Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2005., 20:19   #1
Patuljasti pinč

htjela bih nabaviti patuljastog pinča...po mogućnosti muškog, smeđeg....
gdje tražiti osim u oglasniku?
na što pripaziti kad uzimam štenca?
hvala na pomoći
Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 23:15   #2
Pripazi na to da dobiš uz njega i rezervne baterije

Imao sam crnu zenku mogu reci da je to super pas za sve,i odlican cuvar s obzirom na njegovu velicinu.
badday is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 16:03   #3
ako hoćeš mješanca iz šinteraja, evo beba iz Karlovca:

http://p078.ezboard.com/ffoursoftpaw...t=161&stop=180
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 17:54   #4
Lena, super ti je izbor. Ja već imam jednu pinčicu od 10 godina i sad sam u potrazi za još jednom. Ako imaš kakve informacije javi.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 22:42   #5
Ima jedan mužjačić smeđi, sad je 4 mjeseca u Zemunu. Roditelji su mu šampioni... Mi smo bili prije mjesec dana po njegovog brata koji je otišao u Sl. Brod. Mali je super, vidjela sam slike neki dan. Ako si zainteresirana mogu provjeriti da li je prodan ili nije.
angels is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 11:52   #6
Hvala na informaciji ali ja sam prije tjedan dana nabavila ženkicu. Ima dva i pol mj.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 09:47   #7
[QUOTE=Lena]htjela bih nabaviti patuljastog pinča...po mogućnosti muškog, smeđeg....
gdje tražiti osim u oglasniku?
na što pripaziti kad uzimam štenca?
hvala na pomoći nadji ga na internetu ima puno oglasnika
marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 09:56   #8
Patuljast pinč - par ne jako važnih pitanja

Kupio sam prije štene patuljastog pinča koje je sada staro 3,5 mjeseca.

Zanima me:

- kad će skužiti da ne serucka na tepih (sporo nešto uči)
- kad im se uši podignu na punu visinu
- kad ih se smije kupati
- šta im dajete dodatno za prehranu
- šetnje cca koliko vremena.

Hvala lijepo
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:32   #9
Quote:
krix kaže:
Kupio sam prije štene patuljastog pinča koje je sada staro 3,5 mjeseca.

Zanima me:
- kad će skužiti da ne serucka na tepih (sporo nešto uči)
Hvala lijepo
Češćim (preventivnim) izvođenjem pas se ući da nuždu obavlja izvan mjesta gdje boravi. Moj (isto Pinč) je dosta brzo skužio radnju. Pokušaj mokraću pokupiti novinama i onda te novine odnesi na balkon ili lođu (naravno ako ju imaš). Povremeno ga odvedi na te novine i miris njegova urina će ga potencirati da na novinama obavi potrebno. Naravno to je za prvu pomoć.
Quote:
krix kaže:
- kad im se uši podignu na punu visinu
Meni je baš simpa izgledao s na pola (prelomljenim) podignutim ušima. Inače misli da do 6 il 7 mjeseca bi se mogle podići potpuno. Davno je to bilo kad je moj 14-godišnjak bio beba.
Quote:
krix kaže:
- kad ih se smije kupati
Bez prijeke potrebe još ne, a i inače što rjeđe. Kupi četku i od malena ga iščetkaj.
Quote:
krix kaže:
- šta im dajete dodatno za prehranu
Za bolji sjaj dlake povremeno žutanjak od jaja (ne bjelanjak). Moj inače jede skoro sve voće (banane, mandarine, jabuke, grožđe). Možda bi bilo dobro dodati mu neki kalcij preparat. I obavezno ka zaštiti četverovalentnim cjepivom.
Quote:
krix kaže:
- šetnje cca koliko vremena.
Minimalno tri puta dnevno. Sada dok je manji i češće kraće šetnje. Moj ima jednu do dvije od pola sata i jednu kraću (piš) šetnju. A i doma se s tenis lopticom naigra.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:41   #10
Hvala na odgovorima.

