Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 21:37   #8281
Općenito mislim čak da CR idu u te sobe, a s vezom valjda ide klasika ko u svakoj bolnici.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:36   #8282
Samo sto je jako cesto ogromna guzva, sumnjam da tad i veza pomaze. Jer nece nekog izbacit iz jedne sobe u drugu samo da bi netko dobio "bolju". Valjda
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:43   #8283
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Samo sto je jako cesto ogromna guzva, sumnjam da tad i veza pomaze. Jer nece nekog izbacit iz jedne sobe u drugu samo da bi netko dobio "bolju". Valjda
Khm, ne bi se kladila da nece. Jedna cimerica je pricala da su ju selili 4 puta kad je zadnji put bila tamo prije par tjedana. Prvo predradjaona jer je bila guzva pa još 3 različite sobe.

Mislim da te valjda jedino nece izbaciti iz "apartmana".
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 23:01   #8284
Ja se nadam da ću ga i ovaj puta uloviti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:02   #8285
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da ću ga i ovaj puta uloviti
Kako ide to s apartmanom? Procitala sam da postoji samo jedan, koliko se placa?
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:20   #8286
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Kako ide to s apartmanom? Procitala sam da postoji samo jedan, koliko se placa?
Koliko se sjecam, 375kn/noc je. Kad dodjes rodit kazes im da bi apartman. Ako je slobodan, dobijes ga, ako nije onda nista, jer imaju samo jedan.

Al meni se nije svidio kad sam ga vidila, bas je sumoran sobicak :/
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:36   #8287
Kajjaznam, meni je zgledao ok. Je malo mali i špajzast. Fakat je jedan krevet i jos nest sitno prostora okolo.

Al ak ti je bitno biti sam u sobi/ vlastita kupaona - sluzi svrsi ak se mene pita.
Iako sam sumnjicava prema tvrdnjama da partner moze doci/ostati duze u posjetama. Odjel je poprilicno zatvoren i meni je muz trebao dati neke papire pa smo 20 min cekali pred vartima svatko sa svoje strane da netko od sestara otvori vrata. Ne znam kak bi to funkcioniralo da dodje tipa u 14 u posjete i kaze ja bi do zene u apartman. Pogotivo s onih par malo manje susredljivih sestara.
Meni je recimo to najveci potencijali benefit apartmana. Ako je izvediv jel.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:24   #8288
Ja sam bila tamo u sub i ned i mislim da je u ned bio par sat popodne sa mnom u apartmanu. Ne znam da li bi bilo tak i u tjednu.

A soba je meni ok, krevet, stol, stolica, ormaric i vlastita kupaona. Nisu ni druge sobe nesto prostranije il drugacije,a ja sam htjela biti sama. Nisam bas tip za cavrljanje s drugima u tom stanju
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:51   #8289
Hej cure,koliko je trebalo nakon poslanog maila u Ta da vam daju termin? Danas sam 35 plus 1, znaci usla u 36 tjedan,a moja gin mi tekla da kad napunim 37 idem u TA. Sad ne znam dal da odmah sutra saljem mail ili? Jeste vi trazile određeni dan/ određenog lijecnika mozda? Cula sam za ovu dr. Basic utorkom da nije bas njezna,pa bi je htjela izbjeci.
gombalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:54   #8290
Hej cure,koliko je trebalo nakon poslanog maila u Ta da vam daju termin? Danas sam 35 plus 1, znaci usla u 36 tjedan,a moja gin mi rekla da kad napunim 37 idem u TA. Sad ne znam dal da odmah sutra saljem mail ili? Jeste vi trazile određeni dan/ određenog lijecnika mozda? Cula sam za ovu dr. Basic utorkom da nije bas njezna,pa bi je htjela izbjeci.
gombalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:23   #8291
Posalji odmah mail pa napisi u kojem tjednu ti odgovara pregled. Meni su dali cak i dan koji sam htjela. Basic mi je bila dva cetvrtka. Nije njezna, ali nije ni da ne mozes hodati poslije. Samo su mi malo oci iskocile kad je gurnula ruku, haha.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:46   #8292
Da li ima tko mozda iskustva novija s gestacijskim dijabetesom? Da li hospitaliziraju prije terimna te onda induciraju na termin, te da li daju drip i epiduralnu kod indukcije ukoliko je raniji porod bio carski
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:12   #8293
[QUOTE=gombalica;64588651]Hej cure,koliko je trebalo nakon poslanog maila u Ta da vam daju termin? Danas sam 35 plus 1, znaci usla u 36 tjedan,a moja gin mi tekla da kad napunim 37 idem u TA. Sad ne znam dal da odmah sutra saljem mail ili? Jeste vi trazile određeni dan/ određenog lijecnika mozda? Cula sam za ovu dr. Basic utorkom da nije bas njezna,pa bi je htjela izbjeci.[/QUOTE

