Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 23:23   #21
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Salel, a što nisi ti uzeo tih 300 ha u zakup pa ubo 900.000,00 kn u džep?
vrlo rado bih,samo u mojoj općini se zemlja dijelila po babi i stričevima tamo negdje 94.i 95.g. a u to vrijeme sam se igrao rata a dvije tisućite godine je raspisan natječaj za zakup i kupovinu drž.polj.zemljišta koji je zahvaljujući upravo onima koji su uzurpirali to zemljište već tri puta poništavan,tako da se bivšim zakupcima(kojima je država u međuvremenu legalizirala otimačinu) iz godine u godinu zakup produžava. Usput,na sva tri natječaja mi je dodijeljena određena količina zemlje,jer ispunjavam sve uvijete da budem na vrhu liste,samo još nisam nigdje ušao u posjed jer su svi natječaji poništavani.Naravno ja sam tražio zemlju za stvarnu proizvodnju ne za muljažu,ali to što sam u prethodnom postu napisao ti je lako dokaziva stvarnost,samo moraš biti u sprezi sa pravom političkom opcijom i ljeti nositi majice s natpisom ZNA SE
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:08   #22
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
vrlo rado bih,samo u mojoj općini se zemlja dijelila po babi i stričevima tamo negdje 94.i 95.g. a u to vrijeme sam se igrao rata a dvije tisućite godine je raspisan natječaj za zakup i kupovinu drž.polj.zemljišta koji je zahvaljujući upravo onima koji su uzurpirali to zemljište već tri puta poništavan,tako da se bivšim zakupcima(kojima je država u međuvremenu legalizirala otimačinu) iz godine u godinu zakup produžava. Usput,na sva tri natječaja mi je dodijeljena određena količina zemlje,jer ispunjavam sve uvijete da budem na vrhu liste,samo još nisam nigdje ušao u posjed jer su svi natječaji poništavani.Naravno ja sam tražio zemlju za stvarnu proizvodnju ne za muljažu,ali to što sam u prethodnom postu napisao ti je lako dokaziva stvarnost,samo moraš biti u sprezi sa pravom političkom opcijom i ljeti nositi majice s natpisom ZNA SE
Sve mi je to jasno ali i za to postoji ljek
jesi li baš iz Đakova ili
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:30   #23
Quote:
zvonahr kaže: Pogledaj post
Sve mi je to jasno ali i za to postoji ljek
jesi li baš iz Đakova ili
da
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:08   #24
Quote:
sale sitni kaže: Pogledaj post
Jedino dopušteno sredstvo u eko-poljoprivredi za suzbijanje korova je "motikan".
Kako sam rekao, čovjek uzme ženu, pokupi ljubavnicu i idu okopavat kukuruz.
Slažen se samo sa podebljanim. A jeste li možda negdi čuli/pročitali o gnojenju humuson, baš vezano uz suzbijanje korova. Pri tome mislin na pravi humus. Naime on ima zadivljuću sposobnost da [B]dobro drži vlagu,[B] a glede korova on ga doslovno guši. Ja san friški u proizvodnji humusa, ali ove podatke san zna i prije a ovo o gušenju korova znan iz iskustva. Na par mista di san tretira humuson nema travke, a recimo gredica do tretirana stajnjakon salata se nevidi od trave. Možda ovo izgleda ka moja reklama, šta je logično ako oćeš radit i zaradit, ali ja isto tako volin znanje koje iman podilit sa drugima. A da mi je one "IROKEZ" hektare bija bi jači od cile Italije. Ja naime radin na 300-tinjak kvadrata, trenutno na birou, ali Boguvala, idemo naprid.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 08:24   #25
Odoše mi s teme! Nature boy, možda da se javiš baš gore spominjanom Irokezu. Čitah da on pod zadnje ima i ekološki uzgoj svinja, ne znam ima li još kakve živine pa ako ti to nije predaleko, ne znam odakle si.
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:00   #26
Iz Zagreba. Ne znam, kad zatopli krenut ću malo po okolici bližoj i daljnjoj, pa ćemo vidjet tko šta i kako radi. Eko sela isto dolaze u obzir.
Nature boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:02   #27
.

Quote:
zvonahr kaže: Pogledaj post
U Baranji postoji kupinjak u strogo kontroliranim eko uvjetima i inspekcija dolazi iz Švicarske,bez ikakve najave i znanja vlasnika samo se pojave u kupinjaku.I
Quote:
Sigurno malo. Ali jedna žena u Istri uzgaja povrće s etiketom Demeter što je najviše što se može u eko proizvodnji.
Jedina žena u Hrvatskoj koja ima Demeter certifikat je iz Međimurja.

