Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 21:00   #6441
A kaj je ta pec? Kaj to voda cirkulira po plastu u onoj cijevi ili kaj? I snaga je 4kw ili 20kw ili kaj?

Sto nemaju engleski prospekt
europe2seoul is offline  
Old 01.08.2012., 21:02   #6442
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj...nije da svi znaju za forum.hr i za ovu temu. Pa vecina ljudi dodje u ducan i nesto kupi a bez da prije toga pregleda sve sto se tice neke tehnologije (bez obzira kupuje li TV, kompjuter, cijevi,....). Tako da ono, ne vidim zakej se smijati tom liku.
Zato jer tip ne kupuje pol kile salame nego se dobrovoljno odlucio da ce muciti i sebe i obitelj 10 godina. Nije ni *majstora* ni *trgovca* pitao NISTA. Da je bar pitao pa ga ovaj zajebo, ajde onda...
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 01.08.2012., 21:12   #6443
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ja sam spreman ugraditi spremnik topline
Ako se" konkretan projekt" odnosi na spremnik not a big deal , podnice a i plašt se mogu kupiti npr u Tehnix-u , možda ga mogu i zavariti (zavarivanje se u svakom slučaju mora napraviti profesionalno ).Znači ostaje bušenje rupa krunskim svrdlom ,zavarivanje (opet profi) priključaka,tlačna proba i to je to.
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
Kaj je covjek odabrao?

supraclass comfort
Jako zgodno ime.
malčer is offline  
Old 01.08.2012., 21:12   #6444
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
Zato jer tip ne kupuje pol kile salame nego se dobrovoljno odlucio da ce muciti i sebe i obitelj 10 godina. Nije ni *majstora* ni *trgovca* pitao NISTA. Da je bar pitao pa ga ovaj zajebo, ajde onda...
Ma znam to...ali imas hrpu ljudi kaj tak kupuje bilo kaj. Ko da kupi pol kile salame, 2 kile kompjutera, 1 internet, 5 metara auta i mobitel - onaj tanki crni tam u kutu.
europe2seoul is offline  
Old 01.08.2012., 21:20   #6445
Imas pravo, i zivjeti ce takvi 50 godina dulje od nas..

Kein Fürst, kein Gott, kein Hass, kein Mitleid, kein Schmerz
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 01.08.2012., 21:27   #6446
Dakon vidim izbacio piroloticki kotako koji podrzava normu EU 2014 godine.



http://www.dakon.cz/cs/kp-pyro-2.html


A ovo je akcijski cjenik:

http://www.dakon.cz/user_data/cms/so...dejni-akce.pdf

21kw = 1145EUR = ~8500Kn. Cijena se cini OK.
europe2seoul is offline  
Old 01.08.2012., 21:32   #6447
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Dakon vidim izbacio piroloticki kotako koji podrzava normu EU 2014 godine.
Ceski jezik je do jaja: *3 podle normy ČSN EN 303-5.*
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 01.08.2012., 21:34   #6448
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
Kako bi ja volio probati svoj kotao 'naložiti' sa tim antracitom, mmmmmmmm
Jel uopće postoji neki način, kako i gdje do njega, ne treba puno, ono čisto da imam za jedan dan, tjedan... ?? gledam sad malo 'ponudu' ugljena kod nas, i
Antracit se koristi kao ugljen za grijanje jako u SAD-u. Pensilvanija je drzava koja namiruje potrebe antracita za termoelektrane i grijanje kuca. Npr ova firma je dosta popularna za ugljen antracit za grijanje kuca:

http://www.readinganthracite.com/

Za nas bi nabavka iz Rusije bila zgodnija npr preko:

http://www.transnafta.com/

A posto antracit gori maltene bez dima, pepela ima jako malo itd....siguran sam kada bi neki poduzetnik poceo uvoziti antracit da bi se naslo kupaca. Ipak stavis ugljen i zaboravis; za razliku od drva.

Npr evo od jedne druge firme iz Ukrajne:

High quality Antracite Coal
Sulphur Content: 1.2%
Moisture: 6.0%
Volatile Matter: 4.1%
Coal calorific: 7300
Ash content: 4%

Minimum za narudjbu je 500 tona. Cijena je 100-120 dolara po toni (cca 660kuna) dakle 60 tisuca dolara za 500 tona.

