Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2018., 17:14   #1021
Da nama su ukrali, poceo sam nes traziti po torbi valjda je nanjusio nesto i u sekundu mi je maznuo kikiriki iz torbe, otvorio kasnije i jede ko covjek, čak sam ga snimao.
Kasnije sam se pjesice penjao do vrha stijene Gibraltara po onim stepenicama i bili su svakuda sastrane, bilo mi je iskreno bed proci na tako uskom prostoru a jos stoje upozorenja sastrane da majmuni na tom dijelu znaju biti agresivni, ali ispalo je sve ok.
Jedino mi zao sta nisam vidio tunel iz II. Svj rata, kad sam se vratio sa vrha oko 5 popodne bio je zatvoren...
Inace ko ima priliku neka ode na jedan dan izlet iz Tarife u Tangier (Maroko) sa vodicem, ukljucenim ruckom u tipicnom marokanskom restoranu, prijevozom do atrakcija je između 50 i 60 eura (ukljucena i trajekt karta)
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 08:55   #1022
Jedino što mi je smetalo je usluga u ugostiteljskim objektima. Osim par iznimaka (dosta skuplji restorani) svi su posluživali toliko preko ono stvari i moraš ih naganjati prvo za meni, pa za cugu, a ako želiš naručivati tapase jedan po jedan kako ih pojedeš opet moli konobara da dođe i donese ti meni kako bi odlučio i naručio.
Taxi, vlak, bus, aerodrom, trgovine nije bilo nikakvih problema
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 10:07   #1023
Da, to sam i ja napisao.
Konobari ne vide, ne cuju i uzasno su spori.
Ali nisu nesimpaticni, jednom kad dodju.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:35   #1024
Ima li tko da je putovao u Sevillu iz Splita? Gdje gledati avionske karte i kako?
lolita26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 16:24   #1025
Je li netko rentao auto u Španjolskoj preko https://www.socialcar.com/en/
Voyage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 21:53   #1026
Quote:
lolita26 kaže: Pogledaj post
Ima li tko da je putovao u Sevillu iz Splita? Gdje gledati avionske karte i kako?
Ja kupila karte za ovaj rujan, sve EJ:

19.9. Split-Milano-Malaga, odakle ćemo autom do Seville.

Povratak 25.9. Granada-Milano i 26.9. ujutro Milano-Split.

Sram me napisati cijenu

Za izravno sletjeti u Sevillu, gledaj EJ preko Geneve. znači, Split-Geneva-Sevilla, može se složiti

Jadna sam s planom puta, toliko malo vremena, toliko toga za vidjeti
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 23:15   #1027
Jel ima tko na Palmi trenutno? Kakvo je vrijeme za kupanja? Namjeravam ici za desetak dana, ali me vremenska prognoza sputava..dnevne temp oko 21, 22c...
Omegatri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 15:13   #1028
Quote:
limelight kaže: Pogledaj post
Ja kupila karte za ovaj rujan, sve EJ:

19.9. Split-Milano-Malaga, odakle ćemo autom do Seville.

Povratak 25.9. Granada-Milano i 26.9. ujutro Milano-Split.

Sram me napisati cijenu

Za izravno sletjeti u Sevillu, gledaj EJ preko Geneve. znači, Split-Geneva-Sevilla, može se složiti

Jadna sam s planom puta, toliko malo vremena, toliko toga za vidjeti
Ma karte su užasno skupe, ja sam gledala opciju Split-Barcelona-Sevilla i ispadne povoljno dok mi aviokompanije za najobicniju torbu ne krenu nabijati cijene. Sve mi se čini da ću samo ruksak ponijeti Pogledat ću još i tu opciju s Genevom.
Ako se i nađe povoljna karta, računam već na 17h presjedanja, tako da nemam pojma šta ću..
lolita26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 18:59   #1029
Quote:
lolita26 kaže: Pogledaj post
Ma karte su užasno skupe, ja sam gledala opciju Split-Barcelona-Sevilla i ispadne povoljno dok mi aviokompanije za najobicniju torbu ne krenu nabijati cijene. Sve mi se čini da ću samo ruksak ponijeti Pogledat ću još i tu opciju s Genevom.
Ako se i nađe povoljna karta, računam već na 17h presjedanja, tako da nemam pojma šta ću..
Ja sam platila karte za sebe i supruga 135 eura - ne po osobi, nego za nas oboje.

U Milanu smo u 10:00 sati, a let za Malagu nam je u 16:30. Već sam letjela tako preko Milana za Siciliju i dade se izgubiti tih 5-6 sati na aerodromu. Uostalom, draže mi je i to nego da prvi let kasni pa sam u problemu ako su na knap.

Povratak je iz Granade isto preko Milana gdje stižemo prijepodne (11:45) i noćimo, kako sam i napisala u prethodnome postu.

Nema kime nisam letjela i EJ mi je uvijek ispao najpovoljniji - može se uloviti ako su ti datumi putovanja fleksibilni.

