Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 14:40   #7181
hrtići se jako jako lako iskoprcaju iz orme, iako sam i ja odmah kupio istu jer mi je to bilo logičnije i to mi je "humanije", koliko ova riječ čudno zvučala ali stvarno ne ide, i veliki i mali se riješe toga u roku minut - dva, tako da trebaju onu svoju proširenu ogrlicu za taj njihov jaki vrat.

E da Smartie, čuo sam to sto puta i kao jutros, maaa daaa...neće on, ne da mu se, a onda je nakon malo maženja izletio iz kreveta i valjda više nije mogao izdržati pa je jadan piškio pred krevetom - bez moje ljutnje jer je to bio moj fail!

ja_u_kutu, ali nakon piškenja nazat u krilo i spavanac samo takav!

mi smo sinoć zaspali među nogama, onda mu je bilo vruće pa je u jednom trenu zadnje noge stavio na jednu moju, a prednje protegao na moju drugu i spavao tako u zraku hahahh....ono, gledaš i ne vjeruješ!
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:41   #7182
Quote:
pfri kaže: Pogledaj post
hrtići se jako jako lako iskoprcaju iz orme, iako sam i ja odmah kupio istu jer mi je to bilo logičnije i to mi je "humanije", koliko ova riječ čudno zvučala
Riječ nimalo čudno ne zvuči, štoviše potpuno je opravdana. Iz adekvatne orme neće se izvući. Imaš na topicu o opremi kakvu ormu nabaviti. Meni se nikada niti jedan pas nije izvukao iz ormi kakve koristim, bez obzira na građu i pasminu, čak ni oni ako su se koprcali, natezali i pokušavali izvući. Bitno je da je odgovarajuće veličine i dobro namještena i nemaš brige.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:54   #7183
Quote:
pfri kaže: Pogledaj post
hrtići se jako jako lako iskoprcaju iz orme, iako sam i ja odmah kupio istu jer mi je to bilo logičnije i to mi je "humanije", koliko ova riječ čudno zvučala ali stvarno ne ide, i veliki i mali se riješe toga u roku minut - dva, tako da trebaju onu svoju proširenu ogrlicu za taj njihov jaki vrat.
Vjerojatno misliš na ovakvu ogrlicu. To su kupili vlasnici talijanskog hrta koji je neko vrijeme dolazio k meni na čuvanje i ja sam samo čekala kad će mu onaj kratki vratić puknuti od toga. Isprva je imao ormicu i nije se izvlačio iz nje, no poslije se nisu dali krstiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:08   #7184
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Vjerojatno misliš na ovakvu ogrlicu. To su kupili vlasnici talijanskog hrta koji je neko vrijeme dolazio k meni na čuvanje i ja sam samo čekala kad će mu onaj kratki vratić puknuti od toga. Isprva je imao ormicu i nije se izvlačio iz nje, no poslije se nisu dali krstiti.
Misliš tanki dugi vratić Da, meni je koma gledati bilo koje štene na ogrlici,a hrtovi... od toga se ježim. Onakvi krhki i tanašni a živahni i skakutavi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:43   #7185
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Misliš tanki dugi vratić Da, meni je koma gledati bilo koje štene na ogrlici,a hrtovi... od toga se ježim. Onakvi krhki i tanašni a živahni i skakutavi.
Da krivo sam napisala. Trebalo je pisati 'krhki'.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 02:36   #7186
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
To su takve bedastoće... ne mislim na osjetljivost već na ostalo. Hrtovi su psi ko i svi drugi, pa tako i uče - ko i svi drugi. Da, možda su "teži" od nekih, npr. bordera i sl., ali tu nije u pitanju "radna inteligencija" već vodljivost. Pun Youtube je filmića s hrtovima koji rade kojekakve trikove, pa i poslušnost. Stvar je motivacije. To što im se u nekom trenutku ne da je meni skroz OK, ja recimo nisam sklona psima kojima se stalno sve da. Neda se ni meni svaki puta nešto, što me ne čini manje "radno inteligentnom". Osobno preferiram takve pse zapravo. A s klikerom se izložbe itekako daju raditi. Nećeš klikati u ringu naravno, ali nagrađivati smiješ. Uklikaš psa prije no što se odlučiš ići na izložbe, uz kliker koristiš i verbalni marker i nemaš problema. Ja nikad ne radim samo s klikerom, uvijek imam i verbalni marker jer se neke vježbe klikerom ni ne mogu raditi jer ti trebaju obje ruke, a nosom ne mogu klikati : D : D : D

