Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2010., 22:12   #4541
Quote:
DO-MO kaže: Pogledaj post
Nisam te pitala Dorija dali upotrebljavaš med, jer ja šečer ne koristim, pa sad sam probala zamijeniti medom jer mi stvarno potrebno gušim se u šlajmu i kako kg reagiraju na med jer nedam ovih svojih 65 kg pusa .:
Ne upotrebljavam, isto kao ni secer. Tj. ne secerim nista sto pijem, ali koristim secer u kuhanju ak treba. A med sam probala samo kad sam ga dobila u bircu s cajem, tako da ti ne znam .
Ali kad me hvatala neka grlobolja tamo po zimi (iako kakvo je sad vrijeme zima je relativan pojam ) sam bez problema cuclala Strepsils od meda i limuna.


E a ja sam danas dozivela da mi padne secer na poslu i ruke su mi se tresle a malo pre toga sam jela povrce supicu i jednu nektarinu..bila sam na poslu i onda mi je bilo bas lose..i nisam imal nista pri ruci da pojedem do dve kocke secera od koleginice koje koriste za kafu...I nije mi bilo bas nista od secera nikaakv dumping nista sem sto sam se osetila malo bolje posle par minuta..to je bilo prvi put da probam secer.. med jos nisam koristila!!
Ruzy voda sa limunom je fenomenalan pila sam je danas..kupila sam koncentrat od limuna onako tecno i samo ukapam u vodu kao limunada je bez secera..bas ukusno i lepo za piti!!Probaj pod obavezno!
madonna_bella is offline  
Old 02.06.2010., 22:44   #4542
Smile

Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Ma nista
Samo da ti nama skines sto vise..
Kazi kako se danas osecas?
Jel se snalazis sa ishranom?Koliko cesto jedes?
Koliko si smrsala odkako si operisana sada drugi put?
I jedno vanredno pitanjce...Kakvo je vreme tu kod tebe?
Zavidim ti na vazduhu koji uzdisesBlago tebi
Pozdrav iz bljuzgave i kisovite Austrije!

ajme ,madonna-gledala sam danas tvoje slike....ah ,sta reci ...predivno.....i jelinih slika sma se nagledala jer mi cesto salje ,a slatkicu doriu sam vidjela uzivo...ne znam ima li i gdje jos slika od drugih cura ,ali zenske ,svaka vam cas....uspjele ste....
ja sma dosta pesimisticna u pogledu mene jer...ja nikad nisam jela jer sam gladna ,vec zato sto volim jesti...kako sma danas?pa evo -dobro sam ,stolica se izgleda po malo regulira(imam je vise puta na dan,pa i problem sa hemeroidima koje imam od zadnjeg poroda).danas sam jela acidofilno mlijeko,pa krumpir pire ,pa pilecu juhu.....
ne ,ja nisam dobila nista sto se prehrane tice napismeno ,pa bi te zamolila ako mimozes to meilati.na otpusnici mi pise-laganija kasasta tekuca ishrana...a ja bi jela salate ,voce...
vrijeme ,jos uvjek s eniej stabiliziralo ,dosta kisa i hladno je ,ali ako zelis i ti udisati malo ovog morskog zraka ,slobodno dodji ....niej austrija tako daleko.....ah da,smrsavila sma samo 8kg i tu stojim.....ali evo ,danas sam odlucila poceti se vise kretati i izlaziti van ,mada u trbuhujos osjecam kao d am enesto zateze ,unutra ,pogotovo oko pupka,ali vanjski rez je ok....
marri is offline  
Old 02.06.2010., 23:07   #4543
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
Marri molim te jedno pitanje da li dr Bešlin bio jako ljut na tebe kad sa prvom operacijom nisi skinula kile . I reci mi oprosti nemoj misliti da te optužujem ali čisto pitam nedaj bog da se i meni tak nešto dogodi kak si to mogla jesti , zar si jela stalno , kaj te ništa nije smetalo ako bi pojela ne znam masno ili slatko. Zar te bol nije sprječavala u tome. Ja isto mogu uvijek jesti i sve mi je fino od repe do najfinije torte.