Mr. Ruslan Abzaltdinov
Offline
Telephone:
380-63-8296143
Address:
Symerenka street 14-B
Zip:
03134
Country/Region:
Ukraine
Province/State:
Ukraine
City:
Kiev

I ima jos hrpa firmi. Pogledati na www.alibaba.com i naravno google.

Doduse meni ne treba 500 tona. Ali ponavljam kada bi svatko uzeo tonu dvije tri cetri....

Zadnje uređivanje europe2seoul : 01.08.2012. at 21:43.
europe2seoul is offline  
Old 01.08.2012., 22:13   #6449
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post

Admin, molim da mi se ne stavi ban ili nešto, jer ovo je prestrašno kako se ljudi ne znaju snači

Gospođo draga, zbilja ne znam što ste i kako vi čitali, ali ovo je prestrašno ...

Molim vas nazovite:

MARKOV-TRADE
društvo s ograničenom odgovornošću za izvođenje centralnog, solarnog grijanja, plinskih instalacija, te trgovinu.
Sjedište: I. G. Kovačića 4a, 40000 Čakovec
tel: 040 341 357
040 341 408
fax: 040 341 407
[email protected]

Radno vrijeme:
PON-PET > 7:00 – 17:00
SUB > 8:00 – 13:00

I zatražite ponudu za Bosch 2000B!, nema tu imaju, nemaju u dućanu, pa grijanje radite skoro pa jednom u životu

Besplatna je dostava za cijelu Hrvatsku, tako barem piše na webu! stoga telefon u ruke i uživajte u vrlo dobrom koltu, naravno nakon što na njega 'stavite' spremnik.
Zahvaljujem na odgovoru..ali da ste malo bolje pročitali moj post vidjeli bi da ja ne želim limeni kotao nego guseni, prije svega zato što ne želim spremnik (ako se to odnosi na spremnik za sanitarnu vodu-jer će mi peč biti podosta udaljena od kupatila..kuhinje..zato ne Bosch 2000B), a isto tako sam odustala od lima nakon izlaganja jednog od ovdje prisutnih forumaša na temu gus vs. lim (puno ranije na ovoj temi..

Nažalost, stavljalo se grijanje jednom, nijednom, ili 10 puta u životu, ja raspolažem novcima kojima raspolažem i jedino mogu ukrast da bi imala više..nadam se da na to ne mislite

I vezano za moju snalažljivost i upućenost i na komentar gosp. Rulera..želim reći..da me ne zanima i da ne želim znati onda sada ne bih pisala po ovom forumu i ne bih danima pokušavala prikupiti informacije relevantne za ovu temu..isprićavam se što grijanje i tome vezano nije materija kojom baratam i što ne poznajem majstore koji to znaju..ali se eto trudim saznati..
Ruler je opisao kupca koji ga je ostavio u šoku..a ja sam eto nekidan na preporuku Feroterma (kao neki jako dobar majstor za ugradnju peči i sl.) pozvala majstora da me dođe savjetovat i pogleda situaciju na licu mjesta pa da se dogovorimo..Kada je stigao između ostalog mi je na pitanje koju peć da uzmemo preporučio Termu koju će ovih dana prvi puta ugraditi, kaže nije ju još stigao raspakirati..znači nakon toliko godina iskustva u tom poslu jedan majstor mi nije znao savjetovati koju peć da uzmem, a vidio je prostorni plan i sve što je trebao vidjeti..o prodavačima u trgovinama da ne pričam..Pa mi sada reci koga da pitam???

Eto ako netko ima komentar na peći za koje sam ranije pitala, molim vas da kaže koju..ako ne, ne.
*NoName* is offline  
Old 01.08.2012., 22:24   #6450
Moja isprika ako ste shvatili osobno sto sam napisao. A g. Mranderson Vam je dao odgovor koji je koncensus ovdje prisutnih za Vasu situaciju. spremnik nije uvjet da se prezimi.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 01.08.2012., 22:35   #6451
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
Moja isprika ako ste shvatili osobno sto sam napisao. A g. Mranderson Vam je dao odgovor koji je koncensus ovdje prisutnih za Vasu situaciju. spremnik nije uvjet da se prezimi.
Ništa osobno, naravno..jer osobno ne može ni biti. Dakle kada kažete spremnik, mislite na spremnik sanitarne vode..? Ako da..onda pitam ima li smisla imati spremnik (ove ili bilo koje zime) ako se neće koristiti?
*NoName* is offline  
Old 01.08.2012., 23:43   #6452
NO NAME

A zašto gus ako smijem pitati , po kom je to kriteriju gus bolji od lima , jeli zato što je zo neki polupismeni trgovac preporučio ili majstor koji se provukao sa dvojkom u srednjoj školi .

