Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 20:21   #1
Demografija, politika, imigracija općenito

Kako ne bismo išli u offtopic na temi o etničkim mapama,o demografiji Europe, SAD-a i drugih.

Prvotno bih htio rapsravljati o samom SAD-u,jer sam nabavaio neke mape za Los Angeles,ali u prvom postu ću ipka se obračunati s jednim mitom:

MIT:HRVATSKA JE NAKON RATA ETNIČKI NAJČIŠČA ZEMLJA U EUROPI

Evo podatka za sve Europske zemlje,udio matičnog,te po mogućnosti najbrojnijeg naroda

Albanija: Albanci 95%
Andora : Katalonci 33%(ost. Španjolci 23%,Port. 21, Franc. 17%)
Armenija: Armenci 97.9%
Austrija: "Austrijanci" 82,5%
Azerbadžan: Azeri 90.6%
Bjelorusija: Bjelorusi 81.2%
Belgija: Flamanci 60% (Valonci 34%)
Bosna i Hercegovina:NEMA PODATAKA
Bugarska: Bugari 83.9%
Hrvatska:Hrvati 89,6%
Cipar:Grci 77%
Češka:Česi 95%
Danska: Danci 95%
Estonija: Estonci 68.2%
Finska: Finci 93,4%
Francuska: NEPOZNATO, 85-90% procjene
Gruzija:Gruzijci 83.7%
Njemačka:Nijemci 81%
Grčka:NEPOZNATO, Grčki jezik 93%
Madžarska:Mađari 94,4%
Island: Islanđani 93%
Irska: Irci 96%(samo državljani ,sa strancima 88%)
Italija: Talijani 92,5%
Kazakhstan: Kazasi 63,1%
Latvija: Latvijci 57,7%
Liechtenstein: Nijemci 86%
Litva: Litvanci 83,4%
Luksemburg:Luksemburžani oko 60%
Makedonija: Makedonci 65%
Malta : Maltežani 95,3%
Moldavija : Moldavci 85%

(NASTAVLJA SE)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:28   #2
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

MIT:HRVATSKA JE NAKON RATA ETNIČKI NAJČIŠČA ZEMLJA U EUROPI
pa dobro Majki otkud ti izvlačiš te idiotarije?

na ovom ti postavljaš temu?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:39   #3
Monako:Francuzi 47%,Talijani 16%,domaći Monegasi 16%
Crna Gora:Crnogorci 43%,Srbi 31%
Nizozemska:Nizozemci 79%
Norveška:Norvežani 83%
Poljska:Poljaci 96%
Portugal:Portugalci oko 95%
Rumunjska :Rumunji 89,4%
Rusija:Rusi 80%
San Marino:Talijani preko 90%
Srbija(bez Kosova):Srbi 83%
Slovačka:Slovaci 85%
Slovenija:Slovenci 83%
Španjolskaastilijanci oko 80%, Katalonci oko 10%
Švedska:Šveđani 85%
Švicarska:Nijemci 64%
Turska:Turci 76%
Ukrajina:Ukrajinci 78%
Velika Britanija: NEPOZNATO,procjene;Englezi oko 85%
Vatikan:NEPOZNATO

Kosovo:Albanci 92%
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:39   #4
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa dobro Majki otkud ti izvlačiš te idiotarije?

na ovom ti postavljaš temu?
A posebno je pitanje da li taj MIT Majklu prestavlja problem ili skrivenu želju?

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:40   #5
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa dobro Majki otkud ti izvlačiš te idiotarije?

na ovom ti postavljaš temu?
Tema uopće nije o tome, nego sam htio da se može negdje rapsrvljati o demografiji Europskih zemalja i Amerike, počela se dobra rapsrava na povijesti,ali smo upozoreni da je offtopic


Ovo sam samo iskoristio da bi u nekim Europskim zemljama usporedio udio matičnog naroda, nije ni bit ni srž teme, nego početak
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:42   #6
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
A posebno je pitanje da li taj MIT Majklu prestavlja problem ili skrivenu želju?

.
A sada,nisam JA tema
Osim toga više sam puta žalio što nestaju neke manjine,poput Mađara ili Čeha...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:46   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A sada,nisam JA tema
Osim toga više sam puta žalio što nestaju neke manjine,poput Mađara ili Čeha...
Skromno se nadam da u ove 3 tacke tvoje žali stadose jos neki narodi...