Meni su poslali termin nakon 2-3 dana. Nisam trazila određenog doktora. Bas sam danas bila na prvom pregledu u TA. Bila je dr. Basic. Nije bas najnjeznija istina al meni nije bilo strasno. Meni danas nisu radili ni ctg ni uzv. Samo tlak, piskis u casu, pa pregled ( provjeri sestra bebino srce otkucaje i doktorica pogleda koliko si otvorena). Ako je prvi onda ti pogledaju sve papire od trudnoce. Za ctg su rekli iduci put. Ja se samo bojim da ne prokrvarim ili nesto. Kad sam dosla doma isla sam na wc i kad sam se pobrisala lagano mi se vidjelo crvenkasto na papiru. Slabo skroz. Bojim se malo jer kad sam u 22 tj zavrsila na hitnoj na sv.duhu radili su mi vaginalni uzv i kad sam dosla doma cijeli mi ulozak bio krvav. Vratila se i rekli mi da je to od pregleda. Tak da ne bi htjela da se ponovi...
credolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:18   #8294
Meni je nakon svakog pregleda u TA bilo malo krvi, ili sluzav čep. Oni uopće ne dižu paniku na takve stvari, samo treba vidjeti da to crveno iscuri i prestane, a ne da se pojača
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:35   #8295
Quote:
petroslava kaže: Pogledaj post
Da li ima tko mozda iskustva novija s gestacijskim dijabetesom? Da li hospitaliziraju prije terimna te onda induciraju na termin, te da li daju drip i epiduralnu kod indukcije ukoliko je raniji porod bio carski
Ako imaš GD induciraju u 39tt. Drugo ne znam.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:38   #8296
A što ako odbiješ indukciju? Mislim, moje tijelo, moja odluka... a njima je GD i početni šećer od 5,1 u nekom ranom tjednu trudnoće
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:52   #8297
Ideš na sv. Duh. Šala. Nemam pojma. Ovisi o indikacijama - da li je beba prevelika, da li je i dalje šećer visok (mislim da traže da se i kod njih radi detaljnija pretraga za šećer - hospitalizacija na 1 dan jer oni prate kroz cijeli dan šećer tad za razliku od VV), tlak i ostale stvari.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:13   #8298
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Jel za te sobe treba imat neku vezu ili samo srecu da te dopadne ta? Ima mozda neki kriterij po kojem odlucuju?
U vinogradskoj sobe na desnoj strani hodnika imaju kupaone. Te su novije sobe koliko sam shvatila. Na lijevoj strani ne. Kad sam bila na tecaju tamo, sad u 6. mj i kad smo bili u obilasku rodilista i odjela sestra koja nas je vodila je rekla da u te sobe s kupaonama u nacelu stavljaju rodilje koje su imale carski da im bude lakse do wc. Koliko sam shvatila nije to sad neko pisano pravilo da je bas uvijek tako, al tako nekako rade. Bas je jedna cura pitala jel to lutrija dobiti te sobe koliko se sjecam rekla je da ne. Al opet gledaju da CR stave u te sobe.
credolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:14   #8299
Ja isto ne znam sto da ocekujem, nemam pravi GD, samo sam imala tamo negdje oko 4tt secer nataste 5.6 i oko 8tt 5.2.

sve kasnije je bilo i više nego super, i ogtt i guk profil, al svejedno se vodim kao da imam GD, a ne slijedim nikakvu dijetu jer mi nema smisla.

nadam se da se nece slijepo uhvatit tih vrijednosti, nego uzet sve faktore u obzir, kao sto je charmed rekla.

iako, strah me da mi tamo nece izmjerit previsok tlak, uvijek mi kod doktora skoci
doma mi ne prelazi 125/80, a kod gin mi je zbog zivaca oko 135/80 uvijek
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:20   #8300
Ja im taj rani šećer neću spominjati, a ionak mi nikad nisu gledali takve rane papire. Samo zadnja 3-4 pregleda U ranoj trudnoći sve bude poremećeno zbog mučnna i svega
Tj. neću govoriti ako ogtt bude dobar. Ionako pazim što jedem
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.