Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 14:45   #21
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
trbuh me boli nakon jela satima i stalno mi je napuhnut....sto jesti? vec mi je dosta ovog gore navedenoga....
a znači zato se napušem od gotovo svega, ono ujutro trbuh lijep ravan a čim nešto pojedem odmah se napušem, znači to mi je od bilirubina; koji je i meni btw konstantno oko 40, nisam dugo vadila krv neda mi se koja je svrha vadit ga svakih 3 mjeseca kad je i tako uvijek previsok a nema nikakve pomoći?
blaenka is offline  
Old 13.07.2007., 18:24   #22
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je ideja bila reci da se fenobarbitonom lijece rijetki (bolje receno zaobilaze), tocno odredjeni genetski poremecaji u metabolizmu bilirubina, na nacin da se potaknu metabolicki procesi prerade bilirubina tamo gdje je to moguce.
Takvi poremecaji su ipak manji dio spektra bolesti koje mogu dovesti do porasta razine bilirubina u krvi.
Aha.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 13.07.2007., 19:55   #23
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
a znači zato se napušem od gotovo svega, ono ujutro trbuh lijep ravan a čim nešto pojedem odmah se napušem, znači to mi je od bilirubina
Ne . Mozda uz hranu gutas puno zraka, mozda jedes hranu koja nadima (mahunarke npr.) itd. itd., ali od bilirubina ne.

A mozda je samo dojam .
simple is offline  
Old 14.07.2007., 02:04   #24
evo da ja pokažem malo svog znanja...
bilirubin 1 i bilirubin 2 su žučne boje.Bilirubin se stvara u jetri,slezeni i koštanoj srži.Bilirubin se iz jetrre izlučuje kao žučni pigment zajedno sa ostalim djelovima žuči.Povišenje bilirubina uzrokuje gladovanje,fizički napor,iscrpljenost,infekcije,alkohol i neki ljekovi.Povišeni bilirubin može biti i nasljedni poremečaj-gilbertov sindrom.Najbolje bi bilo kod lječnika saznati popis ljekova koji se nebi smjeli uzimati.

nadam se da sam pomogla...
 
Old 14.07.2007., 14:51   #25
a zna netko zašto ga treba kontrolirat svakih 3 mj. kad je kod Gilbertove ionako konstantno povišen a lijeka nema?
blaenka is offline  
Old 21.10.2008., 13:26   #26
Već sam dva put išao davati krv i bilirubin je svaki put bio 59,42. Imao sam dojenačku žuticu pa mislim da je zbog toga i da se to ne može promijeniti - ako griješim ispravite me.
 
Old 25.05.2010., 19:02   #27
Bilirubin 140 , osoba od 94 godine

Požutila je u licu , vratu i trbuhu, nema bolove, nisam vidjela nalaz, ali ni jetrene probe nisu dobre.
CRP 44

Užas, ne želim misliti da je to kraj, meni jako posebna osoba u životu, s neopisivom voljom za životom,

Jeste kada čuli za starije osobe da se izvuku , sutra idemo u bolnicu na uzv.
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Old 25.05.2010., 19:13   #28
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Fenobarbitonom.
lol ajmo svi sa povisenim bilirubinom na fenobarbiton
drmed is offline  
Old 25.05.2010., 19:19   #29
Quote:
marta 76 kaže: Pogledaj post
Bilirubin 140 , osoba od 94 godine

Požutila je u licu , vratu i trbuhu, nema bolove, nisam vidjela nalaz, ali ni jetrene probe nisu dobre.
CRP 44

Užas, ne želim misliti da je to kraj, meni jako posebna osoba u životu, s neopisivom voljom za životom,

