Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 05:41   #1
Peugeot 307 2.0 HDI - pale se lampice upozorenja na 130km/h

Pozdrav svima

Posjedujem Peugeot 307 2.0 HDI, 2001 godište. Prije par dana primjetio sam sljedeće stvari:

Prilikom vožnje brzinom od 130 km/h pale mi se dvije lampice, odnosno upozorenja, "ASR/ESP not functioning" i "antipulition fault". "ASR/ESP not functioning" lampica se kod narednog paljenja automobila načešće ugasi a ugasi se i "antipulition fault" nakon par ponovnih gašenja i paljenja. Kada auto ponovno natjeram na brzinu od 130km/h opet ista stvar. Ponovno se pale ta dva upozorenja. Nisam primjetio nekakve poteškoće u radu motora, ali to je možda što doista rijetko i vozim brže od 110 km/h.

Također sam prije par dana primjetio da mi se ventilator sam pali bez da je motor zagrijan. To najblje primjetim kad atomobil stoji u mjestu, u leru. Upali se i ventilator, radi par sekundi pa se ugasi. I sve tako, praktički u jednakim intervalima. Konstantno se to ponavlja. Pretpostavljam da nešto pali ventilator, a onda kad termostat skuži da motor nije zagrijan, on ga i ugasi. To su samo moje pretpostavke. Ako imate neki savjet molim vas da pomognete.

Unaprijed zahvaljujem!
Predsjednik RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 11:53   #2
Quote:
Predsjednik RH kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Posjedujem Peugeot 307 2.0 HDI, 2001 godište. Prije par dana primjetio sam sljedeće stvari:

Prilikom vožnje brzinom od 130 km/h pale mi se dvije lampice, odnosno upozorenja, "ASR/ESP not functioning" i "antipulition fault". "ASR/ESP not functioning" lampica se kod narednog paljenja automobila načešće ugasi a ugasi se i "antipulition fault" nakon par ponovnih gašenja i paljenja. Kada auto ponovno natjeram na brzinu od 130km/h opet ista stvar. Ponovno se pale ta dva upozorenja. Nisam primjetio nekakve poteškoće u radu motora, ali to je možda što doista rijetko i vozim brže od 110 km/h.

Također sam prije par dana primjetio da mi se ventilator sam pali bez da je motor zagrijan. To najblje primjetim kad atomobil stoji u mjestu, u leru. Upali se i ventilator, radi par sekundi pa se ugasi. I sve tako, praktički u jednakim intervalima. Konstantno se to ponavlja. Pretpostavljam da nešto pali ventilator, a onda kad termostat skuži da motor nije zagrijan, on ga i ugasi. To su samo moje pretpostavke. Ako imate neki savjet molim vas da pomognete.

Unaprijed zahvaljujem!
klima ti pali ventilator iako ti auto nije zagrijan....

a ovo ti nešto ima veze s ESP-om i to te upozorava da ti je to isključeno.... Negdje imaš tipku za uključi/isključi ESP pa pogledaj da ti nije isključen npr. kod čišćenja u praonici...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:08   #3
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
klima ti pali ventilator iako ti auto nije zagrijan....

a ovo ti nešto ima veze s ESP-om i to te upozorava da ti je to isključeno.... Negdje imaš tipku za uključi/isključi ESP pa pogledaj da ti nije isključen npr. kod čišćenja u praonici...
Kažeš nešto nije u redu sa klimom?

Što se tiče ESP-a, nije to što govoriš. Znam za to da se može ručno ukljčiti ili isključiti. Ovdje se radi da se ESP greška uključuje kod brizine od 130km/h.

Odoh provjeriti ima li to kakve veze sa obrtajima, pa napišem ovdje. Neki tvrde da im auto ne može napraviti više od 3000 obrtaja u ovakvim sličnim slučajevima, kada je najčešći uzrok zaprljanje FAP filrtera....
Mali Hrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:20   #4
depolution system faulty se pojavljuje kod dosta stvari, a ne samo kod zaprljanja fap filtera, može bit filter nafte, egr, ... meni se pojavio nedavno i nije htio preko 3000, nakon malo vožnje u nižoj brzini pri višim okretajima lampica se ugasila i više se ne pojavljuje, uglavnoom gradska vožnja, loša nafta...
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:42   #5
Quote:
Mali Hrvat kaže: Pogledaj post
Kažeš nešto nije u redu sa klimom?

Što se tiče ESP-a, nije to što govoriš. Znam za to da se može ručno ukljčiti ili isključiti. Ovdje se radi da se ESP greška uključuje kod brizine od 130km/h.

Odoh provjeriti ima li to kakve veze sa obrtajima, pa napišem ovdje. Neki tvrde da im auto ne može napraviti više od 3000 obrtaja u ovakvim sličnim slučajevima, kada je najčešći uzrok zaprljanje FAP filrtera....
Da, u pravu si! Kod mene to nema veze sa obrtajima nego samo sa brzinom! Obrtaji su u redu i bez problema vozim sa više od 3000 obrtaja! Nemaš potrebu provjeravati jer nije to! Jednostavno se kod brzine od 130km/h uključe te dvije lampice. Stvarno ne znam što bi to moglo biti!
Predsjednik RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:49   #6
To kad vam ide do 3000rpm je Safe Mode. Ponekad je s autom sve u redu i na dijagnostici se poniste greske i sve radi super.

