Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 13:50   #1
Imamo li pravo na mir i lijepe blagdane i slavlja ?

svake godine, u prosincu - prolazimo kroz mučne kanonade petardi i ostale pirotehnike.
uznemiruju se mala djeca, starci, bolesnici, odrasli, životinje,...
svake godine, ima stadalih i oštećenih http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...6/0280006.html
do kada ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 13:53   #2
Moram priznati da ni meni nije jasno. Ok, kužim vatromet, prskalice i tak, stvari koje lijepo izgledaju, ali petarde/karabit/kubure mi nisu jasne. Si ti ljudi i doma na zvučnicima puštaju glasne iritantne zvukove bez ikakve svrhe?
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 14:21   #3
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
svake godine, u prosincu - prolazimo kroz mučne kanonade petardi i ostale pirotehnike.
uznemiruju se mala djeca, starci, bolesnici, odrasli, životinje,...
svake godine, ima stadalih i oštećenih http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...6/0280006.html
do kada ?
petarde se mogu legalno kupiti u Konzumu. Obavijestio sam policiju. rečeno mi je da ima više klasa petardi. te koje se prodaju su kao dozvoljene cijele godine.
Glavno da ljudi kupuju i da se puni državni proračun. djeca koja će pri tom stradati nisu bitna.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:08   #4
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
svake godine, u prosincu - prolazimo kroz mučne kanonade petardi i ostale pirotehnike.
uznemiruju se mala djeca, starci, bolesnici, odrasli, životinje,...
svake godine, ima stadalih i oštećenih http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...6/0280006.html
do kada ?
Kod mene klinci ubacuju petarde u stubište zgrade.
albundyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:15   #5
Quote:
albundyy kaže: Pogledaj post
Kod mene klinci ubacuju petarde u stubište zgrade.

ubacuju i u šahtove od kanalizacije.
pravi teroristi i štetočine.
policija se smješka - za poluditi.

trebalo bi karamarka nategnuti
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 16:54   #6
Za komunizma si petarde mogao kupiti jedino od švercera, u Oktogonu recimo i bile su skupe. Milicija ih je progonila !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:12   #7
Zabranit petarde i gotovo,ali jebiga onda bi Mirnovec propao.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:40   #8
neka mirnovec radi za izvoz.
mi trebamo, mir i zdravlje.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:02   #9
Ka dite iz zadarske ratne generacije pucnjava mi je ostala neki fetiš i u danima rane mladosti pa sam do kraja srednje škole puca sve i svašta, od piratica, žutki, magnumki do karabita koji je jednom prilikom i komad zida u kvartu odvalija To je doduše bija zgodan odmak od skupljanja gelera, ostataka raznih projektila i praznih zolja, čime sam se bavija ka dite, tako da se moji doma nisu previše bunili

Kasnije čovik sazre i shvati da su petarde porez na budale. Ka mulac sam trošija masu love na sve živo što puca, a sad ne bi ni kune da za to. Čak da mi netko da i mukte paket magnumki ne bi se sigurno vanka smrzava da bi čuja pucanj. I nema to previše veze s državnom regulativom i zabranom jer je uvik toga bilo i kome je bilo do toga se snalazija. Rađe da dica kupuju te stvari u Mirnovcu ili Orionu koji ipak proizvode to pod određenom regulativom nego da idu u Kistanje po razni shit koji je puno opasniji. Dicu zapravo triba učiti kako s tim rukovati da bude što manje nesrića, a zabranom se ništa ne postiže nego samo efekt "zabranjenog voća" koje je dici uvik najslađe.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:28   #10
Najgori su mi oni roditelji - očevi, koji svoje "nasljednike" uče bacanju petardi - valjda kao neki primitivan ritual muške inicijacije.

Vidio sam ne samo jedan takav slučaj, i zanimljivo kako ti ljudi redovito i fizički izgledaju govedasto.

A kad im uputiš neku primjedbu, ti vrli očevi te gledaju kao da bi te najradije ubili...

Sjećam se jednog majmuna prošle godine, koji se sa svojim sinčićem šetao kroz grad i hrabrio ga da baca petarde, od kojih je jedna doljetela do mojih nogu.

Kad sam mu obratio pozornost na to, ubilački me je pogledao, ali budući da je shvatio da bi popio batine da je krivo reagirao, bez ijedne riječi isprike je bijesno pokupio svog sina i otišao dalje - nakon čega sam malo dalje opet čuo zvuk pucanja petardi...

Dvonožna goveda...
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:41   #11
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Najgori su mi oni roditelji - očevi, koji svoje "nasljednike" uče bacanju petardi - valjda kao neki primitivan ritual muške inicijacije.

