Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 14:12   #1
Memento mori fotografije

Evo jedan spooky dogadjaj

Nedavno smo ja, moj dragi, i jos par prijatelja bili u kuci od njegovih babe i dide na otoku.

Ja i decko smo spavali u prizemlju, u kuhinji, a ostali na katu u sobama.

U jednom trenu, tokom noci...me uhvatio neki strah...ok, to nije cudno za mene...kao dijete sam se bojala mraka, i to me jos ponekad uhvati...

Kako bi zatvorila oci stalno mi se cinilo da neka zena u bijelom stoji nadamnom...i ako otvorim oci da ce ona i dalje biti tamo...

Ok, mislila sam...di sam se sada bas trebala sjetiti svih onih azijskih horora koje sam gledala, sa zenama u bijelom...Krug...brrr...Prica o dvije sestre...brrr...Grudge....i zasto sam se sad uopce toga sjetila

Prisilila sam se da razmisljam o necem drugom...pa me prestala ta slika proganjat...


A ujutro, sjedimo svi na kavi...i kaze mi frendica:

Jeste bili gore na katu i vidjeli onu fotografiju na zidu...na onu mrtvu zenu u bijelom...



To je bila jedna od onim ''memento mori'' fotografija...stara, crno-bijela...prikazuje djevojku u bijelom, kako lezi na odru i oko nje ljudi koju ju oplakuju...

Spooky...mada sam sklona misljenju da je sve to samo slucajnost...isto mi nije bilo svejedno...i nisam se vise penjala na kat...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:05   #2
Zasto itko na zidu drzi sliku mrtve zene koju oplakuju. bolesno
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:55   #3
Quote:
S.O.A.D_201 kaže: Pogledaj post
Zasto itko na zidu drzi sliku mrtve zene koju oplakuju. bolesno
stvarno.. nisam za takav obicaj jos cula
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:29   #4
memento mori fotografije

Quote:
jako nervozna kaže: Pogledaj post
stvarno.. nisam za takav obicaj jos cula
Te fotografije nisu nista neuobicajeno...postoji hrpa takvih fotografija iz 19.st....neke su jako morbidne, pogotovo one di su pokojnicima oci jos otvorene ili su ih namjestili u neke cudne poze ...i na grobljima se na pogrebnim spomenicima mogu vidjeti...zovu se ''memento mori''...

...mada istina...ja bi to odavno maknula sa zida
Nisam do sada imala prilike vidjet da netko to drzi doma na zidu...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:31   #5
ja ih nemam, a vi?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:19   #6
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ja ih nemam, a vi?
ne znam tko bi to uopće htio imati...
evo našao sam jednu takvu fotografiju na netu-jezovito

dubliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:01   #7
Quote:
dubliner kaže: Pogledaj post
ne znam tko bi to uopće htio imati...
evo našao sam jednu takvu fotografiju na netu-jezovito

ovo mi je do sada najveci hororr na ovoj temi, ozbiljno, smrzla sam se..
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:02   #8
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Te fotografije nisu nista neuobicajeno...postoji hrpa takvih fotografija iz 19.st....neke su jako morbidne, pogotovo one di su pokojnicima oci jos otvorene ili su ih namjestili u neke cudne poze ...i na grobljima se na pogrebnim spomenicima mogu vidjeti...zovu se ''memento mori''...

...mada istina...ja bi to odavno maknula sa zida
Nisam do sada imala prilike vidjet da netko to drzi doma na zidu...
ja nisam cula, zato sam se iznenadila, vidi ovu gore fotografiju.. mislim da to imam na zidu ne da bih halucinirala vec bih poludila

Ps Dubliner kaj si ukucao u google da ti izbaci takve fotografije?

memento mori, vjerovatno, evo jops jedne ne tako jezovite kao ove gore, nisu otvorene oci, valjda zato, isto 19 st.
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:14   #9
ova..

jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:40   #10
Ove slike su stvarno strava Već sam to vidio, ali u filmu, pa nisam znao da toga stvarno ima, odnosno da negdje postoje tako morbidni običaji. Sjećate se filma "Uljezi" s Nicole Kidman?
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:54   #11
Quote:
John_Frusciante kaže: Pogledaj post
Ove slike su stvarno strava Već sam to vidio, ali u filmu, pa nisam znao da toga stvarno ima, odnosno da negdje postoje tako morbidni običaji. Sjećate se filma "Uljezi" s Nicole Kidman?
po slikama bi se reklo da su to bili obicaji u 19 stoljecu, da slikaju mrtve ljude prije pokopa,....
uljezi su dobar film, ali me ova slika vise preplasila ova moja nije tako srasna..(pogledaj ruke od djeteta na 1. slici :horror:
Imaju neki viktorijanski feeling, bas jesu stravicne, nasla sam jos samo tu na netu pod memento mori kljucnu rijec
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:25   #12
Quote:
jako nervozna kaže: Pogledaj post
po slikama bi se reklo da su to bili obicaji u 19 stoljecu, da slikaju mrtve ljude prije pokopa,....
uljezi su dobar film, ali me ova slika vise preplasila ova moja nije tako srasna..(pogledaj ruke od djeteta na 1. slici :horror:
Imaju neki viktorijanski feeling, bas jesu stravicne, nasla sam jos samo tu na netu pod memento mori kljucnu rijec
Mislim da je čak u samom filmu objašnjeno čemu te slike, ali ne sjećam se više.
Da, djetetove ruke su čudne, ali čudno je i cijelo dijete. Pogledaj građu djeteta, oči, glavu koja je nekako čudno upala u ramena... Ruke kao da su osušene, staračke, neproporcionalne s ostatkom tijela... Zanimljivo...
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:32   #13
Quote:
jako nervozna kaže: Pogledaj post
po slikama bi se reklo da su to bili obicaji u 19 stoljecu, da slikaju mrtve ljude prije pokopa,....
uljezi su dobar film, ali me ova slika vise preplasila ova moja nije tako srasna..(pogledaj ruke od djeteta na 1. slici :horror:
Imaju neki viktorijanski feeling, bas jesu stravicne, nasla sam jos samo tu na netu pod memento mori kljucnu rijec
Slikali su cak i kucne ljubimce

http://thanatos.net/galleries/detail...e7b790f8a6c93e

Zanimljivo kako su se stavovi po tom pitanju promijenili...nama je to jezovito...a njima...ne znam...valjda uspomena...

Sjecam se jedne...gdje su mrtvu djevojku postavili tako da stoji uspravno uz neke stepenice...kao da je ziva...

A nekima su na zatvorene kapke nacrtali ''sarenice'' tako da izgleda kao da gledaju...

Ali najgore su mi te sa djecom Ili one gdje su cijele obitelji...pitam se sto se to dogodilo...je li ih netko ubio...ili je rijec o nekoj bolesti ili nezgodi, kada su umrli u isto vrijeme...

Ne znam zasto sam uopce to isla gledat...prokleta znatizelja
Ali pitat cu decka da pita dida zasto nisu makli to sa zida...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:36   #14
Quote:
John_Frusciante kaže: Pogledaj post
Mislim da je čak u samom filmu objašnjeno čemu te slike, ali ne sjećam se više.
Da, djetetove ruke su čudne, ali čudno je i cijelo dijete. Pogledaj građu djeteta, oči, glavu koja je nekako čudno upala u ramena... Ruke kao da su osušene, staračke, neproporcionalne s ostatkom tijela... Zanimljivo...
da, vjerovatno kako su dijete namjestali da sjedi, a mrtvo je... zato tako nekako cudno djeluje.. neprirodno
necu moc spavat ozbiljno..
steta kaj se ne sjecas, ni ja se ne sjecam kako je objasnjeno..
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:37   #15
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
sada i ja gledam, koji me vrag tjera..
Bas pitaj..
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:42   #16
Quote:
jako nervozna kaže: Pogledaj post
da, vjerovatno kako su dijete namjestali da sjedi, a mrtvo je... zato tako nekako cudno djeluje.. neprirodno
necu moc spavat ozbiljno..
steta kaj se ne sjecas, ni ja se ne sjecam kako je objasnjeno..
Na ovoj stranici se nesto govori o tome:

http://vv.arts.ucla.edu/terminals/me...meinwald3.html
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:51   #17
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Na ovoj stranici se nesto govori o tome:

http://vv.arts.ucla.edu/terminals/me...meinwald3.html
hvala na linku, zanimljivo, hbas citam, ima dosta toga..
kaze autor-negiranje smrti razlog zasto su slikani kao da spavaju ili u narjucju roditelja mrtva djeca, te su mi najmorbidnije
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 02:17   #18
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Na ovoj stranici se nesto govori o tome:

http://vv.arts.ucla.edu/terminals/me...meinwald3.html
Zanimljivo, ali svejedno krajnje morbidno... Ajd zamisli, ideš spavat, a sa zida te gleda mrtva baba ili, još sablasnije, neko dijete...
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 19:03   #19
Quote:
Playgirl88 kaže: Pogledaj post
Da, da.. stavit ću! Kad bude stavljeno obavijestit ću vas! I još sam jednu stvar zaboravila napomenuti. Kad se to odvijalo, nazvala sam dečka koje udaljen jedno 10-15 km od mene zračne linije, i rekla sam mu da izađe van da sluša jer se nešto vani čuje. On nije ništa čuo.. kao potpuna tišina (što se neba tiče).
Super jedva čekam .
Nego ljudi, ova tema o slikama mrtvaca vam je zakon. Sam kaj me sad pred večer trta gledat te fotke. Bum ih gledala ujutro. Još jednom svaka čast na temi, fakat je
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:19   #20
jezive su te slike...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.