Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2012., 23:38   #21
Eto mene opet a sve pod motom "lakše skuhat i prikeljit nego spamat po gastru do fakin 100 postova"

Fjužn fuži

250 g oštrog brašna
2 jaja
malo soli i maslinovog ulja

Postupak je uglavnom uvijek isti. Ako koristite mašinicu onda se ne trebate patiti s miješenjem već je dovoljno smutiti sastojke toliko da se spoje, zatvoriti to što ste dobili u plastičnu posudu ili vrećicu i ostaviti da odleži barem pola sata (ne u frižideru). Nakon toga provucite tijesto dva-tri puta kroz najširi stupanj stroja kako bi se ujednačilo i zatim ga postepeno stanjujte. Režite rombove, motajte ih uz pomoć štapića (kineskog, ko bite da budu fusion ) i stavljajte na čisti stoljnjak (ne treba brašniti, neće se zalijepiti). Jedino na što treba pripaziti je da ne stanjimo i izrežemo odjednom preveliku količinu tijesta koju nećemo stići smotati, odnosno zalijepiti krajeve prije nego se prosuši, pa je onda bolje raditi u etapama s manjim količinama tijesta ili pokrivati već istanjeno tijesto da se ne suši.




Ova količina je dovoljna za otprilike 300 g suhe pašte, odnosno tri porcije.
No, kad ste već u motu, napravite veću količinu, ostavite ih da se osuše do kraja (7-8 sati), pohranite ih u spremnik (prvih nekoliko dana bez poklopca) i utrošite unutar sljedećih dvadesetak dana.



Suhajte ih al dente (zakuhajte veću količinu vode, posolite, ubacite fuže, promiješajte i kuhajte dok isplivaju, cca. 7-8 min) i začinite umakom po volji, želji, mogućnostima (tradicionalno je to žgvacet od kokoše, šugo od mesa/gljiva/šparuga, na bijelo samo s maslacem i parmezanom ili možete složiti umak s tartufima/škampima/kozicama/whatever)



Kako je napokon pala kiša, narasle su šparuge i svoj kratki život završile u šugu: na maslinovom zdinstat škalonju, pancetu, šparuge, podlit vinom, konšerva, temeljac, sol, papar, gotovo. Pomiješati s fužima, naribati pecorino i navaliti.
__________________
Balkanski infinite loop: Marina Abramović gleda Bracu sa Srebrnjaka.
klasa optimist is offline  
Old 19.04.2012., 18:32   #22
Pljukanci i ostalo ...
(cikorija, koromač, paradajz, seitan)

ovo je prvi put da sam radila domaću tjesteninu
tako da nemam niti mašinicu za razvlačenje tijesta pa sam odmah odustala od krpica, tagliatella i sl. jer nisam sigurna kako bi mi išlo razvlačenje tijesta



onda mi je palo na pamet da radim orecchiete
iako je na tuđim slikama to izgledalo jednostavno, meni baš i nisu ispadale nešto prekrasne




pa sam ih preoblikovala u pljukance



sastojci su 2 jaja + 200 g brašna
brašno je integralno pirovo, jaja domaća

uz moje prve pljukance poslužena je zapečena cikorija i 'sataraš' sa koromačem, paradajzićima i seitanom



cikorija se prereže na plovice, polije sa malo ulja i zapeče u rolu, može i na roštilju ko ga ima
za 'sataraš', podinsta se luk, pa koromač da omekša (onda i izgubi dio arome ), doda se narezani paradajz i pred kraj komadići seitana
cilla is online now  
Old 19.04.2012., 19:40   #23
istarski pljukanci..frkanci ili makaruni(svako selo drukčije ih zove)..i kralj tartuf..(koje već 25 godina uspješno "lovi"(tako se u Istri reče)..moj tata i naših 17 pasa..

po pravoj recepturi u pljukance idu samo brašno,mlaka voda i sol..neki rade i s jajem..ja radim s rižinim brašnom,pa na pola kg brašna stavim 2 bjelanjka da poveže to brašno..
dakle moj recept: pola kg rižinog brašna,prstohvat soli,i mlake vode "odokativno"..ne smije biti nit tvrdo nit meko
umjesiš tjesto,i trgaš komadiće i među dlanovima napraviš taj frketić(,navodno su none to frkale na bedru,a pljukanac jer su pljuckale u dlan )
njih pustiš sat dva da odmore i onda u kipuću vodu dok se ne dignu na površinu..
umak: u dubljoj tavi(ja u tefal woku)maslac otopiš(cca 3 kockice),i na njega baciš izribane tartufe,i odmah preliješ po njima vrhnje(ja soyino) i sad ubaciš tartufe..i to je to..
molim sve forumaše koji su ih jeli kod mene da glasaju ko sumanuti..inače nema više!
p.s. tartufi su iz škrinje ki in sad ni štajun!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Old 21.04.2012., 05:50   #24
Tortelloni punjeni ricotta sirom s pestom od rikule i badema.

