Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2014., 09:39   #1821
Quote:
shitzu kaže: Pogledaj post
molim malo pomoci imam psa shitzu starog 5 mj.kako da ga naučim da nuždu ne radi u stanu da traži izač vani.vani sve obavi ali i kuci.kad idemo izač lovim ga po kuci za stavit mu uzicu nikako nezna šta uzica znači.dajem mu hranu 3 puta dnevno količina 90 g podjeljeno na 3 djela jeli to dosta jer je uvjek gladan
hvala
Stavite uzicu na pod i kraj nje keksic kad pokupi keksic lagano na tijelo pa opet keksic i za kratko vrijeme ce se naucit. Nagradice
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:01   #1822
mi doma imamo kujicu staru 6 godina,kad smo je kao štene uzeli bilo je muke s tim obavljanjem nužde svukud je toga bilo pa smo samo s močom išli po stanu al naučili smo je da obavlja svoje u wc-u kad se ne ide van i ak su vrata zatvorena uredno zna il grebat po njima il dođe i počne cvilit ispred,šta se hrane tiče i tu je bilo problema jer je alergična na dosta stvari i probali smo sve vrste i marke ali jedino šta joj paše je brit care lamb&rice,prošle godine nam je završila i na operaciji desne noge u sloveniji jer joj se poderao kanal u koljenu i kost je iskakala i svako toliko je počela šepuckat i nije mogla stat na nogu,tu je bilo i suza i svega al poslije operacije se sve vratilo u normalu samo više nema toliko skakanja,dužih šetnji i divljanja jer da nebi opet bilo problema,al kako imamo malo dijete to je show i divljanje po stanu pa sad njoj objasni da nesmije pas tolko trčat a ova opet sve u šesnajst nabrijana za igru
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:56   #1823
http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-40823442.jpg

Može li mi netko reći, hoće li ovi psići biti manjeg rasta i duže dlake?
Mama im je mješanka maltezera i shi tzu, a tata nepoznat. Meni se nekako čine veliki.
Anay997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:03   #1824
Teško će ti to netko reći znam jer sam se davnih dana i ja raspitivala za neke peseke.
Ako ti možda može pomoći podatak da je moj mješanček šicua i ajmo reć maltezera (nije sigurno) sa tri mjeseca imao dvije kile sada ima 8. Koliko su ovi stari i teški?
Slatki su izaberi si jednog sigurno ćeš biti zadovoljna .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:58   #1825
I mene zanima koliko su psići stari....po ovoj slici se i meni čine veliki za štence navedenih pasmima, a i uopće mi ne liče na njih

Jesi li vidjela tu njihovu mamu?
Ako nisi, traži vlasnike da ti je pokažu
Kore001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:42   #1826
Stari su dva mjeseca, poklanjaju se, mama je mješanka maltezera i shi tzu, a ovi mi liče kao da im je tata labrador, možda se varam. Malo mi liče na shi tzu, al ja želim psa za u kuću, a ako budu veliki to bi mi mogao biti problem.
Anay997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 09:39   #1827
Meni uopće ne liče na shi tzu jer ga ja imam (a i maltezer je upitan), nego bi prije rekla da su povukli na tatu koji je nepoznat i sumnjam da će ostati mali.
kity1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 08:47   #1828
Bok, imam i ja Shi tzu-a. zove se Missy ) curica je i rođena je ove godine u 3 mjesecu. Dobila je pred 2 dana prvu menstruaciju,(kolko često ima menstruaciju na godinu) zasad je okej sve, jučer je bila malo čudna, bezvoljna, ali veli mama da je danas grize ) hehhehe
rekla sam da mi javlja neke promjene dok sam ja na poslu Dobra je inače, laje navečer ko luda, haha, mami je sredila naočale, bile su na stolu i zažvakala ih, a na stol je naučila ič jer je vidila mace kako idu, pametna je kaj mali vrag , mami nosi tikve po dvorištu, papuče, naučila je trikove, bang bang, sjedi, daj pet, lezi i tako. Velikih pesa se ne boji a malih se pocela tek privikavati jer mi bratić ima cane corso starog 3 godine pa smo je odmalena kod njega vodili i tako su postali jako jako dobri prijatelji i jako se vole Evo i slikica