flower...
ovako je bilo,ja sam psolije sleeva skinula 27kg.....sa 130kg sam sila na prvu operaciju....u pocetku nisma mogla puno jesti ,zbilja smao malo jer bi mi se zeludac odmah napunio ,ali ja kako volim jesti uzelabih jos malo i onda ,zeludac je bio prepun ,osjecala sam to da mi smeta ,nekako i boli...i onda bi povracala (u pocetku)jer jednostavno ne stane vise u zeludac....nisam jela jer sam bila gladna ,to zbilja ne ,vec jer VOLIM jesti....zivim sama sa djecom ,muz je umro ,tako da sam dosta u kuci i onda sam stalno msilila sta bi jela i jela sma cak i kad nisam jela ...i to one teze stvari ,masno ,pohano ,pecenje.....
redovno sam sila na mkontrolu...dr.beslin...svaka mu cas ,on je napravio svoj posao(i vjerovao u mene d acu uspjeti jer sam u pocetku bila zadovoljna ,osjecala sam s ekao leptirica i ako sam i dalje imala 100 i koj kg....)....otisla sma jednom na kontrolu ,lijepo je razgovarao sa mnom i govorio mi neka pripazim da mi to ne treba....i sestra vesna je divna....na sljedecoj kontroli jos kojikg vise i tako do bozica kad sam trebala ici an kontrolu.nisam otisla ,bilo me sram i strah dr.beslina....i nisam otisla,ali moja tezina mi je opet pocela smetati....poslije mjesec dana sam nazvala sestra vesnu i sve joj objasnila .rekla je da je dobro da sam je nazvala i da obavezno dodjem ,a da ce ona pripremiti doktora na moj dolazak.....tako je i bilo ...8.3. TT118kg...bio je miran jer je znao koliko mi je neprijatno sto sma tamo i lijepo ,jako lijepo je razgovarao s amnom-pitao je samo d amu kazem ZASTO jedem,to mu je bilo vazno.rekla sma mu d ajedem ne zato sto sam gladna ,vec zato sto volim jesti ,da sam opsjednuta jelom....rekao je d aimam 3 izbora
1-nastaviti jesti i ...puknuti
2-baypas zeludca
3-bay pas crijeva ili kako se vec zove-
i ekoa d ase javim sa odlukom...
nazvala sam dr.nikolica ,koji mi je isto bio ne dobar ,vec predobar...i krenule su ponovne pretrage
sa drugom op.je dr.beslin rekao da bi me to drzalo jedno vriejme ali d abi opet pocela jesti....a ovo trece-rekao je da cu jako brzo doci na neku moji idealnu tezinu i ako budem jela ali da cu imati i jako puno stolica....sto zavisi od mene i od toga sta budem jela....
dosla sam u bolnicu ,bez odluke i rekla mu-doktore u vasim sam rukama ,radite mi sta zelite ,samo mi pomozite....
i eto .11.5. mi je napravljena operacija
laparotomia mediana explorativa
duodenas switch procedure
bypass jejunoilealis
drainage
eto ,tako mi pise pa sad kako s eto kaze na nasem jeziku-ja ne znam.ako neko zna ,neka mi kaze......
eh da ,mogla sma jesti i slano i slatko i papreno i ljuto,nista mi njie smetalo...mogal sma nista ne jesti do 2 sata ali sma zato to kasno nadoknadila.
slobodno pitaj ako te jos sta zanima
marri is offline  
Old 03.06.2010., 01:07   #4544
Quote:
marri kaže: Pogledaj post
flower...
ovako je bilo,ja sam psolije sleeva skinula 27kg.....sa 130kg sam sila na prvu operaciju....u pocetku nisma mogla puno jesti ,zbilja smao malo jer bi mi se zeludac odmah napunio ,ali ja kako volim jesti uzelabih jos malo i onda ,zeludac je bio prepun ,osjecala sam to da mi smeta ,nekako i boli...i onda bi povracala (u pocetku)jer jednostavno ne stane vise u zeludac....nisam jela jer sam bila gladna ,to zbilja ne ,vec jer VOLIM jesti....zivim sama sa djecom ,muz je umro ,tako da sam dosta u kuci i onda sam stalno msilila sta bi jela i jela sma cak i kad nisam jela ...i to one teze stvari ,masno ,pohano ,pecenje.....
