Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 09:14   #81
Quote:
sinisa12 kaže: Pogledaj post
Imam jedan opak problem. Proso sam sve moguce pretrage glave, od snimanja lubanje, sinusa, ocni pregled, magnetska rezonanca, svi nalazi su super. Glavobolja je doslovce za ubit, svaki dan mi dode na plac od boli. Pokusat cu opisat glavobolju. Znam imat neku vrstu peckanja u gornjem dijelu glave, ako nije to, onda imam osjecaj tekucine u zadnjem dijelu glave, migrenske glavobolje sam imao pred nekoliko mjeseci no nasrecu su zginule. Problem je i s koncentracijom, nemogu apsolutno nist radit kak bog zapoveda. Uvijek privlacim neugodne situacije k sebi, uvijek dolaze razdrazljivi ljudi do mene, u protekla dva mjeseca sam imao tri saobracajke i jedan pad biciklom. Nemogu ni napisat deset rijeci a da jednu ne sjebem. E sad, kak je to pocelo. Mozda bute mislili kaj sam poludel, al meni vam se radala jos jedna svijest, no transformacija nije uspjela. Bio kod psihoterapeuta bar 20x i lik je totalno zgubljen. Neurolog mi dal neke sumece magnezijske tabletice no nist ne pomazu. Ovo me muci vec jebenih 6 mjeseci, ako zna tko rijesenje, molim nek napise. Ak vam ova visa svijest nije jasna ima ovde lijepo opisano http://www.lotos-osijek.hr/content/view/20/46/ , 3. Moć - MANIPURA čakra, pupčani centar, centar vatre. Znam kaj bute mislili da sam posandrcal, i da je ludnica jedino mjesto za mene, al bar se potrudite i dajte mi neki savjet. Hvala.
Da li si radio colordopler krvnih sudova glave.
Meni to lici da mozak ne dobija dovoljno kiseonika,najvjerovatnije zbog krive vratne kicme,to se ustanovi rendgenom vrata.
Neurolog doplerom moze vidjeti dotok krvi i koliko je umanjen.
Simptomi su vrlo jebeni,da poludis.
ROKAN is offline  
Old 13.09.2007., 09:35   #82
Quote:
ROKAN kaže: Pogledaj post
Da li si radio colordopler krvnih sudova glave.
Meni to lici da mozak ne dobija dovoljno kiseonika,najvjerovatnije zbog krive vratne kicme,to se ustanovi rendgenom vrata.
Neurolog doplerom moze vidjeti dotok krvi i koliko je umanjen.
Simptomi su vrlo jebeni,da poludis.

Radio sam colordopler, veli da nije nist strasno. Moram priznat da mije kraljeznica u uzasnom stanju, a rendgen krlajeznice jedino nisam radio. Na magnetskoj rezonanci su mi snimali vratne kraljeske, jedan nije na svom mjestu no opet vele da glavobolje nisu zbog tog kraljeska.
sinisa12 is offline  
Old 13.09.2007., 14:27   #83
Quote:
sinisa12 kaže: Pogledaj post
Radio sam colordopler, veli da nije nist strasno. Moram priznat da mije kraljeznica u uzasnom stanju, a rendgen krlajeznice jedino nisam radio. Na magnetskoj rezonanci su mi snimali vratne kraljeske, jedan nije na svom mjestu no opet vele da glavobolje nisu zbog tog kraljeska.
Niš, onda još to i žicaj uputnicu za fizijatra da te pogleda. To da glavobolje nisu zbog toga treba potvrditi specijalista.
Ivanicapeca is offline  
Old 13.09.2007., 18:46   #84
Quote:
sinisa12 kaže: Pogledaj post
Radio sam colordopler, veli da nije nist strasno. Moram priznat da mije kraljeznica u uzasnom stanju, a rendgen krlajeznice jedino nisam radio. Na magnetskoj rezonanci su mi snimali vratne kraljeske, jedan nije na svom mjestu no opet vele da glavobolje nisu zbog tog kraljeska.
E pa to je to,i meni je doktor rekao nista strasno a simptomi uzasni.
Mada glavobolje nisu zbog toga sigurno su zbog hemoroida.
Da li imas i zujanje u usima-
Najbolje su ti vjezbe kod fizijatra da vrat dovedes u pravi polozaj.
Kasnije ti je bitna bilo kakva aktivnost,setnja,teretana.
Ja sada idem redovno u teretanu i cirkulacija je dosta bolja,glavobolje su slabije.
Mozes probati i ginko biloba.
ROKAN is offline  
Old 03.10.2007., 21:02   #85
glavobolja i bolovi u vratu i ramenima