Zadnje uređivanje missy2510 : 29.09.2014. at 08:48. Reason: Voljela bi staviti slike od psa
missy2510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 09:18   #1829
Kuje se tjeraju svakih šest mjeseci otprilike. Pazite na one dane kada bude špica, da ne bi imali neželjene štence.
I čuvajte ju tih dana i ne puštajte u dvorište bez ikakvog nadzora jer su mužjaci jako jako dosjetljivi i mogli bi vam spariti Missy.
A pošto niste još niti proučili kako uopće funkcionira tjeranje kod kujica, savjetujem sterilizaciju prije nego počne slijedeće tjeranje.
Sretno
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 10:32   #1830
Quote:
Anay997 kaže: Pogledaj post
Stari su dva mjeseca, poklanjaju se, mama je mješanka maltezera i shi tzu, a ovi mi liče kao da im je tata labrador, možda se varam. Malo mi liče na shi tzu, al ja želim psa za u kuću, a ako budu veliki to bi mi mogao biti problem.
daj si pogledaj na udomljavanju pasa ima jedna kujica Missy definitivno mješanka šicua i nečeg ima samo 5 kg ....slatka. čupava baš kako si htjela
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 08:31   #1831
Pozdrav svima! Ima li netko shih tzua iz uzgajivacnice Karoline Hitrec - Amariuss?
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:55   #1832
Quote:
Bee-Bee kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ima li netko shih tzua iz uzgajivacnice Karoline Hitrec - Amariuss?
I mene to zanima !
Bee-Bee da li si bila kod tog uzgajivaća?
Si vidila uvjete?
Ima li samo njih ili još koju pasminu i koliko ?
Ivan Kuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 11:27   #1833
Evo da odgovorim i na ovoj temi, dakle nisam bila kod nje jer psića kojeg ima zapravo nije fizički ovdje kod nje nego u Srbiji gdje je njen pas bio na parenju.
Inače, našla sam na popisu legala na stranicama HKS-a da ima i bichone.
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 11:28   #1834
Ha?
Ona je poslala svoju kuju tamo na parenje pa se tamo oštenila ili je poslala mužjaka svog tamo da napari kuju?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 12:31   #1835
Koliko sam ja shvatila kuju svoju, pa mi pak nije bilo jasno da li je kujica ostala tamo da othrani svoje malene ili kako. Reku možda sam krivo shvatila, možda je ipak mužjak. Ali kako je tata Black Monodshawan za kojeg je poznato da je u Srbiji, opet se vraćam na ovo prvo, dakle da je curku svoju poslala na parenje ili je tata došao ovdje, no uglavnom, zašto je maleni tamo ostao pojma nemam, nisam se dalje raspitivala. Ali ako se netko odluči za psića, mogu ga vjerojatno oni dovesti u Hrvatsku.
Eto, nadam se da sam sve dobro shvatila i pohvatala i da nisam nešto krivo ovdje napisala. Ako je netko ili će biti zainteresiran slobodno neka ju kontaktira pa da se raspita više, da ne ulazim previše u problematiku tko je gdje od peseka bio, zašto je maleni tamo i tako dalje i tako bliže.
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 12:39   #1836
Inače znam za praksu da ako je karta skupa da u neku zemlju idu i vlasnik i pas, da se zna poslati samo kujica na parenje, pa kad vlasnik mužjaka obavi parenje, šalje kujicu natrag vlasniku.
ali ovo stvarno ne kužim o čemu je riječ..
no kao što si rekla, onog koga bude interesiralo, bude se raspitao
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:04   #1837
Koliko sam čuo, ako je bilo koja kombinacija zar ne bi trebao imati se i TITAR test za sve pse koji prelaze granicu iz Srbije?
Ili to važi samo za odrasle pse?
Vi me ispravite ako griješim
Ivan Kuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:09   #1838
Ne znam sad kakve to veze ima
no titar test trebaju imati psi od 3 mjeseca pa na dalje.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:56   #1839
Neznam, zato pitam jer nitko nije ništa konkretno odgovorio što se tiće te uzgajivačnice, uvjetima pasa, higijeni i svemu ostalom, a i o stanju štenaca!
A i o toj kombinaciji gospođe koja ih uzgaja, kako ih je prevezla, da li je samo kuja išla tamo ili se oštenila, kako ih je prevezla - jako puno pitanja bez odgovora.
Mislim da ću potražiti negdje dalje psića za svoju obitelj, nego od te vrhunske uzgajivačice o kojoj nitko ništa nezna ! ili zna a nitko javno o tome neće ništa reći !
Ivan Kuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 14:10   #1840
pa ako tebe interesira, javi joj se i raspitaj se.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.