I još sam jedna sitnica. Kakva ogrlica je najprimjerenija?
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:46   #11
Quote:
krix kaže:
Hvala na odgovorima.

I još sam jedna sitnica. Kakva ogrlica je najprimjerenija?
Pa moj eto već 14 godina preživljava s "vratnom", ali mislim da bi bolje bilo od početka naučiti ga na onu kombinirano ispod pazuha i oko vrata. Nekako mi se čini primjerenija. Da počinjem iz početka odabrao bih ovu drugu. I puno sreće u odgoju. Pinčevi su inače jako inteligentni psi. Mnogo puta s njim puno lakše ostvarim kontakt nego s pripadnikom svoje vrste. Dosta komunikacije i vjeruj, sve ce naučiti.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 12:12   #12
Quote:
leo4 kaže:
Pa moj eto već 14 godina preživljava s "vratnom", ali mislim da bi bolje bilo od početka naučiti ga na onu kombinirano ispod pazuha i oko vrata. Nekako mi se čini primjerenija. Da počinjem iz početka odabrao bih ovu drugu. I puno sreće u odgoju. Pinčevi su inače jako inteligentni psi. Mnogo puta s njim puno lakše ostvarim kontakt nego s pripadnikom svoje vrste. Dosta komunikacije i vjeruj, sve ce naučiti.
Hvala.

Moderatori, što se mene tiče možete zatvoriti temu. Sve mi je objašnjeno.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:05   #13
@laella: Pogodila si temu, popis tema se jos radi .

Cuj, moze biti dosta toga, ako ste iskljucili buhe i druge nametnike, moze biti problem s analkama, alergija na nesto (hranu ili nesto vani), neke opasnije bolesti... analke i alergije na hranu bi se trebale probati rijesiti promjenom prehrane jer im je hrana uzrok, dok je za drugo itekako potreban veterinar.
A veterinari su skloni cim ne znaju uzrok reci da je alergija , pogotovo ako nemate povjerenja u svog jer daje dijagnoze olako.

Mislim da promjena s Eukanube na Eukanubu i ne moze pomoci, ako je problem u toj hrani, mozda da mu probate davati nesto drugo.

I urazumi staru da njena slabost samo steti psu i to jako ako mu daje imalo zacinjenu ljudsku hranu, a i ovisi sto mu daje opcenito od ljudske hrane jer pas ne bi smio dosta toga iz ljudske prehrane uopce jesti.

A najbolji savjet koji ti mogu dati je da probate s nekim boljim vetom kad u vaseg nemate povjerenja, makar morali i malo duze ici do sljedeceg, jer samo vet moze postaviti tocnu dijagnozu i rijesiti psa muka.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:29   #14
Imam jedan, meni osobno, jako veliki problem sa našim pinčem.
Naime, prije skoro mjesec dana udomili smo jednog pinčeka čiji ga vlesnik više nije mogao držati. Došao je kod nas sa 9 mj. starosti i jako se lijepo priviknuo na nas kao nov vlasnike od prvog dana. Imamo dojam kao da je naš od najranijeg djetinjstva i da nikad nije imao drugog vlasnika. U setnje odlazimo 3-4 puta na dan i nuzdu obavlja tokom dana vani. Ako mu se ide van setka od vrata do nekog od nas i po tome znamo da mu je sila. Za preko noci ima pelenicu/prostirku na podu tako da moze negdje obaviti nuzdu ako bas mora i uglavnom to i napravi tamo. Eee tu se sad javlja problem, iako zna koristiti pelenu i receno nam je od bivseg vlasnika da je naucen na stan i da zna gdje mu je mjesto uredno mi se popisa na kauc i to ne onako kao obiljezavanje teritorija sastrane, nego bas na sredini kauca gore ostavi ogromnu lokvu. Ne znam sta da radim i kako da ga odviknem od toga, tj. ne mogu shvatiti zasto to radi. To napravi uvijek po noci, odnosno prije nego se netko digne. Prvih 7 dana je to uredno radio i onda je prestalo na jedno 10 dana. Bili smo jako sretni i pripisivali smo to mozda stresu zbog promjene okoline ili sl. medjutim sad je opet to poceo uredno raditi. Nigdje drugdje ne piski samo tamo ( i naravno na pelenu ). Ako netko imam kakav savjeti ili bilo sta, unaprijed sam vam zahvalna!
Griva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 21:50   #15
Zanima me puno toga o patuljastim pičevima ali za sad ću postaviti samo par pitanja

