Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 15:34   #1001
Quote:
djuni kaže: Pogledaj post
codegun-že
gdje si ti učio hrvatski, ako mu se obraćaš, kaže se codegune, a ne -že!
Renata is offline  
Old 12.07.2007., 15:38   #1002
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
Možda bi ljudi trebali spavati na zemlji ili živjeti u šatorima, tako bi bilo najzdravije.
ali sigurno ne onda na zemlji u gradu gdje je i zemlja pomalo zagađena, nego daleko na selu, gdje je čista. i onda ti dođe pauk ili neki otrovan kukac i .... onda te nema ....
čiča miča gotova priča
Renata is offline  
Old 12.07.2007., 15:40   #1003
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
kad kupiš hausbau
ljudi, nemojte kupovati hausbau, nemaju ništa posebno interesantno, nego samo kopiraju i komentiraju kuće sa njemačkih internet stranica, kao što je npr. www.fertighaus.de
ja sam ga kupila nekoliko puta i bio mi je dosadan s obzirom da sam sve to vidjela već na netu.

instaliranje toplinske pumpe košta oko 20 000 eur. slično je i sa solarnim grijanjem. pa mi recite onda na kojoj kući u hrvatskoj se to isplati
Renata is offline  
Old 12.07.2007., 16:41   #1004
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
gdje si ti učio hrvatski, ako mu se obraćaš, kaže se codegune, a ne -že!
a ja se pitao što mu znači taj -že?
sad kužim!
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 12.07.2007., 17:32   #1005
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
gdje si ti učio hrvatski, ako mu se obraćaš, kaže se codegune, a ne -že!




daj se skuliraj
djuni is offline  
Old 13.07.2007., 07:27   #1006
Quote:
djuni kaže: Pogledaj post


daj se skuliraj
ja sam sasvim cool!
Renata is offline  
Old 14.07.2007., 16:28   #1007
Nastavljam s temom o montažnim kućama (što je i bio povod ove diskusije dok je nisu neki razvodnili ).

Netko je pitao o izolaciji / debljini zida.

Upravo sada 14/07/2007 u 15:20 gledam:

- termometar u vrtu u hladu pokazuje 32 celzijusa

- termometar u salonu pokazuje 20 celzijusa

Debljina vanjskih zidova (sandwich) je 25 cm, nikada nismo (niti budemo!) imali klima uređaj.
__________________
* Time you enjoy wasting, is not wasted.*
dona2005 is offline  
Old 14.07.2007., 16:44   #1008
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
..................Nisam ja potegnuo pitanje zdravih materijala nego dona2005 kad joj valjda nisu ostali drugi argumenti.
O arumentima ne možete govoriti, jer ih niiste nikada niti imali u ovoj diskusiji.
Iskoristili ste prostor za samohvalu i pljuvanje po stvarima o kojima Vi osobno pojma nemate, osim iz rekla-kazala izvora.
__________________
* Time you enjoy wasting, is not wasted.*
dona2005 is offline  
Old 15.07.2007., 00:17   #1009
Quote:
dona2005 kaže: Pogledaj post
Nastavljam s temom o montažnim kućama (što je i bio povod ove diskusije dok je nisu neki razvodnili ).

Netko je pitao o izolaciji / debljini zida.

Upravo sada 14/07/2007 u 15:20 gledam:

- termometar u vrtu u hladu pokazuje 32 celzijusa

- termometar u salonu pokazuje 20 celzijusa

Debljina vanjskih zidova (sandwich) je 25 cm, nikada nismo (niti budemo!) imali klima uređaj.
DONA daj mi sad lijepo odgovori što sam te već prije pitala.
imam poznanike koji imaju 100 m2 novu krivajinu kuću i imaju 2 klime u njoj. kažu da bez klime ne mogu.
kako to da onda ti ne trebaš klimu? koji proizvođač?
Renata is offline  
Old 15.07.2007., 08:12   #1010
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
DONA daj mi sad lijepo odgovori što sam te već prije pitala.
imam poznanike koji imaju 100 m2 novu krivajinu kuću i imaju 2 klime u njoj. kažu da bez klime ne mogu.
kako to da onda ti ne trebaš klimu? koji proizvođač?
Renata, pa montažne kuce Krivaja su dno dna što se kvalitete tice, o cemu uopce pricamo???
Stari Zeke is offline  
Old 15.07.2007., 10:00   #1011
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Renata, pa montažne kuce Krivaja su dno dna što se kvalitete tice, o cemu uopce pricamo???
nisam znala da se na krivaju tako gleda. nemam iskustva/podatke od drugih ljudi, samo od ovih sa krivajom. i znam da ovi sa krivajom pričaju da marles od njih kupuje materijal i slično.
Renata is offline  
Old 15.07.2007., 11:09   #1012
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Renata, pa montažne kuce Krivaja su dno dna što se kvalitete tice, o cemu uopce pricamo???
a koju ti imaš, daj neki prijedlog, savijet
djuni is offline  
Old 15.07.2007., 11:15   #1013
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
DONA daj mi sad lijepo odgovori što sam te već prije pitala....................... koji proizvođač?
A ja sam već nekoliko puta odgovorila: naša kuća nije tipska (gotova kupljena) , nego je naručena po našem projektu/nacrtu.