Moji prvi tortellini (odn. zovu se tortelloni kada su king sajz) ikad.
To mi je totalno seksi tjestenina i spremala sam ju se pokušati napraviti već valjda godinama. Pa evo je napokon, za natječaj...

Tijesto:
300 g brašna
3-4 jaja, ovisno o veličini. Meni je trebalo 4, imala sam neka sitna domaća.
prstohvat soli

Nadjev:
ricotta
sol

Pesto:
(količine po želji)
rikula
mljeveni bademi
jedan sušeni peperoncin
češnjak
maslinovo ulje

Postupak:

Umijesiti glatko tijesto, umotati u foliju i staviti u frižider na cca sat vremena. Razvaljati, rezati krugove (može i kvadrati), na svaki staviti malo nadjeva, preklopiti i oblikovati tortellone.



Skuhati ih u posoljenoj vodi.

Za pesto izmiješati i usitniti sve sastojke u mužaru ili mikseru dok se ne pretvore u pastu.

Tortellone poslužiti s pestom i naribanim parmezanom.

__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 21.04.2012. at 06:09.
Pringles is offline  
Old 21.04.2012., 15:02   #25
pljukanci s nečim što glumi pesto

dakle, priču o nastanku mojih pljukanaca znate s natječajne teme
i kako ih je ispalo puno više nego što sam očekivala evo ih danas opet za ručak
(bit će ih i sutra, tako da ćete još moći uživati u mojim predivnim pljukancima )

sastojci su: na 100 g brašna (pirovo integralno) ide 1 jaje
umijesi se, malo odstoji, pa se rade pljukanci



e sad pesto
nije onaj pravi, ali onaj pravi mu je inspiracija, a ovaj moj samo glumi da je pesto

sastojci:
rukola, kratko se stavi u kipuću vodu
pinjoli, malo se preprže na tavici
češnjak, ja sam danas imala mladi
parmezan
maslinovo ulje
stracchino
klice kresa

količine su od oka, kako mi što paše
svi sastojci do ulja se usitne u sjeckalici, pa se doda ulje, strachchino i klice se pomiješaju ručno

stracchino ili nešto slično stavim jer mi ublaži jak okus pesta i tako mi je finije
klice kresa ili koje druge stavljam u sve i svašta kad ih imam u frižideru, danas ih imam pa su i one išle u pesto


dobar tek
cilla is online now  
Old 21.04.2012., 15:40   #26
Rezanci od koprive.

Recept za tjesteninu onaj od Dlap.

Fotodokumentacija:

pa pa


i na kraju poseban tanjur za Cicibanku (ne daj Bože nešto crveno u tanjuru) i za mene sa domaćom salsom

i

Jasno, svaki je rezanac ispao kao da ga je različit otac radio ali...
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Old 21.04.2012., 15:56   #27
strozzapreti s kremom od mladog boba

Što se mene tiče, svi posebni formati tjestenine koji se mogu nabaviti u Italiji i koji spadaju pod regionalne specijalitete, idealni su za zabavu vrtićkoj populaciji i osobama koje imaju previše vremena ili barem previše vremena za kuhanje. Ako pogledate filmiće kako se rade orecchiette, tortellini i sl. sitna pašta, žene se udobno sjednu i onda par sati prčkaju po tjestenini, da bi 15 minuta bile u centru pažnje svoje obitelji dok ne utamane "primo". Cijenim domaću tjesteninu i kako ne jedemo često paštu, češće je to domaća nego industrijska, ali moj domet su rezanci (max 15 minuta posla), uski i široki, a od punjene pašte ravioli i cannelloni. Danas sam, na moju žalost, bespovratno potrošila sat vremena svog života na izradu "strozzapreti" pašte i nisam vidjela da je oblik nešto značajno pridonio okusu.



