Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 20:02   #1
Arrow Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance. guštam u igri.

Postovi premješteni s Što trenutno igrate? i napravljena nova tema. Uživajte!

Kingdom Come: Deliverance – 20 Things You Need To Know!
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:35   #2
Quote:
zvonzi kaže: Pogledaj post
Kingdom Come: Deliverance. guštam u igri.
I ja, ali vidi se da je "indie" developer
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:34   #3
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
I ja, ali vidi se da je "indie" developer
zato jer se napokon netko nakon terabajta i terabajta recikliranog i overhajpanog smeća sjetio izbaciti originalnu igru sa zanimljivo pričom? slažem se.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:39   #4
Onaj "worth a buy" youtuber koji je mega zahtjevan i nađe dlaku u jajetu svakoj igri, kaže da je to najbolja igra u zadnjih 15 godina

Eventualno se vidi da je indie po optimizaciji, manji studiji si to ne mogu priuštiti (ne samo novcem nego i vremenski)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:40   #5
Cekam par mjeseci da se popatchira i da bude na popustu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:13   #6
daleko od toga da igra nema (ponekad smiješnih) glitcheva i bugova pa se zna desiti npr. da konj hoda u zid kad ga pozoveš (), ali u 20-ak sati nisam doživio niti jedan gamebreaking bug nit' je igra crashala. što se tiče optimizacije, ja sam naviknut igrati na budget konfama tako da nisam baš mjerodavan, ali ja sam zadovoljan (osim što loadanje zna naživcirati). igram se na G4560, 8GB RAM i RX 570 4GB.

uglavnom, igra je poprilično zarazna i imerzivna. parafrazirat ću jedan komentar s drugog foruma koji je poprilično točan u mojem slučaju - ne sjećam se jesam li ikada igrao igru u kojoj sam doslovno čitao/slušao gotovo svaki dijalog.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:32   #7
Apsolutno se slažem. I mene je igra oduševila sadržajem kao ne sjećam se koja do sad i ne zamjeram joj previše puste bugove, ali ne mogu se praviti da ih ne vidim...ljudi povremeno lebde u zraku 30cm od poda (čak se meni dogodilo da sam letio na nekih 3m visine tokom questa My Friend Timmy ...toliko o fantasy free rpg-u ), likovi u animacijama ne stoje gdje bi trebali nego su npr. "clipani" kroz neki namještaj 1m dalje od predviđene pozicije, i moj osobni favorit: cijelom mapom pičiš di hoćeš i ulaziš di hoćeš, ali dugi loading screen prije razgovora
...ma ima toga koliko hoćeš i s vremenom će sigurno to popeglati što nikako ne znači da ne uživam u igri jer uživam. Toliko mi je dobra da me ništa od navedenog (pa čak ni nedostatak quitsave-a ako već ne žele dati opciju proizvoljnog sejvanja) ne iritira
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:32   #8
Takve "velike" igre je najbolje igrati minimum par mjeseci kasnije, ako ne i godinu +, dok se sve ne popegla, a i bit će sigurno i gro modova do tad
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:04   #9
Mislim da nešto nije u redu sa cut-sceens/razgovorima jer bez obzira na rezoluciju i grafičke postavke za vrijeme istih fps padne na nekih 25-30fps-a iako kroz igru mi je cijelo vrijeme 60fps-a na 1080p i 40fps-a na 1440p.
Sve nekako izgleda ljepše na 1440p pa sam odlučio žrtvovati tih 20ak fps-a jer stvarno ne osjetim nikakvo štekanje ili vidljivu razliku (što se fps-a tiče).

Inače, AI zna biti malo blesav u borbama, ali fala bogu da je jer ne znam kako bi inače pobjedio u borbama 4 ili više na 1

E da, naletio na neki bug vjerojatno, na samom početku za vrijeme main quest-a dok sam istraživao zločin na farmi konja, zalutao i našao kamp, ali nikog u njemu (ne izgleda kako napušteni kamp kojih ima po mapi nego baš ko da je lik ispario negdje), a u otključanoj škrinji oklopi i oružja koje svako vrijedi 1.5k zlatnika, a ja do tad pičio u opremi vrijednoj 10-30 zlatnika...sad mi se svi obraćaju sa "sir knight" kad me vide
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:45   #10
Kažem, pričekaj malo da se popečira.