Na temelje koje smo najprije dali napraviti, tvrtka kod koje smo gradnju naručili, dopremila je i montirala je radionički izrađene elemente.
Nakon toga napravljena je krovna konstrukcija (kao za zidanu kuću, s odličnom izolacijom i pokrivena crijepom.
__________________
* Time you enjoy wasting, is not wasted.*
dona2005 is offline  
Old 15.07.2007., 11:33   #1014
razlozi zbog kojih smo se odlučili za montažnu

vidim da u ovoj diskusiji ima dosta nedoumica.

Naša situacija je bila slijedeća:
-živjeli smo u lijepom stanu (85 kvadrata) ali na 5. katu (bez lifta) s 3 psa koje smo triput dnevno trebali šetati
-režije su postale očajno velike (famozna pričuva, od koje je korist imao samo "predstavnik stanara", rata otplate stana, voda,..)

Zbog toga smo što prije željeli prodati stan i odseliti van grada.
Stan smo vrlo dobro unovčili (gotovina) i počeli smo tražiti kuću (gotovu, zidanu).
Nismo našli baš ništa što bi nama odgovaralo (razmještaj prostorija, okolina, susjedstvo, itd). Osim toga, trebali smo i veliku okućnicu da naši psi imaju gdje boraviti jer nisu navikli biti vezani.
Zato smo se odlučili natručiti gradnju tzv. montažne kuće.
Zemljište smo našli oko 11. mjeseca, deka je bila gotova oko Božića, a kuća je bila useljiva u travnju.
U kući je bilo uređeno sve osim kupaonice na katu.
__________________
* Time you enjoy wasting, is not wasted.*
dona2005 is offline  
Old 15.07.2007., 11:35   #1015
Quote:
dona2005 kaže: Pogledaj post
A ja sam već nekoliko puta odgovorila: naša kuća nije tipska (gotova kupljena) , nego je naručena po našem projektu/nacrtu.

Na temelje koje smo najprije dali napraviti, tvrtka kod koje smo gradnju naručili, dopremila je i montirala je radionički izrađene elemente.
Nakon toga napravljena je krovna konstrukcija (kao za zidanu kuću, s odličnom izolacijom i pokrivena crijepom.
pa sad moram reći, jesi glupa?
ma ne zanima me dal je tipska ili nije, može biti i dvorac, samo me zanima koji prozvođač ti je radio zidove i koji ih je montirao. npr. ak ti je radila krivaja, PO TVOM NACRTU, ak je bio malres ili si sama radila zidove? jer se upravo radi o kvaliteti tih zidova jer ti ne trebaš klimu!
Renata is offline  
Old 15.07.2007., 11:37   #1016
Quote:
dona2005 kaže: Pogledaj post
tvrtka kod koje smo gradnju naručili, dopremila je i montirala je radionički izrađene elemente.
KOJA TVRTKA?
Renata is offline  
Old 15.07.2007., 11:43   #1017
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
pa sad moram reći, jesi glupa?!
Ovakvim tonom neće daleko dospjeti. Kod mene sigurno NE. Kad se upristojite (ako je to uopće moguće), možemo nastaviti diskusiju.
__________________
* Time you enjoy wasting, is not wasted.*
dona2005 is offline  
Old 15.07.2007., 11:51   #1018
Quote:
dona2005 kaže: Pogledaj post
Ovakvim tonom neće daleko dospjeti. Kod mene sigurno NE. Kad se upristojite (ako je to uopće moguće), možemo nastaviti diskusiju.
al ga zavlačiš. da si htjela, već si odavno mogla reći KOJA TVRTKA JE RADILA DIJELOVE KUĆE. ak želiš pomoći nekome na forumu, reci da znaju ljudi kvalitetu. mene nije briga, moja će biti zidana.
Renata is offline  
Old 15.07.2007., 16:49   #1019
dona 2005

ajde reci matere ti koja tvrtka, idi pitaj muža pa nije sramota

napomena:
skužili smo da nis kupila tipsku kuću


hvalaaa
djuni is offline  
Old 16.07.2007., 00:00   #1020
Dona 2005

Da,bilo bi stvarno uredu da kazes koja je tvrtka radila zidove i na koncu koja je bila debljina tih zidova jer debljina vanjskih zidova kod montazne jako varira od firme do firme.I da shvatio sam da kuca nije bila tipska vec po Vasim zeljama ali nas ovdje zanima koja je tvrtka to radila.Lijepa hvala na odgovoru.
kekec01 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.