Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 12:10   #7801
Više od 4 gb ti treba za knjige? Pri čemu je svaka pojedinačna knjiga NAJVIŠE 10 megabajta? (pri čemu sam tu debelo pretjerala, jer je većina knjiga debelo ispod 3, al ajde)

U svakom trenutku na Kindleu imaš potrebu imati više od 400 knjiga? Ili planiraš Kindle koristiti za nešto drugo, stripove od recimo 200 megabajta?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.02.2018., 12:12   #7802
jesi sigurna da ti 4 gb neće biti dosta? sad sam gledala svoj calibre folder na računalu, imam preko 700 različitih knjiga u njemu (broj fileova je puno veći, možda čak i duplo, jer sam radila konverziju cijele knjižnice iz epub u azw3), a težak je samo 2,5 gb...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 18.02.2018., 12:54   #7803
Ne neplaniram nista vise osim knjiga cak mislim da neplaniram ni audio iz jednostavnog razloga jer nevolim da mi neko cita text. Stvar je sto ja uvijek volim imati prostora ono da se nade. Plus nevolim nista brisati niti birati sta ostaviti a sto ne. A opet nisam sigurna koliko je to dovoljno za knjige. U svakom slucaju ako vi mislite da je to dovoljno prostora super to znaci da mi vise novaca ostane za istu kvalitetu
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Old 18.02.2018., 16:00   #7804
Quote:
gordanač kaže: Pogledaj post
Ne neplaniram nista vise osim knjiga cak mislim da neplaniram ni audio iz jednostavnog razloga jer nevolim da mi neko cita text. Stvar je sto ja uvijek volim imati prostora ono da se nade. Plus nevolim nista brisati niti birati sta ostaviti a sto ne. A opet nisam sigurna koliko je to dovoljno za knjige. U svakom slucaju ako vi mislite da je to dovoljno prostora super to znaci da mi vise novaca ostane za istu kvalitetu
Većina knjiga u AZW3 formatu (vjerojatno je tako i u drugima ali ja sve pretvaram u AZW3 pa prema njemu gledam) je između 1-1,5 Mb.

Dakle na kindle ti stane preko 2 tisuće knjiga i još imaš rezerve.

Netko je ovdje napisao već (krbo čini mi se) a to ću i potvrditi da je definitivno bolje imati manje knjiga na kindleu zbog mogućih problema sa indexiranjem i reindexiranjem knjiga, što može drastično utjecati na trajanje baterije. A stavljanje knjiga ne može biti jedostavnije i brže tako da čak i ako ti zatreba možeš gore prebaciti sve za manje od minute.

Ja sam isto na prvom kindleu hordao knjige bez ikakvog razloga, na drugom ih imam oko desetak a i to je previše.

Library mi je jednostavno složen na kompu sa calibreom i to je to. Na kindleu imam samo ono što čitam i imam u planu čitati nakon ovog. Ako nešto i uleti što me zaintrigira, lako to prebacim.
Pablo is offline  
Old 18.02.2018., 17:25   #7805
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Većina knjiga u AZW3 formatu (vjerojatno je tako i u drugima ali ja sve pretvaram u AZW3 pa prema njemu gledam) je između 1-1,5 Mb
....
Library mi je jednostavno složen na kompu sa calibreom i to je to. Na kindleu imam samo ono što čitam i imam u planu čitati nakon ovog. Ako nešto i uleti što me zaintrigira, lako to prebacim.
pablo hvala na odgovoru bas mi je takav odgovor trebao opsira i sto gdje moze.
Problem je sto ja trenutno nemam komp jer mi ne treba. Pa mi je problem sa spremanjem a ja sam hrcak i nevolim izbrisati nista.
Puno si mi pomogao hvala na tome
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Old 19.02.2018., 07:46   #7806
Ma ne treba ti vise prostora na e-book readeru. Ni da se jako potrudim ne bih to uspjela napuniti knjigama bez puno ulozenog truda. Ja svog pw imam 5,5 godina i ni u jednom trenutku nisam bila ni blizu. A ni na K3 koji sam imala ranije.
digiridan is offline  
Old 19.02.2018., 07:56   #7807
također. u 6-7 godina ovih, nikada nisam ga napunila ni blizu. tako da ne opterecuj se time. sve da i nadjes uredjaj s vise memorije, nije ni blizu pw po nekim stvarima. pw je zaista investicija koja ce ti se isplatiti i ima sve sto je potrebno jednom citatelju
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 19.02.2018., 13:27   #7808
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
i mora imati svjetlo, bez toga ne kupuj
hm pa osvjetljavanje ekrana najviše troši bateriju, a meni treba čitač jer se na tabletu baterija brzo troši

Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
nema tu mudrolija - kindle paperwhite 3 ma koliko koštao, ako je sadašnja cijena previsoka jednostavno skupljaš novac ili čekaš akciju (Uskrs možda)
opet hm kindje je brend na osnovu kojeg proizvođač nabije cijenu a meni treba kineska kopija, ionako se sve to radi u Kini

Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
ne isplati se bacati novac na jeftikanere, čitač se isplati nakon vrlo malo knjiga
moja strategija je kupiti nešto kvalitetno a jeftino, i za nekoliko godina kupiti nešto još kvalitetnije i jeftinije
Krkimir is offline  
Old 19.02.2018., 14:05   #7809
ekran na tabletu i ekran na čitaču nemaju veze jedan s drugim. isto tako, pozadinsko osvjetljenje kakvo ima tablet troši bateriju višestruko više i brže nego prednje osvjetljenje kakvo imaju čitači.
ali bože moj, tvoj novac, ti ćeš koristiti - samo kupi najjeftiniji šrot, ako ti je to želja!
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 19.02.2018., 14:22   #7810
pa rekao sam da ne želim najjeftiniji šrot nego nešto kvalitetno imam tablet koji sam platio +1000 kuna i treba mi čitač za knjige, apsurdno mi je dati više novaca za čitač nego za tablet
Krkimir is offline  
Old 19.02.2018., 14:24   #7811
Prodaj tablet pa kupi čitač
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 19.02.2018., 14:29   #7812
kindle, ako znaš kupovati, kupiš za 100 eura. i nećeš ga platiti više nego tablet.
ako ne znaš kupovati, onda nastaviš ovdje pizditi kako želiš kvalitetan čitač za 100 kn.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 19.02.2018., 14:31   #7813
idemo opet ali ovaj puta sporije:
Dam 100 eura za čitač, nije problem ako postoji neki dobar za te novce a da je bolji od Kindla onda bi uzeo toga koji nije Kindl
ne treba mi hrpa memorije, pristup na internet, mp3 player i slični kurcipalci, želim samo čitati knjige u epub formatu
Krkimir is offline  
Old 19.02.2018., 14:33   #7814
On bi ovce i novce
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 19.02.2018., 14:36   #7815
ne, samo čitač... a ovo je tema o čitačima
Krkimir is offline  
Old 19.02.2018., 14:40   #7816
slobodno prolistaj temu
Pablo is offline  
Old 19.02.2018., 14:51   #7817
Kreni od njuskala pa do amazona, i biraj
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 19.02.2018., 14:51   #7818
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
hm pa osvjetljavanje ekrana najviše troši bateriju, a meni treba čitač jer se na tabletu baterija brzo troši
Kindle Basic ima lošiju bateriju od Kindle PW iako nema osvetljenje.
thexfiles is offline  
Old 19.02.2018., 15:23   #7819
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
hm pa osvjetljavanje ekrana najviše troši bateriju, a meni treba čitač jer se na tabletu baterija brzo troši
Ne mozes usporediti trosenje baterije na tabletu i kindlu. Ja svoj s osvjetljenjem (koje je uvijek upaljeno) punim valjda jednom mjesecno.
digiridan is offline  
Old 19.02.2018., 15:35   #7820
Kindle Basic- 4 weeks on one charge, based on a half hour of reading per day with wireless off.

Kindle Paperwhite - 6 weeks on one charge, based on a half hour of reading per day with wireless off and the light setting at 10.
thexfiles is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.