Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 19:24   #141
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Možda ovakva reakcija?

__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:33   #142
Quote:
John_Frusciante kaže: Pogledaj post
Kristova loza ne postoji, jer je On svoju prvobitnu misiju na Zemlji ispunio, tj. otkupio grijehe cijelog čovječanstva i očekuje se Njegov ponovni dolazak, tako da mislim da ne postoji Kristova loza, jer on nije čovjek, On je čovjek-Bog. I naravno, nije imao potomstvo na Zemlji, malo ste previše gledali ono sranje Da Vincijev kod
eto super sta si nam to sve lijepo objasnio i potkrijepio dokazima
a Da Vinciev kod je remek-djelo za bibliju
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:49   #143
da bi čovjek riječ rekao: prepucavate se na 4 stranice a da nitko nema pojma o čemu se razgovara. Evo za primijer, imate knjigu "Sveta krv - sveti gral " a pisac knjige "Da Vincijev kod" je iz nje lijepo izvukao podatke o navodnom Isusovom boravku u Provansi i njegovim potomcima, dalje je sve lijepo upakirao u svoj krimić. /"Da Vincijev kod" je krimić, triler, kužite, a ne povijesni roman niti arhivska građa/
@mimoza rules pisci knige "Sveta krv sveti gral" su Baigent i Leigh, i ne može se poreći da svašta znaju.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:11   #144
http://www.kriz-zivota.com/tekstovi....brika=1&id=973
__________________
Special today - no ice cream.
mimoza rules is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:45   #145
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
eto super sta si nam to sve lijepo objasnio i potkrijepio dokazima
a Da Vinciev kod je remek-djelo za bibliju
Sva sreća da si ti pun dokaza i da svi tvoji postovi zrače pametnim mislima. Samo znaš vrijeđati i ismijavati tuđa mišljenja, što samo dokazuje koliko si plitak i jadan. Eto ti jednog čvrstog dokaza
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:55   #146
Quote:
John_Frusciante kaže: Pogledaj post
Sva sreća da si ti pun dokaza i da svi tvoji postovi zrače pametnim mislima. Samo znaš vrijeđati i ismijavati tuđa mišljenja, što samo dokazuje koliko si plitak i jadan. Eto ti jednog čvrstog dokaza
Potpis.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 12:32   #147
Quote:
John_Frusciante kaže: Pogledaj post
Sva sreća da si ti pun dokaza i da svi tvoji postovi zrače pametnim mislima. Samo znaš vrijeđati i ismijavati tuđa mišljenja, što samo dokazuje koliko si plitak i jadan. Eto ti jednog čvrstog dokaza
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 13:26   #148
Ukratko, koliko je meni poznato, nitko nije iznio uvjerljive dokaze da je Isus imao potomke ili da su preživjeli do danas.
Osobno smatram da je Da Vincijev kod shit od romana i plagijat. Zanimljiva knjiga na tu temu je i Rex Deus, meni bolja od Sveta krv, Sveti gral, ali isto su to samo spekulacije. I Laurence Gardner je nešto fantazirao na tu temu, ali to već spada u SF.
Dok netko ne iznese nove dokaze, mislim da se ništa ne može pouzdano zaključiti.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:47   #149
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Ukratko, koliko je meni poznato, nitko nije iznio uvjerljive dokaze da je Isus imao potomke ili da su preživjeli do danas.
...a bogami, niti da je isus postojao... tako da nema smisla raspravljati o potomcima lika, koji nije ni postojao.
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:13   #150
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Ukratko, koliko je meni poznato, nitko nije iznio uvjerljive dokaze da je Isus imao potomke ili da su preživjeli do danas.
Osobno smatram da je Da Vincijev kod shit od romana i plagijat. Zanimljiva knjiga na tu temu je i Rex Deus, meni bolja od Sveta krv, Sveti gral, ali isto su to samo spekulacije. I Laurence Gardner je nešto fantazirao na tu temu, ali to već spada u SF.
Dok netko ne iznese nove dokaze, mislim da se ništa ne može pouzdano zaključiti.
Zašto misliš da je shit i plagijat?Ok ukusi su različiti ali plagijat nije.Čitala sam sveti gral sveta krv i knjiga nije ni slična davincijevom kodu.Prvo de vincijev kod je roman a sveta krv,sveti gral nije roman već znanstveno dijelo ako ga možemo tako nazvati.Više liči na studiju u kojoj se iznose činjenice i u kojoj se pojavljuju stvarne osobe.U kodu se ne zabavan način ta ideja isprepliće za zapletom.
To bi bilo kao da ti napišeš nešto o vjetru, neku publikaciju i objaviš je a netko za svoju priču preuzme tvoje činjenice, tj iskoristi tvoje činjenice u priči.To nije plagijat.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 00:28   #151
Možda nije plagijat, ali se debelo temelji na toj knjizi.
Iskreno, kad sam ju pročitao i prevrtio radnju, nisam bio baš previše oduševljen. Standardni američki krimić.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 11:36   #152
Zakonski vjerojatno nije plagijat, ipak Brown zna šta radi. Ali jos prepisujući zadaću u osnovnoj školi naučili smo da nešto treba i izmijeniti. Čak je preuzeo i prezime Sauniere.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, možda ja to tako vidim zato što sam bio fan Baigenta i Leigha puno prije Brownovog romana. U svakom slučaju u Kodu ima i dosta grešaka i netočnosti, ali o tome se već vodilo dovoljno rasprava na netu.
Istina, ne može se dokazati ni da je postojao povijesni Isus, ali čini mi se vjerojatnim da je postojao, u to vrijeme je putujućih proroka bilo kao danas trgovačkih putnika. Koliko je imao veze s crkvenim Isusom Kristom druga je priča, i u vezi s tim je jako zanimljivo proučiti ranu povijest kršćanstva i etimologiju imena Krist.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 10:24   #153
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
...a bogami, niti da je isus postojao... tako da nema smisla raspravljati o potomcima lika, koji nije ni postojao.
Jesi ti slijep ili glup?

Nije tema o tome jel Isus postojao već o tome ima li potomke?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.