa mnom za par dana dobiti odbijenice ili odjebanice, pa se slobodno javite.
Te 2 babe su se samo smijale i jedino mi je zao sto im to nisam sasuo u lice a bio sam spreman, jer ova lakrdija je bila prejadna al ono uvijek se nadas.
Ovo je bio ociti primjer kako se ne provodi namjesten natjecaj jer me apsolutno nisu nista pitali iz cv-a niti ih je to zanimalo.
I normalno da im se zuri kako bi ti uhljebi dobili ugovor do Bozica, a i predsj.uprave Covic odlazi za 3 mjeseca pa im se svima zuri. Znam dosta inf, al ovo se dogada svugdje po drz.upravama pa ni fina nije izuzetak.
Eto javite se svi koji dobijete odbijenice pa cete vidjet koliko nas je odjebano a dobro ste rijesili test.
Naravno da je namjesteno.
Jedan Zg odvjetnik tako je sredio posao svojoj prvoj kceri pravnici posao u Fini, a vec je sredjeno da ce u Fini posao dobiti i druga, mladja kci koja je netom zavrsila pravo.

Za stoku sitnog zuba kazu da ne brinu jer je prva kci udana te ima suprugovo prezime, a mladja kci je neudana, dakle nema frke jer zbog dva razlicita prezimena nece nitko nista posumnjati i nece upasti u oci da su preko veze zaposlena dva clana obitelji.

Btw., obje nikakvog radnog iskustva prije Fine.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.