Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 14:44   #41
Quote:
Your Baby kaže: Pogledaj post
Jooj, pa gore sam baš napisala... spavao si od pola 1 do 4... bio si u dubokom snu. U dobokom snu ljudi ne sanjaju... sanjaš tek u REM fazi...
Pošto dubok san traje prvih nekoliko sati, ti nisi ni došao do REM faze...
Čovječe, mi smo to učili još u srednjoj, nemogu vjerovat da to ljudi neznaju...
ey moš mi malo objasniti te faze ja sam učio u osnovnoj iz engleskog bio je neki članak o REM-u i prevodili smo taj tekst i shvatio sam sta je rem ali nesjesam se ničeg vise sta je bilo vezano uz to.
Plz objasni mi te faze i kako bih trebao raditi.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:46   #42
ma da, ne mogu si ni sama sebi pomoć.
a uvijek sanjam neke gluposti što nemaju veze s vezom
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:50   #43
e, znam ja o rem-u.
u rem-u (rapid eye movement) prolazimo kroz pet faza, mislim.
u prvoj i drugoj fazi spavamo lakim snom i lako nas je probuditi.
u trećoj i četvrtoj fazi spavamo dubokim snom i teško nas je probuditi.
u petoj fazi sanjamo. dišemo brže, oči nam se pomiču ispod kapaka.
to je ugl to.
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:02   #44
da ali koliko te faze traju odnosno koliko sati traje koja faza ako traju ikoliko.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:10   #45
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
ey moš mi malo objasniti te faze ja sam učio u osnovnoj iz engleskog bio je neki članak o REM-u i prevodili smo taj tekst i shvatio sam sta je rem ali nesjesam se ničeg vise sta je bilo vezano uz to.
Plz objasni mi te faze i kako bih trebao raditi.
OK, objasnit ću
Dakle, prvih nekoliko sati spavanja smo u dubokom snu. Tu su moždani valovi najsporiji...odmaramo se... to ti je ono kad najtvrđe spavamo. Tad ne sanjamo.

Nakon toga se izmjenjuje duboko i površno sanjanje (brzi moždani valovi), a zatim dolazimo i do REM-faze ili Rapid Eye Movement... U REM-fazi sanjamo, a oči se brzo miču u raznim smjerovima, otprilike kako gledamo u snu (barem mi se čini da je to netko dokazao)... Ako hoćeš provjeriti, otvori nekome oko dok spava dulje vrijeme... Ja sam to učinila mami dok sam bila mala, a kad sam vidjela da miče očima mislila sam da je budna i da me zajebava... No i tak...

Poželjno je odspavati svaki dan 8 sati, jer samo onda se fakat odmorimo...

Meni se jedan dečko čudio kak on nikad ne sanja, a kad sam ga pitala koliko spava, reko po 4 sata... On nikad ni ne dođe dalje od dubokog spavanja...
Your Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:14   #46
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
da ali koliko te faze traju odnosno koliko sati traje koja faza ako traju ikoliko.
A to ti je teško reć... Valjda svaki puta drugačije...
Ja sam kod sebe primijetila da me nikad, baš nikad nije ništa probudilo od recimo 11 kad idem spavat najčešće pa do 4 ujutro... (osim naravno ak me netko probudio ili mi zazvonio mob ili nešt drugo). To je bio dubok san, znači... A puno češće mi se dogodi da me nešto probudi već pred jutro... jer tad smo ili u površnoj fazi spavanja ili REM fazi kad nas je lako probuditi... REM spavanje se tijekom noći izmjenjuje sa površnim spavanjem, a REM faza obično traje od 5 do 45 minuta...

Eto, ako ti je to pomoglo...
Your Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:15   #47
ok znači trebam spavati dulje od 8 h da bih imao REM valja li raditi ono da se budim u pola noći pa da se pokusam sjetiti snova.
Kada se probudim nakon REM-a bili se odmah sjećao svojih snova ili bih trebao koristiti metodu da pišem svoje snove u biljeznicu.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:19   #48
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
ok znači trebam spavati dulje od 8 h da bih imao REM valja li raditi ono da se budim u pola noći pa da se pokusam sjetiti snova.
Kada se probudim nakon REM-a bili se odmah sjećao svojih snova ili bih trebao koristiti metodu da pišem svoje snove u biljeznicu.
Ne, netrebaš spavati dulje od 8 sati, nego je 8 sati idealno. REM faze imaš nakon dubokog sna (zašto se ponavljam?), a dubok san traje nekoliko prvih sati...
Ja se uvijek sjećam svojih snova kad se probudim, ali ako tebi neide onda ih zapiši, posveti im malo više pažnje...vjerujem da ćeš imati sve bogatije snove...
Your Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:20   #49
ok thx.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:37   #50
Cijeli ciklus sna prođe u oko 90 minuta.
Što znači da ti imaš oko 4-5 REM faza kroz
noć.

