Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Biste li podržali regionalnu nogometnu ligu?
DA 13 16.46%
NE 66 83.54%
Glasovatelji: 79. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2016., 10:52   #81
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
ni kad je nogomet na ovi prostorima i mao nekog smisla i značenja (i prepune stadione publike) pa ni sad.
A kad je to nogomet na ovim prostorima imao stadione pune gledateljstva,a samim tim imao nekog smisla i značenja?

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Uvijek sam to smatrao zabavom za priprosti puk u kojoj mafijaši mute a polupismeni nogoloptači dobivaju nezasluženu lovu.
Divim ti se... Kak si cool, urban, IN... Fantazija....

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ontopic; nikad nisam bio nogometni fan,
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Iskreno, boli me briga za prijedlog. Tako dugo dok se na to ne počne trošiti javni novac.
A zašto se onda javljaš po pitanju ove teme, kad na njoj nemaš što pametno za napisati osim dati pokoji komentar s visoka... Nije da je i na drugim temama što se tebe tiče bolja situacija, ali eto...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 10:57   #82
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Samo jedna sitničica u vezi posjete na Dinamovim utakmicama - te 2000. su se plaćale ulaznice
Ne u punoj većoj mjeri nego danas... S time da se tada nije svaka utakmica domaće lige prenosila na dalekovidnici, kao što je to slučaj tijekoim posljednje dvije-tri sezone HNL-a... Niti si u ono vrijeme imao izbora u toplom domu tijekom subote/nedjelje poslijepodne birati izmedju od HNL-a neusporedivo kvalitetnijeg spanjolskog-engleskog-njemačkog nacionalnog prvenstva.
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 11:45   #83
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Naravno da je pričao oko lige propala, mislim da nitko nije ni ozbiljno vjerovao da će baš sada to krenuti.
Mediji se uhvatili za razmišljanja dužnosnika makedonskog fudbalskog saveza....

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hrvatska liga je zapravo optimanlo našla solidan sustav sa Liga 10, veliki je problem što klubovi iz Zg i okolice imaju dobre financije, ali slabu posjećenost, dok klubovi iz Dalmacije imaju obnruto, solidnu posjećenost i slabije financije.
Slavonija je u ekonomski preteškom stanju, i čudo je da ima čak dva prvoligaša, i da je NK Osijek čak prilično dobar ove sezone.
Ovo je najoptimalniji sustav, ali primjeri Anarha i vinkovačkog Dinama s jedne strane, te Lokomotive s druge strane ukazuju na problem, odnosno, kako sam napisao činjenicu, da Hrvatska nema gospodarskih mogućnosti imati 10 profesionalnih prvologaških klubova.

Odličnu posjećenost ima samo jedan klub iz Dalmacije, a za to postoje sociološki razlozi. Podsjetit ću da tijekom sedamdesetih Dinamo nije osvojio NI JEDAN TROFEJ, (osim oduzetog i nepriznatog prvenstva 1979), a da je s druge strane maksimirski stadion tijekom tog razdoblja bio najposjećenih stadion na domaćim utakmicama od Vardara pa do Karavanki (to razdoblje je uostalom donijelo i najvecu posjetu stadionima sirom bivse nam države, osamdesete već nose pad)

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što se tiče te "regionalne lige", ljudi budimo iskreni, Dinamo i Rijeka bi s nekim Željezničarom, Domžalama ili Vardarom, se jednako šetali kao što sa klubovima iz Zaprešića. Slovenska liga ima solidne financije, ali je mnogo slabija, o BiH ili Makedoniji da ne pričamo.
Današlji Željo tu nema što raditi... Sto se tice Crne Gore i Makedoniije, države bi tu izvjesno uskočile (kao što su nekadasnje republike uskakale po pitanju Vardara i Budućnosti u YU prvenstvima, kao što danas te države uskaču kad treba financirati MZT i Budućnost kao promotere tih država u regionalnoj košarkaškoj ligi) po pitanju financiranja kluba koji bi iste davale u tom natjecanju. Za Domžale nisam baš siguran, kao ni oko podcjenjivanja slovenskih klubova...

Kad je npr jedan hrvatski prvologaš prošao grupu u ovakvom sistemu natjecanja eurokupova (koji se igra od sezone 99/2000)? Kad je neki hrvatski prvoligaš u jakoj grupi Lige prvaka (Sporting, Chelsea, Schalke) odigrao tri neodlučene utakmice (Mr Ozy se prisjeća najmrskijeg mu predsjednika i sezone 99/2000)?

Sve to je poslo za rukom Mariboru tijekoikm poslednje tri sezone?

Da li i u jednoj Hrvatskoj postoji klub sa stabilnim financijama i svemirskim stadionom kao Olimpija? Za Rijeku nisam bas siguran, a Dinamo i Mamic su posebna priča... Dakle Slovence ne potcjenjivati...