Što se tiče performansi nije baš toliko nenormalno zahtjevna koliko se priča (kao da samo 1080Ti vrti normalno itd.), evo lik sa R9 290

Quote:
Što se performansi tiče, moj rig drži 60fps lock na high, zeksture highest. Rijetko, rijetko padne ispod 40 i brzo se vrati.
Nego daj otvori temu jer mi se čini da je nema
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:55   #11
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
E da, naletio na neki bug vjerojatno, na samom početku za vrijeme main quest-a dok sam istraživao zločin na farmi konja, zalutao i našao kamp, ali nikog u njemu (ne izgleda kako napušteni kamp kojih ima po mapi nego baš ko da je lik ispario negdje), a u otključanoj škrinji oklopi i oružja koje svako vrijedi 1.5k zlatnika, a ja do tad pičio u opremi vrijednoj 10-30 zlatnika...sad mi se svi obraćaju sa "sir knight" kad me vide
https://www.reddit.com/r/kingdomcome...loot_stash_no/

jel' to to?
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:09   #12
Hahaha, baš taj ...malo mi žao što sam profitirao na taj način, ali jebi ga sad...fulao sam prvi "besplatni" oklop i opremu u Talmbergu jer sam slučajno pao s mosta kad je trebalo pobjeć iz dvorca tako da sam gologuz krenuo u daljnju avanturu vjerojatno mi je karma vratila taj propust s tim kampom
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:10   #13
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Kažem, pričekaj malo da se popečira.

Što se tiče performansi nije baš toliko nenormalno zahtjevna koliko se priča (kao da samo 1080Ti vrti normalno itd.), evo lik sa R9 290



Nego daj otvori temu jer mi se čini da je nema
Nek admin otvori i odmah prebaci ove postove u nju da zadržimo "timeline"
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:10   #14
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Hahaha, baš taj ...malo mi žao što sam profitirao na taj način, ali jebi ga sad...fulao sam prvi "besplatni" oklop i opremu u Talmbergu jer sam slučajno pao s mosta kad je trebalo pobjeć iz dvorca tako da sam gologuz krenuo u daljnju avanturu vjerojatno mi je karma vratila taj propust s tim kampom
dok nisi ti ovdje napisao, nisam bio ni svjestan tog fičra moram priznat da me vuče da odem tamo i pogledam šta ima u chestu, ali se nadam da ću nekako odoljeti.

srećom pa sam ovaj prvi playthrough odlučio odraditi sa što manje nasilja pa mi armor i oružje nije toliko napeto.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:22   #15
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Onaj "worth a buy" youtuber koji je mega zahtjevan i nađe dlaku u jajetu svakoj igri, kaže da je to najbolja igra u zadnjih 15 godina
mack (worth a buy) je čisti luđak čije su recenzije maksimalno subjektivne. on je zadnja osoba koju bi trebalo pitat jel neka igra worth a buy.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:32   #16
Čuj ne pratim gaming youtubere, ali sam pogledao još 5-6 njegovih recenzija (igara kojih sam igrao) i u potpuno se slažem, lik ne priča gluposti. Dobru igru nahvali i da thumbs up. Ovo psovanje i ekscentričnost je samo fora kojom youtuberi žele privući pozornost odnosno stvoriti neki svoj stil.

No neovisno o njemu pogledao sam još par osvrta i svi kažu da se ispod silnih bugova krije fenomenalna igra kakve dugo nije bilo, ako ikad.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:53   #17
Quote:
zvonzi kaže: Pogledaj post
dok nisi ti ovdje napisao, nisam bio ni svjestan tog fičra moram priznat da me vuče da odem tamo i pogledam šta ima u chestu, ali se nadam da ću nekako odoljeti.

srećom pa sam ovaj prvi playthrough odlučio odraditi sa što manje nasilja pa mi armor i oružje nije toliko napeto.
Nemoj, jer nećeš moći odolit. Ako ništa drugo, uzet ćeš pa prodati jer ima tu par tisuća zlatnika vrijednosti oružja i opreme...i ja sad razmišljam da to napravim, ali tako dobro izgleda taj oklop da mi pravo žao nazad u dronjke

Oružje sam većinu prodao jer ga i onako ne mogu koristiti (fale mi statsi), ali oklop je bonbon
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:54   #18
Evo vam teme.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:02   #19
Kruha i igara!

Evo čini mi se Ok upoznavanje sa igrom

20
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:24   #20
Quote:
zvonzi kaže: Pogledaj post
daleko od toga da igra nema (ponekad smiješnih) glitcheva i bugova pa se zna desiti npr. da konj hoda u zid kad ga pozoveš (), ali u 20-ak sati nisam doživio niti jedan gamebreaking bug nit' je igra crashala.
Zdravo seljacki - to se zove anegdotalni dokaz. Mimo toga, ne daje mi se trenutnih 50 eura za igru, cekam popust.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.