Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 11:17   #1
Smile Disanje

DISANJE JE NORMALNO..... ALI MNOGI DIŠU NEPRAVILNO....PLITKO.

SVJESNIM DISANJEM SE MOGU IZLIJEČITI MNOGE BOLESTI I BOLESTI,NO MALO NAS O TOME ZNA I NE PRIMJENJUJE.

DAH NAM JE DAO NAŠ STVORITELJ ROĐENJEM I POTPUNO NAM JE BESPLATAN A NE KORISTIMO GA .....BAREM MNOGI GA NISU NI SVJESNI....NADAM SE DA MI NA ALTERNATIVI MNOGO O TOME ZNAMO I ZATO....

MOLIM VAŠA ISKUSTVA I PRIČE.HVALA
ezotera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 14:11   #2
odlicna tema ezotera!

covjek moze dugo izdrzati bez hrane i pica, ali bez disanja niti minutu. disanje i ritam disanja su opcenito vrlo vazni za zivot, od osnovnih zivotnih procesa, preko smanjivanje stresa...pa sve do samospoznaje.
trebali bi probati pratiti kako disemo i sto sve utjece na nase lose navike vezane uz disanje. pravilno disanje omogucuje stalni pritok energije, ravnomjernu dopremu kisika do mozga, pomaze pri sagorijevanju hrane, pri pretvorbi kemijske energije hrane i razne druge vazne procese u organizmu. koliko smo svjesni vaznosti procesa disanja...hmmmm
neravnomjernim disanjem sigurno mozemo stvoriti blokade prolasku energije ciji protok nam je toliko vazan!!

postoje razne vjezbe disanja; od taoistickih vjezbi, pa do obicnih vjezbi trbusnog disanja i budjenja "zapustenih" dijelova organizma kao sto je npr. dijafragma ciji rad bi sigurno mogao smanjiti i rasteretiti pritisak na pluca i srce!



p.s. molim te bez caps lock.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 14:45   #3
jel se ko bavio tim dubokim normalnim disanjem ?

citavsi neku knjigu vise se niti nesjecam koja je to ta knjiga bila no ja sam bio diso duboko prema uputama i sta sam imao za primjetiti skoro sam se onesvijestio vrtijelo mi se u glavi i imao sam trnce po citavom tijelu, pa sad se pitam jesam li to dobro uradio ili sam negdie pogrijesio jer je doista tesko tako disati, a nemam namjeru na svaki udisaj obratiti paznju dal disem duboko ?
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 17:08   #4
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
trebali bi probati pratiti kako disemo i sto sve utjece na nase lose navike vezane uz disanje. pravilno disanje omogucuje stalni pritok energije, ravnomjernu dopremu kisika do mozga, pomaze pri sagorijevanju hrane, pri pretvorbi kemijske energije hrane i razne druge vazne procese u organizmu. koliko smo svjesni vaznosti procesa disanja...hmmmm
neravnomjernim disanjem sigurno mozemo stvoriti blokade prolasku energije ciji protok nam je toliko vazan!!
Slažem se sa tobom u cijelosti. Mislim da je disanje i stanje uma usko povezano
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 21:15   #5
Bas mi je drago za ovu temu,imalo bih se sta piskarati
o tome pogotovo za one koji nisu upoznali s tim.
Vazno je znati stosta o disanju jer se pravilnim disanjem
mnoge tegobe mogu otklonuti.
Sportaši puno o tome znaju!
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 21:19   #6
Quote:
TRAVNIK kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago za ovu temu,imalo bih se sta piskarati
o tome pogotovo za one koji nisu upoznali s tim.
Vazno je znati stosta o disanju jer se pravilnim disanjem
mnoge tegobe mogu otklonuti.
Sportaši puno o tome znaju!
Dakle, s ovim se slažem.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 21:37   #7
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Dakle, s ovim se slažem.
forsirano duboko disanje, bez fizičke potrebe za većom količinom kisika, u organizmu stvara respiratornu alkalozu. koja uvjetuje vrtoglavicu i druge senzacije, sve do promjena stanja svijesti. ta tehnika se upotrebljava za lakši ulazak u rebirthig, jer smanjuje senzoriku prema vanjskom svijetu. čovjek se okrene u sebe, i onda ima priliku iskopaavat staru kramu iz sebe, vidjeti konačno što je zaštopalo nejgove energetske kanale, i što ga zapravo sprečavalo da ide dalje.