Tijesto umijesiti od 200 gr durum brašna i 100 ml vode. Razvaljati, rezati na trake i formirati ovako Pašta je kuhana čim ispliva, ne treba ju pretjerano ocijediti, baciti ju na pesto i izmiješati, odmah služiti.

Jutros sam na tržnici kupila bob, a kako nikad u potpunosti nisam shvatila gušt u jedenju sirovog boba s pecorino sirom (fave, vino e pecorino) kako je tradicija u Rimu, ovaj pesto od boba mi se čini sretan kompromis. Inače, tipičan je za zonu Levante u Liguriji.


Pesto od svježeg boba:
oko 150 gr sirovog boba oguliti (skinuti mu kožicu)
jedan režanj češnjaka
oko 50 ml maslinovog ulja
nekoliko listova mente (kod mene mentuccia - mentha pulegium)
žlica ribanog pecorino romano sira i žlica parmigiano sira
Sve navedene sastojke ispeštati ili miksati. Soliti na kraju po potrebi jer je pecorino romano vrlo slan sir.



Konačni rezultat nije ništa spektakularno niti bih ikada išla ponovno prčkati po tijestu jer tako tradicija traži, bilo bi jednako ukusno i da sam obične široke rezance skuhala.

Donata is offline  
Old 21.04.2012., 23:16   #28
S obzirom da obožavam tačkrle, na sve mile moguće načine i sa raznim punjenjima, ovaj put sam odlučila napraviti integralne

Tačkrle s integralnim brašnom, bučama i rogačem

Tijesto:
integralno brašno oko 250 gr.
narančasta buča
malo vode
ulje (ja stavim putar jer volim okus buče na putru :P )
sol
pola žlice smedjeg šećera
cimet

Fila:
rogača oko 50-70 gr
1 dcl kipućeg mlijeka
malo smedjeg šećera
1 čep ruma
cimet

buču narežemo na kockice i prodinstamo na malo ulja ili putra.
podlijemo s malo vode.
izmiksamo u blenderu.
dodamo šećer, sol, cimet, promiješamo i skroz ohladimo.
umijesimo tijesto s brašnom.
razvaljamo i režemo na kvadrate.
na svaki kvadrat stavimo hrpicu file od rogača.



preklopimo kvadrate u trokute.
pritisnemo stranice da fila ne bi izlazila van.
trokute stavljamo kuhati u kipuću posoljenu vodu.
kad isplivaju na površinu gotovi su.


coflek is offline  
Old 22.04.2012., 07:42   #29
Lazanje s batatom i puretinom
Ovo su ful zdrave, zasitne a ne preteške lazanje

Nadjev:
500g mljevene puretine
300g batata
500ml pasirane rajčice
par komada mrkvi
luk, češnjak, začini

Tijesto:
200g integralnog brašna
2 jaja
začinsko bilje, sol, malo maslinovog ulja

Od navedenog se umijesi tijesto i ostavi umotano u pobrašnjeloj foliji pola sata.


Za to vrijeme se napravi nadjev na način da se na luku propirja mrkva sa začinjenim mesom, a na kraju se doda i tetrapak rajčice i još malo prokrčka da se prožme.

Tijesto se razvuče na tanke listove.


Fora koja najviše podigne jelo je taj batat.



Sirovo se nariba i slaže u posudu (moja je četvrtasta, 30x23) na nadjev, a ispod sljedećeg lista tijesta. Slažemo sve u slojeve s tim da i započnemo i završimo s tijestom. Inače i vrh zalijem rajčicom, ali sam ovaj puta prelila s kiselim vrhnjem i jajetom.
Peče se na 200 stupnjeva 30ak minuta.

Batat se odlično slaže s rajčicom i puretinom.
Razreže se na 4 komada, a porcija broji 460kcal, koga zanima.