Demeter nije "eko proizvodnja", već biodinamička poljoprivreda.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 20:59   #28
A šta je biodinamična agrikultura nego eko? Znam dosta o tome, makar nisam baš čitao onu Steinerovu knjigu. Ali ja si još uvijek nekak mislim da je ona iz Istre
Nature boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 09:08   #29
biodinamička proizvodnja u biti i ide kroz eko ali ovdje ti je to malo više složeniji postupak , gledaje se dani cvjeta,dani ploda,dani lista itd.U biti postoje dani po nekom kalendaru kada šta treba saditi naravno nečeš saditi ili sijati ako nije vrijeme.Redovi sjetve idu u raznim smjerovima i opet po nekom kalendaru
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 09:45   #30
Quote:
Nature boy kaže: Pogledaj post
A šta je biodinamična agrikultura nego eko? Znam dosta o tome, makar nisam baš čitao onu Steinerovu knjigu. Ali ja si još uvijek nekak mislim da je ona iz Istre
Općenito "eko" niš ne znači.
No nećemo cjepidlačit.

Ovak kak ti kažeš ispada da je biodinamika kao neka grana eko proizvodnje. Nije. To je smjer za sebe.

Bio dinamika je jedina održiva poloprivreda. Ekološka kroz neko vrijeme neće biti dovoljna.

Izgleda da ne znaš dosta, jer bi znao da je gđa Bernarda Orehovec iz Međimurja, okolice Čakovca, kao i idejni začetnik bio dinamike Rudolf Steiner.
Ona jedina ima Demeter certifikat u Hrvatskoj.

Biodinamika se ravna prema mjesečevom kalendaru.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 18:06   #31
Bio dinamika jedina održiva? A što s permakulturom?
Nature boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 13:11   #32
Zanimljiva tema.. nisam sigurna bi li životinjska eko farma uspjela u Slunju, za takvo nešto je potrebno dosta novca, ali ako si kreditno sposoban možda bi i mogao pokrenuti takvo nešto..
A zašto ne bi recimo pokrenuo eko selo?
Mislim da je to za početak puno jednostavnije.. trenutno je u Slunju u začecima inicijativa Transition Town Slunj.. tranzicijski gradovi i inicijative se osnivaju diljem svijeta i imaju već određene planove provedbe i puno edukativnog materijala, posebice se bazira na permakulturi.. odnosno na samoodrživosti.. pridruži nam se na facebook grupi: http://www.facebook.com/profile.php?...7337262&ref=ts
Možda bismo se mogli udružiti i zajedno napraviti eko selo..
Morphia6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:03   #33
Quote:
sale sitni kaže: Pogledaj post
Znam čovjeka koji uzgaja goveda na otvorenom i čija goveda nikad štalu nisu vidjela, niti znaju šta je smjesa. Zimi ih hrani sjenom i kukuruzom dok ljeti žive isključivo od paše. Nikad nije kupio za svoju proizvodnju umjetno ili bilo kakve pesticide. 100 posto prirodno ali..
U 10 godina uspio je prodati samo nekoliko goveda u neki fensi ZG restoran preko nekog mesara i to je sve . Ostalo je morao prodati po tržišnim cijenama.
Pouka dana; u Hrvatskoj je cijena mjerilo kvalitete tj. što je cijena niža roba je kvalitetnija.
Znam čovjeka koji uzgaja goveda na otvorenom i čija goveda nikad štalu nisu vidjela, niti znaju šta je smjesa.Goveda dnevno moraju preči 5-10 km do vode Zimi se goveda sama snalaze.Ima oko 50000 goveda.Čovjek je supermiljoner,glavna kuća na hacijendi ima preko 2000 m2 Meso prodaje bez problema JBS-u unaprijed inače JBS dnevno kolje 35000 grla dnevno svaki dan osim božiča.Inače brazil godišnje zakolje 40 miljona goveda koja su uzgojena na 68 miljona hektara,normalno da plodne junice ostaju na pašnjacima.Da su ta goveda uzgojena u štalama ko bi to mogao platit.Ko bi mogao platit i umjetno gnjojivo da se kupuje.Njihov je problem šta i oni hoče držat malo više goveda po hektaru pa s vremenom dođe do povečanja soli u tlu to jest unište se pašnjaci.Koliko u nas dođe jedno tele uzgajano 1 mjesec(150 kg) doli možeš kupit dva goveda uzgajana 24-27 mjeseci(3000kg)
Oni super bogati naši siromasi,ko je pametan ko je lud ja ne znam.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 20:53   #34
oooj nature boy!
jesi ikad nasao posao na nekoj farmi?? evo i ja trazim za ovo ljeto posao na farmi, s tim da nemam iskustva nit nista :/
prihvatiistinu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.