Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 22:26   #21
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
mi u shiatsuu to radimo i to je sasvim lagani dodir, on se sam namjesti, samo ga treba podržati u tome

Alan_SP:
dobro si to skužio, kosti se same namještaju, samo treba slušati svoje tijelo i može se mnogo učiniti. ne bi ti škodile i neke vježbe istezanja i jačanje mišića oko kralježnice
Nisam znala da radis shiatsu mogla si se i pohvaliti kada si bila kod mene (ako se ne varam ) obožavam shiatsu. Jedno vrijeme sam redovito išla na tretmane kod Marine. Sad sam se malo zapustila, ali planiram uskoro
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:51   #22
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Alan,tebi sigurno pomaze vibriranje,jer ti vibracija malo oslobodi nerve koji su prikljesteni pa se osecas bolje.E sad ko zna,koje kosti tebi nisu na mestu sve.Ja nisam pre znao da ako se atlas popravi da se poprave onda i druge krivine na kicmi.Ali eto tako je.
Pa, meni je kicma zbog lose drzanja bila toliko kriva da se moglo slobodno nazivati grbom. Jos i sad se lose drzim, trebaju se misici navici, ali se sad bar mogu ispraviti (iako vjerojatno ne potpuno ispravno, kako bi to trebalo biti), ali bitno je to da znam da se sad to moze ravnati. I radim na tome.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:57   #23
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Alan_SP:
dobro si to skužio, kosti se same namještaju, samo treba slušati svoje tijelo i može se mnogo učiniti. ne bi ti škodile i neke vježbe istezanja i jačanje mišića oko kralježnice
Da, prije sam mislio da se nista ne moze uraditi, a bome i 11 godina sam se patio s Crohnom, ali sad sam se rijesio Crohna i u jednom (tj. kod jednog bioenergeticara) krive kicme (jos ima posla). Pa sad kad mi je bolje, mogu i vjezbati (sto i radim) i jos dodatno raditi na ravnanju kicme.

Recimo, meni su kraljeznaci nakon ravnanja izgledali pomalo kao vagoni vlaka kad iskoce (tj. isli su u svim smjerovima, lijevo desno, gore dolje, a ne jedan za drugim). No, dovoljno ih je "tresti", pa se polako vracaju u polozaj u kome trebaju biti. Sto za posljedicu ima da imam manje bolova u kicmi.

Vjezba je dobra, ali je izgleda vaznije da se misici naviknu na drugi polozaj. Samo vjezbanje ne moze popraviti kicmu. Mislim da yoga ima dobrih vjezbi za kicmu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 06:45   #24
Alan_SP,ja se ne razumem u medicinu,pokusavam da razumem.Atlas balansira telo.Znaci on je zaduzan da ravna.Moze ispasti carolija ako ispravis atlas.Uzrok je mnogo simptoma.
Procitao sam malo sta se pisalo na index raspravi.....sumnjaju ljudi u sve.Jedino onaj ko plati,ispravi moze i da se uveri.Ovako ce se samo ljudi buniti.Steta.
Mene zanima sad nesto drugo,a to je jedna stvar,da je industrija lekova odbila ovu tehniku,i da niko ne podrzava ovo.Veliki je problem probiti nesto korisno,ako se ima ovakav protivnik.U svajcarskoj su predlozili da se svim novorodjenim bebama ispravi odma atlas,da bude nuzda.Naravno je to odbijeno.Ne sakriva se ova metoda od ljudi koji je rade.Znaci imajte u vidu,da ce svakakvim nacinima pokusati da vam zamagle oci i da vas ubede da ovo nije istina.

