Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 17:45   #1
Maltretiranje i prijetnje

Pozdrav!

Zanima me kako se zastiti od maltretiranja i prijetnji.
Naime, djevojka radi u skoli kao uciteljica. U razred joj je doslo dijete sa mentalnim poteskocama.
Osim sto bi za dijete bilo najbolje da ide u poseban odjel, veliki problem je mama. Prosla uciteljica je trazila dokumentaciju vezanu za mentalne poteskoce koje dijete ima, na sto se mama strasno uvrijedila i tu je pocelo maltretiranje. Mama ne priznaje da je mala bolesna i svi strucnjaci lazu. Od onda mama stalno zivka na mobitel, napada i prijeti se uciteljici kako ce je prijaviti policiji (izmisliti nesto da joj zagorca zivot).
Osim toga, dijete ne funkcionira u razredu i opstruira nastavu uciteljici i ostaloj djeci, proizvodi neartikulirane zvukove, dere se, ustaje s mjesta, tuce druge ucenike, itd..

Kako se zastiti od takvih prijetnji? Kako reagirati prilikom takvog maltretiranja? Postoji li mogucnost da socijalna odigra kakvu ulogu u preseljenju djeteta u poseban odjel ili jednostavno da korigira majku koja radi probleme?
Ipak, takva osoba je u stanju zgaziti sve, pa i unistiti osobu koja moze izgubiti posao, pa i karijeru.
Hvala.
Fortis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:59   #2
Ako je zove prijavit policiji po čl.140 a prije toga kad sljedeći put nazove reći da više ne zove pa onda prijava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 18:28   #3
A cura ti ne zna što treba napraviti?

Sestra mi radi s takvom djecom i postoji protokol kojeg se pridržavaju. Ako je primila prijetnje od majke to je već trebalo biti raspravljeno s kolegama u školi i pozvana policija. Neće joj nitko uništiti karijeru ako je sve dokumentirano i službe obaviještene.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 18:39   #4
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
A cura ti ne zna što treba napraviti?

Sestra mi radi s takvom djecom i postoji protokol kojeg se pridržavaju. Ako je primila prijetnje od majke to je već trebalo biti raspravljeno s kolegama u školi i pozvana policija. Neće joj nitko uništiti karijeru ako je sve dokumentirano i službe obaviještene.
A tko će više znati šta treba napraviti. Došli smo u vrijeme kada divlji ureduju pitomima
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 18:44   #5
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
A cura ti ne zna što treba napraviti?

Sestra mi radi s takvom djecom i postoji protokol kojeg se pridržavaju. Ako je primila prijetnje od majke to je već trebalo biti raspravljeno s kolegama u školi i pozvana policija. Neće joj nitko uništiti karijeru ako je sve dokumentirano i službe obaviještene.
Zna sto treba napraviti, ali ne zna kako se to u stvarnosti odvija jer nikada nije bila u toj situaciji. Bitno da se pripremi i da je ne uhvati nepremnu.

@sivkic Upoznat sam s clankom samo nisam znao o kojem se tocno radi. Hvala.
Fortis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.