Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 20:14   #61
Da sanjam, i ne obraćam pozornost na snove.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:03   #62
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Da sanjam, i ne obraćam pozornost na snove.
jbg meni je zabavno sanjati.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 09:30   #63
Meni je zabavno postat svjestan da sanjam i onda mogu
raditi kaj hoću. Sad ti reci "Kaj nemaš pametnijeg posla?"
A ja ću pitat "Kaj, dok spavam?"
open_minded is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 14:40   #64
Quote:
open_minded kaže: Pogledaj post
Meni je zabavno postat svjestan da sanjam i onda mogu raditi kaj hoću...
Ooo? Lucidni snovi? Superiška!!
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 15:49   #65
Quote:
Zlica_0506 kaže: Pogledaj post
Ooo? Lucidni snovi? Superiška!!
zakon su mi ti snovi.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 16:41   #66
Quote:
open_minded kaže: Pogledaj post
Počni pisat dnevnik snova.
Kao i većina ljudi u svijetu odrastao si sa stavom
da su snovi beznačajni i da nemaju svrhu pa ti ih
onda mozak zaboravlja.

Mislim da je i sama namjera dovoljna da bar donekle
potakne bolje pamćenja, ali dnevnik je (bar meni) daleko
najefikasniji. Ujutro kad se probudiš (ili usred noći, nije
ni bitno) nemoj se odmah ustat nego se probaj sjetit
kaj si sanjao. Nema potrebe naprezat se jer ti to neće
pomoći. Ako se sjećaš samo fragmenta, slike, osjećaja, to je
dovoljno za početak. Zapiši to. Nekad samo dijelić potakne
sjećanje da se proširi na veći dio sna.

Mozak će po tome onda shvatiti da treba pamtit snove
i doći ćeš u situaciju kad ćeš se sjećati više snova
svake noći.
ovdje ti je sve potrebno receno gore.

ljudi se najcesce sjecaju posljednjeg sna. Ja se ne sjecam cesto snova, al kad sam radio na tome i vodio dnevnik sjecao sam se najcesce po nekoliko njih, a i lucidni su sami po sebi bili cesci i bez posebnog truda, vec samom cinjenicom da se snovima vise bavis i vise na njih obracas paznju.

Osim toga svakako bi regulirane navike spavanja bile korisne i u tome i u svemu drugome, ne bi trebalo ici spavati nakon deset.

Osim sto je to prirodan ritam kada ces se najbolje odmoriti mozes se ranije dignuti pa se nakon jedno 30 min vratiti i odspavati jos sat-dva, a to cesto bude najpogodnije za rad sa snovima.

takodjer nemoj previse jest prije spavanja. Idealno neka vecera bude vrlo lagana i to vise sati prije odlaska u krevet. I to u situaciji kada ides spavati na vrijeme (do 22), zderanje po noci ne djeluje bas najbolje.

Duhovna praksa (meditacija, molitva, yoga itd) takodjer generalno pomaze...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 01:58   #67
Groinx..sasvim ozbiljan savjet..od mahera za snove.

Ne sjecas se svojih snova s toga....
sto si svijescu sasvim orijentiran na
svoju budnu fazu i s toga sto si umoran.
Izuzetno je vazno..krucijalno..za onoga tko si zeli osvijestiti snove da...
zaspe prije pola noci.Dakle to sa pola noci..je sasvim ozbilnja stvar iz psiho
fizioloskih razloga bio ritma tijela povezanog s Astronomskom realnoscu nasega svijeta i sveze ljudske fiziologije sa tim faktima.Opce poznata stvar je to sa pola noci.
Dakle za pocetak..vikendom..kad ne radis..najedi se dobro za rucak..pa odi
prisilno...u postelju..umiri se..i zaspat ces.Imat ces zive snove.Snovi koji nastaju tijekom dnevnog spavanja su vrlo zivi i jaki..te nece moci biti a da ih se..ne sjecas.Pa kad se probudis...uzmi list papira pa zapisi sve cega se sjecas.
Tako ces se senzibilizirati na vlastite snove.Prakticiraj to kad god mozes..neko vrijeme.A tad ces spontano poceti i sjecati se snova tijekom nocnog odmora.
Ako zelis rijesit problem...poslusaj moj savijet.
Fakat je da gubis jednu dimenziju sebe...snovi..koja je vrlo bitna.
Nije tocno da ne sanjas..sanjas..samo se ne mozes sjetiti sto si sanjao.

Mr.Dogon,
Mr.Dogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 00:57   #68
Znaci,ako sam dobro shvatio-treba legati malo kasnije i pojesti nesto masno i spavati 8 sati zar ne?

Ako nesto sanjam pa se probudim,odma to zapisem u biljeznicu ili ujutro kad se probudim,zar ne?

E moja situacija je ovakva-ja u biti po noci jako malo spavam,oko 4 sata,nekad i manje,znaci lezem oko 3 sata a budim se u 7,obavim sta treba i onda nekad legnem oko 8,9 ili 10,nebitno i ne sanjam uvijek ali znalo mi se dogadjati da bas u tom razdoblju imam jako intenzivne i osjecajne(ako me kuzite)snove,a opet nisam odspavao 8 sati u komadu,moze mi to tko objasniti??

