Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 01:03   #381
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U Novom Zelandu nije dozvoljeno bilo sto saditi u vrtu. Postoje strogi propisi.

U Sloveniji je jedan zavrsio na sudu jer je sebi na krov instalirao solarne ploče.

Ima tu jos puno gadosti, uzrok svemu ovom (zabrana skupljanja lisnice, izgradnja vjetroturbine itd) je samo pohlepa. Najgori nagon.
Ovo za Novi Zeland nije istina. Čuo sam i ja za takvo nešto prije koju godinu no srećom pokazalo se kao neistina. Netko je postavio pitanje a ovi krenuli odgovarat zajebancijom i zajebancija je prerasla u istinu.
https://www.huffingtonpost.com/entry...b0a75709b7d6ac
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 09:01   #382
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ovo za Novi Zeland nije istina. Čuo sam i ja za takvo nešto prije koju godinu no srećom pokazalo se kao neistina. Netko je postavio pitanje a ovi krenuli odgovarat zajebancijom i zajebancija je prerasla u istinu.
https://www.huffingtonpost.com/entry...b0a75709b7d6ac
Fake news , jer sam o tom citala u Novom listu.

Toliko o mainstream novinama.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 20:54   #383
Parazitistan u svom punom sjaju

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...ostcount=11746
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:32   #384
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
malo mi to smrdi..
da netko samo tako plati prek 6000kn kanznu ili carinu i onda kuka preko fejsa

Ako misli da je u pravu šta nije odmah tražio nadređene,dao u novine i sl nego kuka preko fejsa,moš mislit
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:41   #385
Da li je ovaj trebao prijavit taj US laptop kad su ga pitali ima li što za prijavit, i pokazat ga opet kad izlazi iz zemlje?
Hater Deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:06   #386
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
malo mi to smrdi..
da netko samo tako plati prek 6000kn kanznu ili carinu i onda kuka preko fejsa

Ako misli da je u pravu šta nije odmah tražio nadređene,dao u novine i sl nego kuka preko fejsa,moš mislit
upravo to, tražiti šefa smjene, dignuti buku
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:08   #387
Quote:
Hater Deluxe kaže: Pogledaj post
Da li je ovaj trebao prijavit taj US laptop kad su ga pitali ima li što za prijavit, i pokazat ga opet kad izlazi iz zemlje?
Sta ce prijavljivat, vidis da familija nestrpljivo ceka i zivka, gdje su laptop, sat, i fotic sto je obecao.
Sve to treba ukinit i ostaviti slobodan protok ljudi i robe.
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:00   #388
Quote:
Trokutas kaže: Pogledaj post
Sta ce prijavljivat, vidis da familija nestrpljivo ceka i zivka, gdje su laptop, sat, i fotic sto je obecao.
Sve to treba ukinit i ostaviti slobodan protok ljudi i robe.
Lijepo kupiš u EU po najnižoj mogućoj cijeni, imaš EU garanciju i carini pokažeš srednji prst. A razlika je na primjeru laserskog printera Brother kod nas košta 1600 kuna, platiš i čekaš 10 dana na isporuku, a ako naručiš iz EU košta 950 kuna sa transportom i u ponedjeljak popodne naručiš i platiš a u srijedu ujutro ga imaš na svom radnom stolu. Dakle ne isplati se hebavat sa carinom i švercat kada je cijela EU domaća zona pa lijepo na internet i tražiti najpovoljniju cijenu.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:27   #389
Pa mogao je carinik uključiti taj isti laptop pa provjeriti je li stvarno poslovni, kako tvrdi čovjek ili kupljen za familiju.

Inače bi pri izlasku iz zemlje trebalo prijavljivati te stvari, ali kud bi stigli kad bi svaki putnik prijavljivao svoj gadget na carini - pa danas svatko nosi smartfon ili laptop ili kameru?!?! Uostalom ovaj čovjek je putovao iz USA u Hr ako sam dobro shvatila, ne znam što je trebao, prijaviti da iz USA iznosi poslovni laptop i tražiti potvrdu za to ... malo djeluje suludo.

Općenito je ružno vidjeti one carinike na aerodromu kako na izlazu pecaju putnike, sad je nedavno mene presreo i pitao da "jesam li što kupovala"...pazi pitanja?!?! . Kao kad smo nekad u Jugi išli u Trst pa su pregledavali kese...ma daj molim te
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 00:19   #390
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Pa mogao je carinik uključiti taj isti laptop pa provjeriti je li stvarno poslovni, kako tvrdi čovjek ili kupljen za familiju.

