Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2016., 19:55   #1
Neisplaćen dio plaće - HELP

Ovako, radio sam u firmi koja je svoje jedinice po određenim gradovima ugasila i dodijelila otkaze. Pa tako i meni. Rečeno mi je da idem kući krajem 11.mjeseca ali kako imam viška prekovremenih i pravo na godišnji da će me se voditi do 31.12. I tako pred kraj 11. mjeseca su me nazvali i rekli da će me ipak odjaviti sa 30.11. ali da će mi u 12. mjesecu platiti plaću za 11. mjesec i prekovremene u komadu. Plaća je odjednom kasnila ali dobro, no nakon što sam pogledao stanje na bankomatu vidio sam da su mi uplatili plaću samo za 11. mjesec a prekovremene i godišnji ništa. A imam pravo na godišnji jer imam 6 mjeseci staža. Sad ne znam da li imam pravo na plaćen godišnji od 15 ili 30 dana. Ako netko zna neka me prosvijetli. Da ne spominjem da sam dobio Multiplus Card karticu u obliku Božićnice za koju se kasnije uspostavila da je u Konzumu odbijena pa sam kontaktirao firmu i dobio odgovor da na dan isplate plaće, dakle u 12. mjesecu više nisam djelatnik firme te stoga nemam pravo na tu karticu. Zato su me i odjavili da mi to ne uplate. Totalno sam se iznervirao što mi nisu sve isplatili a firma je dobrostojeća i još se po medijima hvale kako su imali rekordnu dobit. Kako mogu dobiti svoja prava? Da mi pošalju platnu listu za 11. mjesec koju nisam dobio pa s tim svim dokumentima odem na HZZ? Oprostite na ovako dugom postu ali morao sam negdje dušu istresti pa ako netko zna neka pomogne...Hvala....
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:00   #2
Unhappy

Što baš nikoga nema da odgovori ili se nimoe ne da čitati?
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:04   #3
nikome *
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:18   #4
A zašto u firmi ne pitaš?
Što ti piše u rješenju o otkazu? Koliko dana neiskorištenog godišnjeg ti moraju isplatiti? To tamo mora biti navedeno. Možda će ti to isplatiti posebno.
Ovo s Multi Plus karticom, nikad čula.. iskreno.
Božićnica nije obaveza za poslodavca, već mogućnost.
I poslodavac to regulira pravilnikom. Ak ste tak dobra firma, imate pravilnik, pa tamo vidi što ti piše o tome koji su kriteriji za isplatu božićnice.
To ti nitko napamet ne može odgovoriti.

Ak sam dobro skužila dobio si za 11. mj. čistu plaću, samo fale prekovremeni i neiskorišteni godišnji?
Nazovi firmu i pitaj. Ako ne dobiješ odgovore, prijavi inspektoratu.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 18:12   #5
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
A zašto u firmi ne pitaš?
Što ti piše u rješenju o otkazu? Koliko dana neiskorištenog godišnjeg ti moraju isplatiti? To tamo mora biti navedeno. Možda će ti to isplatiti posebno.
Ovo s Multi Plus karticom, nikad čula.. iskreno.
Božićnica nije obaveza za poslodavca, već mogućnost.
I poslodavac to regulira pravilnikom. Ak ste tak dobra firma, imate pravilnik, pa tamo vidi što ti piše o tome koji su kriteriji za isplatu božićnice.
To ti nitko napamet ne može odgovoriti.

Ak sam dobro skužila dobio si za 11. mj. čistu plaću, samo fale prekovremeni i neiskorišteni godišnji?
Nazovi firmu i pitaj. Ako ne dobiješ odgovore, prijavi inspektoratu.

