Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 16:00   #5081
Drage, nisam čitala većinu postova, pa oprostite ako se ponavljam, ali jako sam zabrinuta i uplašena.
Jučer sam prokrvarila, bila kod ginića (privatnik) i dijagnoza missed ab. tt 8+2 . Danas sam bila kod socijalne gin i zakazana mi je kiretaža za sutra u jutro. Ono što mene brine jest to što ja danas jako krvarim i imam bolove kao u vrijeme jake menstruacije. Doslovno se ne mogu pomaknut iz kreveta. Kaj da radim? Jel to opasno? Da idem na hitnu (bojim se nekog mesara tamo) ili da čekam (jer je to normalno)?

Molim pomoć ako netko zna..
__________________
ajmo (ne) filozofirat ak mogu birat
Talija007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:10   #5082
Quote:
Talija007 kaže: Pogledaj post
Drage, nisam čitala većinu postova, pa oprostite ako se ponavljam, ali jako sam zabrinuta i uplašena.
Jučer sam prokrvarila, bila kod ginića (privatnik) i dijagnoza missed ab. tt 8+2 . Danas sam bila kod socijalne gin i zakazana mi je kiretaža za sutra u jutro. Ono što mene brine jest to što ja danas jako krvarim i imam bolove kao u vrijeme jake menstruacije. Doslovno se ne mogu pomaknut iz kreveta. Kaj da radim? Jel to opasno? Da idem na hitnu (bojim se nekog mesara tamo) ili da čekam (jer je to normalno)?

Molim pomoć ako netko zna..

Žao mi je! izmjeri si temperaturu i odi na hitnu , jer može biti da je kod tebe pobačaj u tijeku. Možda se sama očistiš no oni će ti najbolje znati reći što se. Meni su također savjetovali kod naručivanja za kiretažu da ako osjetim jake bolove i počnem krvariti da im se što prije javim i ne čekam dogovoren termin za kiretažu.
Samo hrabro, drži se!
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:16   #5083
Ne brini, valjda je krenilo prirodno čišćenje i ja sam imala takve bolove cijelu noć dok nisam isto tako dočekala ujutro kiretražu. Sretno i nadam se da će sve ''dobro''proći. Drži se
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:43   #5084
Hvala vam ženice što ste mi odgovorile.
Samo da javim jer će možda neka biti u istoj situaciji. Ipak sam otišla jučer ,nisam mogla više izdržati bolove. I dobro da jesam, danas sam puštena iz bolnice i bolova više nema. Malo se skratila barem ta fizička bol. Psiha je nešto drugo..
Talija007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:18   #5085
Quote:
Talija007 kaže: Pogledaj post
Hvala vam ženice što ste mi odgovorile.
Samo da javim jer će možda neka biti u istoj situaciji. Ipak sam otišla jučer ,nisam mogla više izdržati bolove. I dobro da jesam, danas sam puštena iz bolnice i bolova više nema. Malo se skratila barem ta fizička bol. Psiha je nešto drugo..

Treba vremena. Skvrči se uz muža i plačite koliko god treba. Znam da zvuči kao floskula ali vrijeme čini svoje. Meni je jednako teško kao i prije mjesec dana kada sam ležala na stolu i primila loše vijesti ali se nastojim zaokupirati s nečim drugim, prestala sam se vrtiti u krug već se zapitala što mogu učiniti i napravila plan za dalje. Radim na zdravlju, planiram pretrage, i ne prepuštam se samoći i mislima koje te preplave u sekundi.
Sada miruj, pazi da se ne prehladiš. Radi na imunitetu a onda polako, korak po korak.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:32   #5086
evo i mene na ovoj temi

da skratim: prije dva tjedna šok .. srčeko ne kuca, kiretaža. 8/9 tjedan .. fizički ok. Još sitno krvarim .. a onda novi šok .. phd nalaz: parcijalna mola .. ono što sam izguglala je katastrofa

jel netko od vas imao iskustva? kako je prošlo? sad idem opet na uzv i vaditi betu ...
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:05   #5087
Quote:
llely kaže: Pogledaj post
evo i mene na ovoj temi

da skratim: prije dva tjedna šok .. srčeko ne kuca, kiretaža. 8/9 tjedan .. fizički ok. Još sitno krvarim .. a onda novi šok .. phd nalaz: parcijalna mola .. ono što sam izguglala je katastrofa

jel netko od vas imao iskustva? kako je prošlo? sad idem opet na uzv i vaditi betu ...
Ja sam imala iskustva sa molom. Nije se ništa vidjelo na ultrazvuku nego tek na phd nalazu. Prvo vađenje bete je bilo negativno tako da je sve ok prošlo. Nakon toga sam bez problema ostala trudna nakon 5 mjeseci, ali sam morala opet na kiretažu jer nije bilo otkucaja. Drugi put nije bila mola nego jednojajčani blizanci pa smatraju da je to razlog.