Bok svima,
zanima me da li netko ima sličnih iskustava.... Zadnjih dana me redovito,bar 2 puta dnevno, počne jako boliti glava iz čista mira i nakon toga se pojavi i bol u vratu i ramenima. U biti kao da mi se ukliješti neki živac na tom području (ponekad vrat,ponekad rame) i često ne mogu bar par min okrenuti glavu na drugu stranu,a da pritom jako ne boli ili pomicati ramenima gore-dolje. Ne bih htjela odmah trčati doktoru pa me zanima da li se nekome događalo nešto slično i ako da kako ste to rješili? Hvala!
anchy_ri is offline  
Old 03.10.2007., 21:56   #86
Quote:
anchy_ri kaže: Pogledaj post
Ne bih htjela odmah trčati doktoru pa me zanima da li se nekome događalo nešto slično i ako da kako ste to rješili? Hvala!
Glavobolje su ti vjerovatno posljedica problema sa kičmenim stubom, nepravilnim držanjem...
Profesionalna masaža, vođenje računa o držanju, spavanje na potpuno ravnoj podlozi...možda ublaži.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 03.10.2007., 22:04   #87
Vjerojatno je tenzijska glavobolja zbog vratobolje. Možeš otići kod svog doktora opće prakse da ti propiše miorelaksanse. Jedan od najčešće upotrebljavanih je diazepam(apaurin, valium, normabel).
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 03.10.2007., 22:36   #88
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Glavobolje su ti vjerovatno posljedica problema sa kičmenim stubom, nepravilnim držanjem...
Profesionalna masaža, vođenje računa o držanju, spavanje na potpuno ravnoj podlozi...možda ublaži.
Spavam bez jastuka već neko vrijeme. Kad probam s jastukom sve je puno gore. Masaža da,ali samo kod fizioterapeuta,bar mi tako ljudi kažu.....ne u kozmetičkim salonima.
anchy_ri is offline  
Old 03.10.2007., 22:40   #89
Točno. Samo kod fizića.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 03.10.2007., 22:43   #90
Ma da, obavezno fizioterapeut. One u salonima su uglavnom opuštanja radi.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 03.10.2007., 23:27   #91
mene skoro svaki dan boli glava

više i ne govorim svojima o tome, ok, skužila sam ako preskočim obrok(izletim van bez doručka ili ručam u 6h). ali mi nije jasno zakaj me boli glava nakon buđenja ili ak sam cijeli dan doma. spavam ili bez jastuka (90%) ili sa ortopedskim jastukom.

znam da može biti kriv grudnjak, npr. prejako zategnute naramenice
nana30 is offline  
Old 04.10.2007., 16:30   #92
znam da može biti kriv grudnjak, npr. prejako zategnute naramenice[/QUOTE]

nemam problema s tim. Prije će biti loše držanje,previše sati sam na faksu ili sjedim.
anchy_ri is offline  
Old 18.01.2008., 16:40   #93
Glavobolja :(