Ja u biti,jako volim kad sanjam i pomalo me to fascinira ali imam nekad snove koji me jako uznemire,pa par dana razmisljam o tome i sav sam nemiran,i to sve zbog nekog sna..a zbilja kad ujutro spavam tj od 8,9ili 10 imam nekad bolesne snove..tako da zbog takvih snova nisam ni siguran da li zelim da sve to poboljsavam..tj zapisujem snove i tak..jer me strah tih osjecaja..ali posto sam ja po prirodi veoma znatizeljan,vjerovatno cu nastavit dalje..

E sad,imam jedno jako vazno pitanje-taj dnevnik snova koji planiram da vodim,sta on konkretno pomaze u ovoj temi te da li ima nekog znacenja i moze li biti koristan i u nekom drugim stvarima,kao recimo Astralnoj projekciji,koju sam poceo da proucavam a uskoro cu se baciti i na djela..

Pa eto ako ima netko da zna nesto o tome,bio bi mu zahvalan da napise tu nesto i pomogne mi svojim iskustvom ili znanjem..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 15:33   #69
Što se tiče ovoga kad ideš spavat oko 8-10h, pretpostavljam zato što si i dalje umoran i tijelo brže ulazi u REM faze (a te zadnje REM faze su najdulje spavao ti u komadu ili se probudio, bio budan na kratko i vratio se u krevet).

A dnevnik snova ti pomaže time što on tvojoj podsvjesti daje poruku da su snovi važni, te ćeš ih stoga bolje pamtit. Odgajan si sa stavom da snovi nisu stvarni ni bitni, pa ih nisi imao potrebu pamtiti. Kad počinješ pisat dnevnik, oni postaju bitni i mozak ih ima razloga pamtiti. I dosta pomaže kod nekih stvari vezanih za lucidne snove.

Nemam iskustva sa astralnom projekcijom pa nisam siguran, ali pretpostavljam da pomaže u neku ruku jer potice mozak da pamti što se događa s tvojom svijesti dok tijelo spava, a AP se može zaboravit kao i san.
open_minded is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 22:11   #70
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
Znaci,ako sam dobro shvatio-treba legati malo kasnije i pojesti nesto masno i spavati 8 sati zar ne?

Ako nesto sanjam pa se probudim,odma to zapisem u biljeznicu ili ujutro kad se probudim,zar ne?

E moja situacija je ovakva-ja u biti po noci jako malo spavam,oko 4 sata,nekad i manje,znaci lezem oko 3 sata a budim se u 7,obavim sta treba i onda nekad legnem oko 8,9 ili 10,nebitno i ne sanjam uvijek ali znalo mi se dogadjati da bas u tom razdoblju imam jako intenzivne i osjecajne(ako me kuzite)snove,a opet nisam odspavao 8 sati u komadu,moze mi to tko objasniti??

Ja u biti,jako volim kad sanjam i pomalo me to fascinira ali imam nekad snove koji me jako uznemire,pa par dana razmisljam o tome i sav sam nemiran,i to sve zbog nekog sna..a zbilja kad ujutro spavam tj od 8,9ili 10 imam nekad bolesne snove..tako da zbog takvih snova nisam ni siguran da li zelim da sve to poboljsavam..tj zapisujem snove i tak..jer me strah tih osjecaja..ali posto sam ja po prirodi veoma znatizeljan,vjerovatno cu nastavit dalje..

E sad,imam jedno jako vazno pitanje-taj dnevnik snova koji planiram da vodim,sta on konkretno pomaze u ovoj temi te da li ima nekog znacenja i moze li biti koristan i u nekom drugim stvarima,kao recimo Astralnoj projekciji,koju sam poceo da proucavam a uskoro cu se baciti i na djela..

Pa eto ako ima netko da zna nesto o tome,bio bi mu zahvalan da napise tu nesto i pomogne mi svojim iskustvom ili znanjem..
samo se ti dobro najedi špeka nije ni čudo da debele osobe sanjaju puno
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:07   #71
Quote:
open_minded kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovoga kad ideš spavat oko 8-10h, pretpostavljam zato što si i dalje umoran i tijelo brže ulazi u REM faze (a te zadnje REM faze su najdulje spavao ti u komadu ili se probudio, bio budan na kratko i vratio se u krevet).

A dnevnik snova ti pomaže time što on tvojoj podsvjesti daje poruku da su snovi važni, te ćeš ih stoga bolje pamtit. Odgajan si sa stavom da snovi nisu stvarni ni bitni, pa ih nisi imao potrebu pamtiti. Kad počinješ pisat dnevnik, oni postaju bitni i mozak ih ima razloga pamtiti. I dosta pomaže kod nekih stvari vezanih za lucidne snove.

Nemam iskustva sa astralnom projekcijom pa nisam siguran, ali pretpostavljam da pomaže u neku ruku jer potice mozak da pamti što se događa s tvojom svijesti dok tijelo spava, a AP se može zaboravit kao i san.
Ako ima veze sa Astralnom projekcijom,a cini mi se da ima,nedvojbeno cu poceti pisati taj dnevnik.

Hvala
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:09   #72
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
samo se ti dobro najedi špeka nije ni čudo da debele osobe sanjaju puno
Ako je cijena da puno sanjam,to da budem debeo,ne hvala

Radje cu ja bez masnih stvari
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 01:39   #73
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
Ako je cijena da puno sanjam,to da budem debeo,ne hvala

Radje cu ja bez masnih stvari
de brate zezam te
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.