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tu ostaje Srbija, ali budimo iskreni, osim Zvijezde i Partizana, stavimo čak sada navijački bojkot ili čak nerede sa strane, tko tu još bi mogao zanimati naše klubove? FK Jagodina, FK Mladost Lučani ili FK Javor Ivanjica bi bili manje zanimljivi Dinamu i Rijeci nego recimo NK Slaven Belupo, HNK Cibalia ili NK Istra 1961.
Srbijanski nogomet je trenutno poradi organizacijskih problema u lošijoj situaciji nego hrvatski, kao što je hrvatska košarka iz istih razloga vec dugi niz godina iza srbijanske... Inače ako usporedimo broj stanovnika i gospodarsku moć (a ta dva faktora su najbitnija po tom pitanju) fudbal u Srbiji po pitanju klubova gotovo isti potencijal kao i nogomet u Hrvata. Dakle i kod nas su moguca 5-6 profi nogometnih klubova, kao i kod njih. Mladost iz Lučana i Javor iz rodnog mjesta Čiča Draže nisu u nikakvim kombinaijama, za razliku od Velike Srbije/Jugoslavije/SK 1913/Crvene Zvezde, Partizana (koje si sam spomenuo), ali i Vojvodine, pa i BG klubova Rada, OFK-e, možda Čukaričkog,. pa Spartaka, Radničkog iz Niša (pretpostavljam da si vidio kakav ima stadion), imenjaka mu iz Kragujevca na stadionu znakovitog imena "Čika Dača"...

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da ne spominjem da su neki legendarni EX YU prvoligaši pali ili čak nestali.
FK Velež iz Mostara je danas drugoligaški klub u BiH, a recimo HŠK Zrinjski Mostar, koji je u EX YU bi svojedobno ukinut i nije dio te tradicije, je aktualni prvak.Sasvim je moguće dakle da iz BiH uopće ne bi bilo FK Sarajeva ili Željezničara, budući da u BiH ligi nema konstantno jakih klubova.
Sto se tice bivse YU, i BiH klubova u YU ligi, Bosna je kao politički najfavoriziranija republika ex YU bila po broju prvologaša nadzastupljena (redovito je iz BiH bilo vise clanova prve lige nego iz Hrvatske, sto je nonsens). BiH kao država danas ne funkcionira, i izvjesno je da u slučaju regionalme lige muslimanski dio te države bi imao svaga jednog predstavnika u istoj. Sad da li bi to bio Sarajevo ili Željo odlučila bi politika (nije da se isto nas tiče),. te da bi u tom slučaju otpali Čelik, Velež, Sloboda, Iskra Bugojno, a svi navedeni su tijekom 70ih i 80ih bili ex YU prvologasi... Da li bi se u istu plasirali po jedan klub iz Republike Srpske i iz hrvatskog dijekla te drzave, ostaje da se vidi, nekakve kvalifikacije bi bile, no cinjenica je da BiH ovakva nefunkcionirajuća zaslužuje max 2 predstavika u takvom natjecanju.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle zabavna medijska priča, ali naravno da nikada neće biti ništa od toga.
Dakle, bit ce kad Uefa da zeleno svijetlo... Pitanj je samo gdje cemo mi zavrsiti, mozda s Madjarima, Slovacima, a mozda i sa drzavama ex YU... No isvjesno je da ce se Liga prvaka zatvoriti (ili zatvarati), te da ce do neke reorganizacije natjecanja u iducih 10 godina sigurno doći...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 12:17   #84
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Tresla se brda, rodio se mišić

UEFA je potvrdila da nema službene odluke o tom natjecanju, što ne znači da nije bilo pregovora. A znamo kako je UEFA zategnuta i konzervativna po pitanju noviteta. I da natjecanja neće biti kada za to dođe vrijeme.
Regionalne lige ce se formirati uskoro, cim se napravi sljedeci korak u ekskluzivizaciji top natjecanja (LP, EL) u kojem vise nece biti mjesta za slabe klubove.

Klubovi poput Dinama i Bate Borisova nisu potrebni UEFA-i u Ligi prvaka, kao ni Qabale, Astane, Dundalci i slicni, jer niti donose profit niti atraktivnost.

Tada ce regionalne lige postati drugoligasko europsko natjecanje za sve one istocne i slabije rangirane klubove koji nece vise moci prismrditi cak ni EL, kamoli Ligi prvaka.

Vjerojatno isti format sa jesenskim grupama i proljetnim knockoutom, al za sirotinju.

O tome kakva ce biti regionalizacija i koje ze zemlje u koju regiju, najmanje ce odlucivati HNS - kako UEFA nacrta svoj marketinski interes, tako ce nas i zapasti mini Liga Prvaka i mini Europska liga s 10-ak drugih drzava.