- je li istina da su to većinom nervozni psići ili ih se ipak dobrim odgojem/dresurom da smiriti?
- kakvi su sa djecom?
- razmišljam o tome da kad ga kupimo da ga odvedemo na neku dresuru samo ne znam kako to ide i koliko je novaca u pitanju (zanima me za Split)?
- da li se lako prilagode novoj obitelji?
- kako podnose vožnje automobilom?
- gdje vam spavaju (mi smo mislili da mu napravimo kutak u db ali mi ostajemo dugo budni, pa ne znam da li će mu to smetati)?
- kako ide socijalizacija sa drugim psima?
- kako reagiraju na goste, a kako kad ga se vodi u goste?

Imam ja još pitanja, ali malo po malo ću a vi ako se sitite napišite nešto što bi bilo zanimljivo za znati o njima
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 22:03   #16
1. Nije istina da je riječ o nervoznim psima, samo ih treba odgojiti kao i svaku drugu pasminu. Nikako im ne dozvoliti da rade što hoće jer je riječ o prilično oštroj pasmini. Izuzetno su veseli i hiperaktivni psi.
2. Za djecu isto vrijedi kako ih se nauči. Treba ih odmah socijalizirati i sve će biti u redu.
3. Imam dosta poznanika koji hvale Klub sportskih pasa u Splitu pa probajte tamo.
4. Prilagodit će se dobor, bez brige. Puno ljubavi, šetnji i keksića i neće biti problema
5. Moje dobro podnose vožnju, ali rekla bih da to ovisi o psu, a ne o pasmini.
6. Hahah moji spavaju sa mnom u krevetu Neće im smetati što ste dugo budni, pas će se sam povući na spavanje kad mu dođe vrijeme.
7. Socijalizacija ide super, ali počnite je provoditi či pas primi potrebna cjepiva Javite se u Klub i neće biti problema.
8. Ovo s gostima isto ovisi o odgoju i socijalizaciji, nije do pasmine.

Odabrali ste zaista predivnu pasminu i sigurna sam da nećete požaliti. Samo od početka budite doslijedni što se odgoja i socijalizacije tiće i neće biti problema. Ako imate još pitanja, slobodno se javite
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 22:19   #17
Puno hvala na odgovorima
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 14:45   #18
imaš na ebayu robice i jeftinije nego kod nas
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 02:30   #19
Čini mi se da patuljastih pinčeva ima jako malo ili vi malo pišete o njima

A mene zanima baš sve o njima i to iz prve ruke


Naišla sam na jedan podatak od jednog uzgajivača koji kaže da muškići zapišaju cilu kuću kao oznaku svog teritorija, da li je to istina? I da li je istina da su ženkice puno mirnije i bolje?
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 09:42   #20
A pitaj konkretno što te zanima.
Patuljasti pinč je pas kao i svaki drugi i ponašat će se onako kako ga odgojiš i naučiš. Svaki pas će zapišavati ako ga nećeš učiti da se to ne radi.
Ja imam ženkicu i nije ni malo mirna Ako želiš mirnog psa, odustani od pinča. Pinčevi su hiperaktivci, zahtijevaju pino pažnje i ako to ne dobiju moglo bi biti problema. Oštrog su karaktera i od prvog dana zahtijevaju odgoj i socijalizaciju.
Jako su pametni, brzo i lako uče (instruktorica u školi mi je rekla da su joj uvijek jedni od najboljih polaznika), veseli su, temperamentni, ali i oštri.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.