Sve u svemu, hrtolinci su mi super peseki, jedino što me "odbija" od njih je ta njihova krhkost, ja naime volim mrge : p
Nisam rekla da ih se ne može naučiti, samo je teže od većine drugih.
Mislim, ne govorim ovak iz neba, imam hrtove preko dvadeset godina, i imala sam prilike raditi sa preko 25 hrtova sigurno. I ja sama preferiram takve. Mislim da bih ispizdila s borderom ili "attention seeker" psom doma. Ne mislim zapravo, znam.

Bitno da si shvatila što mislim, vodljivost, da. Teški su. Naravno da je stvar motivacije - zato sam i rekla da je najlakše s onima koji imaju već svoj izložbeni stav i "you're my God". Ako su svjesni da me nešto čini sretnom onda to imaju volje raditi. Treba vremena. Puno rada. Savršeno im ide učenje iz primjera.

Imaju i moji svoje trikove. Većinom je to išlo tako da su ih oni počeli izvoditi and I went along with them. Osobno pse ne učim da daju šapu, sjednu da dobiju grickalicu ili išta što se svakodnevno viđa.
Doduše, mali sad daje šapu pa pokaže na mjesto gdje su grickalice, pa ako ne dobije onda da drugu šapu, pa opet pokaže, pa da obje, itd. dok ne dobije grickalicu. Ili tabletu neku, njemu isto
Ne znam otkud je to pokupio ali presmiješan je - sav dugonog pa ti gura šape u krilo ili ruku

Ne uzimam psa ako ne planiram s njim na izložbe tako da mi ovo učenje prije odluke niš ne znači.

Nisu baš krhki. Mislim, ne znam što za vas s mrgama znači krhkost
Nisu im tako lomljive kosti. Neće se polomiti sa jačim zagrljajem mislim, sisavac kao sisavac, nije kukac.

Dobro, talijani bi se mogli polomiti u zagrljaju, ali to su talijani.

Nekako mi se čini da imate krivu predodžbu o vratovima hrtova. Nije to krhko. Mišić samo takav.

Ali slažem se da je najbolja opcija orma u ovom slučaju, samo paziti kakva i da odgovara. Bar za štene. S tim da spomeniti BashTo ima i orme po narudžbi, što svakako nije loša ideja.

Ja svojima ili kupim na izložbi ili naručim izvana, svi imaju svoje široke ogrlice, samo su modeli drukčiji. Mali je nedavno dobio novu kožnu
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:52   #7187
I ja mislim da hrtovi nisu nimalo krhki. I nisam nikada , ni jednoga, vidjela na ormi. Svi imaju one specijalne ogrlice hrtovske, široke i "visoke" ; a hrotve nema baš svatko već samo oni koji ih obožavaju ( bilo pozitivno ili negativno obožavaju ) pa ne vjerujem da bi im činili namjerno toliko lošega.

Javite se hrtovlasnici i pojasnite zašto vam psi isključivo furaju ogrlice i da li je to zlostavljanje? Pa ako je, zašto to radite?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:07   #7188
Aese, divni su, nema tu nikakve rasprave I istina, taj vratić uopće nije krhki, iako možda tako izgleda, ali čini mi se da u vratu ima ogromnu snagu. Kad se zavaljam sa Valom (starijim, jel) i kad izvađamo shop bez problema me izgura samo sa vratom, stvarno je snažan. I on je na ogrlici i povodcu i stvarno nemamo nikakvih problema, prvenstveno jer sluša vani a ja ga sigurno ne mislim trzat ili tako nešto izvodit pa ga potencijalno ozljedit. Malecki će dobit ogrlicu od BashTo
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 11:14   #7189
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Doduše, mali sad daje šapu pa pokaže na mjesto gdje su grickalice, pa ako ne dobije onda da drugu šapu, pa opet pokaže, pa da obje, itd. dok ne dobije grickalicu. Ili tabletu neku, njemu isto
Ne znam otkud je to pokupio ali presmiješan je - sav dugonog pa ti gura šape u krilo ili ruku
Vidiš ti frajera. Ja bi ga bome učila trikove, očito je inteligentan i radišan, sad trebaš samo brusiti. Koliko sam skontala te tako malo tvrdoglavije i ne baš previše zaintereisrane za učenje je najteže ovo dobiti, al kad krenu sami nuditi određena ponašanja samo je nebo granica u dresiranju.