I ja sam paničarila dok nisam došla kod ginekologa koji mi je objasnijo da to nije ništa strašno i da će mi beta sigurno biti negativna jer se na ultrazvuku nije vidjelo da je mola u pitanju. Držim ti fige da i tebi bude negativna odmah ili barem jako niska. Sretno.
civana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:30   #5088
Quote:
civana kaže: Pogledaj post
Ja sam imala iskustva sa molom. Nije se ništa vidjelo na ultrazvuku nego tek na phd nalazu. Prvo vađenje bete je bilo negativno tako da je sve ok prošlo. Nakon toga sam bez problema ostala trudna nakon 5 mjeseci, ali sam morala opet na kiretažu jer nije bilo otkucaja. Drugi put nije bila mola nego jednojajčani blizanci pa smatraju da je to razlog.

I ja sam paničarila dok nisam došla kod ginekologa koji mi je objasnijo da to nije ništa strašno i da će mi beta sigurno biti negativna jer se na ultrazvuku nije vidjelo da je mola u pitanju. Držim ti fige da i tebi bude negativna odmah ili barem jako niska. Sretno.
Ni kod mene na UZV nitko ništa nije vidio. Tek na phd-u. Mogla si nakon 5 mj ostati trudna?? .. ja čitam godinu dana, ovo ono .. uf baš me ubediralo sve .. u ponedjeljak idem na uzv i ujutro ću vaditi betu .. Hvala i žao mi je zbog tvoje druge trudnoće
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:26   #5089
Quote:
llely kaže: Pogledaj post
Ni kod mene na UZV nitko ništa nije vidio. Tek na phd-u. Mogla si nakon 5 mj ostati trudna?? .. ja čitam godinu dana, ovo ono .. uf baš me ubediralo sve .. u ponedjeljak idem na uzv i ujutro ću vaditi betu .. Hvala i žao mi je zbog tvoje druge trudnoće
Pošto mi je beta odmah bila negativna rekli su da mogu kroz 6 mjeseci.
Da, na internetu često piše godinu dana, ali mislim da se to odnosi na teže slučajeve, a onda vrijedi godinu dana od pada bete.
civana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:57   #5090
Quote:
civana kaže: Pogledaj post
Pošto mi je beta odmah bila negativna rekli su da mogu kroz 6 mjeseci.
Da, na internetu često piše godinu dana, ali mislim da se to odnosi na teže slučajeve, a onda vrijedi godinu dana od pada bete.

Hvala čekam ponedjeljak i nadam se dobrom ..
llely is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:27   #5091
Nema ploda 😞