redovno sam sila na mkontrolu...dr.beslin...svaka mu cas ,on je napravio svoj posao(i vjerovao u mene d acu uspjeti jer sam u pocetku bila zadovoljna ,osjecala sam s ekao leptirica i ako sam i dalje imala 100 i koj kg....)....otisla sma jednom na kontrolu ,lijepo je razgovarao sa mnom i govorio mi neka pripazim da mi to ne treba....i sestra vesna je divna....na sljedecoj kontroli jos kojikg vise i tako do bozica kad sam trebala ici an kontrolu.nisam otisla ,bilo me sram i strah dr.beslina....i nisam otisla,ali moja tezina mi je opet pocela smetati....poslije mjesec dana sam nazvala sestra vesnu i sve joj objasnila .rekla je da je dobro da sam je nazvala i da obavezno dodjem ,a da ce ona pripremiti doktora na moj dolazak.....tako je i bilo ...8.3. TT118kg...bio je miran jer je znao koliko mi je neprijatno sto sma tamo i lijepo ,jako lijepo je razgovarao s amnom-pitao je samo d amu kazem ZASTO jedem,to mu je bilo vazno.rekla sma mu d ajedem ne zato sto sam gladna ,vec zato sto volim jesti ,da sam opsjednuta jelom....rekao je d aimam 3 izbora
1-nastaviti jesti i ...puknuti
2-baypas zeludca
3-bay pas crijeva ili kako se vec zove-
i ekoa d ase javim sa odlukom...
nazvala sam dr.nikolica ,koji mi je isto bio ne dobar ,vec predobar...i krenule su ponovne pretrage
sa drugom op.je dr.beslin rekao da bi me to drzalo jedno vriejme ali d abi opet pocela jesti....a ovo trece-rekao je da cu jako brzo doci na neku moji idealnu tezinu i ako budem jela ali da cu imati i jako puno stolica....sto zavisi od mene i od toga sta budem jela....
dosla sam u bolnicu ,bez odluke i rekla mu-doktore u vasim sam rukama ,radite mi sta zelite ,samo mi pomozite....
i eto .11.5. mi je napravljena operacija
laparotomia mediana explorativa
duodenas switch procedure
bypass jejunoilealis
drainage
eto ,tako mi pise pa sad kako s eto kaze na nasem jeziku-ja ne znam.ako neko zna ,neka mi kaze......
eh da ,mogla sma jesti i slano i slatko i papreno i ljuto,nista mi njie smetalo...mogal sma nista ne jesti do 2 sata ali sma zato to kasno nadoknadila.
slobodno pitaj ako te jos sta zanima
Draga MARRI baš si mi sve ljepo opisala, hvala ti na tome ponajviše zato što si smogla snage i hrabrosti svima nam to opisati i u jednu ruku pomoči. Ja ti od srca želim da smršaviš i da ti u životu u svakom pogledu sine sunce i da ti bude napokon lijepo jer mislim da to zaslužuješ. ZAPRAVO MISLIM DA SVE DEBELE ŽENE ZASLUŽUJU SREČU U ŽIVOTU. jer sve ono što kroz život moramo prolaziti mislim da je tih negativnosti dosta i za 3 normalna života.
flower35 is offline  
Old 03.06.2010., 07:43   #4545
Draga Marry:
Ti si jedna divna zena koja se mnogo napatila i zato cu ti napisati kako da jedes kako sam ja jela i kako jedem:
Znaci moras uvesti obroke na svaka3 sata otprilike.dorucak uzina rucak uzina vecera i ako treba jos jedan gric kasnije ako zelis..Zato da posle dva sata ne navalis od gladi kao luda da jedes i da se prejedes i rasiris stomak..ovako jedes svako malo po malo i nisi gladna!I plus metabolizam se brze trosi u kalorijskom smislu ii tako breze mrsavis!AKo to do sada nisi radil od sada tako moras da se hranis dok si ziva!To je jako bitno!