Mei su rekli kao ono treba ih prvo učiti osnovne naredbe i tek kad to usavrše onda trikove (moš misliti, moj kak je bio ušao u pubertet sav se trgao da me sluša ). Tek kad sam krenila raditi trikove on je mene počeo i bolje slušati i skotala sam da se bolje povezujemo. Možda bude jednog dana neki vrag od njega iako ima neiskusnu gazdaricu.
Neke bi stvari malo drugačije radila i s nekim stvarima bi počela ranije da sad opet nabavim štene, al šta je tu je.

Edit: gledala sam na yt-u malo te talijanske hrtove (moram priznati da nisam imala pojma kako izgledaju i nikadaih nisam uživo vidjela) i preslatki su.

Pfri koliko tvoje štene ima sada kila? Iznenadila sma se da oni budu 5-6 kila, izgledaju mi veće zbog tih dugačkih nogu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:09   #7190
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
I ja mislim da hrtovi nisu nimalo krhki. I nisam nikada , ni jednoga, vidjela na ormi. Svi imaju one specijalne ogrlice hrtovske, široke i "visoke" ; a hrotve nema baš svatko već samo oni koji ih obožavaju ( bilo pozitivno ili negativno obožavaju ) pa ne vjerujem da bi im činili namjerno toliko lošega.

Javite se hrtovlasnici i pojasnite zašto vam psi isključivo furaju ogrlice i da li je to zlostavljanje? Pa ako je, zašto to radite?
Nisu krhki. Jesu dok su mladi, noge im tj. Ali čim im se kosti formiraju kako treba to je to.

Moj mali je imao ormu kao štene, dosta ih ima. Međutim, većina hrtova puno ljepše i normalnije hoda sa ogrlicom i lajnom nego s ormom tako da kad odrastu čak i ako su imali orme kao štenad uglavnom se prebacuju na specijalizirane ogrlice.
Imaju vrlo duboka prsa (i ne široka) i teško je naći prikladne orme, često ih žuljaju, i jednostavno im ne odgovaraju.
Kod nekih je i stvar dlake. Ne možeš imati dugodlakog afgana koji nosi ormu.
Slično je i sa borzojima, oni na prsima imaju dužu dlaku a orma je čupa i uništava, kao i kod ogrlica može se dogoditi hairless patch na koži.
Osim toga, imam osjećaj da im jako smeta pritisak na prsa. E sad, to nisam diskutirala s nikime, ali kad svojima stavim ormu, ok je dok se ne potegne. Kad se potegne automatski se pokušavaju izvući. Ima logike jer su im prsa vrlo duboka i imaju veće srce nego ostali psi. A možda zabrijavam i u biti su razmažena krmad

I naravno zato što je teško naći prikladnu ormu odmah se izvlače iz nje.
Za male pasmine, tipa talijane i eventualno whippete se još i može naći orma.

A ogrlice su im široke jer zbog dužine vrata su klasične tanke iznimno opasne za njih. Ove široke u slučaju potezanja ih u pravilu ne bole jer je pritisak raspoređen preko velikog područja. Također im ne odsjeku dovod zraka, kao tanke.

Osim toga, imaju generalno vrlo uske glave i u sekundi se izvuku iz ogrlica. Teže je sa širokim ogrlicama, ali ima pametnica koje i to uspiju.
Zato se najčešće koristi martingale stil ogrlice - iz njih se teže izvlače.

I naravno da ih obožavamo i ne želimo im zlo. Kažem, ja sam sa svojima probala ormu, ne ide jednostavno in the long run. Sad je imamo za auto i to je to.

Quote:
pfri kaže: Pogledaj post
Aese, divni su, nema tu nikakve rasprave I istina, taj vratić uopće nije krhki, iako možda tako izgleda, ali čini mi se da u vratu ima ogromnu snagu. Kad se zavaljam sa Valom (starijim, jel) i kad izvađamo shop bez problema me izgura samo sa vratom, stvarno je snažan. I on je na ogrlici i povodcu i stvarno nemamo nikakvih problema, prvenstveno jer sluša vani a ja ga sigurno ne mislim trzat ili tako nešto izvodit pa ga potencijalno ozljedit. Malecki će dobit ogrlicu od BashTo
Nije vrat uopće krhak, veći problem su noge.
Imaju strašnu snagu u vratu. Samo popipaj (ovom starijem), osjetit ćeš čisti mišić.
U biti ne znam nikoga tko ima problema sa hrtom na povocu. Moji isto od prvog dana savršeno hodaju na njemu, nikad to nismo posebno učili.