Pozdrav!
Molim Vas za savjet. Trudna sam 7+5, sutra idem na dogovor za kiretazu... Moram vam opisati svoje iskustvo ispocetka da bolje shvatite situaciju, mozda je neka od vas prosla nesto slicno.
11.8.mi je bila zadnja menstruacija, a tjedan dana nakon tog datuma sam bila u gin.da mu kazem da planiram trudnocu. On mi je vidio ovulaciju koja krece iz desnog jajnika, ginekoloski nalaz je bio u potpunosti uredan, s tim da sam radila i briseve. Ciklusi su mi 26 dana. Uglavnom, menstruacija mi je kasnila 3 dana, test je bio pozitivan. Buduci da sam odlucila da mi trudnocu ipak vodi zena, otisla sam kod druge gin.na uzv koja mi je potvrdila trudnocu staru 5 tj. Vidila se samo gestacijska vreca i zuto tijelo trudnoce koje je duplo vece nego sto bi trebalo biti. Preporuka ne naprezati se radi te "ciste" i pregled za dva tjedna. U meduvremenu prokrvarim svjezom krvlju u 6.tt i primi me u bolnicu ta moja gin. Gestacijska vreca je jos tu, ali je nepravilnog oblika, kao smezurana. Gin.nije sigurna, ali joj se cini da se pojavila zumanjcana vreca. Trudnoca je u maternici, a pokraj gest.vrece je mali hematom. Preporuka strogo mirovanje, duphaston i utrogestan svaki 3x2, kontrola za 3 dana. Krvarenje prestaje isti dan, nastavlja se smedi iscjedak koji traje jos 5-6 dana. Dodem na kontrolu za 3 dana, situacija ista- jos uvijek nema ploda, gest.vreca ista. Kontrola za 2 dana, vadit cemo i betu. Dodem ja za dva dana, njoj sve isto, kaze nije dobro, ne izgleda dobro. Nema ploda, nije vise sigurna ni u to vidi li se uopce zumanjcana vreca. Vadim betu, 11000 (6+3 tt). Kontrola za 4 dana, situacija se popravlja, gest.vreca je veca i pravilnijeg oblika. Vidi se neka maternicna pregrada, ali nije sigurna je li to to. Ja joj kazem da sam bila u drugog gin.kad sam pocela planirati trudnocu, dakle nema ni mjesec ipo od toga, i bio mi je uredan gin.nalaz. Gleda ona i dalje, gleda, gleda, kad ono mogli bi biti blizanci. Kad ude malo dublje ultrazvukom prema mjehuru, on se podijeli na dva mjehura???!!?? Plod se i dalje ne vidi. Vadimo betu, dakle proslo je 4 dana od zadnjeg puta kad smo vadili, trebala je s 11000 skociti na 44000, ali nazalost nije... Iznosila je 18000 😞 Cujem se s njom, ona govori da to nije dobro i da dodem u ponedjeljak (sutra) na dogovor za kiretazu, da se ne nadam nicemu i da ce to trebati cistiti. Kad smo prvi put razgovarale o toj mogucnosti, rekla mi je da ce mi dati lokalnu i malo u venu da me osamuti, ako naravno uopce dode do kiretaze. Sutra mi je 7+6 tt, dakle skoro 8 tj. Sta da radim, ima li smisla da odgadam tu kiretazu i koliko dugo? Ako se budem morala cistiti, dal da inzistiram na opcoj anesteziji ili je i ova ok? Ima li kakve sanse da se moja beba/bebe pojave u neko dogledno vrijeme, s obzirom na losu betu, krvarenje i izgled gestacijske vrece nakon krvarenja? Inace, radi se o doktorici koja je vrhunska, a vodi sigurno 50% svih trudnoca u nasem gradu, stvarno svi lete k njoj.
Oprostite na nepreglednom postu, pisem s mobitela.
Hvala unaprijed!
leptirica_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:12   #5092
ženice...imam tehničko pitanje, emotivni dio ostavljam po strani..

Dakle već 4 dana znam da je plod mrtav, a to se dogodilo 2-3 dana prije no što sam saznala (tako gin kaže)..
e, sad, naručena sam u ponedjeljak za 3 dana na kiretažu (opća anestezija), malo me bolucka, ništa posebno, nalaze za kiretažu imam.
Ono što mene interesira jest što ako prokrvarim tijekom vikenda, dal da stojim doma i pustim da prirodno ode ili da se uputim na hitnu? Ubiti me interesira postoji li šansa da izbjegnem kiretažu, tipa da što dulje stojim doma...jer ukoliko prokrvarim i odem direkt na hitnu, nema mi opće već samo nekakva inekcija protiv boli i kiretaža na živo, a toga se zbilja bojim..
Koliko uopće možemo nositi mrtav plod, a da ne krvarimo?
Hvala vam...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:31   #5093
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
ženice...imam tehničko pitanje, emotivni dio ostavljam po strani..

Dakle već 4 dana znam da je plod mrtav, a to se dogodilo 2-3 dana prije no što sam saznala (tako gin kaže)..
e, sad, naručena sam u ponedjeljak za 3 dana na kiretažu (opća anestezija), malo me bolucka, ništa posebno, nalaze za kiretažu imam.
Ono što mene interesira jest što ako prokrvarim tijekom vikenda, dal da stojim doma i pustim da prirodno ode ili da se uputim na hitnu? Ubiti me interesira postoji li šansa da izbjegnem kiretažu, tipa da što dulje stojim doma...jer ukoliko prokrvarim i odem direkt na hitnu, nema mi opće već samo nekakva inekcija protiv boli i kiretaža na živo, a toga se zbilja bojim..
Koliko uopće možemo nositi mrtav plod, a da ne krvarimo?
Hvala vam...
U kojem si tjednu?
Ja sam u 8tj. prokrvarla i nisam išla na kiretažu već vadila betu dok nije bila na nuli i onda mi napravila uvz da još jednom provjeri dali je sve ok. Sad šta je bolje kiretaža ili prirodno nisam sigurna, u svakom slučaju želim ti brz oporavak
kiki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 15:56   #5094
Quote:
kiki2 kaže: Pogledaj post
U kojem si tjednu?
Ja sam u 8tj. prokrvarla i nisam išla na kiretažu već vadila betu dok nije bila na nuli i onda mi napravila uvz da još jednom provjeri dali je sve ok. Sad šta je bolje kiretaža ili prirodno nisam sigurna, u svakom slučaju želim ti brz oporavak
ja sam 8.tjedan....hvala ti na lijepim željama...
mogu se samo nadat da ću izdržat do ponedjeljka
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 17:44   #5095
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
ženice...imam tehničko pitanje, emotivni dio ostavljam po strani..