učenje disanja s vježbama idealno je za pušače, plućne bolesnike, anemične od nekih vrsta anemije (naravno, ako imaš sideropeničnu, onda ti nikakvo prodihavanje ne pomogne, jer nema dovoljno transportera kisika). i za one s trbušćićem, trome, preopuštene, neaktivne, rekonvalescente, a i zdrave da se malo okrijepe. no, ne preporuča se to uz neku cestu, u zatvorenim prostorima, radnim prostorijama, uz prugu, u smrdljivom gradu, naravno.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:05   #8
super sto ste naveli prednosti, no jel ima tko vise informacija o tome kako i na koji nacin treba disati itd.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:02   #9
http://video.google.com/videoplay?do...33071942&hl=en


desno ima related videos sa 300 videa o disanju.
sigurna sam da ce svatko pronaci za sebe svoj nacin i tehniku
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:19   #10
http://cas.umkc.edu/casww/brethexr.htm
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 15:51   #11
nekoliko čisto praktičnih savjeta. kad vježbaš ležeći. na početku treba ustanoviti koji uopće dijelovi tijela sudjeluju u disanju, pogotovo onom efikasnom. inače, u toku normalnog kretanja i mirovanja, rijetko koristimo sve dijelove pluća, i insufliramo zrak u sve alveole. naprosto zbog položaja tijela i nesvjesnosti tih, uglavnom mehaničkih blokova. daklem, najčešće prodihavamo sredinu prsnog koša. onaj dio frenikokostalnog lijevog i desnog donjeg lobusa ostavljamo nepropuhano. isto tako i apikalne, najgornje dijelove gornjih lobusa, ono što se nalazi tik ispod ključne kosti i vrhova lopatica. daklem, prvo moramo osjetiti da i ti dijelovi postoje. spustimoruke, laktovi uz tijelo,uvijemo ramena unatrag. i polako udišemo, bez napora. tada osjećamo kako nam se puni gornji dio prsnog koša. polako izdišemo. na nos. tek kasnije na usta, kad nam je struja zraka dovoljno obilna pri izdisaju. a to se postiže uzastopnim polaganim udisanjem u tom položaju, svwe dok ne osjetimo da su nam apexi stvarno napunjeni zrakom. NIKAD NE FORSIRATI UDISAJ DO KRAJNJIH GRANICA, postoji mogućnost da su ti dijelovi puni sekreta, i to samo napreže tanko plućno tkivo alveola, uz mogući nastanak atelektaza i bronhiektazija (spljoštavanja plućnog epitela i nastanak rupica i mjehurića, beskorisnih ozljeda pluća).

nastavak slijedi. sori, moram ići, gotovo radno vrijeme, he, he.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:54   #12
@maher18

heh nakon ove vjezbe nisam niti znao koliki zapravo kapacitet pluca imam, jedan udisaj i izdisaj djeluje mi ko da traje cijelu vijecnost

mislim da je tomu pomoglo to sto radim inace 5 tibetanaca
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 22:21   #13
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
@maher18

heh nakon ove vjezbe nisam niti znao koliki zapravo kapacitet pluca imam, jedan udisaj i izdisaj djeluje mi ko da traje cijelu vijecnost

mislim da je tomu pomoglo to sto radim inace 5 tibetanaca
he, to ti je za gornji, i to kad si uspravan. može i ovako: podbočiš ruke na neku poslogu, stol, zid, votever, raširiš laktove i onda pokušavaš usdihavati. vdijet ćeš razliku. elem, onda treeabamo osjetiti i donje dijelove donjih lobusa. nastavak slijedi.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:29   #14
Smile RJEŠENJE ZA DEPRESIJU

Naučite pravilno duboko trbušno disati...najbolji ja način da se riješite depresije i svih psihičkih problema.

2 udisaja -1 pauza - 2 izdisaja -1 pauza ... bez naprezanja normalno...

To radite 5 minuta dnevno ili više puta tokom dana ako imate vremena i riješenje vam je na dlanu bez pilula...
ezotera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:41   #15
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
he, to ti je za gornji, i to kad si uspravan. može i ovako: podbočiš ruke na neku poslogu, stol, zid, votever, raširiš laktove i onda pokušavaš usdihavati. vdijet ćeš razliku. elem, onda treeabamo osjetiti i donje dijelove donjih lobusa. nastavak slijedi.
jesam, dalje
ukratko inace imam najvise problema donjem dijelu rebara se pojavi bolovi kad pocnem duboko disati zavrijeme i nakon trcanja



Quote:
ezotera kaže: Pogledaj post
Naučite pravilno duboko trbušno disati...najbolji ja način da se riješite depresije i svih psihičkih problema.

2 udisaja -1 pauza - 2 izdisaja -1 pauza ... bez naprezanja normalno...

To radite 5 minuta dnevno ili više puta tokom dana ako imate vremena i riješenje vam je na dlanu bez pilula...
kako to mislis prvo dva puta udahnem, udahnem jednom i napunim pluca kam jos ide ?!

pojasni to malo
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 07:07   #16
Smile OPROSTI KRIVO SAM SE IZRAZILA

Rekavši 2 udisaja mislila sam da se broji do 2 i toliko dugo udišeš......onda 1 i tu je pauza.......2 izdišeš.....i1 pauza...

To možeš bojati kako hoćeš proizvoljno ili po otkucajima tvoga srca...tako mnogi rade.
ezotera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.