Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2008., 13:32   #81
Quote:
ariella kaže: Pogledaj post
... kako se dobiju paraziti?
tek sam sad vidjela pitanje... moze npr stati u kakicu neke zivotinje koja ima parazite pa doma tu sapicu polizati i evo ti glista
ako pas popije ili samo lizne zarazenu vodu, travu nakoju se netko popiskio...
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:44   #82
uvijek kupim za svojim psom tako da tu neće biti problema.
eto, hvala puno na svim informacijama jer da sam samo nazvala veterinarku (koju sam dobila u međuvremenu ona mi je rekla isto kao i vi o doziranju) ne bih saznala ove druge informacije!
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 15:11   #83
Quote:
ariella kaže: Pogledaj post
nije mi potrebno pametovanje, zvala sam poznanicu veterinarku, ali nije mi se javila, i nju ću pitati čim je dobijem. ali eto i tu sam postavila pitanje, ako nemaš odgovor na postavljeno pitanje ne znam zašto se zamaraš uopće komentirati. svašta
Pa odgovorio sam ti na pitanje, i to ravno 5 minuta nakon što si ga postavila, uostalom, što se ti odmah pjeniš?
S time da neke od ovih informacija i nisu baš točne... ali, saznat ćeš ti već koje su to, ne brinem se ja
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 15:20   #84
ja svoje pesice cistim i do 4 puta godisnje od glista.
i to uvijek ponovim za 14 dana, upravo zbog toga sto odu one glistice koje su odrasle, a za 14 dana ponovim da se rijesim onih koje su porasle, ali nisu izlegle jajasca.
i psi mogu pokupiti glistice tako sto najcesce ponjuskaju kakicu drugog psa koji ima gliste!
ako se skija na guzi to ti moze biti znak da ima glistice. ili povraca....
nije to za zezanja, bolje i preventivno ocistiti nego da odu na druge organe...
__________________
Some people are settling down, some people are settling and some people refuse to settle for anything less than zsa zsa zsu. When the stars touch the water the sound of candle flicker and so do you.
zsazsazsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 15:24   #85
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Pa odgovorio sam ti na pitanje, i to ravno 5 minuta nakon što si ga postavila, uostalom, što se ti odmah pjeniš?
S time da neke od ovih informacija i nisu baš točne... ali, saznat ćeš ti već koje su to, ne brinem se ja

naravno da hoću, uopće se ne brini

a ti se vrati igranju igrica!
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 13:03   #86
Bez brige, dok je ovakvih, KLJ ne trebaju strahovati od mojih napisa...
I onda me pitaju zašto ne pišem više...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 14:49   #87
evo mene opet s pitanjem koje trebam postaviti veterinaru, ali s obzirom da tek iza 4 idem kod veta, da vidim malo ima li tko ista iskustva i paničarim li bezveze. napipala sam kvržicu na psu, malo nakon zadnjeg rebra, taman negdje di je cijepljena bila (prije 2 tj protiv bjesnoce) i sad je mene frka copila, idem provjeriti šta je to, ima li šanse da je još od cijepljenja to (od prije 2 tj), a da nisam primijetila (iskreno se nadam da je) ili jenešto drugo. šta bi uopćemoglo biti, ne boli je na dodir, nije jako tvrdo, ne znam jel se lupila negdje, koliko sam ja vidjela nije...

eto, držim fige d anije ništa, baš sam u brizi
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:02   #88
To je reakcija od dobivene injekcije, koja se obično javi nakon desetak dana, ponekad i više. Proći će sama od sebe, za nekih tjedan dva.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:26   #89
hvala ti što si odgovorio iako nismo "na dobru nogu" krenuli. baš sam u brizi bila ali evo sad mi je puno lakše. mlada je ona, ima tek 2 god i 3 mj i ne znam šta bih da se nešto loše desi, već je bila bolesna cim je dola k meni pa sam se nahodala po veterinarskom faksu. na svu sreću to je dobro završilo zbog moje brze intervencije i naravno zbog jednog divnog veterinara. ali svejedno ću otići do veta da pogleda malo da ne bi bilo...
i sad bi je trebala voditi na cijepljenje protiv zaraznih bolesti, nema veze što ima tu kvrgu od prošlog cijepljenja?
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:38   #90
Ma ne treba joj ništa, kvrga će proći sama od sebe, uvijek prođu... premda neki veterinari znaju davati antibiotike kad su te kvrge u pitanju, ali ja osobno mislim da je to nepotrebno. To nije infekcija, nego reakcija tkiva na uneseni preparat; generalno, kod vakcina se javlja rjeđe, jer su vakcine (barem one koje se daju psima) na bazi vode, a ne ulja. Iako, poneki veterinari imaju dosta nezgodnu naviku da prilikom plasiranja igle pod kožu, postave prst na iglu, valjda da dobiju neki bolji oslonac, ali to nije dobro, jer je prst uvijek kontaminiran, pa se teoretski može desiti da se unese neki infekt pod kožu. Druga stvar je, što većina veterinara kod kuće (tj u Hrvatskoj), aplicira u području grudnog koša, gdje je koža mekša, ali i puno bolnija, i sklonija reakcijama. Ovdje se mahom daju injekcije u području kože na vratu koja je puno manje osjetljiva i rjeđe su i te kvrge. Ja ponekad iz nostalgičnih razloga, dam u grudni koš, doduše ali barem ne držim prst na igli...
Da, trebala bi je odvesti na cijepljenje protiv zaraznih bolesti, bez obzira na kvrgu, nek je cijepi negdje drugdje, ima još mjesta...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:56   #91
evo još jednom, puno ti hvala! tako ću napraviti.
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 20:35   #92
Unhappy Crijevni paraziti

