Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2008., 23:32   #21
Svi sanjamo..svake noci..i ne samo nocu.

Samo ima onih...

koji sebi sebe nisu dovoljno osvijestili pa se ne sjecaju svojih snova i ne mogu ih pratiti.
Postoji jedno pravilo kad je snivanje u pitanju koje vazi za sve ljude.Ja sam ga
uocio i tako jest.dobio sam potvrdu od nekih meni bliskih osoba da tako u istinu i jest.
No kako nisam psiholog i nisam placen za taj posao necu vam javno ni priopciti
koje je to pravilo.
Otkrijte ga sami..

Mr.Dogon,
Mr.Dogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 01:02   #22
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Svi sanjamo svaku noć, samo se ne sjećamo svi svojih snova. Neki se sjećaju uvijek, neki ponekad, neki nikad. Snovima se može naučiti upravljati, tj. kontrolirati snove, čitala sam o tome, ali ne znam kako - ima neka tehnika kako se to uči.
Tocno! Svi sanjamo svaku noc... Samo se neki ne sjecaju snova, a drugi sjecaju.. Ima to veze s budjenjem u REM i NE REM fazi sna!
Ninja75cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 13:22   #23
Pa ako ne zelis sanjati onda zamoli da te netko probudi prije REM faze!
Ja isto se ne sjecam sto sam sanjao noc prije, tj. dosta rijetko se sjetim. Pretpostavljam da je to zato jer sam se navikao buditi uvijek u isto vrijeme ,pa i moj organizam jednostavno prebrodi REM fazu dosta brzo.

Uglavnom, uvijek prije spavanja se trudim razmisljati o raznim brigama i nedoumicama koje me muce tako da natjeram svoj mozak da mi kroz san pomogne rijesiti neke probleme.

Najvise me zanima mjesecarenje! Zasto se osobu koja mjesecari ne smije buditi?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:26   #24
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Najvise me zanima mjesecarenje! Zasto se osobu koja mjesecari ne smije buditi?
zato što ona dok mjesečari se nalazi u najdubljoj fazi, REM-u. to je vrijeme dok sanja i da ju probaš probuditi to bi bio šok... nemam osobnih iskustva s mjesečarenjem, ali navodno nije ljep doživljaj, valjda kao kada te probudi noćna mora ili nešto
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:44   #25
Aha, a ja sam uvijek mislio da to moze izazvati neke psihicke smetnje!

Sjecam se kad sam bio mali da je moja sestra mjesecarila, pa ju starci nisu budili nego su je samo ostavili u sobi. Lumpala je do ranog jutra i onda otisla natrag u krevet.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:35   #26
A navodno da hrana ima neke veze sa time kakve ces snove sanjati...meni teska hrana obicno daje neke tmurne, bzvz... I da, zaista ne kuzim kako neki kazu da mogu upravljati snovima
zG fiRe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 01:08   #27
Ako snovi dolaze od Duše, tj snovi su njezin govor. Što znači da ti Duša nešto poručuje. Što ne?

Nisu svi na istoj razini svjesti. Bića visoko razvijene Svjesti ne sanjaju uopće, jer oni "neznaju" za "san" - Njima su snovi stvarnost, a ne stvarnost koju vide s dva oka!

Za neke osobe, njihova Duša ima mnoštvo poruka i ta ce ih osoba dobivati sve dok to ne legne kako treba!

Ako se sjećaš sna koji si sanjao znači da je on potreban za tebe, a ako je potreban a ne sjećaš ga se Duša će te na sve načine posjetiti na taj san. Mislim u pojavnom svjetu.
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:30   #28
e vako...

spavanje.
nakon sto utonemo u san,treba nam oko 90 minuta da bismo zapali u REM san (REM-repeated eye movement),tijekom sna se par puta izlazi i ulazi u REM.samo se u REM-u mozak odmara.

sto se tice snova,oni nastaju ujutro iz razloga sto se polako vracamo u zbilju.ovisno o jacini snova (sex,nocna mora,lijepi,ruzni snovi),tako cemo ih se i sjecati.snovi traju vrlo kratko i sanja se nekoliko razlicitih snova tijekom spavanja.Sto smo blize buđenju,to cemo se bolje sjecati sna.svaki covjek sanja i svaki covjek ima snove,ovisi samo koliko su jaki i hoce li ih se sjecati kada se probudi.
__________________
ja sam zadovoljan sa malim!
familija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.