U Barceloni sam bila Vuelingom jedne godine kad su još bile povoljne cijene karata, sada to ispada 300tinjak eura za dvoje ljudi. Ne dam

Budu ok cijene Norwegiana iz Dubrovnika za Madrid, pa ako ti ta opcija igra.. Kopaj i naći ćeš

Sretno!
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 11:17   #1030
Pozdrav, za mjesec dana putujem u Andaluziju i htio bih rentati auto u Malagi. Zanimaju me iskustva i preporuke. Tkođer bih htio posjetiti i Gibraltar pa me zanima kako se popeti na stijenu, autom, žičarom, kombijem?
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 12:38   #1031
Ja sam lani uzeo auto u Sevili, a vratio ga u Malagi. Rezervirao preko billiger-mietwagen.de, agencija je bila Autoeurope tj. Centauro. Sve prošlo u najboljem redu.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 21:32   #1032
Quote:
zaggyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, za mjesec dana putujem u Andaluziju i htio bih rentati auto u Malagi. Zanimaju me iskustva i preporuke. Tkođer bih htio posjetiti i Gibraltar pa me zanima kako se popeti na stijenu, autom, žičarom, kombijem?
Ja se vratila jučer iz Andaluzije, i rentali smo auto preko https://www.socialcar.com/en/ Funkcionira kao Airbnb.

Svakako preporučam šetnju Caminito del Reya, jako lijep pogled, 5 km se šeta, nije prezahtjevno. Inače dio karata se prodaje preko neta, a dio tamo. Preko neta je rasprodano mjesecima unaprijed, a mi smo došli tamo oko 9.30 i kupili (10 eura) karte na licu mjesta. I svakako radi vrućine preporučam ići kroz jutro. Nama je trebalo oko sat i po proć stazu.
Voyage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 12:12   #1033
koliko ste trošili na hranu u Andaluziji mi ćemo biti sad u 9mj -10dana i opće ne znam kaj me čeka šta se tiče troškova pošto moram prigristi nešto i za ručak i večeru..
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 12:02   #1034
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
koliko ste trošili na hranu u Andaluziji mi ćemo biti sad u 9mj -10dana i opće ne znam kaj me čeka šta se tiče troškova pošto moram prigristi nešto i za ručak i večeru..
Sve ovisi u kakve restorane obično sjedate.
Ja sam u Cordobi, Granadi, Malagi i Sevilli našao super restorane gdje je klopa bila od €7-15 za cijeli obrok + €2/4 za sok/limunadu/pivu.
Naravno, hrpa je i fastfood restorana gdje se može dobiti obrok i ispod €7.
Jedno je sigurno, u Andaluziji nećete ostati gladni, restorana je stvarno na svakom koraku.
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 15:53   #1035
super, imaš možda za podijeliti još neke savjete koje je dobro znati
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 16:13   #1036
Koja vam je tura?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 11:05   #1037
Slijećemo i vraćamo se iz Seville, uzimamo auto i odmah idemo za Cordobu.
1.Cordoba-tu smo cijeli dan ,1.noć i drugi dan do kad hoćemo, prije polaska za Antequeru
2.Antequera ili El Chorro- 3 noćenja -to smo si uzeli kao neku bazu da malo i chillamo uz bazen , i mislili smo ici jedan dan do caminito de rey , ili možda i Rondu obaviti tada
3.Antequera
4.Antequera- odjava i idemo prema Granadi -tamo smo cijeli dan i onda za Malagu
5.Malaga-2noći, možda Nerja itd..
6.Malaga- odjava i vozimo prema Sevilli obalom ili kroz rondu
7.Sevilla
8.Sevilla-
9.Sevilla
10.Sevilla- let u 10h

valjda sam dobro napisala.. Nama je ovo prvi put da idemo tak daleko i da putujemo na tak dugo, meni prvi let avionom ikad ,ali ipak smo se odlučili ići solo a ne preko agencije
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 11:32   #1038
Caminito i Rondu obavezno ubacite u plan, necete pozaliti.
Mi smo jos bili u Grazalemi, lijepa je priroda i put do tog gradica, idealno kad imas auto pa svratis na kavu.
I isli smo u Setenil de las Bodegas, gradic s kucama u stijeni, stvarno fora za vidjeti.

S Nerjom se nemojte muciti, uzasno izgleda, a i bit ce prazno. Lani krajem 9-og je bilo 5 ljudi na glavnoj plazi.

U Granadi otici u Alhambru i Nasridove palace (treba online rezervacija), a navecer na puno piva u neki bar. U Granadi su tapasi gratis uz svako pice.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 11:42   #1039
I u Antequeri imate Lobo Park s vukovima.
Mi smo usli, ali obilazak je vec krenuo i nismo imali vremena cekati novu turu.
Ali zanimljivo ih je vidjeti uzivo.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 11:53   #1040
Koja je cijena Alhambre , 14e? , koliko su druge fakultative
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.