Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 13:40   #6461
Druženje

Bilo bi super kad bi se dogovorilI 1put godišnje da organiziramo bypass druženje i tako da dođu svi koji žele.Stari bypassovci, friškO operirani i oni koji tek čekaju operaciju,što kažete na to???????'
sarazg33 is offline  
Old 07.10.2011., 13:43   #6462
Quote:
Carmen87 kaže: Pogledaj post
Opa!!! ČESTITAM!!!

Evo, ja sam se konačno ponaručivala sve po svuda... Psihološko testiranje i EKG imam 21.10., UZV abdomena i RTG pluća 9.11., a negdje između ću vaditi krv za one predoperacijske pretrage i ponvno za štitnjaču.
Eh, imam jedno pitanjce... dr. Velnić mi je dao broj od dr. Nesek pa me zanima za koliko vremena ona naruči na pregled kad je nazovete? I kad se obavi dr. Nesek, za koliko vremena se ide na operaciju?
Imam neki osjećaj da sam tako jako blizu....
Ooooooo pa i kod tebe to ide super brzo!!!! Baš mi je drago!!! :juping:

Jel da je divan osjećaj kad vidiš da se to približava???

Ja sam treutno na 128,5kg a doktor je tražio 125 ( s tim da je tih 125 u obučenom stanju).. tako da računam još nekih 6-7 kg da moram skinut i pravac Bešlinu po popis za anesteziologa.. jejejejejeje!
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Old 07.10.2011., 13:45   #6463
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Pa cure, ako ne prije ja kroz mjesec dana negdje moram kod Beslina, a 28 kod Nikolica.. ukoliko nam se neki termini poklapaju ajmo onda . Ako ne, ajmo se onda ovako dogovoriti, ja sam uvijek za kavu (sok, caj, pivu.. ne pijem kavu)
Ja bi i ranije na kavicu, neku popodnevnu ako je moguće.. A kad ćeš ići kod Bešlina obavezno nam tu javi pa da vdimo ako će netko biti u terminu tad.
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Old 07.10.2011., 15:11   #6464
Ja ti radim u smjenama, tako da popodne mogu samo svaki drugi tjedan, kao npr. sljedeci, pa onda opet onaj tjedan od 24og itd. Ajmo se dogovoriti!
Doria is offline  
Old 07.10.2011., 18:01   #6465
i ja bi na kavuuuuu
__________________
Najbolje stvari u zivotu su besplatne! Osmijeh,ljubav,zagrljaji i prijatelji..
Mirela88 is offline  
Old 07.10.2011., 21:27   #6466
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Ooooooo pa i kod tebe to ide super brzo!!!! Baš mi je drago!!! :juping:

Jel da je divan osjećaj kad vidiš da se to približava???

Ja sam treutno na 128,5kg a doktor je tražio 125 ( s tim da je tih 125 u obučenom stanju).. tako da računam još nekih 6-7 kg da moram skinut i pravac Bešlinu po popis za anesteziologa.. jejejejejeje!
Da, ide brzo... Imam nevjerojatne sreće s datumima za pretrage. A i kad zovem za naručivanje ili kad dođem tamo spomenem da se spremam na operaciju (naravno da ne spomenem koju da me ne gledaju ko luđaka) i da mi hitno trebaju pretrage i budem jako ljubazna i fina curica i dobijem sve na pladnju...
Iskreno, otkad sam došla iz Zagreba sa Velnićevim pristankom za operaciju, muka mi je. Nikako da se naspavam, u želucu me frče, nakon ručka mi bude muka, nerijetko povratim sve kaj sam pojela, sad zadnjih dana me i glava boli... Imam presnažne psihosomatske reakcije... Želim to jako jako i želim taj novi život, al se bojim...
Ono što je novo u mom životu je da pisuckam magisterij i imam dečka i iako sam ga upoznala sa svime što izvodim i vezano je za operaciju, podržava me, al se bojim što bude nakon operacije, bude li on i dalje tu i tak pun razumijevanja...
Iskreno, mislim da ima previše toga čega se bojim i sve je to skupa došlo dosta naglo od same ideje pa do konačne realizacije pa se možda još nisam naviknula na sve to... al bude mi sve to sjelo s vremenom...
Samo, kako objasniti ljudima oko sebe zašto operacija i čemu operacija... Kako se nositi s tim skroz ludim pogledima koji pitaju kaj mi to treba...

Sara, hvala na informaciji vezano uz dr. Nesek...
Carmen87 is offline  
Old 07.10.2011., 21:29   #6467
Quote:
sarazg33 kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kad bi se dogovorilI 1put godišnje da organiziramo bypass druženje i tako da dođu svi koji žele.Stari bypassovci, friškO operirani i oni koji tek čekaju operaciju,što kažete na to???????'

