Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 17:16   #1
Zasto neki sanjaju a neki ne?

Ima li tko nekakvo dobro obrazlozenje zasto sanjamo?
Nije bitno je li rjesenje ovozemaljsko ili ne, samo me zanima zasto.
Recimo u zadnjih 5/10 godina nijedno vece nije bilo da nesto ne sanjam, ali bas ni jedno i onda sam svako ujutro umoran i sjecam se dosta tog sto sam sanjao. Nisu to nekakvi extremni snovi, neka normala, ali zasto ja svako ali svako vece nesto sanjam a zena samo ponekad?
Moze li se sanjanje sprijecit, jer ponekad budem stvarno umoran i za radit i za sve drugo.
Samo me nemojte poslat na vrh Himalaje da uberem carobni cvijet i da skuham caj i nakon caja nema vise sanjanja.
U zadnje vrijeme dosta citam o snovima ali slabo je pojasnjeno.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:40   #2
Kod mene je obrnuto rijetko sanjam, odnosno rijetko se sjecam da sam sanjao, a kad nesto sanjam najcesce su to more, ne uvijek no najcesce - valjda zato što se njih lakše prisjetit
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 18:45   #3
uvijek se sanja,sam se svi snovi ne pamte.
kriskros99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:36   #4
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Recimo u zadnjih 5/10 godina nijedno vece nije bilo da nesto ne sanjam, ali bas ni jedno i onda sam svako ujutro umoran i sjecam se dosta tog sto sam sanjao. Nisu to nekakvi extremni snovi, neka normala, ali zasto ja svako ali svako vece nesto sanjam a zena samo ponekad?
sanja se svaku noć samo nisu svi snovi toliko jaki da ih se sjećaš ujutro... ako imaš neku noćnu moru gdje trčiš, naravno da ćeš biti iscrpljen ujutro.

probaj se ranije buditi, ja sam skužio za sebe da se ujutro češće sanja nego po noći. valjda sunce pomuti mozak ili nešto... nekad se čak i ujutro možeš probuditi i nakon minutu dvije ponovo zaspati imati isti san, ko neki nastavak. sva ta jutarnja i dnevna spavanja mi vrlo bizarno ispadnu. jučer sam sanjao kako su se šlatali Marylin Manson i Angelina Jolie. Majko mila...
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 07:25   #5
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
sanja se svaku noć samo nisu svi snovi toliko jaki da ih se sjećaš ujutro... ako imaš neku noćnu moru gdje trčiš, naravno da ćeš biti iscrpljen ujutro.

probaj se ranije buditi, ja sam skužio za sebe da se ujutro češće sanja nego po noći. valjda sunce pomuti mozak ili nešto... nekad se čak i ujutro možeš probuditi i nakon minutu dvije ponovo zaspati imati isti san, ko neki nastavak. sva ta jutarnja i dnevna spavanja mi vrlo bizarno ispadnu. jučer sam sanjao kako su se šlatali Marylin Manson i Angelina Jolie. Majko mila...
Da baš to. Nemam neke nocne more, ponekad snovi nisu ugodni, ali nisu to ni neke nocne more. A kao što si opisao, to se i meni dešava.
Žena recimo ustaje oko 5 ujutro a ja oko pola 7 ili u 7 i uvijek se probudim kad ona ustaje. Nakon par minuta ponovno zaspim i odmah nesto usanjam, a to je vec drugo sanjanje u jednoj noci.
Evo recimo sinoći sam sanjao nekakve glupe auto trke po nekim blatnjavim putevima, ali u nekim čudnim automobilima, ma totalan koma i umorilo me, a nekog sam negativca i davio u tom snu ali ga nisam udavio pa mi bilo drago.
Zatim ujutro, nakon što sam posle 5 ponovnio zaspao sanjam u mjestu gdje sam rođen u jednoj prekrasno šumi netko napravio nekakav park, nešto kao jurski park, ali umjesto onih jurskih ptica lete patke i onda se pojavi nkakav lovac englez i pocne ubijati te patke, onda se ja na njega izderem dali bi on to smjeo u engleskoj itdd a nakon toga kad izlazis iz parka ides se tusirat i tamo na tusiranju jedna kolegaica sa posla koja nema tri ciste sa mojim rodnim mjestom skida se gola i zeli se tusirati samnom..
Da ne trkeljam dalje, ovako je svaku noć, naravno nesanjam svaki put gole kolegice i komšinice, ali umori me sve to i to kako umori.
A dosta puta se budim 80% slučajeva zbog snova, i svega se sjećam ujutro, ali bas svega. Rijetkost je da se ujutro nemogu sjetit sna.
Biti ili nebiti pitanje je sad? Pokušati ovo nekako riješit ili ostavit kako je i nadati se sanjanju što više komšinica i kolegica..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:54   #6
svi sanjamo! a sna ćemo se sjećati tek ako se dogodio u roku 30 min prije buđenja!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:40   #7
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Biti ili nebiti pitanje je sad? Pokušati ovo nekako riješit ili ostavit kako je i nadati se sanjanju što više komšinica i kolegica..
gle, snovi ti najčešće pokušaju prikazati ono što ti u stvarnosti fali, tako da osim ako si u nekoj nejebici duže vrijeme, nećeš sanjati kolegice jer ti ne trebaju. mislim, možeš, ali ne u tom kontekstu na koji ciljaš, jesam i ja sanjao Angelinu Jolie ali sve je to završilo morbidno na neki bizaran Tim Burtonov način jer mi ne fali seksa, već nečeg drugog. ako si pod nekim stresom isto možeš imati snove...