Magla ili Istina,skup je tretman,u hrvatskoj.Situacija je zalosna.Zalosno je da ovakve stvari moraju da se stavljaju pod alternativa.
Na vama je da odlucite.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 07:09   #25
Jos nesto da dodam jer vidim pogresno se shvataju tretmani,ja sam jednom bio da ispravim atlas,a ostale tretmane sam samo bio da kazem kako mi je ,znacistali tretmani su vise manje kontrole.Nema vise ispravljanja niti masaza.Oprez sada:TRETMANI SU INKLUZIVNI UZ CENU.znaci ne placaju se dodatno.I nema ih mnogo,3 komada
Nervi se posle ispravljanja regenerisu,pa,(onaj ko ima da plati)moze da si priusti i neku masazu,u svakom slucaju je korisno posle ici na neke masaze,jogu,jer ako sa 40 godina neko ispravi tek atlas,njemu se nervi nece bas tako brzo regenerisati.A nito nikoga ne tera da ide posle na nesto.Na tretmane se posle ide cisto da se vidi kako je pacijentu,sasvim ok od njih,sa moje strane im se zahvaljujem za brigu.Ja ne moram da placam sad to dodatno jer sam vec platio. Ti ljudi koji to rade hoce da cuju kako se osecas posle ispravljanja,zato ti tretmani.Ne morate da idete na tretmane posle,nije zabranjeno da se ne ide.Nadam se da sad imate malo jasniju sliku o tome.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 10:06   #26
Zamisli, jesi primijetio kakvu razliku što se tiče uma - koncentracije, pamćenja i slično?
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:34   #27
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Nervi se posle ispravljanja regenerisu,pa,(onaj ko ima da plati)moze da si priusti i neku masazu,u svakom slucaju je korisno posle ici na neke masaze,jogu,jer ako sa 40 godina neko ispravi tek atlas,njemu se nervi nece bas tako brzo regenerisati.A nito nikoga ne tera da ide posle na nesto.Na tretmane se posle ide cisto da se vidi kako je pacijentu,sasvim ok od njih,sa moje strane im se zahvaljujem za brigu.Ja ne moram da placam sad to dodatno jer sam vec platio. Ti ljudi koji to rade hoce da cuju kako se osecas posle ispravljanja,zato ti tretmani.Ne morate da idete na tretmane posle,nije zabranjeno da se ne ide.Nadam se da sad imate malo jasniju sliku o tome.
Pa, moram reci da ja nisam aprior protiv toga, samo sam sad prvi put cuo za to. Iako ne znam da li stvar djeluje, znam da je kicma zaista vazna. Dovoljno je reci da svi zivci idu kroz kicmu i ako nesto s njom nije u redu, eto problema.

I jasan mi je dio u tome da sto se nesto prije lijeci, to su rezultati brzi i bolji. A sto se nesto duze zanemaruje, to je gore.

Sad, da li ta metoda djeluje ili ne, ja ne mogu reci, jer ju nisam isprobao.

1500Kn (200eura) je puno novaca, ali ako metoda zaista radi (tu bi trebalo vise svjedocenja od ljudi koji su to prosli), onda to i nije puno. Recimo, ja kad sam se rijesio Crohna, iako metoda nije skupa, ali sam definitivno "zaradio" puno, jer vise ne trosim na tablete protiv bolova, kiseline i tako to, a da ne spominjem kako mi je sad kvaliteta zivota skocila (tko trpi stalne bolove zna sto znaci ne trpjeti iste).

Dakle, nije to ni skupo.

A ako ti kazes da je tebi pomoglo, to znaci da ima tu nesto.

Da li sam ja fulao informacije gdje se to moze obaviti u Hrvatskoj? Ako mozes, ponovi, ovo je alternativni forum, pa se tu i moze reci gdje se to moze obaviti...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 13:36   #28
Alan_SP dao sam link na pocetku www.atlasprofilax.com ako na to mislis.Ja znam da pomaze i da oni pricaju istinu.Moras se sam uveriti.Kada pogledam koliko je meni pomoglo,vredi platiti i tih 200 eura.
Kresimir,na tvoje pitanje bi mogao dugacak post da napisem.Jesam,imam promena u glavi.Pogotovo je malo tesko sad da se resim navika,jer sam se pre maltene prilagodjavao tim bolovima,a sad ih nema.Dobro je sto si ovo pitao,jer ne samo da se telo regenerise,vec se i mozak regenerise tako da covek funkcionise ko svajcarski satic.Ja sam poceo da idem na nerve ljudima koliko sad puno pricam,komunikacija mi se poboljsala.