Sve to u u malim porcijama nadji cinijicu do 2 dcl pa u nju sve sipaj kada jedes jer u tvoj mali zeludac ne staje vise od 1,5 -1,7dcl..I uvek sa tim tanjiricem jedi da ti bude ta kolicina da ne bi rasirila stomak sa previse hrane..ili izazavala bol..
Znaci u prvih mesec ili kod mene u prv tri nedelje jedi samo pasiranu hranu ili bistre supice ili bezmasne i bezsecerne mlecne proizvode, dozvoljen je i dijetalni puding ako mozes da ga kupis ..znaci evs pasirano..mozes jesti beli hleb sredinu samu jer je mekan zvaci polako!
Zabranjeno u prva tri meseca je grah , grasak boranija zelene boje, karfiol ,keleraba , luk, beli luk, kiseli i obican kupus..naravno svo masno meso i produkti koji su masni, kozice itd izbegavaj..
Ako nesto kuvas za sebe kuvaj na kasicici maslinovog ulja i generalno koristi maslinovo ulje ili repicino ulje..
NEmoj jesti sada u ovom periodu crni hleb ili musli jel je to tvrdo i tesko za tvoj novi zeludac..belance od jajeta takodje moze ako je bareno da bude tesko za varenje..
Znaci posle jedno tri 4 nedelje uvodi potepeno cvrstu hranu(bez gore navedenih stvari)KAzu i da rajcica moze izazavati teskobe preporucuje se ako je bas jedes do jedna dnevno.kaze isto vazi i za krastava ako jedes izbegavaj deo gde su semenke,.i sampinjoni su teski za varnje u prva tri meseca..
Znaci novu hranu koju ne pasiras polako zvaces kada istekne ovaj pocetni 3 nedeljni period i sve novo sto uvodis isprobavaj sa operzom i polako jer mnogima nesto nije prijalo..dok recimo meni licno skoro sve pase..
I nemoj preskakati obroke to je jako bitno da vec sada u ovoj fazi udje u tebe ovaj sistem prehrane da ako ti se vrati apetiti jedes isto tako..
Posle 3 meseca mozes jesti sve ono sto sam navela gore da ne smes..polako isprobavaj pa ces videti da li ti prija..
Moja dijeteticarka kaze da zato sto malo jedemo moramo jesti cesto ..i kaze da su ugljeni hidrati jako bitni to sam pisala malo gore..
JA licno sam imala problem oko toga u zadnje vreme..JEr ti ces sada gubiti na kilazi ali posle jako je bito da se pravilno hranis znaci jedi poneki ugljeni hidrat za svaki obork hleb(Crni) ili krompir ili riza ili makarone..gore malo sam kopirala skripte pa se vidi tacno kolicina koliko treba jesti koje hrane u toku dana pise na nemackom..i ima slika..Ali to je vec upustvo za kako jesti kada dodjes do 5-6 meseca i sve kasnije ..
Slatko i Przeno mogu izazavati dumping zato oprezno sa njima..Niko ne kaze da nekad nesmes pojesti kockicu ili dve cokolade ili slicno..ali gledaj da sto duze izdrzis bez toga i da se ne vracas navikama vezanim za isto ili ako si jela cips i grickalice to sada zaboravi dok si ziva!
Svoju decu zamoli da sklone slatko dalje od tebe da te ne bi izazivalo da slucajno gricnes..ja tako radim..JEr tesko je ako si to voleo da sada najednom mozes ladno da gledas a da ne jedes ..svaka cast izuzecima!
I da obavezno gledaj sto vise tecnosti da popijes preporucuje se oko 2l vode dnevno!!Mi ovde smo uglavnom pili cajeve jer nam voda ne prija a ja sam evo pocela i vodu sa limunom bas je dobra varijanata..ali ti imas novi zeludac pa onda mozda je bolje jos ne limun tek u trecem mesecu jer ti se ne preporucuje zacinjeno i kiselo sada na pocetku ne zato sto ce ti to smetati nego zato sto to SMETA tvom mladom zelucu koji veruj mi cak nema ni kisleinu kao nekad u sebi i njemu je ta zacinjena hrana teska!
