Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 14:48   #21
Ne vidim nikakvu pogrešku niti propust liječnika.
Šta liječnik doma zdravlja realno može učiniti u takvom urgentnom stanju.
Napisao je putni nalog za prijevoz do bolnice, pošto hitna nije došla i to je ok s njegove strane.
Očito da se radilo o zadnjem stadiju ciroze jetre, teško da bi mu se pomoglo da je i prije došao u bolnicu.
A to što obitelj smatra da je mogao dulje živjeti je njihova subjektivo-emotivna procjena kao laika.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:09   #22
Pinjuh je poznat po selektivnom slanju HMP-a. Bio je i šef Hitne u Osijeku, nije poslao pomoć u Bilje (mjesto par od Osijeka) jer Bilje administrativno ne spada pod Osijek nego Beli Manastir. Djevojku je policija stavila u svoje vozilo i dovezla u Osijek. Ipak je umrla, a on poštovao proceduru slijepo birokratski. Kasnije se saznalo da je radi svog djeteta poslao pomoć također u neko drugo administrativno područje. Onda je vrag odnio šalu i dobio je nogu. Bilo je to 2005-e pa se i ne sjećam više detalja. Na kraju je tužio Hitnu i izgubio, a izletio i iz svog voljenog Hdz-a.

Htio sam samo reći da uistinu imamo premalo detalja o ovom nedavnom slučaju, ali očito da nije izdvojeni slučaj.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:34   #23
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Cuj, ne znam kako je u Slavoniji, a nisam ni u Hrvatskoj dugo, ali Hitna je svugdje u svijetu za hitna stanja, a ne za prijevoz bolesnika kronicne prirode
Upravo zato da bi za slucaj hitnih stanja bila dostupna.
Ovo sto je opisano u clanku nije bilo hitno stanje.
HITNO stanje je kad netko pozove hitnu zbog krvarenja što je u ovom slučaju i bilo.Znači treba izaći na teren, pregledati pacijenta a potom odlučiti da li je za transport i kako, s pratnjom , infuzijom, i sl,
Pinjuh NIJE IAŠAO , NIJE POZNAVAO PACIJENTA;NIJE GA PREGLEDAO;NIJE PRUŽIO POMOĆ;ZAKLJUČIO JE TELEFONOM U RAZGOVORU SA JEDNOM STARICOM ,TO JE KAZNENO DJELO-NE PRUŽANJE POMOĆI!!!
voltaren40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:44   #24
Korištenje CAPS LOCKa se smatra deranjem. Ukoliko se nastavi nakon upozorenja bit će sankcionirano kartonom.

Pravila :
https://www.forum.hr/showthread.php?t=412442
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:10   #25
Quote:
voltaren40 kaže: Pogledaj post
HITNO stanje je kad netko pozove hitnu zbog krvarenja što je u ovom slučaju i bilo.Znači treba izaći na teren, pregledati pacijenta a potom odlučiti da li je za transport i kako, s pratnjom , infuzijom, i sl,
Pinjuh NIJE IAŠAO , NIJE POZNAVAO PACIJENTA;NIJE GA PREGLEDAO;NIJE PRUŽIO POMOĆ;ZAKLJUČIO JE TELEFONOM U RAZGOVORU SA JEDNOM STARICOM ,TO JE KAZNENO DJELO-NE PRUŽANJE POMOĆI!!!
Cuj, nije svako krvarenje hitno stanje; kronicna krvarenja iz probavnog ili genitalnog trakta to NISU. Mislis li da hitna dolazi po zene s dugotrajnim krvarenjima iz maternice, npr? Ili rektuma?

O ostalom ne znam nista; ali ti dobronamjerno kazem da ako nisi u stanju saslusati i razmisliti o protivnim argumentima se neces dobro provesti na sudu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:12   #26
?

A kako znati da li je to kronično krvarenje ili ne?
Valjda treba pacijenta pregledati da bi se bilo što utvrdilo!!
Zar itko može telefonom obaviti takav pregled?
Osim ako izvjesni gospodin ima nadnaravne moći?
voltaren40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 14:47   #27
A šta je taj Pinjuh na kraju bio zaposlenik Doma zdravlja ili Ustanove za hitnu medicinsku pomoć? Sad mi fakat nije jasno?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 13:55   #28
Quote:
leesha kaže: Pogledaj post
Ma joj, pa nisam tako zaostala da mi je psihijatar bauk, i sama koristim usluge, doduše ne psihijatra, već psihologa, ali to ovdje nije bio slučaj. A to sam i tako samo navela kao primjer, to je bilo prije 3-4 godine, inače ne idem tako često u posjete bolnici i liječnicima, hvala Bogu pa sam zdrava. Ali mama i tata su mi nažalost česti gosti u tim ustanovama i jako se ružno odnose prema njima, kao i prema svim pacijentima uostalom.
Ti znaš da je kleveta kazneno djelo. Pa ako nemaš konkretnih dokaza,nemoj nas uopće opterećivati s tim stvarima.

Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
(na temelju 24 sata, glas slavonije mi se ne otvara)

Ne razumijem, zasto taj covjek nije otisao u bolnicu (zasto ga obitelj/susjedi/prijatelji nije odvezla, taksi, nemam pojma)? Ne kazem da Hitna nije trebala izaci prije--to ne mogu na temelju podataka ovdje tvrditi--ali mi nije jasna obitelj koja je radije cekala Hitnu da covjeku jos bude gore (krvarenje u jednjaku i zelucu koje ocito kronicne prirode) nego da ga preveze
Vjerojatno je krvario iz želuca. Ako je povraćao tamni sadržaj kao crna kava radi se o krvarenju iz želuca, Hitno i po život opasno stanje. Čuo sam za Pinjuha. On je bio ravnatelj hitne u osijeku. Smijenjen je,pa je bio u Crvenom Križu.Nakon toga je primljen po političkoj liniji U Županju. Ravnateljica je isto iz HDZ-a.
On nema nikakvog iskustva jer je vrlo kratko vrijeme radio na hitnoj. Bio je dugo vremena ravnatelj hitne u Os.

Quote:
voltaren40 kaže: Pogledaj post
HITNO stanje je kad netko pozove hitnu zbog krvarenja što je u ovom slučaju i bilo.Znači treba izaći na teren, pregledati pacijenta a potom odlučiti da li je za transport i kako, s pratnjom , infuzijom, i sl,
Pinjuh NIJE IAŠAO , NIJE POZNAVAO PACIJENTA;NIJE GA PREGLEDAO;NIJE PRUŽIO POMOĆ;ZAKLJUČIO JE TELEFONOM U RAZGOVORU SA JEDNOM STARICOM ,TO JE KAZNENO DJELO-NE PRUŽANJE POMOĆI!!!
Ja sam dr i slažem se s tom konstatacijom. Ali treba vidjeti dali je imao pacijenta u ordinaciji koji je možda imao infarkt ili je bio na intervenciji negdje drugdje. Znači da nemamo sve podatke. 24 sata su žuta štampa. Čak ni podaci o Pinjuhu nisu točni.

Quote:
voltaren40 kaže: Pogledaj post
A kako znati da li je to kronično krvarenje ili ne?
Valjda treba pacijenta pregledati da bi se bilo što utvrdilo!!
Zar itko može telefonom obaviti takav pregled?
Osim ako izvjesni gospodin ima nadnaravne moći?
Slažem se. Trebao je u svakom slučaju izaći na teren. premda moram reći da su svi poslije bitke generali. Nije lako ocijenti preko tel što je hitno a što nije. Pogotovo kad pokrivaš veliko područje i imaš jedna kola.

Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A šta je taj Pinjuh na kraju bio zaposlenik Doma zdravlja ili Ustanove za hitnu medicinsku pomoć? Sad mi fakat nije jasno?
Hitna medicinska pomoć spada pod Dom zdravlja Županja

Zadnje uređivanje Katrin : 20.04.2010. at 14:28.
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 02:21   #29
Quote:
spartacus1 kaže: Pogledaj post
Ti znaš da je kleveta kazneno djelo. Pa ako nemaš konkretnih dokaza,nemoj nas uopće opterećivati s tim stvarima.
a mozda nesto propustih, ali ne vidim da je zena navela icije ime, prezime, radno mjesto, odnosno bilo sto sto bi identificiralo liječnike, sestre ili o kome vec prica. kakva mrtva kleveta?
uostalom, konkretnim dokazima se bavi sud, sigurno ne forumaska populacija. imas negdje, na zenskom zdravlju cini mi se, temu gdje se otvoreno pljuje po nekim ginekolozima (forumasice nisu prilozile konkretne dokaze u jpeg formatu). uputi frendove lijecnike na njih, pa nek podizu tuzbe za klevetu protiv nickova...

OT:
nakon svih zakonskih koraka koji se mogu poduzeti, mislim da je ipak "najsladje" pozaliti se novinarima.
backtoblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:33   #30
Rezanje dojke ili mito - pitanje je sad

Dakle da skratim tužnu priču ako je uopće moguće tugu rezati po veličini.

Gospođa pri kraju pedesetih godina ima karcinom dojke veličine 1.5 cm.
Predstojnik zagrebačke klinike zakazuje hitnu (!?) operaciju te nakon svih nalaza i snimaka kaže: odrezati će se duplo, dakle 3 cm i istovremeno sanirati plastičnom operacijom odrezano.

