Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2018., 12:26   #1
Bahatost politicara

Gledam feed pa vidim da je netko postao:
https://www.instagram.com/p/BegYQAkF...innishproblems

Dakle frisko izabrani finski predsjednik jutro nakon izbora cisti si snjeg ispred kuce.
S druge strane u Hrvatskoj imamo uobicajenu "kulturu" da ne samo predsjednik vlade nego i ministri i zamjenici ministara i raznorazni relativno bezvezni funkcioneri pod default idu okolo samo u luksuznim autima s vozacem, po mogucnosti u "sticenoj koloni" crnih limuzina s crveno-plavim svjetlima koja krsi prometna pravila i smeta gradjanima dok divljacki juri.

Pitam se zasto smo osudjeni na te likove koji, valjda zbog nedostatka ikakve druge kvalitete, toliko ocajnicki zele "prestiz" i posebni tretman. Zasto mi ne mozemo imati za politicare normalne i postene ljude koji se recimo za odlazak u Sabor koriste javnim prijevozom?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:01   #2
Nije problem ako se voze u limuzinama, problem je ako se one financiraju novcima poreznih obveznika (a čini mi se da se financiraju).
Skromnost je precijenjena vrlina.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:09   #3
Mentalitet. Povijesno naslijeđe. Mi još nismo usvojili demokraciju u glavama.

Mi imamo potrebu diviti se vođama, dajemo im mogućnost luksuza, a oni samo koriste ponuđeno.

Kada shvatimo da su i političari samo obični ljudi koji su spletom okolnosti (izborne pozicije, društveni položaj i utjecaj) na vlasti, da su to obični građani kao i svi mi, nećemo više financirati limuzine, osobne vozače, povlastice i ostalo.

Eto čast iznimkama koji unatoč svemu ne koriste povlastice koje su im na pladnju.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:52   #4
Da, i naši političari mi idu na živce s tom svojom arogancijom, ali iskreno, muka mi je i od tih skandinavskih preseravanja. Ono, de dobro je.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:11   #5
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Da, i naši političari mi idu na živce s tom svojom arogancijom, ali iskreno, muka mi je i od tih skandinavskih preseravanja. Ono, de dobro je.
Zašto ti je muka od Skandinavaca? Zar ne bi bilo bolje da su i naši takvi? Ne verujem da će vas nešto utešiti, ali čisto da znate da su i u Srbiji isti takvi kao kod vas.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:15   #6
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Zašto ti je muka od Skandinavaca? Zar ne bi bilo bolje da su i naši takvi? Ne verujem da će vas nešto utešiti, ali čisto da znate da su i u Srbiji isti takvi kao kod vas.
Zato što su jedači govana. Glume neke ekološki osvještene persone, dok im zemljom harače horde imigranata ( npr. Švedska ). Licemjerni su. Gadi mi se njihov mentalitet. O hororima drugih skandinanvskih zemalja čitaj na ostalim temama ( uprati forumaša Ambientt na temi o porezu na nekretnine ).
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:41   #7
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Zato što su jedači govana. Glume neke ekološki osvještene persone, dok im zemljom harače horde imigranata ( npr. Švedska ). Licemjerni su. Gadi mi se njihov mentalitet. O hororima drugih skandinanvskih zemalja čitaj na ostalim temama ( uprati forumaša Ambientt na temi o porezu na nekretnine ).
A pazi, to što oni pimaju imigrante i nama dođe zgodno, ali ovde je poenta u tome što se tamo političari mnogo odgovornije odnose prema novcima koje dobijaju od građana nego što je to ovde slučaj. A kad bi tamo stvarno bio nekakav horor onda bi odande dolazili ovamo da žive, a ne obrnuto kao što je slučaj.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 23:58   #8
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Zato što su jedači govana. Glume neke ekološki osvještene persone, dok im zemljom harače horde imigranata ( npr. Švedska ). Licemjerni su. Gadi mi se njihov mentalitet. O hororima drugih skandinanvskih zemalja čitaj na ostalim temama ( uprati forumaša Ambientt na temi o porezu na nekretnine ).
Ma Svedska glumi nesto hoch, a zive od izvoza oružja, Norvezani glume ekologe, a zive od nafte itd. Cak i uvoze drvo, kako bi stitili svoje šume.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 00:36   #9
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ma Svedska glumi nesto hoch, a zive od izvoza oružja, Norvezani glume ekologe, a zive od nafte itd. Cak i uvoze drvo, kako bi stitili svoje šume.
Upravo tako. Nije mi se uopće dalo ići dublje u tematiku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 01:14   #10
Dobro, snalaze se naravno, ne bi ni bili bogati da nije tako. Ali tema nije o tome kako oni pribavljaju novce, nego kako njihovi političari troše narodne pare, a kako naši. Tamo nema mnogo državnih vila, broj skupih državnih auta je minimalan, funkcioneri sasvim normalno koriste javni prevoz ... a kod nas? E, pa i to je jedan od razloga zašto oni imaju, a mi nemamo.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.