Vodu nemoj da pijes odmah iza jela sacekaj pola sata- 40 minuta jer mozes povratiti isto tako pre jel nemoj je piti jer neces imati mesta u stomaku za jelo pa ces biti posle gladna mozda a vreme je za jelo proslo ..i ako pijes vodu posle jela to izaziva povracanje i sirenje zeluca jer u njega ulazi vise nego sto ima mesta ako si bas navikla da pijes vodu posle obroka onda neka to bude gutljaj dva ali gledaj da toliko mesta ostavis da ne bi povratila sve sto si jela!..!I gledaj da uvedes kada dodjes sebi od operacije sport!!Ti bar imas more pa svaki dan malo na plivanje ako nista drugo ali brzo plivanje makar pola sata sat!I da vidis kako ces za koji mesec biti zgodna vec ti zavidim!
I tako Marry moja nadam se da sam ti sta pomogla..Ako imas pitanje ti se javi!!POZZdrav od mene!

Zadnje uređivanje madonna_bella : 03.06.2010. at 08:00.
madonna_bella is offline  
Old 03.06.2010., 11:10   #4546
ja ne mogu vjerovat koja vidljiva promjena mi se dešava nakon samo 2 popijene tablete vitamina iskreno, bila sam malo skeptična ali ovo je nevjerojatno... otkad sam došla iz bolnice meni s ruke bile užasno suhe, užas, mazala sam ih kremama stalno ali ništa naravno... pa mi se koža počela gulit na rukama i na stopalima... pete su mi postale katastrofa... i nakon samo 2 tablete ruke ponovo normalne, više se gotovo ni ne vide tragovi guljenja... i kosa na dodor više nije ko slama... joj da sam znala pila bi ja to odavno

i da, još jedna stvar koja me jučer razveselila... ležim u krevetu, kiša pada, dosadno mi strašno... i sjetim se da u ormaru imam jedne hlače koje sam dobila al su mi bile male, toliko male da nisam mogla noge uvuć u njih i ustanem se i odem probat - navukla sam ih na sebe bez problema jedino ih još ne mogu zakopčat al doći će i to...
i gledam jedne stare hlače koje sam mogla obuć al su me jako stezale - sad plešu lagano oko mene
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 03.06.2010., 11:51   #4547
hvala flower...
hvala madonna na detaljnom opisu....
hvala svima i ...idemo naprijed zajedno u nove pobjede
da ruzy....i ja sam bila sretna kad sam mogla ponovno uci u neku davno pospremljenu robu...
marri is offline  
Old 03.06.2010., 14:02   #4548
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ja ne mogu vjerovat koja vidljiva promjena mi se dešava nakon samo 2 popijene tablete vitamina iskreno, bila sam malo skeptična ali ovo je nevjerojatno... otkad sam došla iz bolnice meni s ruke bile užasno suhe, užas, mazala sam ih kremama stalno ali ništa naravno... pa mi se koža počela gulit na rukama i na stopalima... pete su mi postale katastrofa... i nakon samo 2 tablete ruke ponovo normalne, više se gotovo ni ne vide tragovi guljenja... i kosa na dodor više nije ko slama... joj da sam znala pila bi ja to odavno

i da, još jedna stvar koja me jučer razveselila... ležim u krevetu, kiša pada, dosadno mi strašno... i sjetim se da u ormaru imam jedne hlače koje sam dobila al su mi bile male, toliko male da nisam mogla noge uvuć u njih i ustanem se i odem probat - navukla sam ih na sebe bez problema jedino ih još ne mogu zakopčat al doći će i to...
i gledam jedne stare hlače koje sam mogla obuć al su me jako stezale - sad plešu lagano oko mene
Heh Ruzice mojaJa ti pisah o tome ali ko sto rece bila si skepticna
Drago mi je da si dobro i da si smrsavila i videces uskoro ces ih skroz navuci!