Dobra ideja...
Ja sam za... Samo, pitanje je mjesta jer koliko sam skužila ima nas sa raznih strana lijepe naše...
Carmen87 is offline  
Old 07.10.2011., 21:32   #6468
i sa moje strane takode moze jedna kavica !
__________________
ŽELIM, A ZNAM DA I MOGU!!!
malateta is offline  
Old 08.10.2011., 09:43   #6469
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
hvala svima

nadglednice.. i ja bi rado na kavu s vama.. takav poticaj jako dobro dođe nama koje smo tek na početku
što nas je više to je zabavnije....Ja sada živim u Gajnicama,pa ako neka ima blizu mene nek' se javi...popit ćemo nešto,nemora isključivo biti kava(zbog naše Dorie)hahaha....
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Old 08.10.2011., 13:20   #6470
I ja bi na kavu, nadglednice ja sam ti blizu, u spanskom....
dax12 is offline  
Old 08.10.2011., 14:53   #6471
Quote:
dax12 kaže: Pogledaj post
I ja bi na kavu, nadglednice ja sam ti blizu, u spanskom....
oooooooooo,pa nas dvije možemo i prijee....
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Old 11.10.2011., 10:27   #6472
Pozdrav djevojke ,

još sam tu, iako se rijeđe javljam (ne stignem od posla )

Kilaža uvijek ista...oko -14, a i dobra je jer sam zadnjih dana opet počela trpati slatkiše (puno rođendana u 10. mjesecu ).

Moj hirurg je oduševljen mojim minusom i 20-og idem u Tuzlu na konsultacije s njim i dr. Bešlinom ....oduševila sam se kad sam ovo čula.

Ako neko hoće da prenesem pozdrave slobodno se javite .

Trebam vašu pomoć....uzaludno pokušavam u Zagrebu pronaći laboratorij koji može uraditi kompletne nalaze koji su mi ostali. Kontaktirala sam Sunce i Labor, ali uvijek nešto nedostaje tj. ne mogu uraditi određenu pretragu.

Znate li vi još koju privatnu kliniku sa laboratorijem gdje bih se mogla raspitati?

Hvala unaprijed
Lybella is offline  
Old 11.10.2011., 11:08   #6473
A da radis na dva mjesta pretrage?

Drzim fige za konzultacije, nemoj ga se prepast i ne odgovaraj mu . Osim toga, sretno, nadam se da ces dobiti datum!
Doria is offline  
Old 11.10.2011., 15:22   #6474
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
A da radis na dva mjesta pretrage?

Drzim fige za konzultacije, nemoj ga se prepast i ne odgovaraj mu . Osim toga, sretno, nadam se da ces dobiti datum!
Hm, nisam ni gledala o kojim se pretragama radi misleći da bih morala 2X u Zg (znači 2X gnjavljenje kolega da me zamjene), ali sad vidim da se radi o 17 OH i 17 KS u 24 h urinu (piškiš i skupljaš) u Suncu mogla uraditi isti dan kad i ostale u Laboru. Ostaje mi IGF-I koji niko ne radi .

Hvala Doria....zbog tebe sam pogledala ponovno list sa pretragama .

Bešlin...joj...da mu ne odgovaram? Moj jezik je k'o lopata, ali znam biti dobra . Srećom pa dr. Pašić odlučuje -predložio mi je trakicu, a ja nakon svog razmišljanja o mogućim komplikacijama razmišljam o sleevu . Vidjećemo.

Lybella is offline  
Old 11.10.2011., 15:35   #6475
Nema na cemu, volim kad sam od pomoci

Yes, dr. Beslin ne trpi odgovaranja, budi dobra . Ako se dobro sjecam ti imas dobrano preko 100 jel? Po svemu procitanom ovdje svih ovih godina i ja bi rekla ne trakici, da sleevu!
Doria is offline  
Old 11.10.2011., 17:54   #6476
Quote:
Lybella kaže: Pogledaj post
Hm, nisam ni gledala o kojim se pretragama radi misleći da bih morala 2X u Zg (znači 2X gnjavljenje kolega da me zamjene), ali sad vidim da se radi o 17 OH i 17 KS u 24 h urinu (piškiš i skupljaš) u Suncu mogla uraditi isti dan kad i ostale u Laboru. Ostaje mi IGF-I koji niko ne radi .

Hvala Doria....zbog tebe sam pogledala ponovno list sa pretragama .