Moji uskoro dobivaju set ogrlica i povodaca od BashTo isto

Osjećala sam se krivo jer je mali dobio novi kaputić i kožnu ogrlicu (napravljena je narudžba i za povodac)
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:17   #7191
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Vidiš ti frajera. Ja bi ga bome učila trikove, očito je inteligentan i radišan, sad trebaš samo brusiti. Koliko sam skontala te tako malo tvrdoglavije i ne baš previše zaintereisrane za učenje je najteže ovo dobiti, al kad krenu sami nuditi određena ponašanja samo je nebo granica u dresiranju.

Mei su rekli kao ono treba ih prvo učiti osnovne naredbe i tek kad to usavrše onda trikove (moš misliti, moj kak je bio ušao u pubertet sav se trgao da me sluša ). Tek kad sam krenila raditi trikove on je mene počeo i bolje slušati i skotala sam da se bolje povezujemo. Možda bude jednog dana neki vrag od njega iako ima neiskusnu gazdaricu.
Neke bi stvari malo drugačije radila i s nekim stvarima bi počela ranije da sad opet nabavim štene, al šta je tu je.

Edit: gledala sam na yt-u malo te talijanske hrtove (moram priznati da nisam imala pojma kako izgledaju i nikadaih nisam uživo vidjela) i preslatki su.

Pfri koliko tvoje štene ima sada kila? Iznenadila sma se da oni budu 5-6 kila, izgledaju mi veće zbog tih dugačkih nogu.
Je, samo ja nemam neku potrebu da mi pas zna trikove. ono što usput nauči mi je ok, i dok zna osnovne naredbe to mi je dosta. Sve oni mene kuže što ja pričam, jako dobro znaju koje ponašanje je prikladno u kojoj situaciji i meni je to dosta.
A i volim kad me iznenade svojom domišljatošću
Tako recimo imam jednog koji zna otvoriti sva mjesta gdje se hrana nalazi. ciferšluse otvaramo kao profi krojačice a ambalaže fino otvorimo, pojedemo što je unutra, i složimo da izgleda pristojno a ne zgužvano

Talijani su ti lap dogs. Sićušni su
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:41   #7192
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
I ja sama preferiram takve. Mislim da bih ispizdila s borderom ili "attention seeker" psom doma. Ne mislim zapravo, znam.
i ja hahaha

Quote:
Bitno da si shvatila što mislim, vodljivost, da. Teški su. Naravno da je stvar motivacije - zato sam i rekla da je najlakše s onima koji imaju već svoj izložbeni stav i "you're my God".
A teški su, da. Čak ne bi ni koristila izraz "teški", već izazovni. Vidim ja po svojoj koja nije hrt ali isto tako pasmina koja nije "lako vodljiva". Trebaš naći taj neki "klik" i onda ide ko po špagi. Meni su uvijek bili zanimljiviji takvi psi i pasmine. Isto sam radila s dosta hrtova i meni su bili kudikamo "lakši" od ovog što imam doma hehehe
Quote:
Nisu baš krhki. Mislim, ne znam što za vas s mrgama znači krhkost
Nisu im tako lomljive kosti. Neće se polomiti sa jačim zagrljajem mislim, sisavac kao sisavac, nije kukac.
A krhki su naspram npr. njemačkog ovčara i sličnih. Ja imam šarplaninca pa su mi naspram nje svi krhki hahaha Iako. bio je jedan hrt (greyhound) koji se u punom trku naglo okrenuo i bočno svom snagom zabio u drvo. Ja umrla od užasa, a on nije ni pisnuo nego nastavio divljati. Mislila sam da kad se "ohladi" da će ga boljeti... Ma kakvi. Drugi dan ko da se ništa nije dogodilo. Samo oni su veliki, mislim da bi se talijan razletio u paramparčad da mu se takvo što desilo
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:03   #7193
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Tako recimo imam jednog koji zna otvoriti sva mjesta gdje se hrana nalazi. ciferšluse otvaramo kao profi krojačice a ambalaže fino otvorimo, pojedemo što je unutra, i složimo da izgleda pristojno a ne zgužvano
Meni je uvijek bilo bedasto učiti psa da daje šapu pa su mi se svi čudili da "kako moj pas to ne zna". To, uostalom, sami od sebe prvo nauče kad žicaju klopu. A Sitko je u psećem parku ženi iz džepa zatvorenog ciferšlusom maznula vrećicu s poslasticama - bilo je premračno i prebrzo je to izvela da bih skužila kako. Jucko se, kao mala, popela na sudoper i iz njega izvadila vrećicu s barfom koji se odmrzavao sa sutradan ujutro pa su podijelile sadržaj, a vrećica me dočekala urednije otvorena nego što to ja napravim nožem. Samo se nisu potrudile baciti je u smeće, nego je dokazni materijal ostao na podu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:24   #7194
Je, tak i kod nas. I uredno pokušavaju pse nagovoriti da sjednu da dobiju grickalicu. A moji naučeni u stav i koncentracija. Onak, ili mu daj grickalicu ili ne, nemoj ga zajebavati.