Juce sam procitao u wikipedia sta pise o ovome i moram da kazem da su ovo tako dobro zacrneli,da ako neko nije probao stvarno pomisli da je magla.A pomislite samo koliko ce industrija lekova da ovo jos odugovlaci,jer vazno im je ovo.Ako se probije ova metoda,gotovi su.Naravno mozda im padnu samo malo akcije,ali i za taj 1% ce sve uciniti da obmanu narod.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 00:14   #29
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Alan_SP dao sam link na pocetku www.atlasprofilax.com ako na to mislis.Ja znam da pomaze i da oni pricaju istinu.Moras se sam uveriti.Kada pogledam koliko je meni pomoglo,vredi platiti i tih 200 eura.
Juce sam procitao u wikipedia sta pise o ovome i moram da kazem da su ovo tako dobro zacrneli,da ako neko nije probao stvarno pomisli da je magla.A pomislite samo koliko ce industrija lekova da ovo jos odugovlaci,jer vazno im je ovo.Ako se probije ova metoda,gotovi su.Naravno mozda im padnu samo malo akcije,ali i za taj 1% ce sve uciniti da obmanu narod.
Da, my bad, nisam pogledao, sad jesam. Dakle, samo u Slavoniji. Steta sto nema u Zagrebu.

A sto se tice Wikipediae, ona je i inace prilicno konzervativna u informacijama, valjda zele ispasti "prava" enciklopedija, pa kad zelim dokazati da nesto radi, onda se i pozivam na nju, posto oni ne podrzavaju nista alternativno, pa samim tim, ako i na osnovnu clanaka tamo ljudima bude jasno da nesto radi, onda nema problema.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 09:55   #30
Mislim da rade turneje po Hrvatskoj, a skoro sigurno dolaze u ZG, ali trebalo bi nazvati i pitati.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 22:22   #31
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Mislim da rade turneje po Hrvatskoj, a skoro sigurno dolaze u ZG, ali trebalo bi nazvati i pitati.
Hvala, dobio sam i tu informaciju, no zgodno je i za druge zainteresirane da znaju.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:23   #32
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Evo još jedne rasprave o tome http://www.index.hr/forum/default.as...idt=146404&p=1

Ako još netko ima skustva svakako me zanima.

pročitala sam tu raspravu i, pogotovo nakon 3.str., ne sviđa mi se - odbijaju me fanatizam i egotripanje bilo koje vrste



PS Merlina, nisam nikad bila kod tebe...još a marina mi je učiteljka, da
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda

Zadnje uređivanje wardancer : 16.12.2008. at 23:35. Reason: dodatak :)
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 17:07   #33
Ovih dana i ja obilazim forume i trazim misljenja o tome.
Tip koji se predstavlja na forumu na index.hr (tj. doticni koji radi namjestanje Atlasa) nije mi se bas svidio. Ima nesto (neki feeling) koji me odbio citajuci njegove redove.

A evo zasto sam i obilazio forume u potrazi za misljenjem...
Zelio sam i sam otici do strucne osobe koja namjesta Atlas. I upravo se vratio prije par sati od tamo
Iako sam prije odlaska bio prilicno spokojan... nekako me intelekt gnjavio pitanjem - a sto ako grozno boli... a sto ako ostanes nakon toga invalid... i kojekakva druga pitanja nisu mi bas dala mira.

Ipak, odlucio sam otici.
Kao prvo, covjek RUCNO namjesta Atlas.
Kao drugo, namjesti Atlas u djelicu sekunde (priskom na odredjeno mjesto, Atlas sam sklizne u odgovarajuci polozaj).
Uopce ne boli... niti malo. Iako sam se zacudio tome (a toga sam se jako bojao).
Cijeli postupak traje oko pola sata, jer prvo se radi dijagnoza (da li je Atlas u dobro polozaju ili ne... jer nema smisla nista dirati ako je sve u redu). Nakon toga, Atlas se namjesta, a nakon toga slijedi odmor (lezanje u dva polozaja po 10-15 minuta).

Cijena = 30 Eur (da dobro ste culi).

Inace, radi se o nesto drugacijoj metodi nego onaj tip opisuje na Index.hr forumu. Ovdje se radi o izvornoj metodi - Vitalogie, za koju onaj tip pise da je kopija ili neke takve nebuloze... ali ne bih se s time slozio (da ne idem sad u detalje).