Bešlin...joj...da mu ne odgovaram? Moj jezik je k'o lopata, ali znam biti dobra . Srećom pa dr. Pašić odlučuje -predložio mi je trakicu, a ja nakon svog razmišljanja o mogućim komplikacijama razmišljam o sleevu . Vidjećemo.

a bypass draga?zanima me zašto si odlučila se za sleeve.Mislim da trakica ne bi bila trajno rješenje,opet ću reći da za sve treba disciplina,ali ipak sa sleevom i bypassom je daleko lakše provoditi disciplinu.pusa
sarazg33 is offline  
Old 12.10.2011., 09:53   #6477
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Nema na cemu, volim kad sam od pomoci

Yes, dr. Beslin ne trpi odgovaranja, budi dobra . Ako se dobro sjecam ti imas dobrano preko 100 jel? Po svemu procitanom ovdje svih ovih godina i ja bi rekla ne trakici, da sleevu!
Start je bio na 148 (78 viška)....mislim da jesam kandidat za sleeve. I nisam neka mladica-neki dan napunila 37.

A brine me i to što nisam baš blizu Tuzle i za svako punjenje bih morala putovati. Ili još gore, u slučaju kakvih komplikacija niko mi ovdje ne može pomoći . (ovo ja sad nabrajam razloge protiv koje ću redati doktoru).

Nego, kako se kod vas rade bypass i sleeve? Laparoskopski ili otvorenom procedurom, ili zavisi od slučaja do slučaja?
Lybella is offline  
Old 12.10.2011., 10:01   #6478
Quote:
sarazg33 kaže: Pogledaj post
a bypass draga?zanima me zašto si odlučila se za sleeve.Mislim da trakica ne bi bila trajno rješenje,opet ću reći da za sve treba disciplina,ali ipak sa sleevom i bypassom je daleko lakše provoditi disciplinu.pusa
Iz svega što sam čula od doktora sam shvatila da se on za bypass odlučuje samo kod superpretilih kao što je bio onaj prvi slučaj sa momkom koji je imao 260 kg. I tada je uradio otvorenu operaciju. Pitaću ga, ali mislim da nemam baš neke šanse.

Iskreno, ja se nadam laparoskopskom sleevu sa uklanjanjem žučne kesice (moja dugogodišnja muka ) i mislim da imam velike šanse za laparoskopiju jer na godnjem dijelu stomaka i nemam toliko sala . Ono je skoncentrisano na donjem dijelu, stražnjici i bokovima (ovaj dio je )

Ono što me u cijeloj ovoj priči raduje je bezrezervna podrška roditelja, prijatelja i radnih kolega (mali krug kojem sam rekla), jer godinama gledaju moju muku.

I da, neki dan sam konačno ustrčala uz stepenice i sasvim se malo zadihala....i na -14 se osjećam kao ptičica. Kako li će tek biti na -40 ?
Lybella is offline  
Old 12.10.2011., 10:24   #6479
Quote:
Lybella kaže: Pogledaj post
Nego, kako se kod vas rade bypass i sleeve? Laparoskopski ili otvorenom procedurom, ili zavisi od slučaja do slučaja?
Sada je svugdje laparoskopski, no naravno ako vide da ne moze se ide na otvoreni.
Doria is offline  
Old 12.10.2011., 13:56   #6480
Lybella,sretno draga,nije bitno koja je operacija bitno da će ti pomoći,znam curu koja je išla na sleeve i uspjela 74kg skinuti,sad joj je teže jer je ipak raširila malo želuček.Trebala bi još barem 15 ali kaže da joj je teško biti disciplinirana jer jako voli slatko,a čini mi se da je još netko skinuo 60kg,zaboravila sam nick od gospođe.
Sretno svakako,ja sam u startu bila malo teža od tebe,još imam za skidati,ali vjeruj mi ovih 42kg koje sam skinula je za mene super,neću odustati dok ne dođem u neku normalu po kg,jako sam visoka i već sad izgledam normalno.Ljudi koji me znaju ostaju paf i pitaju me kaj se s tobom desilo????,a ja cvjetam jer se osjećam divnoooooo
Moja je operacija počela laparoskopski,a završila otvorenim postupkom jer su mi od debljine svi organi bili dignuti prema gore i doktor nije mogao napraviti operaciju laparoskopski....bitno da je sve dobro prošlo
PitanjeMeni se cure sad dešava kad se nakašljem ili kihnem da mi se nešto kao pomakne u trbuhu,ne znam kak da vam to opišem,malo zaboli,ma više je nelagodan osjećaj,nego bol,da li se kome tako nešto desilo?da nije bruh?
sarazg33 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.