Jesam već ali mi se nitko ne javlja niti odgovara na mail. Sumnjam da ću dobiti zaostatke. Eventualno u 1.mj. ali ne vjerujem. Ok, ne mora mi dati Božićnicu ali to nije način kad su mi već dali taj Multi Plus i rekli da ćemo dobiti. To ko da ti kažem da sjedneš restoran neki i naručiš i da ću ja platiti i ti sjedneš i dođe konobar i taman da naručiš on ti kaže da ipak ne možeš jesti na moj račun. Onda nisam trebao ni obećavati. Ali dobro. Ne znam, valjda ima neki pravilnik ali kod njih u Zagrebu a te firme u mome gradu više nema. Da, za 11.mj. sam dobio čistu plaću a prekovremene i godišnji nisu uopće platili. Kolege su mi rekle isto tako i svi su razočarani. Moram otići do HZZ i reći da su mi dužni ali ja nemam dokaz da mi nisu sve isplatili, pretpostavljam da im moram pokazati platnu listu za 11.mj. koju ne mogu dobiti kad mi se ovi ne javljaju. Piše mi da sam dobio otkaz u smislu da nema više potrebe za mojim uslugama, tako nešto. Odem na inspektorat i što onda, da platim odvjetnike i idem s njima na sud? Mislim da će me više koštati to nego da mi plate.
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:17   #6
Odi osobno u firmu.
Onda se ne mogu pravit da nisu primili mail.
Ak te otpile, lijepo im reci da će im se tvoj odvjetnik javit.
Često je samo dovoljno spomenut odvjetnika, pa se stvari pokrenu
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:19   #7
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Odi osobno u firmu.
Onda se ne mogu pravit da nisu primili mail.
Ak te otpile, lijepo im reci da će im se tvoj odvjetnik javit.
Često je samo dovoljno spomenut odvjetnika, pa se stvari pokrenu
Znači da bi trebao otići put Zagreba. A da im na mail napišem za odvjetnika i da ću ih dati u novine a zbilja mogu to napraviti sad jer poznam dosta novinara koji jedva čekaju pisati ovakve stvari a to im je loš publicitet.
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:32   #8
To je sad stvar okolnosti.
Ti procjeni želiš li ili ne upustit se u borbu za isplatu toga što su ti dužni.
Možeš ti u mailu pisat ovo i ono, a oni se mogu pravit da ga nisu dobili.
Ti procjeni što i kako. Možda takav mail i upali, a možda i ne... to ti nitko ne može reć.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 20:06   #9
odvjetnik, novine.... inspekcija je čini se u ovoj državi na zadnjem mjestu

ako imaš koji dan manje od 6 mjeseci, imaš pravo na proporcionalni dio godišnjeg,
ako imaš punih 6 mjeseci, imaš pravo na puni godišnji (20 i nešto dana plus još koji dan za staž)
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 20:09   #10
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
To je sad stvar okolnosti.
Ti procjeni želiš li ili ne upustit se u borbu za isplatu toga što su ti dužni.
Možeš ti u mailu pisat ovo i ono, a oni se mogu pravit da ga nisu dobili.
Ti procjeni što i kako. Možda takav mail i upali, a možda i ne... to ti nitko ne može reć.
Dobro ali onda moram plaćati odvjetnike i sve troškove a to bi me više koštalo nego da mi isplate.
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 20:13   #11
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
odvjetnik, novine.... inspekcija je čini se u ovoj državi na zadnjem mjestu

ako imaš koji dan manje od 6 mjeseci, imaš pravo na proporcionalni dio godišnjeg,
ako imaš punih 6 mjeseci, imaš pravo na puni godišnji (20 i nešto dana plus još koji dan za staž)
Normalno da je na zadnjem kad je neefikasna jer ne smiju hvatati krupne ribe. U mom slučaju je to Todorić i zar zaista misliš da bi njega inspekcija kaznila? Imam 6 mjeseci...znaći trebao bi dobiti još jednu plaću. Prekovremene su rekli da su mi vidili da imam 20 i nešto dana....Dakle 20 dana prekovremenih plus godišnji u iznosu jedne plaće. Idem na HZZ pa ću dalje vidjeti.
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.