Vojla!
Sheeva is offline  
Old 22.04.2012., 11:19   #30
Dragoljub tjestenina s kozicama

Tijesto:

200 g brašna
2 žumanjka
1 cijelo jaje
1 žlica maslinovog ulja
malo soli
listići dragoljuba

Od navedenih sastojaka zamijesti klasično tijesto, podijeliti na dva dijela, razvaljati svaki, odrezati krajeve da ispadnu dva jednaka pravokutnika. Redati listiće dragoljuba, gustoća po želji. Meni bilo žao biljčice, pa joj nisam otrgnula baš sve listove tako da raste i dalje. Inače, tjestenina super izgleda i sa cvjetovima dragoljuba, ali sad nije sezona za to. Poklopiti sa drugim dijelom tijesta i valjati da se dobro polovice spoje u jedno tijesto, paziti i da nema mjehurića odnosno da sav zrak iziđe van. I eto, dobije se tjestenina s otiskom, samo sam ja izgleda preagresivno valjala, pa su listići popucali.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Izrezivati široke trake, tako da listić bude dio jednog pravokutnika. Na ligurskoj obali, ovaj oblik tjestenine zovu fazzoletti di seta, što bi značilo svilene maramice, jer su komadići lagani i nježni i oblikom podsjećaju na maramicu.

Za umak na maslinovom ulju zdinstati 250 g kozica, dodati jednu malu tikvicu izrezanu na kockice i povezati sa malo vrhnja u koji se doda paketić šafrana u prahu.



Uploaded with ImageShack.us

Zadnje uređivanje Stonožica Bosica : 22.04.2012. at 11:27.
Stonožica Bosica is offline  
Old 22.04.2012., 15:37   #31
Ravioli s "bolonjez" punjenjem i umakom od gorgonzole


Ovo je jedno od onih jela koje voli osoba koju ja volim pa se onda zezam s tom kalorijskom bombom. Znam da će neki dobiti infarkt kad vide kombinaciju.


Tjestenina je od pšeničnog običnog i polubijelog brašna (oko 400g), 4 jajeta, malo soli, malo maslinovog ulja.





"Bolonjez" je od oko 400g miješanog mesa (više junetine) dinstanog na luku i češnjaku, s malo domaće šalše, bosiljkom,..





Umak od gorgonzole je od malo bešamela, gorgonzole, bijelog papra..





Tinypic me zeza pa su fotke manje. Mea culpa.
Gipsyqueen is offline  
Old 22.04.2012., 15:57   #32
Orecchiette s kozjom skutom, brokulom i orasima



Orecchiette, tj. male uši se inače uglavnom mijesi od semoline (ili mješavine s nekim drugim brašnom), soli i vode. Ja sam ih ovaj put radila od integralnog pšeničnog brašna.

Tijesto - 400g brašna, sol, odokativna količina vode. Zamijesite, oblikujte u duguljaste oblike.





Nožićem odvajajte komadić tijesta (link na yt), povlačeći nožem uz površinu (stol ili po želji neku hrapaviju dasku, ako volite neravniju tjesteninu koja će tada zbog neravnina upijati više umaka) i onda kad oblikujete "uheco" prevrnite ga palcem.





U tavi na malo maslinovog ulja prodinstati češnjak i papričicu. Dodati brokulu natrganu na cvjetiće. Začiniti. U to umiješati skutu, a zatim dodati skuhanu tjesteninu. Posipati nasjeckanim orasima.


Gipsyqueen is offline  
Old 22.04.2012., 16:36   #33
pljukanci 3.dio (sa šparogama)

evo i zadnji dio moje sage o pljukancima :konačno:

dakle, divlje šparoge su meni nešto savršeno
i pljukanci sa šparogama i sve ostalo sa šparogama ima svoje počasno mjesto (ajd, s tartufima su ipak na tronu, pernatini naročito )

pa evo ih danas za ručak, ja u dinstani luk dodam natrgane šparoge, dinstam ih dok malo ne omekšaju, i na kraju kad je gotovo dodam žlicu vrhnja jer volim kad je kremasto, al može i bez toga.
zapravo ih inače radim kao rižoto pa mi inače ide bez vrhnja, al s tjesteninom mi je ovako bolje



može i s malo naribanog sira

cilla is online now  
Old 22.04.2012., 18:14   #34
tjestenina sa pestom od sušenih rajčica

pesto

25g prženih pinjola
25g ribanog parmezana
50g sušenih rajčica (koristila sam one iz ulja)
češnjak (1 česno)
60ml dobrog maslinovog ulja
crni papar


tijesto
200g brašna tip 1100
2 jaja
žličica soli
žlica maslinovog ulja
svježe začinsko bilje ( koristila sam timijan i bosiljak), količina po želji, sitno nasjeckano (listice timijana sam ostavila cijele jer su maleni)

zamijesiti tijesto i ostaviti ga da se odmori pola sata.