Samo napred...
A znate sta nisam to nikada rekla ali otprilike uvek kada bih skinula kilo ili dve noc ranije sam isla punooo piskiti..prosto me budi celu noc i ono ujutro kila manje..
NEzanm zasto to funkcionise tako u mom slucaju..
Umorna sam kao pas ..odoh odmarati..
madonna_bella is offline  
Old 03.06.2010., 17:29   #4549
jao ,a kad sam ono ,nakon prve operacije ,pocela gubit kilograme ,ajme kako sma se dobro osjecala ,kako sam bila sretna ,vesela,leprsava ,puna samopuzdanja...kad bi vidila neku mrsavicu ,onda bi sama sebi rekla -ma sta je ona bolja od mene ako ima 30kg manje od mene.....
ne znam ,koj mi je vrag bio da sam to oprekinula i opet s epocela osjecati tesko ,debelo ,napuhano.....
mozda sam se na drugu operaciju i odlucila namjerno iz toga sto sam htjela sebe kazniti ,namuciti se operacijom i oporavkom.....
marri is offline  
Old 04.06.2010., 10:03   #4550
jel mi smijemo pit gazirano, tj zanima me jel bi smjela probat pit donat, da si stolicu normaliziram
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 04.06.2010., 10:25   #4551
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
jel mi smijemo pit gazirano, tj zanima me jel bi smjela probat pit donat, da si stolicu normaliziram
Evo da ti kazem da su meni rekli da je pozeljno ne koritstiti vise mijnerlanu gaziranu vodu ali moze ona srednje gazirana ako bas nekad ponekad..E sada posto mi mozda ne verujes malo sam ti izgooglala
http://www.gradnis.net/zdravlje-i-le...vlje!/10/?wap2
Na stranu oko slatkih gaziranih napitaka ali ovde imas i napisemno sta se desava sa zelucem cak i ako pijes mineralnu vodu..pozz
madonna_bella is offline  
Old 04.06.2010., 11:08   #4552
ajd sad ti misliš da ja tbi ništa ne vjerujem

a da ga pustim da ishlapi? mislim, bit donata nije u mjehurićima koliko ja znam
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 04.06.2010., 11:14   #4553
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ajd sad ti misliš da ja tbi ništa ne vjerujem

a da ga pustim da ishlapi? mislim, bit donata nije u mjehurićima koliko ja znam
Meni se još uvijek povraća od gaziranog...
MayaMia is offline  
Old 04.06.2010., 12:13   #4554
meni ne pada na pamet piti gazirano...a stolica mi je jako ,jako uredna ...po 3 u toku prije podneva i to kao kod male bebe
marri is offline  
Old 04.06.2010., 14:16   #4555
marri- Drago mi je da si se odlučila ipak javiti na forumu,ako se sjećaš pričale smo preko telefona par puta, eto nakraju ti došla do operacije prije mene
Al ako bog da ja sam sljedeći tjedan na redu.

Ljudi da vas pitam na uputnici što treba pisat? uputnica za kirurgiju-kirurško liječenje ili uputnica za kirurga-bolničko liječenje? I to je to od uputnica kaj mi treba?
Meni tu na jendom papiru još piše kad dođem u bolnicu da moram zvat nekel jude (izmeđuostalog i dr Nikolića i dr Mirošević) jeste ih vi zvali? Ima tu jedno 5 brojeva mobitela O_o
Grofica Raven is offline  
Old 04.06.2010., 14:33   #4556
e sad da ja opet uletim s pitanjem
decko me zafrkavao da ako odem na tu operaciju ( a dao Bog da odem ), da cu ici na veliku nuzdu svako malo...odnosno, cim nesto pojedem...ja sad imam u pravilu stolicu uglavnom cim pojedem nesto (tipa rucak, za 10ak minuta sam na WCu...)...ali s obzirom da se nakon operacije mora jesti do 5-6 puta, znaci li to da cu toliko puta ic na WC?