Quote:
agent kaže: Pogledaj post
svi sanjamo! a sna ćemo se sjećati tek ako se dogodio u roku 30 min prije buđenja!
ima nešto u ovome.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:45   #8
To je zanimljivo. Znam ljude koji se nikada ne sjecaju ni jednog sna, a ja se recimo sjetim po nekoliko sna koje sam te veceri sanjala.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 16:32   #9
ovako moram preporučiti ovu stranicu grombol.com zadovoljila sve moje potrebe za znanjem imaš sa strane snovi, lucidni snovi, klikni pa vidi.
jooj negdje sam čitala predobar članak baš sve lijepo opisano o snovima ali evo i ovo će poslužit
http://www.centaur.hr/Casopis_Snovi.htm
__________________
لا يهمني انا سعيدة
U tuzi ne mijenjaj odluke koje si donio za vrijeme radosti *
esteradust_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 16:38   #10
Hvala
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:40   #11
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
svi sanjamo! a sna ćemo se sjećati tek ako se dogodio u roku 30 min prije buđenja!


tako je.
hostel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 20:10   #12
Dobri sanjaju,loši ne
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 19:59   #13
Quote:
kriskros99 kaže: Pogledaj post
uvijek se sanja,sam se svi snovi ne pamte.
Slažem se, navodno se i sanja isti broj snova, nisam sad siguran, 4 ili 6...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 07:00   #14
Zna li netko odgovor na moje pitanje?

Naslov topica je Kontrola snova: https://www.forum.hr/showthread.php?t=320753
Unborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:13   #15
Svi sanjamo svaku noć, samo se ne sjećamo svi svojih snova. Neki se sjećaju uvijek, neki ponekad, neki nikad. Snovima se može naučiti upravljati, tj. kontrolirati snove, čitala sam o tome, ali ne znam kako - ima neka tehnika kako se to uči.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:38   #16
Najzanimljiviji su mi snovi koji se ponavljaju. Nemora bas svaka pojedinost bit ista glavno da je osjecaj isti. Neki su snovi snazniji od drugih. Oni prije buđenja nisu tako intezivni kao oni u sredini noci. Dobro bi bilo angazirat nekoga da nas probudi kad smo u REM fazi mislim da bi tada mogli dati tocan opis sna.

Najgori su mi oni kad nesto radim npr igram basket i igram kao totalni idiot, nemogu skocit sve promasujem itd. Stalno u snu mislim pa kako sam ovako los ovo je nemoguce i malo mi fali da shvatim da je to samo san. Ili kad u snu dobijem nesto sta zarko zelim a onda se probudim i shvatim da je bio samo san

Mislim da je nemogucnost pamcenja sna povezana sa nemogucnoscu sjecanja stvarnog zivota u snu. Sjetimo se mi opce ideje ali ne i svih pojedinosti. Tu dolazi do nekakve promjene svjesti. Jedna svijest za dan a druga za noc. Nemogu obje svijesti raditi istodobno ili mozda mogu pomocu vjezbi
ZENKAIpower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 06:00   #17
Najgori su oni snovi kojih se ne sićam, ali mi se plaće ćim otvorim oći...
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 06:09   #18
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Moze li se sanjanje sprijecit, jer ponekad budem stvarno umoran i za radit i za sve drugo.
zanimljivo, i ja bih to ponekad htjela, ali mislim da tu nema lijeka...
i vjerujem da svi sanjaju (mada znam ljude koji tvrde da nikad ne sanjaju)... samo je izgleda velika razlika u snovima i u nasoj reakciji na njih...

i ja ponekad prosto pozelim da nista ne sanjam... muce me razne more, pa mi ponekad to upropasti citav dan...
a nekad je i ok... ali to je rijedje

kako neko rece, ustajati ranije... mozda, ali sanja se tokom citave noci (barem mene znaju snovi probuditi u sitne sate, dakle ne samo ujutro..)
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 12:46   #19
gledala sam jednom jedna dobar dokumentarac o utjecajima vanjskih podržaja na snove.
skupinu ispitanika koji su bili o dređenoj fazi rema,znanstvenici su probudili raznim zvukovima.
ljude koju su se naglo probudili zvukom sirene,sanjali su da su u požaru
neke su budili laganim jednoličnim tupkanjem i jedan čovjek je sanjao konja koji galopira baš u tom ritmu
a jednom čoviku su pustili šumove mora i taj je naravno sanjao kako se brčka u oceanu
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 22:23   #20
Svi sanjaju, samo ona maštovitija ekipa to vizalizira u obliku filma ili nečeg slično,
dok ona malo manje maštovita ekipa sanja samo kadrove ili dijelove siječanja u tom danu!

Ako imate san koji se ponavlja par puta, e onda to više nespada u snove
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.