Ono sto onaj tip tamo na forumu tvrdi jest da jednom namjesteni Atlas ne moze vise nikad ponovno zauzeti nepravilan polozaj. A to nije tocno, jer covjek gdje sam ja danas bio rece da je do sada stiglo nekoliko ljudi koji su bilo kod doticnog (tipa sa Index.hr) i da im se nakon nekoliko vremena desilo da je Atlas ponovno iskocio u krivi polozaj. Sto ima logike (vrlo nagli pokreti kod npr. automobilskih nezgoda, pad i udarac glavom i sl.).

I na kraju, za sve one koji zele i sami provjeriti iz prve ruke, evo kontakt podataka: http://www.ayurveda-prema.com/index....ntact&Itemid=3

Covjek se zove Vladimir Maruševac, vrlo jednostavan, ali u istih mah i poseban covjek. Za razliku od raznih alternativaca koje sam upoznao... on djeluje potpuno normalno (a vidio sam svakojake likove
Svakako preporucanm svakome tko razmislja o namjestanju Atlasa. Ako imate kakvih nejasnoca i pitanja u vezi tehnike, najbolje da se obratite direktno njemu.
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:51   #34
^Hvala na informacijama, i primjećuješ li kakve promjene?
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 13:15   #35
Simbad33.kul da si namestio atlas i to tako jeftino..a mislim da se malo preteruje sa tim;ponovo ce da ispadne.Ljudi,atlas ne moze ponovo da ispadne.Po ovome sto si napisao su svi bili na atlasprofilax tretmanu i posle imali neki udes?Ili treba da razumem da je njima jednostavno ponovo ispao?Mislim da je bolje kad se ispravi atlas aparatom.A mozda je covek stvarno bolji od masineHej,ako meni ponovo ispadne,javicu vam.Na kraju krajeva bitno je da se ispravi,i to sto pre.
Mesec dana je proslo od kako sam ispravio i ja stvarno nemam nikakvih tegoba vise.Ni sa kicmom,ni sa glavom,ni sa rukom ni sa stomakom
Simbad33,koje su promene?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:46   #36
Quote:
Simbad33 kaže: Pogledaj post
Tip koji se predstavlja na forumu na index.hr (tj. doticni koji radi namjestanje Atlasa) nije mi se bas svidio. Ima nesto (neki feeling) koji me odbio citajuci njegove redove.
također

Quote:
Simbad33 kaže: Pogledaj post
Kao prvo, covjek RUCNO namjesta Atlas.
Kao drugo, namjesti Atlas u djelicu sekunde (priskom na odredjeno mjesto, Atlas sam sklizne u odgovarajuci polozaj).
Uopce ne boli... niti malo. Iako sam se zacudio tome (a toga sam se jako bojao)
ajd baš mi je drago - tako i treba biti čini mi se da bi ta ajurvedska tehnika mogla biti vrlo slična ovome što mi radimo...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:36   #37
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
^Hvala na informacijama, i primjećuješ li kakve promjene?
Za sada nista znacajno. Tj. osjecam da mogu nesto bolje zakretati glavu u lijevu stranu, nego sto je to bilo prije.
Na samom tretmanu, tj. odmah nakon namjestajanja, osjetio sam valove energije kako me ljuljaju gore dolje... iako nisam od onih koji vjeruju, tj. osjecaju takve "nebuloze". Ali ovo je bilo prilicno "opipljivo".

No, vidjet cemo sto ce vrijeme donijeti.
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:49   #38
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
a mislim da se malo preteruje sa tim;ponovo ce da ispadne.Ljudi,atlas ne moze ponovo da ispadne.Po ovome sto si napisao su svi bili na atlasprofilax tretmanu i posle imali neki udes?Ili treba da razumem da je njima jednostavno ponovo ispao?Mislim da je bolje kad se ispravi atlas aparatom.A mozda je covek stvarno bolji od masine
Sto se promjena tice, naveo sam ih gore. Tj. za sada nista znacajno. Proslo je nekoliko dana od tretmana. Mozda s vremenom bude nesto konkretnije.