inace me cesto boli glava, u prosijeku 2 puta tjedno, otkako znam za sebe.
ali evo brojim tocno zadnja 3 tjedna ama bas svaki dan me boli.
nekad zaboli na samo 10 min, a nekad drzi po par sati.
valjd cu otici do doktora, ali tek slijedeci tjedan, a dotad bi bilo zanimljivo cuti vasu dijagnozu
trocal is offline  
Old 18.01.2008., 17:20   #94
Quote:
trocal kaže: Pogledaj post
inace me cesto boli glava, u prosijeku 2 puta tjedno, otkako znam za sebe.
ali evo brojim tocno zadnja 3 tjedna ama bas svaki dan me boli.
nekad zaboli na samo 10 min, a nekad drzi po par sati.
valjd cu otici do doktora, ali tek slijedeci tjedan, a dotad bi bilo zanimljivo cuti vasu dijagnozu
i ja sam do prije par mjeseci imala strašne glavobolje svaki dan,nekad malo a ponekad pola dana,na kraju se ispostavilo da je sve od pokvarenog zuba
opsjednuta is offline  
Old 18.01.2008., 19:15   #95
razlozi glavobolje mogu biti svakojaki: nizak tlak,vrijeme ,određena hrana ,stres,pms,.....
ja već razlikujem kada mi je glavobolja zbog vremena,pms ili ću dobiti napadaj migrene...
uglavnom mislim kako bi mogla posjetiti lječnika i napraviti određene pretragekako bi mogla nesmetano uživati u životu...
pozdrav
optimizam is offline  
Old 19.01.2008., 16:12   #96
imala sam glavobolje od kad znam za sebe, bolila me doslovno stalno, 7 dana u tjednu, 24 sata na dan, budila sam se i lijegala s njom. bila sam na stotinu pretraga i nitko nije znao sta je, pricali su da moze doci i do epilepsije ali nemaju pojma kako to izlijeciti. isla sam kod homeopata, bioenergeticara, bla bla bla i nista.
dok ove godine nisam krenula na jogu. rekla sam tom nasem ucitelju da imam konstantne glavobolje, da sam prosla bezbroj doktora i on je jednostavno reko da zna kako to rijesiti i gotovo rekao je da je glavni krivac zapravo trbuh kojeg stalno zelimo drzati kolko tolko uvucenog a da nismo toga ni svjesni, dakle treba opustiti trbuh (on je naveo neke strucne izraze jos sta se tu unutra pritisce i kako to sve na kraju utjece na mozak i sve ali sam to zaboravila) i jos jedna bitna stvar, zvuci cudno ali je djelotvorno: treba opustiti anus. e sad, smijte se koliko hocete ali meni je to pomoglo, vise nemam uopce glavobolje, osim u rijetkim situacijama kada je stres ili nesto tako i kada mi nikakva sila ne moze opustiti ni trbuh ni anus a i da moze mi vjerojatno ne bi bilo bolje. ipak, naprosto mi je nevjerojatno zivjeti bez konstantne glavobolje i preporucam ovo svakome.
samo se treba opustiti (kolko god nekad bilo tesko, ali ipak je rijec o vasem tijelu i vasem zdravlju, i uostalom, sve se moze kad se hoce!)
sretno svima s glavoboljama!!
a i ostalima naravno
sweet_jane is offline  
Old 19.01.2008., 17:23   #97
Evo slažem se s ovim za jogu... ma to sigurno pomaže...čim ti misliđ na nešto drugo i još dok te to opušta... A konstantna glavobolja može biti znak učestalog trovanja. Trovanje je naravno u malim količinama ali ipak *ubija* organizam. Provjrei što piješ, jedeš...
Tomm.. is offline  
Old 20.01.2008., 10:03   #98
istina pola toga je u živcima..ali može boljeti od više razloga, npr. sinusi, loš vid, previše gledanja u tv ili monitor..
Ivan M. is offline  
Old 20.01.2008., 12:21   #99
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
istina pola toga je u živcima..ali može boljeti od više razloga, npr. sinusi, loš vid, previše gledanja u tv ili monitor..
za sinuse je istina, imam polipe po njima ali svi doktori su mi rekli da nije to. na kraju se ispostavilo da mi se struje u kori mozga ne krecu ravnomjerno nego divljaju, mda, ali zato je sad sve rijeseno!!
sweet_jane is offline  
Old 20.01.2008., 12:44   #100
Quote:
trocal kaže: Pogledaj post
inace me cesto boli glava, u prosijeku 2 puta tjedno, otkako znam za sebe.
ali evo brojim tocno zadnja 3 tjedna ama bas svaki dan me boli.
nekad zaboli na samo 10 min, a nekad drzi po par sati.
valjd cu otici do doktora, ali tek slijedeci tjedan, a dotad bi bilo zanimljivo cuti vasu dijagnozu

Evo i mene... već dva mjeseca, svaki dan... na rubu sam.
Michaela is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.