Ali samo mali daje šape, nijedan drugi to ne radi od mojih
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:53   #7195
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Je, tak i kod nas. I uredno pokušavaju pse nagovoriti da sjednu da dobiju grickalicu. A moji naučeni u stav i koncentracija. Onak, ili mu daj grickalicu ili ne, nemoj ga zajebavati.

Ali samo mali daje šape, nijedan drugi to ne radi od mojih
Sad smo već odlutale, ali još samo ovo. Mi smo u specifičnoj situaciji zbog Sitke - ona dobije poslasticu kad god mi sama priđe, a Jucko dobije maz-maz. No u šetnji tražim od njih da sjednu, pogotovo od Sitke, da joj što više privučem pažnju i navedem je da se koncentrira. Kada sam sama s Juckom, nažalost, i to se događa i čini se da će se događati sve češće, dobije poslasticu u igri, zapravo, kao znak za prekid igre. Ona zato i ne sjeda jer je pomazim dok stoji, a isto tako i kad završavamo s nekakvim poskakivanjem, bućkanjem ili već nešto. Sve smo mi to prošle na tečajevima, ali iz čiste lijenosti primjenjujem samo ono što mi treba.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:45   #7196
leeelooo, moj malecki je 29.01. imao 2 kile i 14 grama. 05.02. je na vaganju kod vet imao 2 kile i 400 grama. Raste na očigled! ( i deblja se...). Aese, sve potpisujem, vrat je čisti mišić!

Jedan novi problem...ono, u Zagrebu sam podstanar jer sam tek prije par mj preselio zbog posla...Nakon što je Lan stigao u stan (cura sa starijim psom živi u drugom, jel) moramo iseliti...ne može čovjek vjerovati koliko je teško naći stan sa psom, a još se radi o malom talijanu, kao što je aese rekla, lap dog...pitam se što bi bilo da imam neku drugu pasminu
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 13:30   #7197
Taman da se useliš k curi !
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 13:41   #7198
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Taman da se useliš k curi !
neizvodivo, cura ima obrt na moru pa uskoro kreće na sezonu...snać ćemo se ja i Lan, sva sreća pa talijanski hrtovi griju ko ludi pa će bit ok i pod Savskim mostom
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:17   #7199
hmmm...novo pitanje. Mali jede namještaj. Odnosno, jedan dvosjed. Načeo ga je stariji dok je bio bebač i sad malecki redovito udara po njemu kada su sami doma. Dok je netko u stanu, ne pada mu na pamet, a kad su sami i kad se vratiš doma, spužve iz kauča ima brate mili po cijelom stanu. Ima netko neki trik kako to spriječiti? Vikao sam ne, pokazivao da to ne može, ali nastavlja se. Dat ćemo sad kauč na tapiciranje, ali ne znam da li će to pomoći... ili ćemo imati novi napad na isti lol
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:53   #7200
A zašto štene, za koje je normalno da gricka sve što mu se nađe pod zubima ima neometani pristup svemu u cijelom stanu? Postoje boksevi i ogradice (preferiram ovo drugo) koje će ga spriječiti u tome kada vas nema doma. U suprotnom, nadam se da imaš previše novaca za popravljanje i nadomještanje uništenog
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.