Gospođo draga uopće nije bitan materijal kotla , bitan je princip izgaranja , dajte to shvatite gusnati kotlovi su za ugljen , a limeni sa šamotom za DRVA .

I dajte dečki sad nemojte navaliti na mene zbog ovih bogohulnih izjava i generaliziranja , ali uzmimo da je to jedna čvrsta podjela kotlova po materijalu izrade i gorivu koje se koristi
ramzay is offline  
Old 01.08.2012., 23:45   #6453
Quote:
*NoName* kaže: Pogledaj post
Ništa osobno, naravno..jer osobno ne može ni biti. Dakle kada kažete spremnik, mislite na spremnik sanitarne vode..? Ako da..onda pitam ima li smisla imati spremnik (ove ili bilo koje zime) ako se neće koristiti?
Kad se ovdje kaže spremnik , misli se na spremnik topline , tople vode koji grije kuču po noći ili prijepodne dok je kotao ugašen , Sanitarna voda ili PTV nema veze sa tim spremnikom.
ramzay is offline  
Old 02.08.2012., 07:44   #6454
Quote:
*NoName* kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru..ali da ste malo bolje pročitali moj post vidjeli bi da ja ne želim limeni kotao nego guseni, prije svega zato što ne želim spremnik (ako se to odnosi na spremnik za sanitarnu vodu-jer će mi peč biti podosta udaljena od kupatila..kuhinje..zato ne Bosch 2000B), a isto tako sam odustala od lima nakon izlaganja jednog od ovdje prisutnih forumaša na temu gus vs. lim (puno ranije na ovoj temi..

Nažalost, stavljalo se grijanje jednom, nijednom, ili 10 puta u životu, ja raspolažem novcima kojima raspolažem i jedino mogu ukrast da bi imala više..nadam se da na to ne mislite

I vezano za moju snalažljivost i upućenost i na komentar gosp. Rulera..želim reći..da me ne zanima i da ne želim znati onda sada ne bih pisala po ovom forumu i ne bih danima pokušavala prikupiti informacije relevantne za ovu temu..isprićavam se što grijanje i tome vezano nije materija kojom baratam i što ne poznajem majstore koji to znaju..ali se eto trudim saznati..
Ruler je opisao kupca koji ga je ostavio u šoku..a ja sam eto nekidan na preporuku Feroterma (kao neki jako dobar majstor za ugradnju peči i sl.) pozvala majstora da me dođe savjetovat i pogleda situaciju na licu mjesta pa da se dogovorimo..Kada je stigao između ostalog mi je na pitanje koju peć da uzmemo preporučio Termu koju će ovih dana prvi puta ugraditi, kaže nije ju još stigao raspakirati..znači nakon toliko godina iskustva u tom poslu jedan majstor mi nije znao savjetovati koju peć da uzmem, a vidio je prostorni plan i sve što je trebao vidjeti..o prodavačima u trgovinama da ne pričam..Pa mi sada reci koga da pitam???