Ljudi razbijate glave bezveze danas dijagnostika kosta nekih 50-100-200kn a moze i badava ak poznate covjeka. Auto se prikopca na tester i ocitaju se greske u roku 2min i znas na cemu si.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:30   #7
Imam 307 xsi 2002g, nigdje nemam tipke za isključivanje asr-a ili esp-a, zar se to neda isključit??
tomasvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:59   #8
Nađi osigurač od istog i rješen problem.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 00:41   #9
bojim se da ovdje neće ići osiguračem
ASR/ESP ti se najvjerojatnije pale radi fap filtera ( da ga jebeš tak su ga složili softverski )
to ti radi isto na renou kad ti skuži izostanak paljenja na pojedinom cilindru .
paljenje ventilatora može biti vezano za temperaturu samog fap-a . mjeri mu temperaturu na ulazu i u samom filteru .furaj na dijagnostiku .
pps ti to odradi vrhunski a može se odraditi prisilna regeneracija fap-a
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 08:53   #10
Pa ako ne ide osiguračem garantirano ide sjekirom. Vidiš da je čovjek zapeo da hoće isključit ESP.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 20:56   #11
ovo antipusldfk fault nesto.. hm.. 1.4 benz i na 2001 i na 2007 se palila ukupno 4 puta. sva cetri puta. gornja lambdo sonda.. krivac.. 3 puta kuna i jednom vjeverica koja je pregrizla kablove... 2 puta smo morali novu kupit, 2 puta smo uspjeli pokrpat te kablove....
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 21:12   #12
kuna , vjeverica .nastavi niz ...svizac ..
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 22:42   #13
evo zadnji put je bilo prije nekih 2mjeseca. otkako smo kupili ovaj 307 (2007g) i otkako nam je prvi put nesto pokidalo zice te (morali smo kupit novu jer se nije moglo popravit) tata obavezno nasprica s nekim sredstvom protiv tih "stetocina". tad je takodjer u garazi bilo to (zivim na selu). par mjeseci poslije spazili smo kak nam se kuna penje po fasadi na krov kuce. svako vece (oko 9-10 sati je isla po zidu). nije bila na nasem tavanu nego kod susjeda. probali smo ju oterat al cim netko ima na dvoristu ona se ne pojavi. imamo dva psa al oba su vezana paju to ne sprjecava. i sad ovo ljeto bila je neka guzva vamo tamo ja fakultet i on je zaboravio naspricat to i odma je pojela nekih 20cm kabla. nasli smo komadice te plastike/gume sto je kao "zastita" ispod auta. auto je palio al je bio u safe modu i pisalo je to anti... fault... uspjeli smo pokrpat zice buduci da je na pola grizla pa nije iscupala zice van...

nego sta sad napravit s tom kunom. zasticena je prije svega. otrov ne smijemo stavit jer imamo brdo macaka, a one spavaju il kod psa (sad imamo jednog) ili se sunjaju oko konja kojeg takodjer imamo. i onda bi na kraju mogli rjesit pola dvorista zbog te kune... aa ak ju cekamo ona se bas taj dan ne pojavi... i redovito spava il kod susjeda na tavanu, ili kod nas pod poklopcem motora, dok su na mom skuteru na sicu vjecno macke koje isto tak ne mozemo oterat xD
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 23:50   #14
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
nije bila na nasem tavanu nego kod susjeda.

nego sta sad napravit s tom kunom. zasticena je prije svega. ne mozemo oterat xD
e jebi ga . dok je susjed imal bolji auto bila je kod njega . sada ste vi nabavili bolji ( čitaj ukusniji ) sad se preselila k vama
ma ima negdje za kupit one vrećice s klopom kaj se vežu u motorni prostor.
neznam di ali će se već neko javit
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 05:06   #15
pustit psa sa lanca

od frendice irski vodeni španijel tamani što stigne, mačke, vjeverice, jednom je čak zadavio labuda
da ti dođemo u goste ?
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:52   #16
ma najjace je to sto u zadnjih 20godina nije bila nijedna, i sad se ova udomacila... il vise njih. susjed ni nema.. prvo nam je bilo drago ipak kazu da je kuna znak srece kad ono paf.. hahaha.. al rjesava to sve ovaj sprej. ne mogu pustit psa s lanca tj nie na lancu nego je u boksu. brat mi ima 5 godina i njemu vjerojatno nebi nista, al je velik i orusio bi ga na pod ko sto zna pa ga lize a ovaj place vristi sta sve ne. a i taman ispred nase kuce prolaze svi sto idu u troginu i djeca od 1.-4. razreda osnovne.. nema smisla da na kraju on pobjegne van. samo sam reko sta je nama bilo kad nam je to pisalo.
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:32   #17
Talking

To ti je normalno kod svih auti koje teraš dugo u V-maxu
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:33   #18
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
nego sta sad napravit s tom kunom. zasticena je prije svega. otrov ne smijemo stavit jer imamo brdo macaka, a one spavaju il kod psa (sad imamo jednog) ili se sunjaju oko konja kojeg takodjer imamo. i onda bi na kraju mogli rjesit pola dvorista zbog te kune... aa ak ju cekamo ona se bas taj dan ne pojavi... i redovito spava il kod susjeda na tavanu, ili kod nas pod poklopcem motora, dok su na mom skuteru na sicu vjecno macke koje isto tak ne mozemo oterat xD
I kaj onda kaj je zaštićena? Tko bude znal da si ju mlatnul po glavi stanovnika?? Živiš na selu, onda bi bar trebal znati da to malo, živo, pokretno, fleksibilno sranje nemreš sam tak oterati iz dvorišća van......
Najbolje rješenje? Dobra stara zamka (ko one za medvede) i jajce h sredini, al nemoj ga staviti ko moj stari da ga je isčupala van a zamka nije okinula . Zalijepi ga, al nečim kaj ne smdi (jako) ili stavi pokvareno jajce, ono smrdi još jače
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.