Dakle već 4 dana znam da je plod mrtav, a to se dogodilo 2-3 dana prije no što sam saznala (tako gin kaže)..
e, sad, naručena sam u ponedjeljak za 3 dana na kiretažu (opća anestezija), malo me bolucka, ništa posebno, nalaze za kiretažu imam.
Ono što mene interesira jest što ako prokrvarim tijekom vikenda, dal da stojim doma i pustim da prirodno ode ili da se uputim na hitnu? Ubiti me interesira postoji li šansa da izbjegnem kiretažu, tipa da što dulje stojim doma...jer ukoliko prokrvarim i odem direkt na hitnu, nema mi opće već samo nekakva inekcija protiv boli i kiretaža na živo, a toga se zbilja bojim..
Koliko uopće možemo nositi mrtav plod, a da ne krvarimo?
Hvala vam...
Draga, u identicnoj sam situaciji bila jesenas. Bila sam 9 tt.
Saznala sam da se mrva prestala razvijati mislim 21.9. Odmah sam ginu rekla da ako ikako mogu zelim izbjeci kiretazu, prvo jer sam imala vec dvije prije toga a drugo jer mi je endometrij bio poprilicno tanak i bojala sam se ostecenja maternice. Trece, ostala mi je grozna trauma od prve kiretaze.
Gin je rekao da mozemo pokusati, buduci da sam udaljena 2, 3 km od bolnice i mogu doci ako ne budem dobro. Inace mu nije bilo bas po volji, jer sam primala heparin za razrjedivanje krvi u trudnoci i krv mi je bila poprilicno razrijedena, i bojao se da ne iskrvarim. Rekao je u slucaju jakog krvarenja ili odljeva da ga zovemi nacrtam se u bolnici. Dao mi je ergometrin kapi za kontrakcije maternice, a bi izazvali odbacivanje ploda, posto sam u proslim trudnocama, nosila dugo mrtav plod bez krvarenja, u prvoj trudnoci skoro 4 tt.

nakon tog pregleda sam prokrvarila poslije 2 dana. smedju krv, i onda malo curkalo, malo ne, sto je bilo jos gore. Jedan dan sam popizdila, 29.9. je bio znaci tjedan dana poslije. napravila generalku kuce, isforsirala se da sto vise cucim dok sam plijevila cvjetni vrt. Usla sam u kucu, okupala se u vreloj vodi, (vruca voda potice kontrakcije, i zato se izbjegava duga kupanja u trudnoci) i pocele su lagane kontrakcije. i svjeza krv. bilo je oko 18 h. Muz je radio do 21 Oko 19, su poceli jaci bolovi i jace krvarenje s mao ugrusaka. Ustala sam do wc i presjeklo me da sam samo sjela na pod. Uspjela sam nazvati uza da dodje s posla, i odvukla se do wc. Na wc je ispao plod i mnogo ugrusaka i velika kolicina krvi. Tad je stigao muz i otisli smo u bolnicu. Bolovi su bili uzasni. Neopisivi, u par minuta sam se preznojila kao da sam izasla ispod tusa. Stavili su me na uzv nadajuci se da je sve izaslo, al sipak, jos jedan komad posteljice je ostao koji se nije odvajao, a ja sam toliko krvarila da me nisu smjeli ostaviti i cekati. Poceo mi je padati tlak, i pocelo mi se vrtjeti. Hitna kiretaza zbog tog jednog komadica posteljice pod lokalnom anestezijom. Kiretaza sama po sebi me nije boljela jer sam dobila lokalnu, al me uzasno bolio stomak, tj te kontrakcije. sve je trajalo mozda 3,4 minute (muz mi je rekao) meni je izgledal ko vjecnost. Nisu me puno strugali jer je 90 posto izaslo samo. I mnogo sam se brze oporavila, nakon 5 dana krvarenje prestalo. A bolove sam imala blage, slabije neg menstruacijske samo sutra dan od kiretaze. Nakon 7 dana sam imala kontrolni uzv i sve je bilo cisto.
To je moje iskustvo, i isto tako je frendica prosla jer je cekala samo da izadje. identicno.

