Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 01:21   #361
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
može li mi netko objasniti šta je to upala trigeminalnog ganglija !?
upala živca
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:15   #362
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
hrabrost
jedan covjek iz mog kvarta je bio ajmo reci faca ili mozda neka vrsta mafijoze.zivio je super bilo je novca bla bla,ali nakon nekog vremena sve se promijenilo i pao je u teske dugove i sta ce,naravno ubio se i ostavio dugove zeni i dvoje male djece.gdje je tu hrabrost???????
strumpf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:18   #363
Pa to je samo jedan primjer od mnogih mogucih varijacija samoubojice. Ovaj primjer doista nema veze sa hrabrošću nego je impulzivna reakcija iz straha... Mislim, opcenito je glupo to promatrati kroz prizmu hrabrosti i kukavičluka jer to s tim nema veze...

Na drugoj strani može biti i profil samoubojice koji nema vidljivih problema u životu nego je rijec jednostavno o neuklapanju u društvenu cjelinu, praznini duše i besmislu postojanja, takvi ljudi žude za prihvacanjem, žude za tim da si pronađu svrhu zašto su uopce živi, ali ju ne pronalaze.. Jer neke granice koje se postave u glavi, neke traume nikada ne možemo sami preskociti koliko god banalni koraci to bili, potreban nam je netko drugi da nas pogura... E sad, uzmimo da je rijec o osobi bez samopouzdanja jer samopouzdanje nije uspjela izgraditi u svjetlu međuljudskih odnosa (buduci da zbog neuklapanja niti ne ostvaruje međuljudske odnose), samim time npr. rijetko izlazi iz kuće i nije u stanju inicirati neki odnos, a baš zbog te cinjenice svojevrsnog skrivanja nitko drugi niti ne može doprjeti do te osobe jer nema prilike za to... Osoba je toga svjesna, no nemocna je jer je u to toliko čvrsto uvjerena da je postavila prevelike mentalne blokade, prolaze godine, osoba i dalje žudi za necim, no ništa se ne mjenja, život je u takvim uvjetima ravna crta bez vidljivog zadovoljstva i uopce ikakve ideje što je više važno i zanimljivo u životu, jednom rijecju, prema svemu se postane indiferentan i nezainteresiran, ljudi se ugase, a ipak negdje duboko u sebi žele letjeti... I jebi ga, koji put kad jace pukne depra uz višak neiskorištene energije su moguće svakakve impulzivne radnje koje mogu rezultirati fatalnim posljedicama... Ukratko, takvi ljudi se ubijaju iz dosade od koje više ne vide smisao i ne možemo to mješati sa hrabrošću i kukaviclukom...

Ovo je imho, najcesci profil samoubojice vezan uz depresivna stanja, na drugoj strani bi bila neka afektivna samoubojstva ili samoubojstva iz privremenog straha od necega...