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:51   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tema uopće nije o tome, nego sam htio da se može negdje rapsrvljati o demografiji Europskih zemalja i Amerike, počela se dobra rapsrava na povijesti,ali smo upozoreni da je offtopic


Ovo sam samo iskoristio da bi u nekim Europskim zemljama usporedio udio matičnog naroda, nije ni bit ni srž teme, nego početak
ako želiš raspravljati o demografiji europskih (malim slovom)zemalja i Amerike, zbog čega uvlačiš ne mit nego glupu laž o Hrvatskoj kao etnički najčišćoj zemlji Europe? gdje si to uopće vidio, pročitao? Slovenija je ODUVIJEK, od vremena Juge bila etnički homogenija i danas je i uvijek će biti. to ti je samo prvi primjer. i što te zanima, homogenost ili sastav stanovništva?
Hrvatska je doživjela promjene etničkog sastava u i nakon rata (iseljavanje/useljavanje) i povezano s ratnim zbivanjima, zanima me kako to misliš povezati sa ethnic composition kaj si reko Los Angelesa?

nabacit ću ti jedan moj post iz 2006 godine sa teme koju sam nazvala Etničko čišćenje, ima jedan drugi kontekst od ovog:
Quote:
kontroverzna izložba "Prisilni odlasci" u berlinskom Zentrum muzeju. Ta izložba, naime, na sistematičan način pokušava prikazati sve slučajeve prisilnih deportacija koje su se u Europi dogodile tijekom 20. stoljeća, a to, naravno, uključuje i deportacije Nijemaca iz zemalja istočne Europe. Ove posljednje su, kako objašnjava izložba, de facto legalizirali Saveznici kao pobjednici u Drugom svjetskom ratu, prilikom uspostave novog teritorijalno-političkog uređenja Europe na konferencijama u Teheranu, Potsdamu i na Jalti.

U tim poslijeratnim deportacijama Nijemaca, njih 15 milijuna, sudjelovale su novostvorene vlade Sovjetskog Saveza, Čehoslovačke, Mađarske, Jugoslavije i, naravno, Poljske...
...
....ideja rođena u drugoj polovici 19. stoljeća, prema kojoj je mir moguće postići samo unutar etnički homogenih nacionalnih država, ideološkom radikalizacijom u idućem stoljeću dovela do protjerivanja milijuna ljudi zbog njihove 'krive' nacionalne ili etničke pripadnosti".

Pritom izložba ne štedi nikoga, a osobit naglasak stavlja na činjenicu da etnička čišćenja u 20. stoljeću nisu bila nekakve usputne, stihijske i vanzakonske pojave, već da je gotovo svaki pojedini slučaj masovnih deportacija bio blagoslovljen uredno potpisanim dokumentom od strane legitimnih državnih vlada ili nadnacionalnih tijela.

Kao presedan za sva iduća preseljenja populacija autori su uzeli međunarodni sporazum između Bugarske, Grčke i Turske, kojim je 1913. godine završen Prvi balkanski rat, dok je prvi organizirani genocid 20. stoljeća, onaj u kojemu je turska država nemilosrdno uništila 1,5 milijuna Armenaca, međunarodna zajednica odobrila posvemašnjim nemiješanjem. Još jedan primjer posezanja za preseljenjem populacija kao "legitimnim" političkim sredstvom za postizanje etnički homogenih nacionalnih država je Ugovor iz Lausanne, kojim je završen Grčko-turski rat 1923. godine, a kojim je i tadašnja Liga naroda odobrila prisilne deportacije milijun i 350 tisuća Grka i 430.000 Turaka. U ovom dijelu izložbe, koji se bavi progonima prije 1933. godine, spominje se i onaj 700.000 Nijemaca iz Druge poljske republike, koji je, kako objašnjavaju autori izložbe, poslužio kao "temelj za masovne deportacije Nijemaca nakon 1945.".

Nakon stoljeća deportacija, tijekom kojega je međunarodna zajednica shvatila da se preseljenje neke populacije nikada ne može obaviti na human način, te da je pravo na dom temeljno ljudsko pravo, izložbu zaključuje prikaz teksta rezolucije protiv deportacija UN-ove Komisije za ljudska prava iz 1998. godine, kojom se prisilno preseljenje kao političko sredstvo konačno stavlja izvan zakona. Ta je odluka oživotvorena i uspostavom Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju, na kojemu se deportacije tretiraju kao ratni zločin
matični narod u USA? to su sioux, lakota ili neko drugo pleme? matični narod u UK? sve si pobrkao izgleda. migracije u miru i ratu ii kao posljedice rata, etničku pomješanost kao posljedicu raspada velikih državnih zajednica ili što zapravo? koja ti je metodologija rasprave i procjene?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:53   #9
Odakle ti ovi podaci?! , daj link da vidimo na osnovu kojeg istraživanja su urađeni postotci ?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:01   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Monako:Francuzi 47%,Talijani 16%,domaći Monegasi 16%
Crna Gora:Crnogorci 43%,Srbi 31%
Nizozemska:Nizozemci 79%
Norveška:Norvežani 83%
Poljska:Poljaci 96%
Portugal:Portugalci oko 95%
Rumunjska :Rumunji 89,4%
Rusija:Rusi 80%
San Marino:Talijani preko 90%
Srbija(bez Kosova):Srbi 83%
Slovačka:Slovaci 85%
Slovenija:Slovenci 83%
Španjolskaastilijanci oko 80%, Katalonci oko 10%
Švedska:Šveđani 85%
Švicarska:Nijemci 64%
Turska:Turci 76%
Ukrajina:Ukrajinci 78%
Velika Britanija: NEPOZNATO,procjene;Englezi oko 85%
Vatikan:NEPOZNATO