To i je cijeli plan Ceferina i UEFA-e, ako se prati novi nacin bodovanja i kvalifikacija za europska natjecanja od sljedece godine, plus ovakvi probni baloni oko regionalnih liga.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 13:07   #85
Priča o navijačkim neredima ne drži vodu. To imamo i sada doma u HNL. Je li ikad mržnja i netrpeljivost Tovara i BBB bila ovako intenzivna? Tuku se i mlate gdje god se sretnu, pa i tamo gdje se ne sretnu, dogovore bitku, šoru i nađu se. Pri tom im nije mrsko da dasetorica premlate dvojicu ili stotina petoricu. Nema sportske, fer šore, gola mržnja do smrti. Zar nije bilo pokušaja ubojstva ubacivanjem baklji u auto?

Nekako stjećem dojam da se protivnici regionaške lige boje sraza ( i poraza) sa srpskim i ex yu klubovima. A meni nema većeg gušta od pobjede Dinama nad Zvezdom ili Partizanom i nijedan poraz toliko ne boli. Dominacija Dinama nad Hajdukom mi je gadljiva, kao i pobjeda jedanaest stranaca (zvanih Dinamo) nad sirotinjskom boranijom HNL.

Susreti s Madžarima, Austrijancima, Slovacima i njihovim seoskim "ludogorecima" me ne šljive ni 0,5%, onda radije gledam Belupo, Cibaliju i zaprešićane s Rudarom iz Špičkovine.

Ali regionalna? He, he već trljam ruke ... Ne bojte se ! (Ivan Pavao II )

Nekak mi ostalo u glavi da je na Maksimiru najveći posjet bio 57 000 ljudi, ne sjećam se kad i protiv koga ... možete li to zamisliti ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 14:18   #86
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Probaj razumijeti da je mišljenje vodja tih skupina nebitno...
Tko je napisao da je njihovo mišljenje bitno u kontekstu toga hoće li biti regionalne (yu) lige ili neće?

Ono što je poanta je da oni koji se boje nereda se ne moraju bojati jer ako bude te lige, navijača neće biti. Ni na domaćim utakmicama, a kamoli na gostovanjima.

Za navijače ta liga jednostavno neće postojati.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 19:29   #87
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Priča o navijačkim neredima ne drži vodu. To imamo i sada doma u HNL. Je li ikad mržnja i netrpeljivost Tovara i BBB bila ovako intenzivna? Tuku se i mlate gdje god se sretnu, pa i tamo gdje se ne sretnu, dogovore bitku, šoru i nađu se. Pri tom im nije mrsko da dasetorica premlate dvojicu ili stotina petoricu. Nema sportske, fer šore, gola mržnja do smrti. Zar nije bilo pokušaja ubojstva ubacivanjem baklji u auto?

Nekako stjećem dojam da se protivnici regionaške lige boje sraza ( i poraza) sa srpskim i ex yu klubovima. A meni nema većeg gušta od pobjede Dinama nad Zvezdom ili Partizanom i nijedan poraz toliko ne boli. Dominacija Dinama nad Hajdukom mi je gadljiva, kao i pobjeda jedanaest stranaca (zvanih Dinamo) nad sirotinjskom boranijom HNL.

Susreti s Madžarima, Austrijancima, Slovacima i njihovim seoskim "ludogorecima" me ne šljive ni 0,5%, onda radije gledam Belupo, Cibaliju i zaprešićane s Rudarom iz Špičkovine.

Ali regionalna? He, he već trljam ruke ... Ne bojte se ! (Ivan Pavao II )

Nekak mi ostalo u glavi da je na Maksimiru najveći posjet bio 57 000 ljudi, ne sjećam se kad i protiv koga ... možete li to zamisliti ?
Tu ćeš se malo načekati, rekao je Čeferin jučer da ništa od regiYUnalne lige.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:13   #88
Dinamo je isprašio Partizan. Poslije su igrali sa Mariborom u dva navrata, u jednom navratu sa Primorjem, 2x Domzale i jednom Koper.

Hajduk igrao sa Buducnosti i Turnovom.

Rijeka igrala s Partizanom i Renovom.

Osijek sa Goricom.
Slaven sa Dravom.
Varteks sa Rudar Velenjem

Jel bilo još?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:53   #89
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
...vec da bi zadovoljio svoje (napisat cu) primitivne strasti ti trebaju Zvezda i Partizan, onda je upravo to razlog zasto takav nekakv projekt i ne treba zaživjeti.
E da, mozes zamisliti marketing oko regionalne lige slabih klubova?