Točka. Sve je OK - tako mora biti.

Par dana prije operacije zakazuje hitan sastanak sa oboljelom gospođom ali u 4 oka što cijeloj ovoj tužnoj priči daje sasvim drugi ton. Dapače, zabranjuje njenom sinu prisustvovanje rasgovoru.
Sin ipak nakon 10-tak minuta upada u kancelariju i predstojnik klinike, sada već zbunjen, ponavlja drugu priču, doslovce:

"Da je vaša majka iz medicinske struke ili mlađa i ljepša obavili bi rezanje samo 3 cm. ali nije, pa režemo sve jer nemamo više donacija niti sredstava za tako duge operacije".

Kraj priče.

Da li je to moralno ili nije?
Da li je to po nekom pravilniku?
Da li je to naredio ministar zdravstva?
Kome se obratiti ako nije to sve OK?

Majka plače, sin u komi, a novca za privatnu kliniku nemaju.
Pulsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:43   #31
Odmah, hitno faksom izravno na kabinet ministra Milinovića, kopiju preporučeno inspekciji u Ministarstvu, a i dopis Pučkom pravobranitelju.

Obavijestiti i novinare.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:46   #32
Quote:
Pulsar kaže: Pogledaj post
Dakle da skratim tužnu priču ako je uopće moguće tugu rezati po veličini.

Gospođa pri kraju pedesetih godina ima karcinom dojke veličine 1.5 cm.
Predstojnik zagrebačke klinike zakazuje hitnu (!?) operaciju te nakon svih nalaza i snimaka kaže: odrezati će se duplo, dakle 3 cm i istovremeno sanirati plastičnom operacijom odrezano.

Točka. Sve je OK - tako mora biti.

Par dana prije operacije zakazuje hitan sastanak sa oboljelom gospođom ali u 4 oka što cijeloj ovoj tužnoj priči daje sasvim drugi ton. Dapače, zabranjuje njenom sinu prisustvovanje rasgovoru.
Sin ipak nakon 10-tak minuta upada u kancelariju i predstojnik klinike, sada već zbunjen, ponavlja drugu priču, doslovce:

"Da je vaša majka iz medicinske struke ili mlađa i ljepša obavili bi rezanje samo 3 cm. ali nije, pa režemo sve jer nemamo više donacija niti sredstava za tako duge operacije".

Kraj priče.

Da li je to moralno ili nije?
Da li je to po nekom pravilniku?
Da li je to naredio ministar zdravstva?
Kome se obratiti ako nije to sve OK?

Majka plače, sin u komi, a novca za privatnu kliniku nemaju.
Neka idu u drugu bolnicu po drugo mišljenje......
U KBC Dubrava rade rekonstrukcije dojke i cijela dojka može izgledati prirodno nakon zahvata, nisam sigurna ali mislim da se i na ženama iznad 50te rade rekonstrukcije.....
Prijateljičinoj majci su isto odrezali cijelu dojku pa je poslije ispalo da možda nisu trebali ali je isto žena u godinama, kada je žena mlada onda nastoje spasiti što je više zdravog tkiva moguće.....
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 19:00   #33
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Neka idu u drugu bolnicu po drugo mišljenje......
U KBC Dubrava rade rekonstrukcije dojke i cijela dojka može izgledati prirodno nakon zahvata, nisam sigurna ali mislim da se i na ženama iznad 50te rade rekonstrukcije.....
Prijateljičinoj majci su isto odrezali cijelu dojku pa je poslije ispalo da možda nisu trebali ali je isto žena u godinama, kada je žena mlada onda nastoje spasiti što je više zdravog tkiva moguće.....
Zahvaljujem se na savjetima.
Gore što sam iznio je apsolutna istina i sada nije vrijeme za tužakanje ali doći će...
Sada treba ajmo kazati spašavati život. Ipak se radi o karcinomu.
BTW operacija je hitno zakazana za drugi tjedan pri ovakvim kirurzima, bez "donacija" !? Katastrofa koji razlozi.

Žalosti me što su naše majke žene II reda. Pa zaboga, i one su nekad bile lijepe i mlade.

Lijepo molim ima li netko vezu u KBC Dubrava?
Naravno, molim odgovor na private.