Pozdrav;

Jucer sam svog westija vodila na cijepljenje protiv bjesnoce i mikrocipiranje. Pri tome mi je veterinarka dala Pratel tabletu za ciscenje i rekla da mu dam pola jucer,a pola za 15 dana . Kako nemam iskustva s tim , prilicno sam se iznenadila kad sam danas vidila u dva navrata da se stolici moga psa nalazi nesto bijelo i dugo oko 15 cm . Nazvala sam veterinarku , ona je rekla da je to sve ok , da to znaci da je tableta djelovala i da mu dam jednostavno jos drugu polovicu za 15 dana...mene je brinulo jer znam da se to moze prenjet na ljude ali ona je rekla da ne moze nista bit ... eto ne znam... malo me to brine....inace sad ima skoro 5 mjeseci i pri svakom cjepljenju je dobivao pastu za ciscenje i nikad nista nisam vidjela...zato me ovo iznenadilo....narocito duzina... (mozda je usporedba glupa ali kao spageta)...zbilja nesto gadno za vidit...jel itko imao slicnih iskustava
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 10:51   #93
Nemože ništa biti ako redovno pereš ruke, pogotovo ako znaš da ti pas ima parazite. Malo žešće operi podove i i nedaj da te baš liže, dok se sve ne isčisti.

Čistiš svaka 3-4 mjeseca tokom godine, nadalje.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:04   #94
Slazem se sa Smartie. I je moze se i od psa i od mace prenijeti na covjeka ali nece ako malo pripazis.
I ponavljati kroz godinu terapiju protiv parazita.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:08   #95
oh yes, ja kad pricam o glistama mog psa kazem da je mali imao ZMIJE!
to sto je iz njega izlazilo je bilo ogavno ali jako jako male su ti sanse da ces se ti zaraziti osim ako mu doslovce ne lizes guzicu.
operi dobro pod gdje se pokenjao, peri ruke stalno nakon sto pocistis, osnovna higijena bi tu trebala uciniti svoje.
i nemoj mu guzu prati dok ima gliste, cekaj da se iscisti, on ce se sam zalizati.
zapravo ne znam jer vi perete svojim psima guze ali ja moram jer ima uzasno puno dlake na guzi i sve mu se zakelji jer se moroncic ne zna pokenjati i popiskiti da se sav ne zasere. vec sam se navikla na to
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:06   #96
Ima nekoliko vrsta crijevnih parazita, desetak.

Ako paraziti vec postoje, kod pasa i maca najbolje do izljecenja malo distance, pogotovo kod maca ne toliko mazenja i nikako maca u krevet. Lakse se zaraze osobe slabog imunoloskog sistema, mace bi trebalo tri puta na godinu podvrci tretmanu protiv parazita, najbolje 1-2 tjedna pred redovno cjepljenje.
Ako cijepite ljubimca a on ima parazite, cjepivo nije tako ucinkovito kao kod zdravih zivotinja.
Ako je maca imala buhe, onda se MORA nakon saniranja buha i tretman protiv parazita napraviti.
Ako vam uzgajivac ili azil i potvrde da je zivotinja obradjena protiv parazita a vi ste ju uzeli k sebi, uvijek jos jednom i sami obavite tretman.
Ako posjedujete vise zivotinja, onda sve u isto vrijeme podvrci kuri protiv parazita.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 15:36   #97
A što sa nama koji stalno imamo nove mačiće i/ili štence doma, mahom sa ceste, očigledno pune glista i /ili smo često u kontaktu (azili i sl.) sa životinjama punima parazita? Naravno da ih čistimo (parazita se rješavamo pri dolasku u kuću, prvo i osnovno), da pazimo na redovito čišćenje svojih ljubimaca. Naravno da pazimo na čistoću stana, ako ne zbog sebe, onda zbog novih, necijepljenih malenih koji dođu. Naravno da pazimo i na sebe (higijena). (Ali opet svi živimo zajedno u jednosobnom stanu. I mazimo se jako puno, čak i spavamo zajedno, jer su to mahom preplašene životinje koje trebaju toplinu i nježnost da bi stekle povjerenje u čovjeka i jedino kao takve bile udomljive.)
Ali opet postoji mogućnost, zar ne?
Ako netko nešto više zna, molila bi da napiše. I veći problemi mi nikad nisu stali na put pomaganju napuštenim životinjama, ali ponekad se čovjek zapita... I zabrine za sebe.

