Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 23:11   #1
Logopedi - privatni, u sustavu HZZO-a, cijene, preporuke...

Vodite li dijete logopedu, koliko to košta ako je privatnik, jeste li zadovoljni, ako imate sreću da vam HZZO plaća terapiju za dijete, gdje idete i koliko ste čekali, kako ste zadovoljni?
DrMom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 16:12   #2
Ovisi kako u kojem gradu i tko....duuuuga priča.
Slav.Brod
Ukratko,mi imamo pravo preko uputnice u bolnici,ali odurna baba,inače profesorica neće da radi sa djecom koja imaju Down sy. jer ne može ona naučiti pričati moje dijete(njezine riječi)...pa mi kao takva ni ne treba,gubljenje vremena.

Privatni logopedi,hm u Sl.Brodu ja ih znam troje,niš koristi žali bože i vremena i novaca.

Sve u svemu,nemamo ništa od ove jadne zajednice,ali imamo sebe i volju i snagu koju samo roditelj može imati....znam nismo struka, ali bolje ja, nego nezainteresiran i nestručan logoped!
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 16:19   #3
mi smo probali sa Suvagom, al smo odustali, jer dijete nije prihvaćalo terapeuta. Iskreno, slažem se s njom, odustali smo i od Klaićeve jer je školsko dijete, a nemoguće nam je bilo dobiti popodnevni termin..Sad smo u privatnom centru, a cijena je od 140-250kn za vježbe od 45min. Dijete zadovoljno-mi zadovoljni. Rezultate ćemo vidjeti...
hecate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:05   #4
Ja sam čula za 1 logopedski centar u ZG da je cijena 120 kn za 45 min, a jedan mi roditelj kaže da plaća 250 (!!!) kn za 60 min (mala je imala neke jako velike teškoće, kao ovo je Prof. No1 Autoritet u logopediji, bla, bla.. čini mi se to previše - 3xtjedno po 250 kn = cca 3500 kn misečno ko to može platit!?
DrMom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:08   #5
ma, ne znam šta bih ti pametno odgovorila. Mi smo vježbe sveli na 1x tjedno iz financijskih razloga. Naravno, idealno bi bilo da idemo 2x, al ne ide..ipak, kad je dijete u pitanju namakneš nekako, pa barem za minimum..Uglavnom, kod nas to ide još po principu kolko para, tolko i muzike...da smo čekali neke termine s uputnicama, ni danas, vjerujem, ne bi došli na red-ali kome je danas stalo do djece? Mislim da sam danas malo na lijevu nogu, pa bolje da ne pišem više..
hecate is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 12:37   #6
ponavljam pitanje iz uvodnog posta.

za cekanje u suvagu i klaicevoj nemam vremena jer je cura predskolarac, pa bi trebala preporuke privatnog logopeda sa kojim ste zadovoljni

top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 12:49   #7
Mi smo s djetetom išli kod logopedice u Vinogradsku bolnicu. Žena je predivna. U Suvagu smo obavili prvi pregled, u 9. mjesecu. On nije mogao reći slovo r. Uputili su nas u Vinogradsku i dali nam ime nekog Suvagovog logopeda koji radi u bolnici. Kad smo zvali, rečeno nam je da smo na listi čekanja i da će vjerojatno doći na red u 12. mjesecu. Krajem 12. mjeseca nazvala sam Vinogradsku i tražila logopeda, spojili me, žena me odmah naručila za idući tjedan. Ispalo je da mjesta ima, ali to nije bila ta Suvagova logopedica, nego logopedica koja radi u Vinogradskoj. Da sam znala odmah bi ga tako naručila. Zove se Ljerka Kračun. Mali ju je obožavao. Išao je godinu dana, jednom tjedno po 45 min, zato što nije imao "velik" problem (vjerojatno bi inače išao češće). I da, nismo ništa plaćali, samo smo donijeli uputnicu od njegovog liječnika.
missx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:06   #8
missx puno ti hvala,

samo nazovem logopedsku ordinaciju u vinogradskoj i trazim tu logopedicu?
jesam dobro ulovila slijed?

mi smo isto dobili preporuke za suvagove logopede, jer smo prvi pregled i napravili kod njih, ali liste cekanja su pre-preduge...