tanko izvaljati i rezati zeljene oblike (ili provlaciti kroz mašinu).



dok se tijesto odmara napraviti pesto.



u sjeckalicu staviti sušene rajčice, parmezan, pinjole i češnjak te usitniti. dodavati maslinovo ulje i procesirati dok se ne dobije glatka pasta (ja nisam napravila skroz glatko, volim kad ipak ima nekakvu strukturu), začiniti paprom.

skuhati tjesteninu (rezala sam rezance pa sma ih kuhala oko 4min) i prebaciti ju u toplu zdjelu u koju je prethodno stavljen pesto. dobro promiješati i dodati vode od kuhanja koliko je potrebno da se pesto jednolično rasporedi.

naribati parmezana i


Zadnje uređivanje Zla patka : 22.04.2012. at 18:20.
Zla patka is offline  
Old 23.04.2012., 13:36   #35
Tjedan pašte

400g oštrog brašna
4 jaja
sol, maslinovo

Procedura izrade tijesta već opisana na natječajnom.
Od ove količine izašlo 190 raviola. Od ostatka provukla 160g tagliatella 130g fidelina za juhu.


150g junetine izrezane na kockice ispirjati na žlici maslaca, podliti decom crnog vina, posoliti, popapriti, dodati jedan klinčić, podljevati temeljcem i pirjati cca. sat vremena. Izmiksati skupa s 70g pancete, jednim jajem, muškatnim orašćićem i 40 g parmezana.







Skuhati raviole i začiniti po želji. Kod mene šalša od pomidora.

__________________
Balkanski infinite loop: Marina Abramović gleda Bracu sa Srebrnjaka.
klasa optimist is offline  
Old 23.04.2012., 13:40   #36
nastavak - zbog ograničenja broja fotki po postu

Tagliatelle s inćunima i mozzarellom

(za dvije osobe)




160g tagliatella
100g mozzarelle narezati na kockice
3 inćuna u ulju ocijediti i sitno nasjeckati
30g maslaca
bosiljak, papar

pomiješati mozzarellu s inćunima, paštu skuhati, otopiti maslac, dodati ocijeđenu tjesteninu, dobro promiješati, ako je presuho dodati žlicu vode u kojoj se kuhala, dodati smjesu inćuna i mozzarelle, nakon par minuta maknuti s vatre, dodati bosiljak i popapriti.
__________________
Balkanski infinite loop: Marina Abramović gleda Bracu sa Srebrnjaka.

Zadnje uređivanje klasa optimist : 23.04.2012. at 14:14.
klasa optimist is offline  
Old 23.04.2012., 20:50   #37
Fagottini (oblikovani u pijetlove kreste) od slanutkova brašna punjeni čičokom u umaku od pancete


Fagottini:
- 200g oštrog brašna
- 50g brašna od slanutka
- 1 žličica maslinovog ulja
- 3 žumanjka
- 1 jaje

Nadjev:
- 400g čičoke
- 20g mladog luka
- majčina dušica
- 100ml bijelog vina

Umak:
- panceta
- mrkva
- celer
- luk
- 100ml žutog muškata
- 50ml ukuhane rajčice


Od brašna, jaja i ulja zamijesite tijesto. Ostavite ga u frižideru na odstoji jedan sat. Popirajte mladi luk i majčinu dušicu, te dodajte prženu čičoku. Podlijte vinom i kuhajte lagano 40ak minuta. Čičoku nasjeckajte i začinite, a od tijesta izradite fagottine u obliku polumjeseca s rubom poput pijetlove kreste.





Pancetu popržite na malo maslinovog ulja. Stavite pirjati luk, mrkvu i celer. Podlijte vinom i začinite kaduljom i ružmarinom. Kuahjte lagano jedan sat. Ostavite da se ohladi. Pancetu narežite na kockice i dodajte povrću. Kuhajte dok se umak ne zgusne. Na kraju dodajte malo ukuhane rajčice.