Vidio sam ne samo jedan takav slučaj, i zanimljivo kako ti ljudi redovito i fizički izgledaju govedasto.

A kad im uputiš neku primjedbu, ti vrli očevi te gledaju kao da bi te najradije ubili...

Sjećam se jednog majmuna prošle godine, koji se sa svojim sinčićem šetao kroz grad i hrabrio ga da baca petarde, od kojih je jedna doljetela do mojih nogu.

Kad sam mu obratio pozornost na to, ubilački me je pogledao, ali budući da je shvatio da bi popio batine da je krivo reagirao, bez ijedne riječi isprike je bijesno pokupio svog sina i otišao dalje - nakon čega sam malo dalje opet čuo zvuk pucanja petardi...

Dvonožna goveda...
Ja ću prvi sutra sa svojim ditetom bacati petarde ka što je moj ćaća sa mnom baca. Nema to veze s "muškom inicijacijom" nego s roditeljskom brigom, do svoje 15. godine nisam smija sam primiti petardu u ruke, a kamoli je bacati sam. Otac me naučija kako se to triba raditi, koliko oprezan triba biti i eto, srića moja, nikad mi se nije dogodila ni najmanja neugodnost s petardama.

A kako su petarde dici zanimljive, naravno da ću ih i ja bacati sa svojim ditetom bude li ga to zanimalo. Svakako bolja opcija od one da sam baca sa svojim balavim vršnjacima bez da išta zna o tome kako se to triba raditi i koliko to more biti opasno. Naravno da neće bacati petarde ljudima pod noge u centru grada, ka što ni moj ćaća nije baca sa mnom, ali u svom dvorištu ili po kvartovskim ledinama neka radi što želi, uz moj nadzor do određene dobi. Za sve postoji, naravno, prikladno misto, vrime i ura kad se to radi, pa tako i za pucanje petardi.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:09   #12
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ja ću prvi sutra sa svojim ditetom bacati petarde ka što je moj ćaća sa mnom baca. Nema to veze s "muškom inicijacijom" nego s roditeljskom brigom, do svoje 15. godine nisam smija sam primiti petardu u ruke, a kamoli je bacati sam. Otac me naučija kako se to triba raditi, koliko oprezan triba biti i eto, srića moja, nikad mi se nije dogodila ni najmanja neugodnost s petardama.

A kako su petarde dici zanimljive, naravno da ću ih i ja bacati sa svojim ditetom bude li ga to zanimalo. Svakako bolja opcija od one da sam baca sa svojim balavim vršnjacima bez da išta zna o tome kako se to triba raditi i koliko to more biti opasno. Naravno da neće bacati petarde ljudima pod noge u centru grada, ka što ni moj ćaća nije baca sa mnom, ali u svom dvorištu ili po kvartovskim ledinama neka radi što želi, uz moj nadzor do određene dobi. Za sve postoji, naravno, prikladno misto, vrime i ura kad se to radi, pa tako i za pucanje petardi.
Po toj istoj logici možeš dati da djete uz tebe puca i iz pištolja.Po meni to rade mentalno zaostale osobe.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:18   #13
Jel ovo forum penzići.hr?
Petarde nisu problem, što svi odmah radite frku
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:18   #14
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Po toj istoj logici možeš dati da djete uz tebe puca i iz pištolja.Po meni to rade mentalno zaostale osobe.
Pucanje petardi je legalno jer se legalno i prodaju. Pucanje iz pištolja nije legalno, dapače, posjedovanje istog bez dozvole za nošenje je kazneno djelo.

Uspoređivati pucanje petardi s pucanjem iz pištolja, silovanjem, bacanjem ljudi s litice i sličnim je malo smišno.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:29   #15
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel ovo forum penzići.hr?
Petarde nisu problem, što svi odmah radite frku
Pogledaj koliko djece je svake godine ozljeđeno,kolika djeca ostaju bez oka ,prstiju i šake, pa mi onda reci da petarde nisu problem.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:37   #16
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Pogledaj koliko djece je svake godine ozljeđeno,kolika djeca ostaju bez oka ,prstiju i šake, pa mi onda reci da petarde nisu problem.
Koliko bi dice bilo ozlijeđeno, ostajalo bez oka, prstiju i šake da se petarde prodaju ilegalno (ko zna kakve proizvodnje i odakle) i da s dobrim dijelom dice petarde do određene dobi ne pucaju roditelji (što je, po tebi, primitivno )?!

Bi li ozljeda bilo više ili manje, što ti misliš?
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:45   #17
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Koliko bi dice bilo ozlijeđeno, ostajalo bez oka, prstiju i šake da se petarde prodaju ilegalno (ko zna kakve proizvodnje i odakle) i da s dobrim dijelom dice petarde do određene dobi ne pucaju roditelji (što je, po tebi, primitivno )?!