Problem je taj ako nisi u blizini bolnice, ja se ne bih igrala. Napominjem da sam ja se ovo odradila u dogovoru sa svojim ginekologom,iako vise na moje inzistiranje, jer nisam psihicki mogla podnijet jos jednu kiretazu kompletnu. Ovak imam osjecaj kao da mi ju nisu ni radili. Nazalost moras sama odluciti. A ako budes isla na kiretazu, obavezno izaberi opcu!
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 10:36   #5096
Evo mene s izvještajem iz KBC-Firule...nedaj Bože da nekom zatreba info, pa nek zna..
ugl., opća anestezija, kiretaža oko 9:00 ujutro, doma sam bila oko 15:00.
Bilo nas je 7 žena, svaka na svom krevetu, jedna po jedna u salu...
Fizički nisam osjetila ama baš ništa, probudila sam se u "svom" krevetu....
ama baš nikakve boli, vrlo slabo krvarenje, jutros skoro pa ništa..
moram reći da je osoblje prema nama bilo ljubazno i korektno...
nalazi s patologije za 3 tjedna
sve u svemu, na forumu čitam svašta, pa sam očekivala da će bit gore...
uglavnom, ne ponovilo se....
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 11:42   #5097
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
Evo mene s izvještajem iz KBC-Firule...nedaj Bože da nekom zatreba info, pa nek zna..
ugl., opća anestezija, kiretaža oko 9:00 ujutro, doma sam bila oko 15:00.
Bilo nas je 7 žena, svaka na svom krevetu, jedna po jedna u salu...
Fizički nisam osjetila ama baš ništa, probudila sam se u "svom" krevetu....
ama baš nikakve boli, vrlo slabo krvarenje, jutros skoro pa ništa..
moram reći da je osoblje prema nama bilo ljubazno i korektno...
nalazi s patologije za 3 tjedna
sve u svemu, na forumu čitam svašta, pa sam očekivala da će bit gore...
uglavnom, ne ponovilo se....

Hvala sto si se javila.. Sad se odmori psihicki i fizicki i da ti je ovo zadnji put da prozivis...
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 15:37   #5098
Bok curke, ne znam je li ovo pitanje usmjereno na dobru temu, ali strah me spontanog pa ću ga postaviti (i) ovdje. Imala sam spontani (kiretažu )prije otprilike pola godine. Sada napokon nakon tog iskustva opet imamo +.
Sada mi je 10. tjedan. Otprilike. Ali...
Je li normalno da ne osjećam baš ništa? Ponekad mi je malo muka, najčešće proljev i žgaravica, ali u samom trbuhu ne osjećam ništa. Je li to normalno? Nakon spontanog sam jaaaaaaaaaaaako uplašena , razbijam glavu, pa me zanima što bi oko 10. tjedna trebala osjećati u trbuhu ili općenito (nevezano za mučnine)?
TkoŠto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 02:07   #5099
Quote:
TkoŠto kaže: Pogledaj post
Bok curke, ne znam je li ovo pitanje usmjereno na dobru temu, ali strah me spontanog pa ću ga postaviti (i) ovdje. Imala sam spontani (kiretažu )prije otprilike pola godine. Sada napokon nakon tog iskustva opet imamo +.
Sada mi je 10. tjedan. Otprilike. Ali...
Je li normalno da ne osjećam baš ništa? Ponekad mi je malo muka, najčešće proljev i žgaravica, ali u samom trbuhu ne osjećam ništa. Je li to normalno? Nakon spontanog sam jaaaaaaaaaaaako uplašena , razbijam glavu, pa me zanima što bi oko 10. tjedna trebala osjećati u trbuhu ili općenito (nevezano za mučnine)?
Oko 10 tjedana--ništa posebno.
Dotad su ona rastezanja i lagani grčevi sa samog početka (oko 5-6 tjedana) gotovi, a još je prerano da bi se osjećali pokreti djeteta.
Ja sam u to doba imala (u svima trudnoćama) intenzivne mučnine i to je bilo to. Ostale senzacije su došle kasnije, u 2. i 3. trimestru.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 10:25   #5100
Nakon spontanog mi je doktor rekao da obično kad prođu mučnine znači da plod odumre. Tako je bilo prvi put kad je prestalo kucati srce. Zato me sada jako strah, jer mi je ponekad malo mučno, ali ništa posebno. Jednostavno paranoja zbog lošeg iskustva. Nisam krvarila, na redovnom pregledu je ustanovljeno da je srce prestalo kucati. Zato se sad kad ne osjećam ništa bojim jer nemam mučnine, niti ikakvih drugih simptoma. A pregled je još daleko.
TkoŠto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.