Kosovo:Albanci 92%

Kosovo bih stavio takodje pod NEPOZNATO!

I to cak i posle tzv popisa! Jer tzv institucije tzv Kosova su toliko "relevantne" da ih se ne moze smatrati niti uzimati za ozbiljno

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:04   #11
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako ne bismo išli u offtopic na temi o etničkim mapama,o demografiji Europe, SAD-a i drugih.

Prvotno bih htio rapsravljati o samom SAD-u,jer sam nabavaio neke mape za Los Angeles,ali u prvom postu ću ipka se obračunati s jednim mitom:

MIT:HRVATSKA JE NAKON RATA ETNIČKI NAJČIŠČA ZEMLJA U EUROPI

Evo podatka za sve Europske zemlje,udio matičnog,te po mogućnosti najbrojnijeg naroda

Albanija: Albanci 95%
Andora : Katalonci 33%(ost. Španjolci 23%,Port. 21, Franc. 17%)
Armenija: Armenci 97.9%
Austrija: "Austrijanci" 82,5%
Azerbadžan: Azeri 90.6%
Bjelorusija: Bjelorusi 81.2%
Belgija: Flamanci 60% (Valonci 34%)
Bosna i Hercegovina:NEMA PODATAKA
Bugarska: Bugari 83.9%
Hrvatska:Hrvati 89,6%
Cipar:Grci 77%
Češka:Česi 95%
Danska: Danci 95%
Estonija: Estonci 68.2%
Finska: Finci 93,4%
Francuska: NEPOZNATO, 85-90% procjene
Gruzija:Gruzijci 83.7%
Njemačka:Nijemci 81%
Grčka:NEPOZNATO, Grčki jezik 93%
Madžarska:Mađari 94,4%
Island: Islanđani 93%
Irska: Irci 96%(samo državljani ,sa strancima 88%)
Italija: Talijani 92,5%
Kazakhstan: Kazasi 63,1%
Latvija: Latvijci 57,7%
Liechtenstein: Nijemci 86%
Litva: Litvanci 83,4%
Luksemburg:Luksemburžani oko 60%
Makedonija: Makedonci 65%
Malta : Maltežani 95,3%
Moldavija : Moldavci 85%

(NASTAVLJA SE)
stavljaš krive(stare)podatke...ide ti Poljska,Albanija pa Hrvatska
maki83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:14   #12
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Odakle ti ovi podaci?! , daj link da vidimo na osnovu kojeg istraživanja su urađeni postotci ?!
Većinom CIA Factbok,ali usporedno su wikipedijom
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:15   #13
Quote:
maki83 kaže: Pogledaj post
stavljaš krive(stare)podatke...ide ti Poljska,Albanija pa Hrvatska
Kako misliš,stavljam po abecednom redu na engleskom
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:15   #14
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Hrvatska:Hrvati 89,6%
Hvala na ovoj temi g.Collins.Upravo tako.RH je etnički i vjerski najhomogenija zemlja na svijetu,i još k tome nalazi se na trusnom području u kojem su prošli,došli,otišli,pokopali se,vratili,nanaovo svratili mnogi narodi.I kako sad objasniti židovsko-sorosevske-velikosrpske konstrukcije koje promiče jedan dio Hrvatske kada vidimo ovakvu izuzetno stabilnu dijagnozu demografije jedne zemlje.Zatucanost u primitivizmu-što bi potvrdio i ugledni gospodin i dičan sin ove zemlje A.G.Matoš.

Želim dodati da je ipak postotak Hrvata malo veći,i ide do 94%.To će pokazati novi popis stanovništva.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:20   #15
Sada konačno bi htio pitati, počeo sam gledati The Shield, koji se radi u urbanom Los Angelesu, policijska serija.
E sada znam sve, bijelci u predgrađima, Kambodžanci i Koreanci imaju svoje četvrti, Latinosi postaju većina svugdje.
E sada, zanima me da li se smanjuje postotak crnaca ili broj crnaca, jer sam sto puta čuo da su neke četvrti bile crnačke a sada je više Meksikanaca...