Jeste kada čuli za starije osobe da se izvuku , sutra idemo u bolnicu na uzv.
Ne zelim biti neki glasnik loših vijesti ali pitala si pa odgovaram... Moze biti i drugih razloga hiperbilirubinemije, naravno..ali cim je bezbolna, pogotovo u starijih osoba uvijek je sumnjiva na neki maligni proces u trbuhu..
drmed is offline  
Old 25.05.2010., 19:34   #30
Svjesna sam svega..
Ali ipak... u 94 g. maligna bolest, uvijek sam mislila da starce "to" na napada.
Njoj je slabo, imala je i temperaturu, proljevaste stolice, pad tlaka, no sve smo pripisali godinama

uzv će pokazati, postoji li tvorba u trbuhu ??!!
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Old 25.05.2010., 19:35   #31
bezbolna hiperbilirubinemija.... nikako nije dobar znak, svakako prvo isključiti maligni proces, prvenstveno pankreas....sretno!
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 25.05.2010., 19:56   #32
Pogresno. Starije osobe češće oboljevaju od malignih bolesti zbog mali milijun razloga. UZV se obicno vide dobro organi u trbuhu (osim crijeva), e sad hoce li se vidjeti....nekad da a nekad ne, ovisi o puno razloga. vjerovatno ce biti indiciran i CT trbuha
drmed is offline  
Old 25.05.2010., 20:02   #33
Hvala na pomoći,

nadam se sutra nekim dobrim vijestima, da dg. ne bude toliko strašna da trpi velike bolove, gledala sam 3 osobe koje su umirale kraj mene u bolnici s karcinomima gušterače, nikome to ne bi poželjela

srce mi puca, danas me nazvala da pita što bi jela??
Da ne pojede nešto što bi joj moglo smetati ili narušiti zdravlje?!

Vidjet ćemo sutra, uf...
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Old 01.11.2011., 10:14   #34
probajte napraviti antiparazitni program i čišćenje jetre po dr.huldi clark.
ja imam isto cijeli život povišeni bilirubin (doduše malo iznad granice),i alergije.pazim na prehranu-jedem većinom sirovo voće i povrće i sokove od istog,alkohol isto pazim da ne pijem - uopće mi ne paše.sad sam pokušala i napravila gore spomenuti program u kojem su 2 čišćenja jetre, iza toga se osjećam odlično,kao da mi je netko skinuo tonu kamenja u donjem dijelu trbuha
Masterplan23 is offline  
Old 19.11.2012., 12:00   #35
I ja imam Gilbertov sindrom. Nisam znala da ga imam dok mi nije pozlilo od piluli. Doktori uopće nisu obračali pozornost na to. Samo su me poslali na testiranje za hepatitis koje naravno nemam. Meni je to izbilo zbog piluli i doktore ne mogu uvjeriti u to jer oni uče da pilule same od sebe izlaze iz tijela... A već 4 g. imam nuspojave od pilula. Mislim barem bi oni trebali znati da svako tijelo je specifično samo za sebe. Ako mi još uvijek rastu grudi, imam cistu, gastritis, nizak kalij, hemeroide da to nije normalno. U biti ko da sam trudna, a nisam... Jako pazim kaj jedem i pošto su kod mene u pitanju umjetni hormoni liječim se prirodnom medicinom. Koristim lijekove za izbacivanje umjetnih hormona iz tijela. Tablete mi jako smjetju, bilo koje... Kaj se tiće prehrane pročitajte knjigu od Elaine Hollingsworth "Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i izbjegnite industriji bolesti".
Nandy1987 is offline  
Old 19.11.2012., 20:39   #36
Poštovane forumašice i forumaši,

pitanja u vezi tumačenja laboratorijski nalaza (pa tako i vrijednosti bilirubina, jetrenih proba itd.) možete postavljati u top temi Laboratorijski nalazi - mišljenja, a za Gilbertov sindrom imamo posebnu temu (kliknuti na link).

Iz navedenih razloga ovu ću temu zaključati.

One među vama, pak, koji smatraju kako im klasična medicina ne može pomoći i/ili ne vjeruju liječnicima, odbacuju propisane lijekove itd. upućujem na pdf Alternativno liječenje jer prema pravilima pdf-a Zdravlje alternativni načini "liječenja" i svjedočenja o njihovoj uspješnosti na ovom pdf-u nisu dobrodošli.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.