Eto ako netko ima komentar na peći za koje sam ranije pitala, molim vas da kaže koju..ako ne, ne.
a joj, ne znam, čemu se mi uopće trudimo ali da probam još jednom:
1. Limeni kotao je za grijanje na drva bolji nego gus (gus je bolji na ugljen)
2. 2000B je u vašem proračunu i ne morate nikome ništa ukrasti!
3. taj vaš majstor bude na vama radil 'pokus', svaka vam čast, bude vam to besplatno smonitral
4. prodavači, no coment da ne zaradim ban
5. gospođa se interesira o grijanju, uz svo dužno poštovanje, Noname, vi čete takoionako napraviti po svome, vidim tvrd ste vi orah, kaj mi 'balavci' znamo
6. idem na to mi je puuuuuuuno pametnije, vidim ljudi sve znaju, pa su našli vremena nas tu 'zajeba..ti' i da vide kako se mi lijepo živciramo
mranderson is offline  
Old 02.08.2012., 15:08   #6455
@ NoName
Bosch Solid 2000 B 32 KW (povećano ložište) u Markov-Trade košta ravnih 6000kn jer odobravaju 35% na gotovinu.
Da nisam naletil na forum gotovo sigurno bi kupil Viadrusa gusenog jer "je to najbolji kotao s kojim nitko nikad nema briga, koji troši najmanje drva jer je gus hrapav i bolji vodič topline i 100 godina bude trajala" Više se niti ne sjećam hvalospjeva prodavača o tom gusenom kotlu
branee is offline  
Old 02.08.2012., 15:11   #6456
Pitanje za g. Ramzaya ili ako netko drugi zna...
Daklem, u Markov-Trade su me dobronamjerno uputili nek mi dimnjačar pogleda dimnjak i izmjeri koliki mi je uzgon....pa ako netko zna podatak o potrebnom uzgonu za Bosch Solid 2000 B 32 KW neka ga napiše
Hvala
branee is offline  
Old 02.08.2012., 15:39   #6457
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
Pitanje za g. Ramzaya ili ako netko drugi zna...
Daklem, u Markov-Trade su me dobronamjerno uputili nek mi dimnjačar pogleda dimnjak i izmjeri koliki mi je uzgon....pa ako netko zna podatak o potrebnom uzgonu za Bosch Solid 2000 B 32 KW neka ga napiše.Hvala
Pa za Boga miloga!? Kupili ste vidim Bosch 2000B, je tako? i s njim ste dobili i neke papire? znate, to su one knjizice koje nitko od vas (nas) ne čita! Ne bi vjerovali što sve piše u njima! ja vas lijepo molim, da uzmete tu knjižicu, zapravo nekoliko njih, u ruke, i malo pročitajte

Zadnje uređivanje mranderson : 02.08.2012. at 15:47.
mranderson is offline  
Old 02.08.2012., 16:02   #6458
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
Pa za Boga miloga!? Kupili ste vidim Bosch 2000B, je tako? i s njim ste dobili i neke papire? znate, to su one knjizice koje nitko od vas (nas) ne čita! Ne bi vjerovali što sve piše u njima! ja vas lijepo molim, da uzmete tu knjižicu, zapravo nekoliko njih, u ruke, i malo pročitajte
Prijatelju, kotao još nije kupljen al gotovo da je kupljen, novci su spremni, već tražim i majstora za izvođenje radova (okolica Varaždina) pa ako netko ima nekoga za preporučiti...
branee is offline  
Old 02.08.2012., 16:14   #6459
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
Prijatelju, kotao još nije kupljen al gotovo da je kupljen, novci su spremni, već tražim i majstora za izvođenje radova (okolica Varaždina) pa ako netko ima nekoga za preporučiti...
pdf verzija uputa za Bosch 2000B :
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...vy5UeA&cad=rja
mranderson is offline  
Old 02.08.2012., 17:19   #6460
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Antracit se koristi kao ugljen za grijanje jako u SAD-u. Pensilvanija je drzava koja namiruje potrebe antracita za termoelektrane i grijanje kuca. Npr ova firma je dosta popularna za ugljen antracit za grijanje kuca:

http://www.readinganthracite.com/

Za nas bi nabavka iz Rusije bila zgodnija npr preko:

http://www.transnafta.com/

A posto antracit gori maltene bez dima, pepela ima jako malo itd....siguran sam kada bi neki poduzetnik poceo uvoziti antracit da bi se naslo kupaca. Ipak stavis ugljen i zaboravis; za razliku od drva.

Npr evo od jedne druge firme iz Ukrajne:

High quality Antracite Coal
Sulphur Content: 1.2%
Moisture: 6.0%
Volatile Matter: 4.1%
Coal calorific: 7300
Ash content: 4%

Minimum za narudjbu je 500 tona. Cijena je 100-120 dolara po toni (cca 660kuna) dakle 60 tisuca dolara za 500 tona.

Mr. Ruslan Abzaltdinov
Offline
Telephone:
380-63-8296143
Address:
Symerenka street 14-B
Zip:
03134
Country/Region:
Ukraine
Province/State:
Ukraine
City:
Kiev

I ima jos hrpa firmi. Pogledati na www.alibaba.com i naravno google.

Doduse meni ne treba 500 tona. Ali ponavljam kada bi svatko uzeo tonu dvije tri cetri....
Sve je to divno bajno krasno, ali da se treba kupiti, složiti nas za 10-20 tona bio bi mislim problem, jer osim tebe europe2seoul, gospodina Plusa i mene, ja zbilja ne znam tko bi jos kupio taj ugljen... tako da, ako se mene pita, od toga neće biti ništa...
mranderson is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.