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 04.06.2010., 15:13   #4557
mima ,kod mene ti je tako d aja preko dana jedem i sve mi s eto psolozi do sutra rano ujutro i onda pocnu stolice-ujutro rano u nekim razmacima od 1-2 sata.
grofice-da sjecam se ona mlada cura.....da ,ja evo vec sve obavila....a uputnica-ma ja sam direkt doktora pitala sta i kako treba pisat na uputnici ,mislim d aj ebilo kirurg-bolnicko lijecenje....
kad si ti na redu?
marri is offline  
Old 04.06.2010., 15:22   #4558
Eto taman su me zvali prije par min da se spremim za utorak, još ih moram nazvat u pon da provjerim točno dal je to to i kad točno moram doć.
Eto ljudi moji napokon i ja došla na red
Grofica Raven is offline  
Old 04.06.2010., 16:36   #4559
Quote:
marri kaže: Pogledaj post
mima ,kod mene ti je tako d aja preko dana jedem i sve mi s eto psolozi do sutra rano ujutro i onda pocnu stolice-ujutro rano u nekim razmacima od 1-2 sata.
grofice-da sjecam se ona mlada cura.....da ,ja evo vec sve obavila....a uputnica-ma ja sam direkt doktora pitala sta i kako treba pisat na uputnici ,mislim d aj ebilo kirurg-bolnicko lijecenje....
kad si ti na redu?

Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
e sad da ja opet uletim s pitanjem
decko me zafrkavao da ako odem na tu operaciju ( a dao Bog da odem ), da cu ici na veliku nuzdu svako malo...odnosno, cim nesto pojedem...ja sad imam u pravilu stolicu uglavnom cim pojedem nesto (tipa rucak, za 10ak minuta sam na WCu...)...ali s obzirom da se nakon operacije mora jesti do 5-6 puta, znaci li to da cu toliko puta ic na WC?
Da ali Marry je radila netipicnu operaciju malo gore imas naziv njene operacije znaci nije samo sleeve i samo gastric by pass, nego i skracivanje creva i jos nesto sto utice u njenom slucaju na cestu stolicu!
Od Gastric by pas ces imati posle nekog vremena oporavka redovnu stolicu!
I ja sam nekada malo posle hrane isla u wc , cini mi se zato sto sam punooo jela!
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ajd sad ti misliš da ja tbi ništa ne vjerujem

a da ga pustim da ishlapi? mislim, bit donata nije u mjehurićima koliko ja znam
E ja sam stolicu sredila tako sto sam pocela od najranijih dana jesti vlaknstu hranu a to recimo imas u musliju WETABIX se zove produkt sav je od vlakana u kombinaciji sa low fet jogurt ili mleko ) dace ti redobvnu stolicu(to sigurno imas kupiti kod vas u bolje snabdevenoj prodavncic)Tebi je vec prosao mesec od operacije mislim da mozes sada uvesti musli on je pun vlakana i dobar za varenje jedi prcence crnog hleba uz obroke i to regulira stolicu..Pij jogurt low fet..
Znas kada malo jedes onda ni stolica nije za svaki dan..Te probaj na ovaj nacijn a da ne pricam koliko je neophodna setnja za perostatiku creva (bolje varenje) i obavezno unosi tecnost to je isto jako vazno za varenje..Bice to uredu vremenom svaka od nas je prosla taj put..i meni se sada nekada desi da nemam stolicu svaki dan ali na drugi bude..
Znaci vlaknsta hrana pod obavezno da se unosi!
Sto se Donata tice izlapi ga pa popi ako ce ti pomoci
Pozzz!
madonna_bella is offline  
Old 04.06.2010., 16:39   #4560
Quote:
Grofica Raven kaže: Pogledaj post
Eto taman su me zvali prije par min da se spremim za utorak, još ih moram nazvat u pon da provjerim točno dal je to to i kad točno moram doć.
Eto ljudi moji napokon i ja došla na red
Pa mislim sta reci nego CESTITAM!!Mila moja dosao i tvoj dan!
USkoro ces nas sve prestici u skidanju kila jer si mlada i puna energije!
SRetno ti zelim!: W
madonna_bella is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.