Zadnje uređivanje Gilach : 12.01.2008. at 19:21.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:21   #364
ljudi se ubijaju jer im je dosadno
prima19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 18:33   #365
Quote:
Da li razumijete samoubojstvo?
prosvijetli nas
barca fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 18:38   #366
normalno da razumijem
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 22:44   #367
Moj se ujak ubio,i samo mi ga je zao nakon svega sto je prosao i razumijem ga.Protjeran iz svoje kuce,on i sin zavrsili u jednom logoru(srpskom),a zena i kcer u drguom.Sina i kcer smo izvukli,zavrsili u Americi(nikad ih vise nije vidio)zenu mu ubili u logoru,a njega smo izvukli nakon godine dana logora.kad se sve smirilo on dobio rak i ubio se.Tu nema govora o hrabrosti i kukavlicuku,jednostavno dodes do jedne tocke i nemas vise volje za zivotom.
malcolm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 00:30   #368
kad boluješ od depresije, fizički si zdrav, ali bolest te razara na psihičkoj osnovi i na kraju završava samoubojstvom.....jer ti ljudi ne mogu umrijeti prirodnom smrću..
__________________
"Lifes to short to have on a bad outfit..."
I28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 01:06   #369
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
kad boluješ od depresije, fizički si zdrav, ali bolest te razara na psihičkoj osnovi i na kraju završava samoubojstvom.....jer ti ljudi ne mogu umrijeti prirodnom smrću..
Drugim riječima samoubojstvo je fizička potvrda psihičke smrti?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:39   #370
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
Jel se možete uživiti u psihu osobe koja se ubila?
Zašto bi netko htio bit mrtav? ?
Camus je reka:'Svaki normalan čovik bi se triba ubit.'
I slažem se s njim. Sprečavaju nas strah, radoznalost (što će biti sutra) i obveza prema bližnjima koji nas vole.
Zašto se ubit? Pa ne živi ti se.
Zašto se ne kupat? Pa ne kupa ti se. Koga briga šta je zdravo.
Brutalno ali istinito
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:42   #371
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
kad boluješ od depresije, fizički si zdrav, ali bolest te razara na psihičkoj osnovi i na kraju završava samoubojstvom.....jer ti ljudi ne mogu umrijeti prirodnom smrću..
Depresija je kemijski proces u mozgu, što znači da se radi o fizičkom problemu iako se naziva psihičkom bolešću.
Razara te na psihičkoj osnovi ali isto tako i na fizičkoj. U zdravom tijelu zdrav duh, u bolesnom duhu oboli i tijelo.
Takve osobe itekako mogu umrijeti. Samo što je dugotrajan proces. Jednostavnije je ubit se sam i okončat psihičku bol.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:38   #372
zanima me vaše mišljenje o ovom članku:
POSMRTNO ISKUSTVO
http://www.science-spirit.net/0002.asp
__________________
"Lifes to short to have on a bad outfit..."
I28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:32   #373
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
zanima me vaše mišljenje o ovom članku:
POSMRTNO ISKUSTVO
http://www.science-spirit.net/0002.asp
Malo pojašnjenje tog dijela 'duhovnosti'.
Ovo o čemu se radi u tvom textu je 5 denzitet, dok su žive osobe u 3. Pa vidi pronalaziš li tu neko objašnjenje za sebe. Kod mene ta teorija pali

http://www.val.hr/php/index.php?opti...d=13&Itemid=31


I da, vezano za tvoj članak. Takva svjedočanstva postoje već gooooodinama. I svi ih opisuju jednako, mogu se naći tone i tone materijala na tu teoriju. I zanimljivo, koliko god istražuješ, nikad ne nailaziš na bitno drugačiji opis kod osoba koje su bile klinički mrtve, osim u slučajevima kada se ne sječau ničega.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:23   #374
sad kad čujem sapunicu žuožuaužoa malo mi je bliže shvaćanje samoubojstva
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 22:15   #375
pa vec mi se par godine vrte snazne misli o samoubojstvu i zivcanost(dio adolescencije tak da cu to iskljucit) i zadnjat tri mjeseca mjeseca sam u stanju derealizacije a k tome i depesonalizacije. Danas sam napisala jos jedno pismo, i jedino zast se ne ubijem je moja obitelj, a uopce nemam osjecaj da je su to moji roditelji zbog tih sranja. I tak sam na ovom svijetu iskomirana vec duze vrijeme, i kad mislim na smrt i odlazak dalje, to osjecam onak tremu u stomaku kao kad si zaljubljen i neku radost i veselim se necem drugacijim el uopce nemam osjecaj da sam ziva na ovom svijetu, i sad jesam li ja kukavica el odem na mjesto gdje ce mi bit ljepse??? to nije kukavicluk nekakav, vec zelja, kao kad ideš kupit neke najnovije čizmice ili ides na neko putovanje i ceka te nova avantura i to ZELIS! i jebes sve ostale zive zato sto nemogu bez tebe i pozelis samo da te mrze ili da ih nema, da nikom ne upropastis zivot, jer te nerazumiju i sebicno te drze za sebe.

I naravno osoba koja se ubije je sebica, ne nije! Osoba koja ostane zivjeti i trpi sve zbog drugih je nadarezljivija osoba na sivijetu, ona svoj zivot trpi i apstinira od smrti zbog drugih. A kad se ubije to je jedina stvar koju zaista ucini za svoj gust otkad je u takvom stanju.
Luna16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.