Inače bi pri izlasku iz zemlje trebalo prijavljivati te stvari, ali kud bi stigli kad bi svaki putnik prijavljivao svoj gadget na carini - pa danas svatko nosi smartfon ili laptop ili kameru?!?! Uostalom ovaj čovjek je putovao iz USA u Hr ako sam dobro shvatila, ne znam što je trebao, prijaviti da iz USA iznosi poslovni laptop i tražiti potvrdu za to ... malo djeluje suludo.

Općenito je ružno vidjeti one carinike na aerodromu kako na izlazu pecaju putnike, sad je nedavno mene presreo i pitao da "jesam li što kupovala"...pazi pitanja?!?! . Kao kad smo nekad u Jugi išli u Trst pa su pregledavali kese...ma daj molim te

Za bilo koju elektroniku pa tako i laptop ili smartphone se lako dokaže koliko je star jer je to zapisano u Biosu ili OS. a i po sadržaju datoteka i starosti diska ili memorijske kartice se lako dokaže da nije tek sad kupljeno, tako da umjesto računa cariniku se lako pokaže da je stvar kupljena prije odlaska na put u inozemstvo. Isto tako SD ili HDD ima serijski broj kao i matična ploča pa se lako dokaže porijeklo, jer trgovci to imaju u svojim bazama. Za svaku stvar koja na sebi ima neki serijski broj ili barkod se vrlo lako ustanovi njezio porijeklo i kada i gdje je prodana, tako da i kupac u slučaju spora sa carinom uvijek može dokazati gdje i kad je kupio čak i da nema kod sebe račun.

Carinik koristi sistem APP i naravno uz autoritet države koja stoji iza njega, ali tko se ne da samo tako lako uplašiti i ako zna da je u pravu vrlo lako se od takvih caka i fora carine obrani.

Prvo i osnovno je kada državni službenik prekorači osnove pristojnosti u komunikaciji, već si na pola puta do uspjeha i neprimjerenost u komunikaciji mu treba odmah istaknuti, jer danas se lako ostane bez posla, a nikad neznaš s kime imaš posla, jer državni službenik ima jedino šanse na uspjeh ako se strogo drži pravila službe u odnosu sa strankama, a to znači i primjerenu komuniaciju.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:14   #391
Neka mi netko lijepo objasni zašto se carina obračunava ne samo na vrijednost robe, nego i na transport robe sve zajedno, koja je to logika "države"?!
Znači ja sam kupio na Aliexpress iz Kine laboratorijsko napajanje koje košta $49,99 i transport $25,86 koje sve zajedno iznosi $75,85 i ja se njima telefonom žalim i oni meni na carini objašnjavaju kako je to sve zajedno vrijednost robe $75,85, a nije! Roba je $49,99, a transport je usluga, a ne roba!

Što to njih briga na koji način sam ja doveo robu, mogao sam platiti neki skupi transport nekom brzom poštom poput DHL da mi dođe u roku 48 sati i opet što to njih briga koliko je transport koštao jer transport je usluga, a ne roba!

Kako se obračunava carina u drugim zemljama jer meni ovo nema nikakve logike?!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 06:54   #392
To se napravilo zbog onog trenda da se fiktivno stavi cijena proizvoda neku siću, a onda gubitak nadoknadi brutalnim troškovima dostave. Krajnji kupac u svakom slučaju uvijek izvuče deblji kraj. Protiv sustava ne možeš, osim na način da uopće ne kupuješ... Ili kupiš ono gdje ti je "free shipping", tj. cijena već uračunata, pa te to kako obračunavaju manje peče.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:18   #393
To je problem opet države što nema kontrolu nad poštom i sad bi mi koji ne muljamo trebali ispaštati i plaćati. U pošti se točno zna kojim prijevozom je stigla roba bilo najjeftinije brodom u kontejneru, vlakom, avionom ili ekspresnom kurirskom službom. Točno se zna koliko košta prijevoz od destinacija, neka izvole lijepo pratiti tokove roba, a trgovce koji muljaju neka drakonski kažnjavaju, pa da vidiš kada mu netko odrapi skupu kaznu kako će opet muljati ili ako zamulja, neka mu država zaplijeni robu.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 07:36   #394
http://www.index.hr/vijesti/clanak/l...e/1024909.aspx

"Sin HDZ-ova direktora komunalnog poduzeća u Zaprešiću zaposlen je u općini Brdovec, istoj onoj kojom upravlja SDP-ov načelnik Alen Prelec.

