Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2006., 15:02   #41
LJudi moji sve je to u glavi.Svima bi preporučio više fizičkih aktivnosti a ne posegnuti odmah za čarobnom pilulom pa da ona sve riješi.Meni je doktor davao apaurine poslije operacije kičme a kad sam mu ja rekao da nisam prolupao i da me nije strah on me je prisiljavao da ih pijem radi spazma i opuštanja leđnih mišića.On me je opustio i mene je manje bolilo ali što vrijedi kad sam ja zaspao po njemu.Tako su mi se leđni mišići oslabili.Sve sam ja to pobacao te ponekad kad jako zaboli uzeo voltaren i išao na jogu.vježbe istezanja i jačanja mišića.I super mi je.

Kad sam bio na predavanju na pomorskom faxu o prvoj pomoći onda nas je doktor pitao :šta ako ti dođe mornar i žali se na proljev.Jedan mu je rekao da bi mu dao apaurin.Ali kako to kolega -kaže dr.
Pa on bi i dalje imao proljev ali ga ne bi bolila briga za to.

Moj zaključak-bježite od tableta
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji

Zadnje uređivanje boraborabo : 22.06.2006. at 16:42.
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 15:27   #42
ajme sto volim ovakve mudrace
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 16:49   #43
Možda bi i tebi pomogli.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 17:15   #44
Bi sigurno.Na kraju bi ostalo samo Pastrva
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 17:29   #45
Quote:
boraborabo kaže:
Bi sigurno.Na kraju bi ostalo samo Pastrva
gledaj,anksioznost a pogotovo depresija lječe se jedino tabletama i radom na sebi.
lako je tebi i ostalima govoriti "više fizičke aktivnosti bla bla".shvačaš-takvim ljudima potrebna je određena terapija i to je tako.
jednako kako se gripa lječi c vitaminom,kako se slomljena kost liječi gipsom tako se i ovi poremećaji lječe putem terapije.
misliš da je nama svima suuupeeeer sama činjenica da pijemo tablete,da umjesto jutarnje kave gutamo tablete,da umjesto večernje čaše mlijeka gutamo tablete?!misliš da je nama super piti tablete.yes,jedva čekam
ja sam pri kraju svog lječenja i sretna sam zbog toga ali ljudi s kojima sam okružena bila neko vrijeme jednostavno su mogli životne zadatke obavljati i živjeti samo uz pomoć tableta.
depresija je strašna stvar a ako se ne lječi može doći u većini slučajeva do samoubojstva.
znam šta pričam tako da nemoj ti baljezgati ono što ne znaš.
drugo su mišići a drugo su psihičke bolesti i ne lječe se jednako.
eennter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:03   #46
Da i da .Sve je to u glavi.Samo nekoga mali problem dovede do toga.Ja ne baljezgam,ja jako dobro znam što pričam.Shvaćam da nismo svi isti.Neko je labilniji i sitnice ga dovedu do takvog stanja.Meni su apaurine i tramal davali šakom i kapom kad sam ostao sedam mjeseci u ležećem položaju sa luborom i dextametazonom.Svijet se srušio.Od rođenja hodaš pa onda tako dugo ne i upitno da li ćeš ikad više.Prema tome TI nemoj baljezgati.A tek rehabilitacija.
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:38   #47
Oprostite na off-topicu, ali boraborabo, jesu li ovi Tiffany radovi u linku tvoji?
Jako lijepo!
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 20:14   #48
Je,to su moji radovi.Tu sam našao ispušni ventil što sam obolio i što sam umirovljen.Najsretniji sam sa svojim stakalcima.
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 01:20   #49
Quote:
boraborabo kaže:
Moj zaključak-bježite od tableta
Bravo!

