Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2006., 12:45   #21
Quote:
*Dominia* kaže:
..kako to..pa moj sa 5 miseci več nosi.......70............a vi kontate 74 cm sa 8 miseci..bit će mi velik mališa....

I moja je nosila 68 sa 5 mj. Tvoj je musko, a moja curica.
Postoje neke mjere/okviri, ali opet je sve individualno i kao sam vec napisala od proizvodaca do proizvodaca.
Eno ti (na neznam kojem topicu) sidora cija curica je navodno velika 98 cm sa godinu dana.
Neka djeca su deblja, neka mrsavija, neki imaju duge noge, neki veliku glavu
Proizvodaci su postavili okvirne velicine, doktori svoje, a svako djete je opet prica za sebe.
Neznam kakve su vam djece knjizice u Hr, u ovim ovdje ima Somatogram za visinu/tezinu. U njemu ti fino biljeze rast i tezinu. Po njemu ti je ideala sa pet mj 65 cm, donja granica normale je 60, a gornja 70. Znaci ti imas normalno djete, malo viseg rasta. Geni ili ga zaljevas puno
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:46   #22
Quote:
*Dominia* kaže:
..kako to..pa moj sa 5 miseci več nosi.......70............a vi kontate 74 cm sa 8 miseci..bit će mi velik mališa....
Btw..
Postoji velicina 70???
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:47   #23
..ma ne, 74-80, 62-68 mu je već malo..a nekidan je navršio 5 mjeseci............
__________________
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima.(Schopenhauer).....
*Domy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 15:12   #24
Ja sad nešto gledam štramplice i čarapice i nijedne nisu 100 % pamuk.
Jel ima negdje da je 100% pamuk?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 15:39   #25
da to sam i ja primjetila i nitko mi u rl nije znao odgovorit
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 15:48   #26
Quote:
mandy kaže:
Ja sad nešto gledam štramplice i čarapice i nijedne nisu 100 % pamuk.
Jel ima negdje da je 100% pamuk?
calzedonia
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 17:30   #27
Quote:
mandy kaže:
Ja sad nešto gledam štramplice i čarapice i nijedne nisu 100 % pamuk.
Jel ima negdje da je 100% pamuk?
gotovo tesko i nemoguce
ali ako kupujes stvari za bebu kod provjerenih proizvodaca, dakle no-name kinezi iskljuceni, onda su tkanine bez stetnih tvari, ne izazivaju alergije, a drukeri i metalna dugmad bez nikla.
Netreba sve biti 100% pamuk, nije sve u tome, manje je recimo stetna sintetika koja sa kontrolira od 100% pamuka farbanog s nekontroliranom bojom.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 20:02   #28
Quote:
Tija kaže:
calzedonia
Šta oni imaju čarapice i štramplice za bebe? Morat ću pogledat. Ja sam dosad gledala od MTČ-a i još neke hrvatske firme.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 22:50   #29
Quote:
mandy kaže:
Šta oni imaju čarapice i štramplice za bebe? Morat ću pogledat.
Imaju čarapice i one prve krpene cipelice za šminku, preslatko
A štramplice im idu od 0-2, pa 2-4 itd.
Ove od 0-2 godine je nosila moja prinčipesa lani, kad je imala 3 godine i bile su joj taman, tako da ne znam šta imaju za baš male male bebice.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:02   #30
ali i s dobivanje oprezno! ove velike stvari su super, ali pazite da vam se s robicom ne dogodi ko i meni da ne znate vise kud bi s njom
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:24   #31
Zamislite,ja od robice za novorođenče nisam niš dobila...
Teta mi je stalno govorila kak mi je sve priredila,a na kraju ima sve 86 veličinu.Male stvari(kojih je imala puno,jako lijepih i kvalitetnih iz Njeme) sve dala svojoj kumi.Koja ima curice!!!
Tak da sve moramo kupovati.Šogica mi je rekla dati sve što omali njezinoj Lani,ali su to pretežno stvari u roza boji i baš za curice.
Magic,sretna si što si toliko dobila.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:31   #32
Quote:
magic blue kaže:
ali i s dobivanje oprezno! ove velike stvari su super, ali pazite da vam se s robicom ne dogodi ko i meni da ne znate vise kud bi s njom
Imat ću na umu, iako je ovo prva ponuda o davanju stvari i baš me razveselila. Ionako još ništa nismo kupovali, to ćemo s vremenom.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:34   #33
Quote:
MarinkaD kaže:
Zamislite,ja od robice za novorođenče nisam niš dobila...
Teta mi je stalno govorila kak mi je sve priredila,a na kraju ima sve 86 veličinu.Male stvari(kojih je imala puno,jako lijepih i kvalitetnih iz Njeme) sve dala svojoj kumi.Koja ima curice!!!
Tak da sve moramo kupovati.Šogica mi je rekla dati sve što omali njezinoj Lani,ali su to pretežno stvari u roza boji i baš za curice.
Magic,sretna si što si toliko dobila.

puno price ni za sto....
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:40   #34
khm, sretna sam s pola, s ostalom polovicom ne znam sta bi
imamo i mi roza stvari i ak nam uzfali dobre su za po kuci
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:02   #35
nama su isto svi rekli da će nam dati robicu i kad smo saznali da je dečko, sve je otpalo jer svi koje znam imaju curke i sve je rozo. ali iskoristit ćemo mi i te rozene stvari (bodije) za po doma, ionako to brzo prerastu.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 18:36   #36
Ja sam isto dosta toga dobila od sestre i prijateljica, tako da je na kraju ispalo da imam:
dva kinderbeta :-), troja kolica (kak ce rasti, tak cemo presjedati u druga), vrtic, hodalicu, dvije stolice za hranjenje, autosjedalicu (koju nemam pojima kako namjestiti), od frendice cu dobiti komodu za previjanje sa kadicom, dobit cu robicu i dobila sam cak vrecu platnenih pelena za ne-daj-boze-duplo-povijanje...
Kaj mi jos uopce treba? Beba!
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 18:40   #37
Quote:
Utpala kaže:
Kaj mi jos uopce treba? Beba!
ili dvije

meni bi bio super kad bi mi ekipa sad pocela nudit baby gymove, igracke i te pizdarije jer smo krevetic, kolica, prematalicu i te velike stvari pribavljali novo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 19:01   #38
Ionak ce te pitati sto da ti kupe, pa napravi listu... Ja sam se napravila bedak, i kad me pitaju kaj mi treba samo tiho sapnem: putni kinderbet, ili safedoor za stepeniste,... nastavi niz :-)
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 19:06   #39
Quote:
Utpala kaže:
Ionak ce te pitati sto da ti kupe, pa napravi listu... Ja sam se napravila bedak, i kad me pitaju kaj mi treba samo tiho sapnem: putni kinderbet, ili safedoor za stepeniste,... nastavi niz :-)
Pelene.......
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 11:08   #40
Quote:
magic blue kaže:
o
jel da dignem ruke od svega i pustim kengurica da sere koliko hoce i uziva dok moze
Evo sama si sebi tocno odgovorila na pitanje.

A kaj se tice oblacenja obleke preko glave - ako si spretna i ne bojis se da ces djetetu slomit vrat (tog se ljudi obicno boje - ne znam zasto, pa nisu bebe bas toliko krhke) slobodno oblaci majice preko glave. Obicno takve imaju gumbice ili drukere sa strane, pa je i otvor za glavu poprilicno velik.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.