Unaprijed hvala.
Pulsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:46   #34
...

meni se jednom frendu rodila kći. Dobila neku bakteriju koja se može dobiti samo u bolnici..nekakvu mrenu....

dijete svaki dan gubilo cca. 50 grama...

iz KBC-a Split - Firule....je uredno poslana doma....

problem je riješen očevom "uputnicom" odnosno, došao čovjek sa pištoljem i dijete mu je vraćeno u Split....i naknadno, zbog svih komplikacija...u Zagreb!

u svakom slučaju, kad god sam se negdje žalio, meni bi se osobno možda i popravila situacija, ali bi isti doktor i dalje isto radio....i takav bio prema drugim ljudima...onima koji se još nisu bunili....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 10:17   #35
Quote:
Grof_Drkula kaže: Pogledaj post
meni se jednom frendu rodila kći. Dobila neku bakteriju koja se može dobiti samo u bolnici..nekakvu mrenu....

dijete svaki dan gubilo cca. 50 grama...

iz KBC-a Split - Firule....je uredno poslana doma....

problem je riješen očevom "uputnicom" odnosno, došao čovjek sa pištoljem i dijete mu je vraćeno u Split....i naknadno, zbog svih komplikacija...u Zagreb!

u svakom slučaju, kad god sam se negdje žalio, meni bi se osobno možda i popravila situacija, ali bi isti doktor i dalje isto radio....i takav bio prema drugim ljudima...onima koji se još nisu bunili....
Mrsu. To je nažalost česta bolnička bakterijska infekcija koja napada osobe s oslabljenim imunitetom, naravno i novorođenčad za koje je često i nažalost smrtna.
Veliki je problem, ne samo u zdravstvu, već i drugim državnim i javnim ustanovama, da tek kad se čovjek postavi kao psihopačina nešto i ostvari, očito da lijepa riječ ne otvara sva vrata.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:17   #36
Prijevara od strane liječnika

Kao što naslov kaže, imam problem sa nekoliko liječnika ( ustvari radi se o mojoj majci ). Naime, imala je povredu na radnom mjestu prilikom koje je udarila glavom i vratom( u lavandin ), al kad se je pojavila kod neurologa on joj je rekao da ima samo lagani potres mozga nek stavi ovratnik i ide nazad radit za 2-3 tjedna. Ali je ona trazila misljenje neurokirurga koji ju je uputio na snimanje na kojem je saznala da su joj izletjela 4 diska vratne kraljeznice, medutim dok je ona docekala snimanje ovi su joj zakljucili bolovanje. ŠTO SAD ???? hvala
marinmlika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:26   #37
Da napomenem da je taj isti neurolog urigirao na komisiju medicine rada da se sto prije zavrsi "liječenje", kojeg nije ni bilo
marinmlika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 21:33   #38
Quote:
marinmlika kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, imam problem sa nekoliko liječnika ( ustvari radi se o mojoj majci ). Naime, imala je povredu na radnom mjestu prilikom koje je udarila glavom i vratom( u lavandin ), al kad se je pojavila kod neurologa on joj je rekao da ima samo lagani potres mozga nek stavi ovratnik i ide nazad radit za 2-3 tjedna. Ali je ona trazila misljenje neurokirurga koji ju je uputio na snimanje na kojem je saznala da su joj izletjela 4 diska vratne kraljeznice, medutim dok je ona docekala snimanje ovi su joj zakljucili bolovanje. ŠTO SAD ???? hvala
Izletjeli disk ne mora biti posljedica udarca glavom u lavandin. A sad sa novim nalazom na bolovanje, samo teško će dokazati da je to posljedica udarca u glavu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:28   #39
Question Kome tužiti nedodirljive liječnike radi bezobrazluka??!

Pozdrav!

Nedavno mi je pozlilo mami pa sam pozvao hitnu. Izmjerili su joj tlak i sve, dali injekciju pa sam na kraju upitao liječnika što joj je bilo, a on bahato odgovori: Gospodine, vaša mami je pozlilo radi visokog tlaka. Da ste joj na pravo vrijeme dali tabletu mi nebi bili tu. Potapša me i ode zajedno sa svojima i kolima nazad.

Doslovce mi je nametnuo pitanje da se sam upitam da li sam ja kriv zato što je mojoj mami pozlilo što me jako uvrijedilo.
Poslao sam dopis Državnom odvjetniku radi takvog bezobraznog čina i nisam ništa dobio.

Kome ja mogu tog liječnika tužiti radi takvog bezobrazluka?

Mislim, liječnik je korektno postupio i pomogao mi mami, ali kad mi je to tako rekao dosta me pogodilo jer ispada da sam ja kriv za njeno stanje, a to je moja mama koju volim više od bilo koga.
Marinko.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 13:00   #40
DORH nema ništa s time, budući da se eventualno radi o kaznenom djelu "uvrede" koje se progoni privatnom tužbom. Znači, uzmeš odvjetnika i sam tužiš liječnika.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.