Eh, ponekad poželim da si mogu aplicirati jedan Stronghold ili popapati par Pratela.

Otvaračici teme... Sa jednim štenetom nećete imati problema. Čistite redovito, prema uputama i sve će biti ok. Svaki mačić ili štene imaju parazite, ako nisu sa ceste pa nemaju one vanjske (buhe, krpelje, šugarce i sl.), sigurno imaju unutarnje parazite. Tableta paralizira glistu i štene je kakanjem izbaci. Ponavljanjem postupka ćete uništiti i jaja koja su eventualno zaostala. Već nakon 2 čišćenja je životinja najčešće očišćena, dalje ponavljati prema uputstvima veterinara.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:19   #98
Jednosoban stan i mace i peseki skupa i jos na krevetu. Ne znam sto bih ti rekla, za mene to ne bi bilo.

Quote:
bi stekle povjerenje u čovjeka i jedino kao takve bile udomljive.)
Mogu se i bez toga udomiti zivotinje, ja sam jedan od volontera, ali onda je naravno udomitelju malo teze u pocetku.

Mislim da nemas uvjeta baviti se uzgojem maca ili udomljavanjem svih njih, kako to da imate male macice, nasli ste mamu na cesti ili? Pogotovo mace trebaju svoj prostor i neki azili ne zele macu ni dati u jednosoban stan, a kamoli psa. No, svatko radi po svom ukusu.

Nemaju sve zivotinje prazite, a paraziti se ne izbace uvijek kakanjem. Dapace nakon kure protiv parazita, ako nadjete cistu kakicu, to ne znaci da je zivotinja bila zdrava nego se umrli paraziti lako probave i uopce ne izadju u vidljivom obliku van.

Postupak se ponavlja jer se zivotinja uvijek nanovo moze zaraziti, cak i strogo kucne zivotinje, mi donesemo na obuci, jakni itd. te stvari u nas dom.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:55   #99
Ja se ne bih slozila da velicina stana ima ikakve veze sa udomljavanjem psa.
Moja prijateljica zivi u jednosobnom stanu i ima zlatnog retrievera.
Ja zivim u stanu od cca 70 kvadrata i imam dva psa.
Bitna je velicina srca, a ne stana.
jer ako imas veliko srce onda ce taj pas ili macka dobiti sve na ovom svijetu sto na ulici ili u velikom stanu kod osobe koja nema bas tako veliko srce nego ima zivotinju jer je to IN.
To je samo moje misljenje.

Ja svoje 3 puta godinje cistim, ili ako vidim da imaju proljev ili povracaju onda ih ocistim jer svi znamo kak ose te odvratne gliste prenose.
__________________
Ja nisam umisljena, niposto. Ja sam samo na svoj nacin komplikovana, bozanstvena, na svoj nacin jedinstvena!!
lexilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 17:06   #100
lexilium, ovdje gdje ja zivim su to zakonske postavke, nije neka proizvoljna odluka. Ljudi iz azila dodju prvo vidjeti gdje zivotinja odlazi, pa onda posjete par tjedana nakon udomljavanja. I jako gledaju koje je velicine stan i retrivera netko u jednosoban stan ne bi dobio. Ne zato jer ljudi u azilu mrze zivotinje, nego jer se iskustvom i strucnim savjetima vodjeni drze nekih propisa.

Ja osobno ne bih drzala nekoliko macaka i peseka u jednosobnom stanu.

I naravno, najvaznije je veliko srce, u tom se posve slazemo. No s druge strane, meni je sefica rekla da ne bi ni macu drzala u stanu, pa sad - svatko odlucje za sebe i po svojoj savjesti.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.