Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2013., 23:41   #10061
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Vauuuu , a jel to ja vidim i šamotnu oblogu u kotlu ???

Pa onda šamotna cijev koja glumi komoru izgaranja ???

Ha ha i gdi je tu onda gus , onih par rebara koja trebaju preuzeti toplinu konvekcijom.

Pretpostavljam da tu u tim rebrima ima i koji turbulator, Lolek i Bolek ko da su čitali ovaj forum od prve do zadnje stranice.

U svakom slučaju sviđa mi se.
nisu citali nas forum taj kotel je vec trecu godinu u opticaju i prosle godine sam stavil link na njega
viadrus ima i igraca u pravoj pirolitickoj ligi i kotel je koncepcijski jako blizu tvojoj filozofiji
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 19.05.2013., 08:39   #10062
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
nisu citali nas forum taj kotel je vec trecu godinu u opticaju i prosle godine sam stavil link na njega
viadrus ima i igraca u pravoj pirolitickoj ligi i kotel je koncepcijski jako blizu tvojoj filozofiji
Očito mi je promako taj post i link , jer se ne sjećam Viadrusa sa donjim bočnim izgaranjem , a poznato je da osim bujnih plavuša najviše volim taj proces izgaranja.

Kad imamo na tržištu u istom procesu izgaranja i gusnati i limeni kotao sad je pitanje što dalje, koji izbor.

Mislim da se konstruktori limenih kotlova moraju malo konsolidirati i napraviti bitni iskorak u smanjivanju mase željeza i mase vode u kotlu. Uporaba spremnika topline ( i dobra termosifonika ) daje mogućnost da se to napravi i tada se smanjuje gubitak energije koja ostane zarobljena u kotlu nakon što temperature vode padne ispod 60 C i termopatrona u Laddamatu odradi svoje.

Taj iskorak ka "protočnim" bojlerima ljevano željezo ne može ostvariti , jer po prirodi stvari uvijek ima veću masu željeza i vode , što i nije bilo loše prije desetak godina.
ramzay is offline  
Old 19.05.2013., 08:43   #10063
viadrus piroliza
http://www.viadrus.cz/solid-fuel-boi...6.html?lang=en
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 19.05.2013., 08:45   #10064
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
mestri ,kolko para dođe radit novi dimnjak?
f1 200, 8-10metara

je radio ko?
Kaj voziš nuklearku na taj fi . Na visini 12 m i na promjeru 200mm ja vozim 150 kilowata, doduše ne trajno i to je u laboratoriji koja podnosi svašta

Odredi se da li taj dimnjak prolazi kroz kuću ili je prikrpan izvana , koji kotao , koliko realno trebaš snage , da li iskoristiti postojeći dimnjak sa ventilatorom.

Puno pitanja da bi se samo tako odgovorilo.

Ako možeš birati bolji je duži od debljeg , mislim na dimnjak naravno.
ramzay is offline  
Old 19.05.2013., 09:08   #10065
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
O ovom smo već pričali, i došli smo do zaključka da je to 'odlikaš' ali nažalost ne za svačiji džep! taj kotao je, ako se ne varam gotovo duplo skuplji od lignator-a pa ako mene pitate, tu dileme nema. Lignator je po meni, po tome što ja vidim, stvarno kotao kojeg bi budući potencijalni kupci trebali imati jako visoko na svom papiru za kupnju...
Istina da sam malo tražio, i da tog lignator-a, naravno, nigdje nema kod nas u ponudi
mranderson is offline  
Old 19.05.2013., 10:45   #10066
taj lignic ima samo jednu manu
kako ces to ocistit kad ga nest zastopa i kako ces promenit komoru kad se zasipa
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 19.05.2013., 11:30   #10067
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
taj lignic ima samo jednu manu
kako ces to ocistit kad ga nest zastopa i kako ces promenit komoru kad se zasipa
hm, usisavačem
drva spremljena na vrijeme, fino iskalana, i pravilno 'skaldištena' ne mogu, barem po meni, zaštopati apsolutno ništa u tom kotlu...