Fagottine prokuhajte u slanoj vodi, ocijedite i zagrijte ih u tavi na maslacu. Poslužite s umakom.
Dobar tek









Recept je iz časopisa iće&piće
spic is offline  
Old 23.04.2012., 22:13   #38
Ravioli punjeni ricottom i špinatom sa sotiranim lisičkama, coulisom od pečene rajčice i uljem od bosiljka


Ravioli:
- 200g brašna
- 4 žumanjka
- malo soli

Nadjev: (za mjere stvarno ne znam kolko grama)
- mladi špinat
- mladi luk
- ricotta
- bosiljak
- muškatni oraščić
- sol
- papar

Coulis od pečene rajčice
- 2 rajčice
- 1 češanj češnjaka
- timijan
- maslinovo ulje
- sol
- papar

Ulje od bosiljka
- maslinovo ulje
- svježi bosiljak

Sotirane lisičke
- lisičke
- maslac
- kadulja
- sol
- papar


Zamijesite tijesto i ostavite u frižideru 1 sat. Rajčice narežite na deblje ploške, poslažite na pleh, na njih stavite češnjak, prelijte maslinovim uljem, začinite i pecite na 200 stupnjeva oko 40 minuta. Kad se rajčice ohlade ogulite im kožu i stavite u blender. Po potrebi dodajte maslinovog ulja, soli i papra.


tu nema ceduljice, zaboravio sam

Mladi luk i špinat kratko dinstajte, začinite i dodajte im ricottu. Dobro promješajte i pustite da se ohladi.




Svježi bosiljak prelijte kipućom vodom i brzo ga prebacite u ledenu vodu. Ocijedite ga i izblendajte sa maslinovim uljem. procijdite kroz gazu da dobijete bistru tekućinu.

Gljive sotirajte na maslacu i na kraju začinite solju, paprom i kaduljom.

Raviole kuhajte u slanoj vodi i poslužite sa ribanim parmezanom. Ja sam ih ukrasio lišćem koromača.

Dobar tek





spic is offline  
Old 23.04.2012., 22:42   #39
Cannelloni punjeni posnim sirom i metvicom s umakom od crnih trubača, mladog luka i smeđeg maslaca

Cannelloni:
- 150g brašna
- 50g griza
- 4 žumanjka
- malo vode po potrebi
- žlica maslinovog ulja

Nadjev:
- 300g posnog sira
- 2 jaja
- svježa metvica
- timijan
- muškatni oraščić
- parmezan
- sol
- papar

Umak:
- crne trubače
- 50g maslaca
- 3 komada mladog luka
- soja sos
- 1 žličica korijandera
- 1 žličica aceta balsamica
- sol
- papar


Zamijesite tijesto za cannellone i stavite u frižider na sat vremena. Listove metice sitno narežite, te pomješajte sa sirom, jajima i začinima.

Tijesto razvaljajte i izrežite trake željene veličine. Kuhajte u slanoj vodi, izvadite, ocijedite i dobro posušite. Na svaki cannllon stavite nadjev i zamotajte ga. Poslažite ih na pleh, pospite parmezanom i pecite 10 minuta na 190 stupnjeva.






Za to vrijeme napravite umak. Na maslacu prodinstajte luk i dodajte trubače. Začinite i na kraju prelijte soja sosom i acetom.

Cannellone prelijte umakom i poslužite uz kuhani mladi grašak i parmezan.
Dobar tek



tu fotić nije fokusirao ono kaj treba



s ovom fotkom sam zadovoljan
spic is offline  
Old 25.04.2012., 11:13   #40
Noodle od heljdinog brasna (soba) sa mariniranim kozicama

Noodle

240 gr brasna od heljde
80 gr bijelog brasna
150 gr vode

Umijesiti glatko tijesto, razvaljati tanki list,
presaviti ga pa nozem rezati tanke trake.
Kuhati oko jedne minute.

Kozice

2 zlice bijele miso paste
2 zlice mirina
3-4 zlice kvasine od rize

Pomijesati sastojke, dodati kozice i ostaviti da se marinira pola sata. Isprziti ih
u voku.

Umak
1 -2 dl zlica miso juhe
par zlica soja sosa




Miso juha

Riblji temeljac (dashi)
1 l vode
1 list morske trave (kelp)
20 gr piljevine od bonita (vrsta skuse)

Staviti travu u hladnu vodu, kad prokuha, skinuti lonac sa vatre, izvaditi
travu te dodati piljevinu. Nakon dvije minute procijediti kroz finu cjediljku i
dodati 2 zlice miso paste.










Justin Thyme is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.