S druge strane, sin SDP-ova načelnika općine Brdovec zaposlen je u komunalnom poduzeću Zaprešić d.o.o., istom onom kojim upravlja HDZ-ov direktor Željko Majcen."

A ti, narode, plaćaj...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:42   #395
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/l...e/1024909.aspx

"Sin HDZ-ova direktora komunalnog poduzeća u Zaprešiću zaposlen je u općini Brdovec, istoj onoj kojom upravlja SDP-ov načelnik Alen Prelec.

S druge strane, sin SDP-ova načelnika općine Brdovec zaposlen je u komunalnom poduzeću Zaprešić d.o.o., istom onom kojim upravlja HDZ-ov direktor Željko Majcen."

A ti, narode, plaćaj...
Ništa novo na svijetu. Neki dan je bio film http://www.imdb.com/title/tt1708135/ koji se bavi životom Johanna Georga Elsera koji je 1939 pokušao atentat na Hitlera.

I u tom filmu ima jedna zanimljiva scena gdje se govori o jeftinim novim stanovima, no caka je u tome da moraš biti član vladajuće partije, tj. stranke na vlasti da bi mogao dobiti po toj jeftinoj cijeni.

Dakle svugdje u svijetu je isto, i prije kao i danas. Sposobni i uspješni biznismeni su uvijek sposobni i uspješni dok su njihovi na vlasti, teško možeš sam plivati protiv struje, to već spada u statističke anomalije. Tako da za uspjeh u životu treba uvijek biti na pravom jestu i u pravo vrijeme i ono najvažnije u pravoj stranci.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 15:42   #396
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ništa novo na svijetu. Neki dan je bio film http://www.imdb.com/title/tt1708135/ koji se bavi životom Johanna Georga Elsera koji je 1939 pokušao atentat na Hitlera.

I u tom filmu ima jedna zanimljiva scena gdje se govori o jeftinim novim stanovima, no caka je u tome da moraš biti član vladajuće partije, tj. stranke na vlasti da bi mogao dobiti po toj jeftinoj cijeni.

Dakle svugdje u svijetu je isto, i prije kao i danas. Sposobni i uspješni biznismeni su uvijek sposobni i uspješni dok su njihovi na vlasti, teško možeš sam plivati protiv struje, to već spada u statističke anomalije. Tako da za uspjeh u životu treba uvijek biti na pravom jestu i u pravo vrijeme i ono najvažnije u pravoj stranci.
Jeast, a ti si upravo naveo primjer iz jednog demokratskog drustva
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:41   #397
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Jeast, a ti si upravo naveo primjer iz jednog demokratskog drustva

Ne nego sam naveo primjer iz povijesti!

Samo nemoj reć da toga nema i danas u mnogim državama u svijetu, tko je pri vlasti taj se i omasti.

Imam bratića u Francuskoj, koji radi biznis kada su njegovi na vlasti, jer dobije dozvolu za biznis, kada njegovi nisu na vlasti onda nema dozvole. Kratko i jasno, a radi se o demokratskoj državi. Radi se o prodaji na ulici koju odobrava lokalna vlast.

Trebam li dalje pričat. A ista stvar je i u Australiji, imam familiju i znam kako neke stvari idu što se tiče biznisa, isto ovisiš kakav si s onima na vlasti, jer se uvijek nešto može pogurat ili stopirat, npr. dozvola za točenje alkohola u restoranu.

Tako da je uvijek dobro biti dobar s onima na vlasti, jer u suprotnom primjena zakona može biti stroža, blaža ili je uopće ne mora biti. Evo Todorića je zakon mazio i pazio, dok mu nisu preuzeli tvrtku. Pevec bi o tome imao najviše za reći.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:31   #398
Ključni apsurd je postojanje ovakvog DORH-a.

Vučić je tražio dokumentaciju o Lori. Nadam se otkrit će se konačno i uloga Bajića.
Strpao ih u zatvor, gotovo dnevno ispitivao. Gospon se elegantno izvukao, a glavni krivci su čuvari ratnih zločinaca(po Bajićevoj kvalifikaciji)! Nije li to apsurd? Meni od početka saznanja za Loru! Trubim, trubim, a svi gluhi!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:28   #399
http://www.035portal.hr/vijest/zivot...-ucenika-14237
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:14   #400
http://promise.hr/zbog-ovrha-1820-lj...azneno-goniti/
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.