A ovo da promjenim komoru, oprosti sasase, ali ne znam na kaj misliš?
mranderson is offline  
Old 19.05.2013., 11:52   #10068
sto bi mi trebalo gasiti pumpu na esbe ltc 100 (ladomat)? Termostat dimnih plinova?
crusader85 is offline  
Old 19.05.2013., 12:22   #10069
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=7mGOPOADcIE
http://www.youtube.com/watch?v=zTvBTgIkWXI
gospodine ramzay, nadam se da budete našli vremena to pogledati do kraja i reci kaj vi mislite, jel moguće da imamo novi best buy??
Taj viadrus lignator izgleda da je samo u postojeci viadrus u26 ugradjena ta samotna komora i dodana ta elektronika. bas sam sebi nedavno prikljucivao taj viadrus u 26 od 46kw (drvo) i bas tako izgleda kao taj lignator.Znaci samo dodatno ugraditi tu samotnu komoru i elektroniku
silvester2 is offline  
Old 19.05.2013., 12:54   #10070
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Taj viadrus lignator izgleda da je samo u postojeci viadrus u26 ugradjena ta samotna komora i dodana ta elektronika. bas sam sebi nedavno prikljucivao taj viadrus u 26 od 46kw (drvo) i bas tako izgleda kao taj lignator.Znaci samo dodatno ugraditi tu samotnu komoru i elektroniku
silvester2 pa ja zbilja ne znam što si ti više očekivao, nekakve plesačice
pa kad malo ugrubo pogledaš, i najbolji i najlošiji kotao su izgledom tu negdje, ali kak i ti sam veliš, pitanje je da li tvoj kotao ima još i "samo šamotnu komoru i elektroniku" što ga čini 'odlikašem' ili običnim (60-70% iskoristivosti) kotlom
mranderson is offline  
Old 19.05.2013., 22:15   #10071
re

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Kaj voziš nuklearku na taj fi . Na visini 12 m i na promjeru 200mm ja vozim 150 kilowata, doduše ne trajno i to je u laboratoriji koja podnosi svašta

Odredi se da li taj dimnjak prolazi kroz kuću ili je prikrpan izvana , koji kotao , koliko realno trebaš snage , da li iskoristiti postojeći dimnjak sa ventilatorom.

Puno pitanja da bi se samo tako odgovorilo.

Ako možeš birati bolji je duži od debljeg , mislim na dimnjak naravno.
pa kakva nuklearka?pa 2000b 30 kw po specifikaciji pise da zahtijeva 200mm fi,??!!
ako ti kuris 150kw na fi 200 onda mogu ja bez problema 20kw na 15X15,po toj logici??!!

znam da je u oboje situacije bolje imat duzeg nego sireg!!
istinatrue is offline  
Old 20.05.2013., 07:08   #10072
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
hm, usisavačem
drva spremljena na vrijeme, fino iskalana, i pravilno 'skaldištena' ne mogu, barem po meni, zaštopati apsolutno ništa u tom kotlu...

A ovo da promjenim komoru, oprosti sasase, ali ne znam na kaj misliš?
pa daj si pogledaj link na yutubu vidis da je komora zatvorena i ubacena dok je kotao rastavljen naknadno vadenje je nemoguce bez raskapanja kotla

e sad da smo posteni uvjek treba uzet najgoru mogucnost da ce nesto otic po zlu
hipoteticki nestane ti suhih drv pukne komora( sto nije toliko nemoguce ) ,stane automatika ,propisa ti spremnik sve to moze dovest do nepravilnog izgaranja i stim stopanja komore i kaj onda ?
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 20.05.2013., 10:37   #10073
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
pa daj si pogledaj link na yutubu vidis da je komora zatvorena i ubacena dok je kotao rastavljen naknadno vadenje je nemoguce bez raskapanja kotla

e sad da smo posteni uvjek treba uzet najgoru mogucnost da ce nesto otic po zlu
hipoteticki nestane ti suhih drv pukne komora( sto nije toliko nemoguce ) ,stane automatika ,propisa ti spremnik sve to moze dovest do nepravilnog izgaranja i stim stopanja komore i kaj onda ?
bem ti miša, pa na to uopće nisam obraćal pažnju
eto zakaj su 'profesionalci' profesionalci, a amateri amateri
mranderson is offline  
Old 21.05.2013., 20:44   #10074
sta se tice ove potrosnje kod ivan.karlovac..

grijanje od 24-26C,od 15.9 do 1.5 ,0-24h, 350m2!!! pa to je sauna!
nije ni cudno da je takva potrosnja..

meni je najugodnije na 19C...
istinatrue is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.