Evo i rasne mape Los Angelesa 1940.-2000.

http://www.aztlan.net/maps/1940.jpg
1940.

http://www.aztlan.net/maps/1950.jpg
1950.

http://www.aztlan.net/maps/1960.jpg
1960.


http://www.aztlan.net/maps/1970.jpg
1970.

http://www.aztlan.net/maps/1980.jpg
1980.

http://www.aztlan.net/maps/1990.jpg
1990.


http://www.aztlan.net/maps/2000.jpg
2000.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:51   #16
Proces nacionalne homogenizacije (koncept prvenstvenog uklapanja u naciju a potom i u narod) odvija se jos uvek i pored EUovskih trendova koji su sasvim suprotni tome,pogotovo ovde na Balkanu. Sledeci popis ce me mozda demantovati,videcemo. Negde je to na dobrovoljnoj bazi,a negde se to utapanje radi na ''silu'' (Albanija, Grcka, Francuska).
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:54   #17
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Proces nacionalne homogenizacije (koncept prvenstvenog uklapanja u naciju a potom i u narod) odvija se jos uvek i pored EUovskih trendova koji su sasvim suprotni tome,pogotovo ovde na Balkanu. Sledeci popis ce me mozda demantovati,videcemo.
Zapravo, sada se događa drugi proces.

Naime, Njemačka, Danska,sve te zemlje nemaju autohtone manjine, nešto Nijemaca na jugu Danske, nešto Lužičkih Srba u Njemačkoj, mali broj Laponaca u Skandinavskim zemljama...

Ali broj domaćeg stanovništva ipak opada, nauštrb imigranata...

Da to prenesemo recimo na Hrvatsku, imali bi i Kordun, Banija, Zapadna Slavonija, sve preko 99% Hrvati,ali zato recimo 20% Turaka u Rijeci, 15% Kineza u Zagrebu ili 25% Arapa u Osijeku
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:33   #18
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sada konačno bi htio pitati, počeo sam gledati The Shield, koji se radi u urbanom Los Angelesu, policijska serija.
E sada znam sve, bijelci u predgrađima, Kambodžanci i Koreanci imaju svoje četvrti, Latinosi postaju većina svugdje.
E sada, zanima me da li se smanjuje postotak crnaca ili broj crnaca, jer sam sto puta čuo da su neke četvrti bile crnačke a sada je više Meksikanaca...

Evo i rasne mape Los Angelesa 1940.-2000.

http://www.aztlan.net/maps/1940.jpg
1940.

http://www.aztlan.net/maps/1950.jpg
1950.

http://www.aztlan.net/maps/1960.jpg
1960.


http://www.aztlan.net/maps/1970.jpg
1970.

http://www.aztlan.net/maps/1980.jpg
1980.

http://www.aztlan.net/maps/1990.jpg
1990.


http://www.aztlan.net/maps/2000.jpg
2000.
Imam teoriju, meksikanci dovučeni da drže crnce pod kontrolom, azijati da drže meksikance, a bjelcima u bogatim obalskim naseljima i predgrađima odgovara miks jer ovako svojim bogatstvom ne postaju meta za kriminal jer su ovi drugi zauzeti sa ovim trećim i četvrtim.
next in line is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:34   #19
Quote:
next in line kaže: Pogledaj post
Imam teoriju, meksikanci dovučeni da drže crnce pod kontrolom, azijati da drže meksikance, a bjelcima u bogatim obalskim naseljima i predgrađima odgovara miks jer ovako svojim bogatstvom ne postaju meta za kriminal jer su ovi drugi zauzeti sa ovim trećim i četvrtim.
Pa,manje više bi se to moglo zaključiti.
Opet,ne znam jel se i sam broj crnaca smanjuje ili samo udio,i ako da, gdje odlaze?

Meksičke ulične bande su manje više razjebale crnačke,ali opet kolonizacija nema smisla po toj logici, jer su te ulice onda i dalje nesigurne.
A čak dolaze malobrojniji,ali opasniji Slavadorci,koji čak od Meksikanaca uzimaju teritorije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:44   #20
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
gdje si to uopće vidio, pročitao? Slovenija je ODUVIJEK, od vremena Juge bila etnički homogenija i danas je i uvijek će biti. to ti je samo prvi primjer. i što te zanima, homogenost ili sastav stanovništva?
u pravu si. ima puno slovenaca islamske i pravoslavne vjeroispovijesti
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.