Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 14:34   #41
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
do Manita peci ima 1h hoda, mozda i mrvu vise..osobno provjereno
dobro, mi smo zastajkivali, gledali, fotkali, pricali itd..i nsmo uopce planinari, citaj, bez planinarske kondicije.
Svakako pitaj na ulazu kad je otvorena..ima radno vrijeme kad je otvorena a izvan radnog vremena otvaraju Manita peć na upit grupe.
Čini mi se da je van sezone otvorena subotom od 10 do 13h. Ma nađu se svi ti detalji na stranicama parka.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:23   #42
Quote:
cicap kaže: Pogledaj post
Kakova je cesta od Modrića do Malog Libinja? Može li se gore i "običnim" autom (neterencem)?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:00   #43
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Kakova je cesta od Modrića do Malog Libinja? Može li se gore i "običnim" autom (neterencem)?
može, ja sam išao prije 2godine sa opel astrom, uglavnom cesta je prohodni makadam, neće bit problema

ali kad ideš pješke od libinja do vlaškog grada trebaš znat da je uspon malo veći i da nema nigdi nikakavog hlada
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:35   #44
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
može, ja sam išao prije 2godine sa opel astrom, uglavnom cesta je prohodni makadam, neće bit problema

ali kad ideš pješke od libinja do vlaškog grada trebaš znat da je uspon malo veći i da nema nigdi nikakavog hlada
Hvala.

Ne kužim na kaj misliš pod "malo veći uspon" (možda da je strmo?), no znam jako dobro da nema hlada.

Jedino ne znam kako stvari stoje s izvorima vode. Vidim izvor Pečica, po karti relativno brzo (skoro na početku) i kasnije, između Malog i Velikog Štirovca još dva nekakva izvora, ali nije jasno koliko su pristupačni sa staze i jesu li praktični za korištenje.

Također ću ponoviti i pitanje za Marasovac (uspon Rujno - Vaganski): Trebamo li uistinu sa sobom furat i kakav podulji štrik (kao što Poljak sugerira u knjizi) kako bismo bili u mogućnosti zagrabiti vodu, ili ima gore neki stalni?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:51   #45
malo veći uspon - to znači ako imaš malo veći ruksak na sebi da ćeš se malo uznojiti, ali ništa teško za običnog planinara

ako ideš pješke od libinja do vlaškog grada netrebaš ić na taj izvor Pečica, jednostavno poneseš vodu sa sobom iz auta, sljedeća voda ti je na vlaškom gradu (ispod skloništa), tu si napuniš vode i odeš na sv brdo - vaganski - i dođeš na marasovac (netreba ti štrik, ima ga već tamo), pa na struge.
od struga do velikog rujna imaš vode na stražbenici ili jednostavno opet je uzmeš na marasovcu (jer marasovac je udaljen od struga kojih 10min)
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 12:04   #46
Hvala još jednom!
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 22:34   #47
Ferrate na velebitu?

Zanima me da li ima ferrata na Velebitu, te ako ih ima, gdje se nalaze i koliko su zahtjevne?
__________________
:P
terrazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 22:38   #48
Quote:
terrazd kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ima ferrata na Velebitu, te ako ih ima, gdje se nalaze i koliko su zahtjevne?
Ciljam na južni velebit, a zatim i ostatak..
__________________
:P
terrazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 11:54   #49
Quote:
terrazd kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ima ferrata na Velebitu
što je to?
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:12   #50
Klasičnih ferrata (kao u Alpama) nemaš, samo je jedna na Malom Vagancu, ali to više izgleda kao adrenalinski park.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:13   #51
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
što je to?
Ferrata je osigurani klinčani put.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:30   #52
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Ferrata je osigurani klinčani put.
jesu to sajle?

jedine sajle vrijedne spomena su na bojinom kuku u bojincu u paklenici

http://diavola.blog.hr/2008/05/16248...to-ii-dio.html
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:41   #53
Da, sajle.
Imaš pravo, Bojinac je jedini konkretni zasajlani put na Velebitu (s time da max dužina te sajle je manja od 100m i da ti ne treba nikakva oprema za osiguranje da bi to prošao).
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 15:44   #54
Hvala na informacijama, zanimalo me da li ima baš, ono prava, di treba samoosiguranje.. u Sloveniji sam se navukao na to i sad me zanima jel ima toga i kod nas..
__________________
:P
terrazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 11:15   #55
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
ako ideš pješke od libinja do vlaškog grada netrebaš ić na taj izvor Pečica, jednostavno poneseš vodu sa sobom iz auta, sljedeća voda ti je na vlaškom gradu (ispod skloništa), tu si napuniš vode i odeš na sv brdo - vaganski
morao sam se registrirati samo da komentiram ovaj biser

put za vlaški vodi preko izvora pećica tako da ćeš proći kraj njega svejedno, a nema bolje vode u tom kraju od vode s pećice.

tko prođe pokraj a nije se napio i napunio vode za dalje, već nosi svoju vodu iz špine ili kupovnu vodurinu, stvarno je biser ili ne zna baš puno o tom kraju
mosakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:42   #56
prolazio sam tu jednom i nisam naišao na taj izvor, ali zahvaljujući tebi sad znam. hvala što ste se samo zbog mene registrirali Vaše Veličanstvo
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 15:08   #57
Quote:
mosakota kaže: Pogledaj post
put za vlaški vodi preko izvora pećica tako da ćeš proći kraj njega svejedno, a nema bolje vode u tom kraju od vode s pećice.

tko prođe pokraj a nije se napio i napunio vode za dalje, već nosi svoju vodu iz špine ili kupovnu vodurinu, stvarno je biser ili ne zna baš puno o tom kraju
Ja sam negdje vidio na fotki kako konji piju iz njega, pa me to pomalo odbija.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:39   #58
Konji piju samo čistu vodu, i uglavnom ne piju na samom izvoru jer im je malo teže prići, nego par metara nizvodno
mosakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:40   #59
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
prolazio sam tu jednom i nisam naišao na taj izvor, ali zahvaljujući tebi sad znam. hvala što ste se samo zbog mene registrirali Vaše Veličanstvo
Nema na čemu ali nemoj da ti udari u glavu, ne mogu uvijek biti tu za tebe
mosakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:14   #60
Quote:
terrazd kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama, zanimalo me da li ima baš, ono prava, di treba samoosiguranje.. u Sloveniji sam se navukao na to i sad me zanima jel ima toga i kod nas..
Ima na Okiću Žoharov klinčani put, ali to je jako kratko.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.