i dalje primam sugestije i preporuke
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 16:25   #9
Da. Ja sam, kada sam prvi puta zvala, tražila baš logopedicu koju mi je preporučio Suvag ne razmišljajući o tome koliko logopeda ima tamo i na koji su način podijeljeni. Pošto se nisu javljali, nazvala sam u 12. mjesecu preko centrale i tražila da me spoje logopedu (nisam navela ime jer nisam mogla naći gdje sam zapisala, a i mislila sam da nije bitno - ono - jedan je logoped ili logopedska ordinacija pa će me oni sami rasporediti). Tada mi se javila gđa. Kračun, odmah me naručila za idući tjedan. Još si ja mislim - vidiš, da ih nisam zvala, tko zna kaj bi bilo. Tek nakon jedno 2-3 tjedna zvala me je ona prva logopedica i rekla da je mali došao na red kod nje, a ja njoj zbunjeno da on već ide kod logopeda u Vinogradsku i onda sam shvatila da ak tražiš baš tu iz Suvaga oni te stave na listu, ali nitko ti pri tom ne kaže - imate tu i drugih logopeda kod kojih bi možda prije došli na red. Evo, takvo je moje iskustvo i mi smo bili zadovoljni. Ne znam da li se inače može tako brzo naručiti ili smo mi tada imali sreće, ali čisto za informaciju, možda nekom posluži.
missx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 16:33   #10
A koliko dugo se ceka na suvagu?
Ja sada 22. trebam zvati da se narucim na prvi pregled. Cula sam da se na taj prvi brzo dode, ali da se dalje jako dugo ceka. Nama nije jako hitno, mala je js mala, ali ne bi bas pola godine cekala...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 19:22   #11
missx hvala, zvala sam, izgleda da su svi logopedi u drzavnoj sluzbi za koje sam dobila preporuku na bolovanju


ani4, mi smo za prvi pregled u suvagu cekali jako kratko. nije problem dijagnostika, usko grlo je terapija, nemaju dovoljno kadrova i sve je popunjeno negdje do 6-7 mjeseca druge godine
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 21:10   #12
Uf, tako dugo...
Onda cemo i mi obaviti prvi pregled tamo, a onda traziti negdje drugdje logopeda.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 22:35   #13
Haj! Mi smo par mjeseci išli u Logopedski kabinet ABC u POS-ovom naselju u Španskom i bili smo zadovoljni. Sat ( tj. 45 minuta ) je 130 kn. Mi smo išli 2 puta tjedno.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 11:09   #14
kismo


ani4 ako vam se ne zuri zapisite se na listu cekanja, o suvagu sam cula samo rijeci hvale.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 17:42   #15
Moja je bila odusevljena jednom mladom tetom tamo koja ih uci kroz igru,ove godine je presla kod druge koja ima više školski pristup, nije toliko odusevljena.Meni je jedino bed kaj tretman traje samo 30 minuta.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 09:28   #16
Logoped

Dijete mi ima tri i pol godine i priča slabije od svojih vršanjaka, logopedica u vrtiću je rekla da je sve ok, da se njen govor još uvijek razvija, da koristi puno više riječi nego ostali vršnjaci, ali ima slabiji izgovor. Ja bih ipak s njom otišla kod logopeda izvan vrtića pa pitam, da li treba uputnica, da li su uopće logopedi u sustavu HZZO-a, koja je procedura. Imate li koga za preporučit?
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 09:43   #17
ja sam po preporuci vrtićke logopedice išla s malom u Klaićevu, prekrasna žena, bila je divna prema njoj, jako stručna, proveli smo više od sat vremena unutra, ma sve naj, naj
i trebala je uputnica od pedijatra naravno
zove se Suzana Jelčić Jakšić
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 10:33   #18
I mi smo išli preko uputnice kod Jelčić-Jakšić. Istina je dr je stvarno dobra, ali smo išli samo jednom mjesečno otprilike, više na kontrolne preglede nego na terapije.

Inače mislim da je najviše koristi bilo od logopedice u vrtiću kojoj je išao zadnje dvije godine vrtića, i logopedice u školi u prvoj godini škole. Sada je drugi i ne mora više ići.

Vjerojatno je tvojem djetetu u vrtiću logopedica procjenila da nije hitno pošto se još razvija govor, a prednost u vrtićima, zbog velike gužve, imaju upravo te dvije zadnje godine prije kretanja u školu.

Kod Jelčić-Jakšić dođeš preko uputnice. Samo mislim da se na prvi pregled čeka mjesec, dva. Vjerujem da su i druge logopedice dobre u tom odjelu. Ne škodi krenut što prije pa ući u sustav.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:55   #19
Hvala
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 23:25   #20
Quote:
pikova mama kaže: Pogledaj post
Dijete mi ima tri i pol godine i priča slabije od svojih vršanjaka, logopedica u vrtiću je rekla da je sve ok, da se njen govor još uvijek razvija, da koristi puno više riječi nego ostali vršnjaci, ali ima slabiji izgovor. Ja bih ipak s njom otišla kod logopeda izvan vrtića pa pitam, da li treba uputnica, da li su uopće logopedi u sustavu HZZO-a, koja je procedura. Imate li koga za preporučit?
Osim Klaićeve, SUVAG u ZG je također u sustavu HZZO-a. Koliko znam, liste čekanja su također duge tako da je bolje što prije krenuti da bi došli na red za terapiju jer u pravilu, pregledi i nisu toliki problem, ali se za terapiju dosta dugo čeka. Ako imate dvojbu - nikad nije prerano da se ode logopedu, ako ništa drugo da dobijete savjet...
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.