Podsjetilo me ovo misljenje na T. Cruisea kad je izjavija da su antidepresivi smece i da to ljudima ne treba.
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:12   #50
ja pijem
eglonyl 1/2 / 1/2 / 0 (njega sam dobil umjesto helexa)
velefax 1 / 0 / 1
rivotril 1 / 1 / 1

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:23   #51
o srodnosti:

a)apaurin i normabel JESU jednoteista stvar-isti sastav-diazepam, samo drugi proizvođač.

b)helex i xanax JESU jednoteista stvar-isti sastav-alprazolam, samo drugi proizvođač.

c)niti jedan nije bezazlen, (iako ste čuli da se apaurin daje trudnicama) i svi gore navedeni stvaraju ovisnost.

d)čitajte upute i pitajte liječnika, a ne rekla/kazala, pogotovo od nekog tko ih nikad nije morao koristiti
lina aja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 19:10   #52
kak bi bilo dobro da nam nis od lijekova ne treba...bezveze je prepucavanje..onaj tko kaze lijekovi su bljak,trenutno je u dobroj fazi(ili nis ne kuzi i smatra da je psih.oboljenje stvar neke,recimo,mentalne slabosti),a onaj tko je na dnu,normalno da popizdi na savjet da sve lijekove treba bacit u smeće...ajde da ne budemo sebičnjakosi...gledajmo stvari i iz drugog kuta
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:56   #53
Mene interesira taj xanax. Da li ima zamjena za njega? Neko,meni poznat,to pije godinama-moze li se sa toga odviknuti?Kakve su te krize,ako se dese? da li zbog toga ljudi idu u bolnice,neke ustanove ili nekako drugacije? Ako ima ko snage da mi odgovori,bit cu mu jako zahvalna.
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:15   #54
ja xanax pijem povremeno-kad imam panični napad.pijem ga već godinama,ali mi kutija traje cca3 mjeseca...trdim se maksimalno bez njega,ali nekad ne ide..
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:23   #55
Quote:
Numbat kaže: Pogledaj post
<cut>
jesi, zalutao si jer pricas gluposti.
ti 100% nisi okusio pravu depresiju, jer samom snagom volje gotovo nemoguce se je izljeciti.
pricas o nekakvom trcanju i bla bla... te ti stvari mogu pomoci i olaksati izljecenje ali ne i same izljeciti.
do 6mj prosle godine, aktivno sam igrao vaterpolo, ubitacni jebneni treninzi a svejedno sam bio totalka u qrcu. sad vise ne treniram, al sam promjenio grad, nova terapija i puno mi je bolje nego onda.
nemoj prodavati maglu
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:31   #56
sto se tice teme:
u pocetku sam koristio kombinaciju: seroxat, helex i normabel
sljedeca :xanax, eglonyl i zoloft
sadasnja :coaxil(1,1,1), ladiomil50mg(1,0,1) i lamictal50mg(1,0,1).

sto se tice xanaxa - imao sam problema sa odvikavanjem, naime ako ga nebih popio prije spavanja, nebih nikako mogao zaspati i poceo bih se lagano tresti. trebalo mi je oko misec dana postepenim smanjivanjem dok se nisam odviko....
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 22:08   #57
daj pliz odgovori zasto ti seroxat nije odgovarao...ja na istom pa me zanima...jedan dr mi predlozio da se prebacim na coaxil a moja dr je protiv,veli da je to za starce..moze jedna usporedba iz tvog iskustva...?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 23:46   #58
nisam citao topic.

samo zelim napomenuti da je mnogo teze da se rjesi od ovisnosti od benzodiazepina (u koje spada, alprazolam, diazepam etc. ) nego od opioida (na primjer heroin, morphin).
keoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 00:47   #59
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
daj pliz odgovori zasto ti seroxat nije odgovarao...ja na istom pa me zanima...jedan dr mi predlozio da se prebacim na coaxil a moja dr je protiv,veli da je to za starce..moze jedna usporedba iz tvog iskustva...?
ej za svakog pojedinca to posebno ovisi. ako meni nije bio dobar to neznaci da i tebi nece. seroxat(xanax) navodno podizu razinu serotonina(tako mi je rekla psihi) a meni treba smanjiti. zato mi je dala coaxil. molim one koji se razume da mi potvrde dali mi je psihijatrica tocno rekla
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 01:50   #60
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže: Pogledaj post
Ne bi se s ovim složio.
istina- konjski može djelovat drugi dan
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.