Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 19:01   #1
digitalni signal

Kupio sam Philips 26PFL7532D/12 televizor (znam da sam se vjerovatno sjebo), zanima me ponajprije zašto ne mogu gledat digitalne programe tj. mogu li popravit taj loš digitalni signal, a i zanima me vaše mišljenje o televiziji i koje su njene mogućnosti .

unaprijed zahvaljujem na pomoći...
Simon G. is offline  
Old 07.01.2009., 10:32   #2
jel ti lošo signal il ih nemreš opće lovit? to je bitna razlika..
ak nemreš lovit, probaj country prijema s CRO promijenit na F, D, A, CH, I i sl. meniji mogu ostat na HR.
DeeJay Dee is online now  
Old 07.01.2009., 12:13   #3
ma piše mi ''No signal or bad signal condition. Please check antenna connection or position.''
a antenu imam samo satelitsku koja je dobro spojena, i onda provjerim kakav je signal i uvijek piše da je poor...
Simon G. is offline  
Old 07.01.2009., 12:20   #4
ne razumijem...pokušavaš uhvatiti satelitski signal na tom televizoru???...nešto si krivo pokopčao (u glavi) kad kažeš digitalni signal. misliš na zemaljski ili satelitski...?
MytByte is offline  
Old 07.01.2009., 12:29   #5
pa želim gledat programe u HD rezoluciji, a ovaj je televizor HD ready i mogu prebacivat iz analognog u digitalni način rada, i kad prebacim u digitalni nemam jak signal, pa pitam kako se to može popravit (ako se može)...
Simon G. is offline  
Old 07.01.2009., 12:41   #6
ma da svi bi mi to htjeli , ali koje HD programe, otkuda? sa satelita, sa zemaljske antene? kakvu žicu si spojio u TV?

HDReady ne znači da imaš ugrađen prijemnik koji može primiiti i prikazati HD emitiranje nego da možeš spojiti vanjski HD prijemnik/plejer (što se zove HD TV) i od njega dobiti sliku u HD kvaliteti...
MytByte is offline  
Old 07.01.2009., 12:45   #7
A moj Simone, ako nas ne za'ebaješ, ona mraš dobro zagrijat stolicu i pohvatat te razlučit pojmove...

DVB-T zemaljski digitalni signal možeš hvatat na istu antenu ka i analogni, ako je dobro usmjerena, ako nema previše gušenja ili nekih drugih problema koje antenski sustavi znaju imat...

Satelitski ili DVB-S program nemožeš vatat ni pod razno... HD tuner isto nemaš...

DoomsdayST is offline  
Old 07.01.2009., 12:59   #8
dakle, u pravu je da se shebo u odnosu na očekivanja
MytByte is offline  
Old 07.01.2009., 14:58   #9
Nema više glasa od njega hihihi
happydayhr is offline  
Old 07.01.2009., 16:37   #10
Zna li tko kakva je buducnost Bosanskih, Slovenskih i Srpskih televizija i kako ce se to odraziti na nase prijemnike nakon 2011. godine kada Hrvatska predje na "full" digitalnu televiziju?
surfer is offline  
Old 07.01.2009., 17:26   #11
ako pređu na digitaliju do tad, gledaćeš njihov DVB-T kao i kod nas (u što čisto sumnjam), ak ne onda analogiju kao i dosad, ne vidim točno kaj te tu muči u vezi "naših prijemnika", sve ko i danas-primaš i jedno i drugo i sve 5. naravno, ak su ti svi oni u dometu.
inače telkači i danas (pa i još određeno vrijeme i ubuduće) imaju najmanje analogni tuner, mnogi combo (uz analogiju još i dvb-t), a ne znam još niti jednog koji bi imao samo dvb-t/c/s u sebi, bez analogije...?
DeeJay Dee is online now  
Old 07.01.2009., 17:29   #12
pa valjda će svi prijeći na DVB-T uskoro, slovenci već jesu, ali u mpeg-4 formatu, dakle njih većina s jeftinim mpeg-2 prijemnicima neće moći pratiti... ne znam za SRB/BiH...
MytByte is offline  
Old 07.01.2009., 17:53   #13
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
ne vidim točno kaj te tu muči u vezi "naših prijemnika"
Možda je @surfer blizu granice pa vata našu analogiju...
STony is offline  
Old 07.01.2009., 18:09   #14
Surfer je u centru zbivanja, barem sta se tice frkvencije (Bjelovar). Pa tako moje antene hvataju signal sa svih okolnih odasiljaca! Hvala na odgovorima!
surfer is offline  
Old 11.01.2009., 14:13   #15
znači ako želim gledat digitalne programe moram kupit digitalni prijamnik ???
Simon G. is offline  
Old 11.01.2009., 15:01   #16
Da, jer ga ocito tvoj TV nema u sebi ugradjen!!
surfer is offline  
Old 11.01.2009., 15:30   #17
Bok svima,

Quote:
Simon G. kaže: Pogledaj post
znači ako želim gledat digitalne programe moram kupit digitalni prijamnik ???
Da li tvoj novi TV ima na sebi oznaku (na kutiji, uputama, kutiji) da ima ugradjen DVB-T tuner?

Ako ima onda se radi o MPEG-2 DVB-T tuneru koji omogucava gledanje naseg hrvatskog OiV DVB-T programa (HTV1, HTV2, RTL, NOVA) ako imas signal u svojem dijelu zemlje (do 2011 kada se u potpunosti gase analogni signal svi ce djelovi Hrvatske biti pokriveni digitalnim DVB-T signalom)?

Ja sam 100% siguran da ga imas jer si i sam napisao da mozes prebacivati analogno/digitalno na daljinskome sto zasigurno znaci da imas i stari analogni tuner i novi digitalni DVB-T MPEG-2 tuner!

DVB-T HD je nesto sasvim drugo i to (100% sigurno tvoj TV nema). Za sada se ne isplati kupovati vanjski DVB-T MPEG4 tuner (potreban za HD prijem) jer kod nas postoji samo jadni HTV HD promo (prosle godine u HD-u je bilo samo prenoseno Euro 2008 prvenstvo a za Olimpijske igre 2008 su nas prevarili - kakavo cudo od nasih nesposobnjakovica)...


P.S.
Ako ne hvatas DVB-T to moze biti ne samo da nemas signala gdje se nalazis vec i da si izabrao krivu zemlji za prijem - u 99% slucajeva to se rijesi ako posvatis Njemacku ili Austriju kao zemlju gledanja!
HasoMujo is offline  
Old 21.02.2010., 20:37   #18
Primam hrvatski digitalni signal na 53 kanalu, ali također se emitiraju analogni(OBN,BHT,HTV) tako da mi tianalogni ometaju digitalni u toj mjeri da se uopce ne moze gledati pa me zanima moze li se taj problem ikako rjesiti.
Hvala.
matre is offline  
Old 21.02.2010., 22:12   #19
kako idu hrvatski DVB-T signal i analogni HRT na istoj frekvenciji? mislim da nam nisi rekao cijelu priču...
MytByte is offline  
Old 22.02.2010., 00:36   #20
Teško da će itko ovdje išta shvatiti ako onaj koji postavlja pitanje ne napiše svoju lokaciju (i eventualno odašiljač sa kojeg pokušava uhvatiti signal). Nije svugdje isto i ovako to izgleda kao vrtnja bez ikakvog reda.
Ord Mantel is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.