Ako se probudiš U ILI NEPOSREDNO NAKON REM faze
jasno ćeš se sjećat sna. Ali ak se probudiš puno poslije
REM faze imat ćeš dojam kao da nisi ništa sanjao.

Međutim, moguće je imati snove i kad nisi u REM fazi,
samo su oni manje "živi". Jel vam se dogodilo kad da
zaspite u tramvaju ili pod satom i počnete odmah sanjati?
open_minded is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 16:39   #51
Quote:
open_minded kaže: Pogledaj post
Cijeli ciklus sna prođe u oko 90 minuta.
Što znači da ti imaš oko 4-5 REM faza kroz
noć.

Ako se probudiš U ILI NEPOSREDNO NAKON REM faze
jasno ćeš se sjećat sna. Ali ak se probudiš puno poslije
REM faze imat ćeš dojam kao da nisi ništa sanjao.

Međutim, moguće je imati snove i kad nisi u REM fazi,
samo su oni manje "živi". Jel vam se dogodilo kad da
zaspite u tramvaju ili pod satom i počnete odmah sanjati?
nije zasto
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 15:41   #52
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
gdje si čuo to za masnu hranu

To neki ljudi definiraju kao magiju al je to jednostavno tjelesna reakcija vjeruj mi da pali
sandman666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 15:51   #53
Quote:
sandman666 kaže: Pogledaj post
To neki ljudi definiraju kao magiju al je to jednostavno tjelesna reakcija vjeruj mi da pali
ey sinoć ja uze malo slanine i oso spavati u 02:30 h i probudim se u 10:30 h spavo sam 8 h i sjecam se sta sam sanjao.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 00:55   #54
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
ey sinoć ja uze malo slanine i oso spavati u 02:30 h i probudim se u 10:30 h spavo sam 8 h i sjecam se sta sam sanjao.
Eto vidiš ko zna zna
sandman666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 01:22   #55
Znači trebamo uzeti malo slanine i ići malo kasnije leći. Prvi dio je lakše ostvariv, drugi baš ne. Ja ću probati uzeti puno slanine i ići ću ranije leći. Možda ću uzeti umjesto slanine pršuta i još dodati neki dobar sir, a to sve zaliti dobrim vinom. Javit ću vam kako je prošlo, tj. jel se čega sjećam.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:12   #56
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
e u tome je problem sto nisam nviko svako veče idem spavati u 01:00 ili 02:00 sata i sada sam naviko tako i nemogu da nezaspem do 02:00 h.
imali koji savjet da se riješim te navike.
Ako neposredno prije odlaska u krevet slušam glasno muziku, ili trkeljam po lapu, ili gledam TV, onda neko vrijeme ne mogu zaspat. Dok npr. sa knjigom u ruci zaspem u trenu Znači, stvari lagane pred spavanje!
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:46   #57
Sandman666 hvala ti promao sam to s hranom i uspjeva mi uvjek kada se probudim sjećam se svega sto sam sanjao i pisem to u biljeznicu.
Puno ti hvala.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:17   #58
Dakle da rezimiramo... S jedne strane kreveta kantu masti i žlicu, s druge papir i olovku
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:23   #59
Ja još uvijek ne kontam kaj će vam ti snovi?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:21   #60
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Ja još uvijek ne kontam kaj će vam ti snovi?
jeli ti sanjaš, evo ja sam uspio otprije 5 dana i gust mi je kada sanjam i san mi je kao neki film u kojemu glumim radi toga mi je to zabavno radim nesto u snu gdje je sve kako hoću. Neki dan sanjo da me neka mala zovnula da dođem na neboder i došao ja s njome gore i stoji ona na rubu nebodera i skoči s nebodera. Ja nako gledam aj ako si se ti bacila sto bih ja nisam lud da umrem (nisam bio svjestan da sanjam). I na kraju se probudim i sjetim se sta sam sanja i reko jesam budala sto se nisam bacio s njom s nebodera. Ono imao bih neki osjećaj kako je to pasti s tolike visine, ali u stvarnosti nikada se nebi bacao s nebodera zato vilom sanjati jer je nestvarno mogu biti sat hoću i raditi sta hoću.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.