Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 08:21   #1061
imaš napismeno da si ta dva dana na godišnjem, nisi dužna se pojaviti na inventuri. štoviše, to ne bi bilo ni u skladu sa zakonom
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:37   #1062
ok, hvala
__________________
Sve se vraća, sve se plaća...
corella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:23   #1063
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
mogu ti ga platiti jedino ako odlazis iz firme, pa skupa sa zadnjom placom. ne mozes zamijeniti godisnji odmor za novcanu naknadu
hvala na ljubaznom odgovoru
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:49   #1064
Quote:
corella kaže: Pogledaj post
Hvala

Znači mogu reći da ne dolazim na inventuru ili jedan od preostalih dana otkaznog roka? da iskoristim ta dva dana, a ne jedan kako po njima ispada zbog inventure...
Dobila sam papir na kojem piše da sam tražila prekid ugovora o radu, da imam 13 dana godišnjeg od čega ću dva iskoristiti, a ostatak od 11 dana će mi platiti uz plaću.
Je l piše koja 2 dana? Trebali su ti dati rješenje o GO gdje pišu točni datumi.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:03   #1065
Pozdrav svima!
Ako bi mi netko mogao odgovoriti bila bih zahvalna:
Koristim komplikacije u trudnoci od 11.1. Htjela sam iskoristiti go iz 2017. prije nego odem na komplikacije ali mi poslodavac nije htio odobriti zahtjev uz objasnjenje da koristenje mog go trenutno nije u njegovom interesu, tj. firme.
Trebam roditi u 6/2017 pa me zanima kada ja najkasnije mogu iskoristiti go iz 2017. s time da imam pravo koristiti porodiljni 3 godine? (Radim u drzavnoj firmi, imamo kolektivni ugovor)
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:03   #1066
Kad završi porodiljni koristit ćeš sav neiskorišteni godišnji.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:44   #1067
Propala firma, svi djelatnici dobili otkaz, međutim nije iskorišten godišnji odmor, da li poslodavac mora novčano nadoknaditi to?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:52   #1068
Da.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:56   #1069
I pretpostavljao sam, sad je onda samo pitanje hoće li isplatiti s obzirom da su računi firme u blokadi, je li tko imao iskustva s time, kako ide proces glede naplate, tužba?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:32   #1070
trazis od poslodavca potvrdu o dugovanju, s tim na finu i upises se kao vjerovnik i potrazujes svoja sredstva putem fine
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 07:13   #1071
Bok, imam pitanje

ugovor mi ističe 07.04. i poslodavac ga ne misli produljiti. Starog godišnjeg iz 2016 imam 11 dana.
Rješenje za godišnji dobivamo u lipnju ili srpnju, ako sam dobro upamtila od prošle godine.
imam li pravo na razmjerni godišnji, i ako da koliko , pošto je datum ni vrit ni mimo. da li se računa tih sedam dana travnja kao dan ili ne?
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:05   #1072
Računa se samo ovih 3 mjeseca. 6 dana.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:19   #1073
Super, hvala. Moja sefika nije nikad procitala pravilnik pa tvrdi da nemam pravo ns to...
15 dana treba biti, ne manje, da bi se dobio dan, jel tako?
Jel se u praksi desava da poslodavac to ne postuje? Odradit cu koliko moram i nedam im ni dana...
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:34   #1074
pitanje u vezi "prisilnog" slanja na godišnji, smije li meni poslodavac npr u četvrtak reći da sam od ponedjeljka npr 2 tjedna na godišnji, ili se ti "prisilni" godišnji moraju najaviti u nekom roku, ako da od koliko dana ranije?
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:10   #1075
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Super, hvala. Moja sefika nije nikad procitala pravilnik pa tvrdi da nemam pravo ns to...
15 dana treba biti, ne manje, da bi se dobio dan, jel tako?
Jel se u praksi desava da poslodavac to ne postuje? Odradit cu koliko moram i nedam im ni dana...
Ne treba joj nikakav pravilnik, Zakon o radu joj je čisto dovoljan. Tamo će sve naći o razmjernom djelu godišnjeg.
Da, potrebna je polovica mjeseca da bi se zaokružio na cijeli, pa da se računa za razmjerni dio godišnjeg.

Quote:
Myrin kaže: Pogledaj post
pitanje u vezi "prisilnog" slanja na godišnji, smije li meni poslodavac npr u četvrtak reći da sam od ponedjeljka npr 2 tjedna na godišnji, ili se ti "prisilni" godišnji moraju najaviti u nekom roku, ako da od koliko dana ranije?
Posldavac mora radnika obavijestiti od godišnjem i njegovom trajanju bar 15 dana prije početka istog.
Mora izdati rješenje o tome.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:10   #1076
Bok, imam jedno pitanje u vezi godisnjeg odmora. Situacija je sljedeca: na godisnjem sam odmoru dana od odobrenih 10, s tim da me dns poslodavac zvao i rekao da moram doci sutra na posao ili cu dobit otkaz? tj. da se ranije moram vratit s godisnjeg. Jel to poslodavac smije tako raditi ili se protivi zakoniku?
hvala
Poster1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:18   #1077
Ne, ne smije. Imaš ti rješenje o godišnjem?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:17   #1078
Da li po nekom članku zakona minimalni broj dana godišnjeg odmora moze bit 18? Nisam to uspjela naći,samo da je minimum 20 dana za radni tjedan od 5 dana. Dal ima neka caka?
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:28   #1079
Ako je radnik radio cijelu godinu onda bi minimum trebao biti 20 dana.
Al al nije radio, onda ima pravo na razmjerni dio, pa tad ispadne i manje, ovisno koliko dugo je radnik radio.

Za kolektivne ugovore ne znam što piše. Možda u nekome i stoji da je minimum 18 dana.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:10   #1080
A jel smije prikazat 20 dana kao-18 početnih +1 dan na stručnu spremu +1 na godine staža?
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.