Sto se ispada Atlasa tice, covjek kaze da je bila nekolicina ljudi (mislim da je spomenuo njih cetvero, ali nisam 100% siguran u brojku, tako da me ne drzi za rijec)... a to definitivno nije to sto kazes - Po ovome sto si napisao su svi bili na atlasprofilax tretmanu i posle imali neki udes? - jer vjerujem da je na AtlasProfilaxu bilo ipak vise od cetvero ljudi

Ja osobno vjerujem da je moguce da Atlas ponovno zauzme svoj stari nepravilan polozaj i to iz nekoliko razloga. Kao prvo, cijeli smo zivot (ako je tocno da je on u nepravilnom polozaju od rodjenja) proveli noseci ga krivo. Samim tim i misici teze da ga i dalje drze u tom nepravilnom polozaju - tako su se i oni formirali u proslih 10, 20, 30, 40 ili koliko vec godina covjek ima.

Osim toga, ako ga je moguce relativno bezbolno (po AtlasProfilax metodi) odnosno skroz bezbolno (po Vitalogie metodi) namjestiti mehanickim putem, dakle silom... ne mislis li mozda da ga je moguce takodjer silom ponovno staviti u nepravilan polozaj (mozda ne isti kao i ranije... ali nepravilan definitivno). Meni to ima smisla.
Kao uostalom i svaki kralježak. Ne mislis li da se mehanickim putem (primjenom sile) moze pomaknuti? To je samo po sebi razumljivo.

Eh sad... da li je covjek bolji od masine u tom smislu... ne znam.
Govorim ono sto mi nalaze logika, pa tako smatram slijedece: da je masina bolja od aparata u tom smislu, tada bi vjerojatno kiroprakticari ucestalije koristili aparate kod namjestanja kraljezaka, nego sto to rade rucno.
Mislim da oni ipak vise koriste ruke kod namjestanja, jer se time situacija lakse i pouzdanije (tocnije) osjeti.

Zasto ova jedna metoda koristi aparat, dok ga druga za istu stvar ne koristi... tocan odgovor ne znam. To ces morati pitati ove ljude koji rade tretmane.
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:57   #39
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
... čini mi se da bi ta ajurvedska tehnika mogla biti vrlo slična ovome što mi radimo...
Mislim da se ipak ne radi o Ayurvedskoj tehnici... iako se ovaj tip ustvari bavi Ayurvedom. Metoda je Vitalogie i nema bas veze sa Ayurvedom.
Cek da pronadjem jedan link... samo sek...

Pronasao sam jedan link sa YoutTube-a gdje se vidi kako to izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=dcpufeLnfo8

Kao sto je vidljivo, klinac na kojemu se to radi bas i ne izgleda kao da je bolno. I zaista nije.

A sad ko u inat ne mogu vise pronaci jedan link na stranice na engleskom jeziku... a bio sam na njima dan prije tretmana.

No, upises li vitalogie u Google, dobit ce hrpu rezultata na njemackom. Pa ako ti je njemacki blizak, odlicno.
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 14:44   #40
Wau koji munjevit pokret.Ta metoda izgleda nije novost u aziji

Izgleda da stvar uvek lezi u tom koji ispravlja atlas.Dali sa aparatom ili rucno vazno je da uradi to dobro.Mozda postoji i vise nacina da se vrati atlas u leziste,a sto se tice tog vracanja atlasa tu vidis ima istine sta kazes jer su upravo ti misici oslabili.Ali slabi su bili samo zato sto nervi nisu dopirali do njih kako treba.Tako da ima nade da su sada u redu,jedino sto covek onda treba da promeni i neke navike,drzanje tela.Primecujem da mogu,ali mi je ta sema jos prisutna koju moram da promenim.
Primetio sam isto da kod starijih ljudi traje regeneracija isto kao i kod mladih.Izgleda da se sve to regenerise istom brzinom,slicno recimo posekotini.Jedino je ovde sve individualno kod atlasa jer je uvek pitanje koji su nervi sve bili prikljesteni.
Treba voditi racuna o telu,upravo te misice ojacati i navike promeniti.
Vitalogie metoda je kul,nista ne fali da nisam isao na profilax probao bi to.Znaci ima dve metoda,ima li jos koja?

I ja sam osetio energiju kako mi se njise po telu,cak su ti delovi poceli da se znoje.I neko blago olaksanje doziveo sam prosvetljenje
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.