Bi li ozljeda bilo više ili manje, što ti misliš?
Pametni roditelji brane djeci petarde. Država bi isto trebala učiniti. Ilegalno prodavanje petardi bi trebalo sankcionirati kaznom zatvora od 1-5 godina.
Moglo biu se i ovako postaviti stvari.Pucajte do mile volje, ali ako se nešto desi djetetu nemate pravo na liječničku pomoć. Ako sui znao sa djetetom bacati petarde, onda ga i liječi ako mu se nešto dogodi
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:53   #18
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Pametni roditelji brane djeci petarde. Država bi isto trebala učiniti. Ilegalno prodavanje petardi bi trebalo sankcionirati kaznom zatvora od 1-5 godina.
Moglo biu se i ovako postaviti stvari.Pucajte do mile volje, ali ako se nešto desi djetetu nemate pravo na liječničku pomoć. Ako sui znao sa djetetom bacati petarde, onda ga i liječi ako mu se nešto dogodi
Pametni roditelji brane dici petarde. Odlično za njih. I dica ih, naravno jer bespogovorno slušaju roditelje, posljedično tome ne pucaju. How yes no.

Dica su dica. Nešto što im je milo raditi će imali za to odobrenje ili ne. A većina dice, poglavito muške, vole petarde i vole ih pucati. Pretpostavljan da će ih i moj sin voliti i želiti pucati u jednoj fazi svog života. Je li pametnije da mu ih autoritativno branim, a da ih on kad izađe na igralište sam puca sa svojim balavim prijateljima koji o životu vraga ne znaju ili je pametnije da ih skupa idemo kupiti, da ih skupa pucamo dok ne postane dovoljno odrasa i zreo da more sam i da mu ja ukažen na moguće posljedice lošeg rukovanja s petardama? Nekako mi se čini da će to imati bolji odjek kod diteta nego da mu se nešto zabrani.

U našim ljudima još uvik živi komunizam, bili oni lijeve ili desne političke orijentacije. Sve zabraniti. A sve se to, što je zabranjeno, uredno radi. Licemjerje na n-tu potenciju.

Ne znan nijednog momka mog godišta iz kvarta i šire koji u to vrime kad smo bili mulci nije puca petarde. A bilo je onih kojima su to roditelji izričito branili. Što su postigli time? Ja bi reka ništa, čak je povećana opasnost da se dica ozlijede pri rukovanju jer od roditelja ništa pametno po pitanju sigurnosti nisu čuli. Najlakše je ditetu zabraniti, triba ga nešto i naučiti i malo mu se posvetiti, pa i njegovom guštu pucanja petardi.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 20:01   #19
Kak ne kužite stvar je u zvuku, u buci, onaj booooooommmmm. Kužite sad. I iako ja to već dugo ne radim jer mi više nije fora, sad mi je pravi vatromet špica, rakete šema, razumijem klince koji to rade jer sam i ja to radio, petarde jebote pa nisi faca ak ih nemaš.
Sjećam se lika kojem stara nije dala petarde bacat nego je žabice donio u školu, do kraja škole smo ga cimali, vjerujem nimalo ugodno iskustvo za njega.
I možda kažem možda bi bilo bolje da si djeci objasnite kako i što sigurnije rukovat petardama nego da im branite jer su lako dostupne pa čak i ako mu ih vi branite netko u društvu će ih imati.
Ma fora su te petarde bile, a danas kad rokne cijeli se scimam. Vražja djeca.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 20:05   #20
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Kak ne kužite stvar je u zvuku, u buci, onaj booooooommmmm. Kužite sad. I iako ja to već dugo ne radim jer mi više nije fora, sad mi je pravi vatromet špica, rakete šema, razumijem klince koji to rade jer sam i ja to radio, petarde jebote pa nisi faca ak ih nemaš.
Sjećam se lika kojem stara nije dala petarde bacat nego je žabice donio u školu, do kraja škole smo ga cimali, vjerujem nimalo ugodno iskustvo za njega.
I možda kažem možda bi bilo bolje da si djeci objasnite kako i što sigurnije rukovat petardama nego da im branite jer su lako dostupne pa čak i ako mu ih vi branite netko u društvu će ih imati.
Ma fora su te petarde bile, a danas kad rokne cijeli se scimam. Vražja djeca.
Odličan post.
Ovo boldano je najveća istina ikad izrečena, nekad sam puca tešku artiljeriju a sad se ukenjam kad neka nenadano rokne u blizini
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.