Vrtio bi se iskljucivo na nacionalistickom podrivanju niskih strasti, a tek to je nesto sto nam u 2016. ne treba.

Ionako bi na svemi tome jedino zaradili Pusici, Pupovci i oni sto tuzakaju sto se vikalo na stadionu, a u tome ne vidim bas nikakve logike.

Tko zeli ovakvu ligu zbog toga jer je to "Jugo-liga", izgubljen je u prostoru i vremenu...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 20:34   #90
Ako želite svaki vikend rat na ulicama,podržite ju. Nema to veze s nogometom koliko s afirmacijom kroz huliganizam. Društvo je u problemima i treba skrenuti s teme kroz nogomet. Popi se par piva i brzo se zaboravi na sve a poslije vikenda raditi za super plaće. Umjesto da se revoltirana masa izbori za poboljšavanje standarda,želi se napraviti to da se međusobno potamane jer to odgovara državi. Odma je tu i veći represivni aparat za buduće događaje tj. opravdanje za iste. Ja nogomet više uopće ne pratim (a prije bi me sve zanimalo),dovoljno mi je bilo čuti,razgovarati,vidjeti te sirovine od igrača za koga sam ja navijao ili trebam navijati da odustanem od svega toga. Oni dobe lovu,glupiraju se po cajkama,glumataju višu klasu,imaju neke koristi od toga. Navijač s druge strane zna sve o parovima na kladionici,gdje je tko obavio koji transfer,cijeli život mu se vrti oko toga. Npr. prije sam trenirao jedan sport za korporaciju,kasnije počeo raditi u njoj i vidiš svu glupost biznisa u sportu. Igrači nam igraju po dijaspori a Hrvatske se sjete samo na SPEP i kvalifikacijama za to,još niti ne igraju kako spada pa nam se desi da dobimo Španjolsku (s B sastavom koji se dokazuje) a izgubimo od Portugala (s A sastavom kojima se vjerojatno fućka).

Zadnje uređivanje Detektor : 18.12.2016. at 21:02.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:39   #91
Uz košarku, rukomet, vaterpolo, od 4. marta kreće regionalna boks liga. Dakle sve smo bliži fudbalskoj, neće nogometne pičkice moći uteć.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 02:53   #92
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Dinamo je isprašio Partizan. Poslije su igrali sa Mariborom u dva navrata, u jednom navratu sa Primorjem, 2x Domzale i jednom Koper.

Hajduk igrao sa Buducnosti i Turnovom.

Rijeka igrala s Partizanom i Renovom.

Osijek sa Goricom.
Slaven sa Dravom.
Varteks sa Rudar Velenjem

Jel bilo još?
Inker - C. Zvezda
Hajduk - Koper
Cibalija - Obilic
Prijateljska, Hajduk - Partizan
Prijetaljska, Dinamo - Partizan
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 02:56   #93
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Nekak mi ostalo u glavi da je na Maksimiru najveći posjet bio 57 000 ljudi, ne sjećam se kad i protiv koga ... možete li to zamisliti ?
Zagreb - Osijek, za ulaz u prvu ligu.
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 10:36   #94
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Inker - C. Zvezda
Hajduk - Koper
Cibalija - Obilic
Prijateljska, Hajduk - Partizan
Prijetaljska, Dinamo - Partizan
jel možda znaš rezultate tih svih tekmi?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 16:31   #95
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel možda znaš rezultate tih svih tekmi?
Inker - C. Zvezda 1:3, 0:4

Hajduk - Koper 4:1, 2:3

Cibalija - Obilic 3:1, 1:1

Prijateljska, Hajduk - Partizan 1:0

Prijetaljska, Dinamo - Partizan prekinuto u 68. minuti zbog nereda, kod 2:0 za Dinamo

Prijateljskih je sa slovenskim, bosanskim i makedonskim klubovima bilo milijardu. Sa Srbima ne znam jel bila još koja.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 23:34   #96
Prije rata na teritoriju ex-yu bilo je 18 prvoligaša. Danas čitam da ih ima preko 80.

Ej 80!! Ako politika tako zavrti sutra ih može biti i 180. Tko zna... i kvaliteta će biti super , naravno.

Ali bitno je da ćemo igrati sa "svojima", šta će nam oni tamo ... koji već nostalgičari
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:52   #97
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Inker - C. Zvezda 1:3, 0:4

Hajduk - Koper 4:1, 2:3

Cibalija - Obilic 3:1, 1:1

Prijateljska, Hajduk - Partizan 1:0

Prijetaljska, Dinamo - Partizan prekinuto u 68. minuti zbog nereda, kod 2:0 za Dinamo

Prijateljskih je sa slovenskim, bosanskim i makedonskim klubovima bilo milijardu. Sa Srbima ne znam jel bila još koja.
thanks
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.